Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας εκανα μια αγορα ενα τηλ απο bangood τελικα δεν το ειχε μου εκανε refund 29/12/2014 το ειδα και στο paypal.τωρα η τραπεζα πειραιως μου λεει οτι τα χρηματα μπορει να κανουν και 10 ημερες να φανουν διαθεσημα..τωρα φαινονται λογιστικο.εχει κανενας παρομοια κατασταση γιατι πρωτη φορα μου τυχαινει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα.παρελαβα ενα δεμα απο το mionbuy και φυσικα δεν ειχε μεσα το τηλεφωνο που παρηγγειλα αλλα κατι προστατευτικα οθονης.ειχα ανοιξει διαφορα στο paypal μου εστειλαν δευτερο μηνυμα και μου αναφερουν αν θελω να συνεχισω φυσικα απαντησα ναι αλλα τι κανω απο εδω και περα?δεν μου εχει ξανατυχει ενω τα αγγλικα μου ειναι χαλια.......
Link to comment
Share on other sites

Escalate αμεσα και με φωτογραφιες του τι ειχε το δεμα που παρελαβες

Θα σου γινει Refund ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406765&highlight=mionbuy&page=5 )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εκανα μια αγορα ενα τηλ απο bangood τελικα δεν το ειχε μου εκανε refund 29/12/2014 το ειδα και στο paypal.τωρα η τραπεζα πειραιως μου λεει οτι τα χρηματα μπορει να κανουν και 10 ημερες να φανουν διαθεσημα..τωρα φαινονται λογιστικο.εχει κανενας παρομοια κατασταση γιατι πρωτη φορα μου τυχαινει.ευχαριστω

 

Εάν στο paypal φαίνεται η επιστροφή των χρημάτων την 29/12/2014, λογικά θα τα δεις στον λογαριασμό σου σε 3 εργάσιμες ημέρες, άρα 02/01/2015.

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο paypal φαίνεται η επιστροφή των χρημάτων την 29/12/2014, λογικά θα τα δεις στον λογαριασμό σου σε 3 εργάσιμες ημέρες, άρα 02/01/2015.

ok σημερα επιστροφη οπως ειπες 02/01/2015

Edited by manytso
Link to comment
Share on other sites

Απο την ημερα που ανοιξες dispute,σου δίνει το paypal 20 μερες επιπλέον για να το γυρίσεις σε escalate to claim,αν σε αυτό το διαστημα δεν έχει ερθει ακόμη το πακέτο στις 18-19 μέρες κανεις το claim που είπαμε παραπανω.

Μετα το paypal δίνει 10 μέρες στον πωλητή για να απαντησει με στοιχεία!

 

Καλημερα.Χρονια πολλα και καλη χρονια.τελικα μου ηρθανε σημερα αυτα που ειχα παραγγειλη.τι κανω τωρα για να παρουνε τα λευφτα και να κλειση εκεινο το ζητημα;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα.παρελαβα ενα δεμα απο το mionbuy και φυσικα δεν ειχε μεσα το τηλεφωνο που παρηγγειλα αλλα κατι προστατευτικα οθονης.ειχα ανοιξει διαφορα στο paypal μου εστειλαν δευτερο μηνυμα και μου αναφερουν αν θελω να συνεχισω φυσικα απαντησα ναι αλλα τι κανω απο εδω και περα?δεν μου εχει ξανατυχει ενω τα αγγλικα μου ειναι χαλια.......

 

σημερα μου επιστραφηκε ολο το ποσο χωρις να χρειαστει να κανω κατι αλλο. paypal ισον εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου επιστραφηκε ολο το ποσο χωρις να χρειαστει να κανω κατι αλλο. paypal ισον εγγυηση

 

Δουλεψαν οι αλλοι για σενα πριν απο σενα ;)

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε επιστροφή ενός χρηματικού ποσού,όχι και μικρού,για προιόν που δεν παρέλαβα.

Ενώ στον λογαριασμό μου στο Πευπαλ γράφει πως έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία,ούτε στο Balance φαίνονται τα χρήματα ούτε στον λογαριασμό μου στην τράπεζα.

Τι παίζει;έχουν περάσει ήδη 10 εργάσιμες μέρες..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω επιπροσθετη πληρωμη σε ενα e-shop μεσω paypal

ζητα του να σου βγαλει ενα αιτημα πληρωμης Paypal Invoice στο ποσο που θες .

Επιπροσθετα πολλα eshops εχουν καποιο "προιον"/special link με ονομα πχ "add funds $1" με τιμη 1$ και "παραγγελνεις" οσα λειπουν σε $.

