Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2014!


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αλλά ποιό oneplus one? Εγώ προσωπικά προσπάθησα αρκετές φορές να το αγοράσω για φίλους, αλλά πάντα κάπου κολλούσε η όλη διαδικασία με αυτή την γελοιότητα, τα invites. Για εμένα δεν θα έπρεπε να βρίσκεται συσκευή που δεν μπορεί ανα πάσα ώρα και στιγμή να την αγοράσει κάποιος. Moto G και πάλι Moto G για vfm.

 

Τι δουλεια εχει το Moto G με το Opo, μονο εσυ ξερεις.

Οσο για το Opo, αν δεν ξερεις να ασχοληθεις 5 λεπτα, δεν σου φταιει κανενας

 

Καλυτερο το iphone 6 και 6 plus.

 

Πολυ χειροτερα απο καθε συσκευη που αναφερεται στο πρωτο ποστ.

Ουτε το Κινεζικο μου των 150€ δεν εδινα για να παρω iphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το έτος 2014 οι λεπτομέρειες έκαναν την διάφορα και σιγουρα αυτές οι συσκευές ξεχώρισαν
Link to comment
Share on other sites

Τι δουλεια εχει το Moto G με το Opo, μονο εσυ ξερεις.

Οσο για το Opo, αν δεν ξερεις να ασχοληθεις 5 λεπτα, δεν σου φταιει κανενας

 

Σε ποιο Οpo αναφέρεσαι? Εγώ δεν γνωρίζω να ασχοληθώ? Επίσης άλλαξε τόνο, δεν σου επιτέθηκα. Έθιξα το γεγονός πως μια εταιρεία 6 μήνες+ τώρα πουλάει μια συσκευή με invites.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο Οpo αναφέρεσαι? Εγώ δεν γνωρίζω να ασχοληθώ? Επίσης άλλαξε τόνο, δεν σου επιτέθηκα. Έθιξα το γεγονός πως μια εταιρεία 6 μήνες+ τώρα πουλάει μια συσκευή με invites.

 

Opo = OnePlus One ;)

Link to comment
Share on other sites

Opo = OnePlus One ;)

 

thanks :) , νόμιζα αναφερόταν στο Oppo.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση: Αλλάξτε τον τίτλο ωστε να περιέχει τη λέξη Android, ούτε αναφορά έτσι και αλλιώς σε άλλα OS.

Προσωπικά θα επέλεγα τουλάχιστον 2 διαφορετικές συσκευές: Ipad Air ή Surface Pro για tablet και το Nokia Lumia 930 αντί του HTC ONE M8.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο Οpo αναφέρεσαι? Εγώ δεν γνωρίζω να ασχοληθώ? Επίσης άλλαξε τόνο, δεν σου επιτέθηκα. Έθιξα το γεγονός πως μια εταιρεία 6 μήνες+ τώρα πουλάει μια συσκευή με invites.

 

Εχεις δικιο, αλλα γιαυτο πετυχαινει τετοια τιμη.

anyway, να βρει καποιος invite ειναι πανευκολο στην τεχνολογικη κοινοτητα, ειτε google+ ειτε reddit πας, υπαρχουν πολλες.

 

Πρόταση: Αλλάξτε τον τίτλο ωστε να περιέχει τη λέξη Android, ούτε αναφορά έτσι και αλλιώς σε άλλα OS.

Προσωπικά θα επέλεγα τουλάχιστον 2 διαφορετικές συσκευές: Ipad Air ή Surface Pro για tablet και το Nokia Lumia 930 αντί του HTC ONE M8.

 

Ναι εχεις δικιο, επρεπε να υπαρχουν και αλλα OS στο αρχικο νημα.

Πχ το 930 που λες επρεπε να παρει το βραβειο 'Φολα της χρονιας'

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση: Αλλάξτε τον τίτλο ωστε να περιέχει τη λέξη Android, ούτε αναφορά έτσι και αλλιώς σε άλλα OS.

Προσωπικά θα επέλεγα τουλάχιστον 2 διαφορετικές συσκευές: Ipad Air ή Surface Pro για tablet και το Nokia Lumia 930 αντί του HTC ONE M8.

Το Ipad Air θα είχε λογική ως επιλογή. Το να ψηφιστεί ως συσκευή της χρονιάς μια συσκευή χωρίς led notification και δυνατότητα glance θα ήταν αμαρτία. Το One παρα την κάμερα του μοιάζει λογική επιλογή κι ας ψήφιζα Note 4 προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo Vibe Z2 Pro vs HTC One (M8)

 

Για πείτε μου τώρα εσείς ποιο από τα δύο. Η απάντηση μου ήταν κι εμένα για το Lenovo, αλλά η επιλογή σας του HTC με προβλημάτισε. Ακόμα δεν έχω καταλήξει εδώ και καιρό πιο κινητό να αγοράσω και πάνω που έλεγα για το Levono ήρθε η ανακήρυξη του HTC ώς κορυφαίου και μπήκα και πάλι στο δίλημμα.

 

Εδώ σε όλα υπερτερεί το Lenovo.

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Lenovo Vibe Z2 Pro vs HTC One (M8)

 

Για πείτε μου τώρα εσείς ποιο από τα δύο?

 

Εδώ σε όλα υπερτερεί το Lenovo.

 

4Κ ανάλυση οθόνης και snap 801, ζόρικα τα πράγματα. Δεν γνωρίζω πως λειτουργεί, αλλά λογικά θα είναι οριακά. Κατά τα αλλα όντως εντυπωσιακό το lenovo.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το περίμενα και ήταν αναμενόμενο. Είμαι περήφανος λοιπόν για το κινεζάκι μου :lol:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Για τηλεφωνο δικαιοτατα το htc m8 θεωρω οτι ειναι η κορυφαια συσκευη για 2014....για vfm νομιζω οτι υπαρχουν πολλες επιλογες,οπως ειναι πλεον και το lg g3 16gb,το οποιο παιζει ανετα στις καλυτερες συσκευες για φετος.το one plus one δεν θα το θιξω γιατι μαλλον θα το αδικησω,οι editors μαλλον κατι ξερουν για να το προτεινουν για vfm.

Για ταμπλετ,αν τα μηλα προσεχαν λιγο θα επαιζαν χωρις αντιπαλο.μαλλον δικαια το νεξους στην πρωτη θεση γιατι χωρις bloatware λογικα θα παει νερακι.η samsung το παλευει,θελει να δωσει και δινει ενα σωρο εξειδικευμενα apps,δεν καταφερνει ομως να βαλει το νερο το αυλακι με καμμια παναγια.....εχει τσακωθει με την ενοια smooth!!!

Αυτα ειναι η ταπεινη μου αποψη απο την ερασιτεχνικη μου εμπειρια.....καλες γιορτες σε ολους και καλη χρονια να εχουμε.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση: Αλλάξτε τον τίτλο ωστε να περιέχει τη λέξη Android, ούτε αναφορά έτσι και αλλιώς σε άλλα OS.

Προσωπικά θα επέλεγα τουλάχιστον 2 διαφορετικές συσκευές: Ipad Air ή Surface Pro για tablet και το Nokia Lumia 930 αντί του HTC ONE M8.

 

To 930 δεν νομίζω σαν σύνολο να είναι καλύτερο του M8 ή του Note 4 που δικαίως νομίζω έδωσαν την μάχη για την πρώτη θέση....

 

Για το Surface Pro 3 συμφωνώ, κατά τη γνώμη μου ήταν το καλύτερο τάμπλετ με διαφορά φέτος...

 

Αλλά μην ξεχνάς ότι τα αποτελέσματα δεν τα διάλεξε ένα άτομο... Ψηφίσαμε όλη η συντακτική ομάδα κατά τη γνώμη μας...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά ποιό oneplus one? Εγώ προσωπικά προσπάθησα αρκετές φορές να το αγοράσω για φίλους, αλλά πάντα κάπου κολλούσε η όλη διαδικασία με αυτή την γελοιότητα, τα invites. Για εμένα δεν θα έπρεπε να βρίσκεται συσκευή που δεν μπορεί ανα πάσα ώρα και στιγμή να την αγοράσει κάποιος. Moto G και πάλι Moto G για vfm.

90% όσων το έχουν αγοράσει στην Ελλάδα το πήραν από την κίνα και δεν μετάνιωσαν ποτέ :)

Link to comment
Share on other sites

To 930 δεν νομίζω σαν σύνολο να είναι καλύτερο του M8 ή του Note 4 που δικαίως νομίζω έδωσαν την μάχη για την πρώτη θέση....

 

Για το Surface Pro 3 συμφωνώ, κατά τη γνώμη μου ήταν το καλύτερο τάμπλετ με διαφορά φέτος...

 

Αλλά μην ξεχνάς ότι τα αποτελέσματα δεν τα διάλεξε ένα άτομο... Ψηφίσαμε όλη η συντακτική ομάδα κατά τη γνώμη μας...