Δηλαδη θες να δωσεις 25$ , παραγγελνεις 25 φορες το προιον αυτο

Πχ δες στο http://www.b2cbuying.com εχει αυτο το "λινκ" http://www.b2cbuying.com/add-funds-350.html

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

^ Γιατί, δεν αρκεί απλά να στείλει το έξτρα ποσό με την κλασσική διαδικασία "send money" και στην αιτιολογία να επιλέξει ότι πληρώνει για προϊόν ή υπηρεσία;

Σε περίπτωση που μου είχε γίνει ριφάντ και τελικά μου ήρθε αργότερα το προϊόν, έτσι τους ξαναεπέστρεψα το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

^ Γιατί, δεν αρκεί απλά να στείλει το έξτρα ποσό με την κλασσική διαδικασία "send money" και στην αιτιολογία να επιλέξει ότι πληρώνει για προϊόν ή υπηρεσία;

Σε περίπτωση που μου είχε γίνει ριφάντ και τελικά μου ήρθε αργότερα το προϊόν, έτσι τους ξαναεπέστρεψα το ποσό.

 

Για καλυψη σε περιπτωση που το προιον δεν ερθει ή ερθει ελλατωματικο και αρχισει διενεξη στο Paypal .

Γιαυτο και στα Remarks της πληρωμης αναφερεις το λογο ( πχ επιπλον χρηματα για την αγορα χχχχ )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται, στο πλαίσιο όπου μπορείς να αφήσεις σχόλιο, γράφεις και σε τι/ποια συναλλαγή αφορά το ποσό που στέλνεις.

 

Απλα ειναι διαφορετικο να κανεις εσυ "send money" και αλλο να σου στειλει invoice ενα μαγαζι ή να ειναι αγορα απο αυτο "add found1$"

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι εννοείς, φαίνεται πιο ασφαλές, απλά θα υπέθετα ότι από τη στιγμή που καταγράφονται και τα δεδομένα της 'απλής' αποστολής, αποτελούν εξίσου αρκετό αποδεικτικό αν προκύψει κάτι.

Mε τα παράξενα του Παυπαλ βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

ζητα του να σου βγαλει ενα αιτημα πληρωμης Paypal Invoice στο ποσο που θες .

Επιπροσθετα πολλα eshops εχουν καποιο "προιον"/special link με ονομα πχ "add funds $1" με τιμη 1$ και "παραγγελνεις" οσα λειπουν σε $.

Δηλαδη θες να δωσεις 25$ , παραγγελνεις 25 φορες το προιον αυτο

Πχ δες στο http://www.b2cbuying.com εχει αυτο το "λινκ" http://www.b2cbuying.com/add-funds-350.html

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις αν ξερεις στο to2c πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις αν ξερεις στο to2c πως γινεται;

 

Απο αυτο το link φυσικα http://www.to2c.com/add1.html

Βαζεις οσα λεφτα θες [ Qty: ] , γραφεις στι *Leave message το λογο και πληρωνεις

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το link φυσικα http://www.to2c.com/add1.html

Βαζεις οσα λεφτα θες [ Qty: ] , γραφεις στι *Leave message το λογο και πληρωνεις

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου, Καλη χρονια να εχεις με υγεια

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα επισης Καλη Χρονια με υγεια

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε επιστροφή ενός χρηματικού ποσού,όχι και μικρού,για προιόν που δεν παρέλαβα.

Ενώ στον λογαριασμό μου στο Πευπαλ γράφει πως έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία,ούτε στο Balance φαίνονται τα χρήματα ούτε στον λογαριασμό μου στην τράπεζα.

Τι παίζει;έχουν περάσει ήδη 10 εργάσιμες μέρες..

Στάνταρ θα εμφανιστεί... :) υπομονή.

αν (π.χ.) το ραπόρτο της τράπεζας εκδόθηκε στις 25 του μήνα και η επιστροφή έγινε στις 27 θα ενημερωθείς στον επόμενο λογαριασμό που θα σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

μου εστειλε ενα mail απο το paypal για να μου επιστρεφει οταν μου κανουν refund και τα χρηματα που κραταει το paypal.ισχυει αυτο η ειναι spam κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

μου εστειλε ενα mail απο το paypal για να μου επιστρεφει οταν μου κανουν refund και τα χρηματα που κραταει το paypal.ισχυει αυτο η ειναι spam κτλ ?

 

Πειραζει που δεν καταλαβα μεζε ?

 

Δειξε μας τι σου εστειλαν

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ θα εμφανιστεί... :) υπομονή.

αν (π.χ.) το ραπόρτο της τράπεζας εκδόθηκε στις 25 του μήνα και η επιστροφή έγινε στις 27 θα ενημερωθείς στον επόμενο λογαριασμό που θα σου έρθει.

 

Μπήκαν τελικά.απλά έκανε το διπλάσιο+ χρόνο από το συνηθισμένο.

Λογικό θα μου πεις από τη μία,είχε και τόσες αργίες.:lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πειραζει που δεν καταλαβα μεζε ?

 

Δειξε μας τι σου εστειλαν

 

http://snag.gy/7Acx4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...