 

Λόγω τιμής δεν το έχουν δει αρκετοί και για αυτό ίσως να μην το ψήφισαν. Είναι ξεκάθαρα ένα επίπεδο πάνω από όλα τα ταμπλετ, μιας και είναι κανονικό λαπτοπ(σε μέγεθος ταμπλετ).

 

90% όσων το έχουν αγοράσει στην Ελλάδα το πήραν από την κίνα και δεν μετάνιωσαν ποτέ :)

 

Ναι, δεν διαφωνώ. Επίσης το ήθελα, είναι ξεκάθαρα ένα απίστευτο εργαλείο, είναι όμως απαράδεκτο το σύστημα πώλησης του. Εκεί έχω την ένσταση μου.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά που αγοράζει η πλειοψηφία;

Futurama s06e03 περιεκτικότατα.:p

 

Ακριβώς..... πάλι τα ποιό φτηνά διαλέξαμε...

..αλλά πάλι... πάντα έτσι ψηφίζουμε..... ή δεν ψηφίζουμε !!!!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά.

πρέπει όμως να εμπλούτισε τα βραβεία και με

- entry level device of the year

- mid level device of the year.

 

γιατί νομίζω το target group των συσκευών που είπατε ειναι max το 20% τον αναγνωστών.

όλοι οι άλλοι ειναι κάτω από 300 ευρώ.. στης κατηγορίες που ανέφερα

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

To 930 δεν νομίζω σαν σύνολο να είναι καλύτερο του M8 ή του Note 4 που δικαίως νομίζω έδωσαν την μάχη για την πρώτη θέση....

 

Για το Surface Pro 3 συμφωνώ, κατά τη γνώμη μου ήταν το καλύτερο τάμπλετ με διαφορά φέτος...

 

Αλλά μην ξεχνάς ότι τα αποτελέσματα δεν τα διάλεξε ένα άτομο... Ψηφίσαμε όλη η συντακτική ομάδα κατά τη γνώμη μας...

 

Έχεις δίκιο... Που να συγκριθεί το Pureview, η Clearblack, και τα 20 mp με το m8;

Λογικό...

NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα για το m8...και στο εξωτερικο σε διαφορα site αυτο ηταν η επιλογη...ισως να μειονεκτει στην καμερα αλλα πειτε μου καποιο αλλο κινητο με μπαταρια ,κατασκευη,υποστηριξη,οθονη,ηχο που να τα συνδυαζει τοσο καλα.....για tablet θα ελεγα ipad αν και το surface pro 3 ειναι υπολογιστης....
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα για το m8...και στο εξωτερικο σε διαφορα site αυτο ηταν η επιλογη...ισως να μειονεκτει στην καμερα αλλα πειτε μου καποιο αλλο κινητο με μπαταρια ,κατασκευη,υποστηριξη,οθονη,ηχο που να τα συνδυαζει τοσο καλα.....για tablet θα ελεγα ipad αν και το surface pro 3 ειναι υπολογιστης....

 

το Μ8? αληθεια τωρα?

LG G3 32gb ftw :lol::lol:

καλυτερη οθονη, καμερα, κατασκευη, μπαταρια (removable), τιμη... κλπ κλπ!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο... Που να συγκριθεί το Pureview, η Clearblack, και τα 20 mp με το m8;

Λογικό...

 

Ποιά έκδοση είναι καλύτερη , αυτή με την μόβ οθόνη ή η άλλη? :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

το Μ8? αληθεια τωρα?

LG G3 32gb ftw :lol::lol:

καλυτερη οθονη, καμερα, κατασκευη, μπαταρια (removable), τιμη... κλπ κλπ!

οθονη μπορεις να δεις οτι σε αυτη την αναλυση einai πιο κατω απο το νοτε4 και πιο πανω απο το νεξους 6....

καμερα συμφωνω οπως και για τα μηδεν bezel...

μπαταρια σε αυτονομια πως παει...αν ειναι removable υπαρχουν και τα power bank για αυτα που δεν ειναι....

lags ?

ο launcher(ο μαμα παντα),ποιοτητα κατασκευης,αναβαθμισεις μαμα εφαρμογων...και αν το συνεχισει η htc οπως με το m7 που εχει παρει νομιζω κοντα στις 7 ή 8 αναβαθμισεις στο ecosystem νομιζω οτι υπερτερει προς htc...

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω στο oneplusone, γιατί με τα λεφτά του παίρνεις το G3 με εγγύηση Ευρωπαϊκή, χωρίς κάποιο γνωστό θέμα όπως οθόνη, χωρίς το ηλίθιο σύστημα με τα invites, χωρίς τους φόβους για τελωνεία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...