Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει εμφανιστεί ακομα η 310 για l12...για να το σώσουμε πρέπει να είμαστε ρουτ? Γιατί σε αυτή την περίπτωση εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω!

 

Όχι, τα ΟΤΑ σώζονται στον φάκελο HWUOC στην SD ή στην εσωτερική, ανάλογα, αλλά διαγράφονται μετά το install. Θα πρέπει μόλις κατέβει πριν το κάνετε install να το αντιγράψετε κάπου αλλού, χύμα στην SD ας πούμε και μετά να κάνετε install.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι μόνοι σχετικοί με huawei ονομασία φάκελοι είναι 1)huawei

2)huaweibackup

3)hwbackup

4)hwthemes

Στην εσωτερική μνήμη, στην εξωτερική μόνο huaweibackup.

δεν βλέπω κάπου hwuoc...

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνοι σχετικοί με huawei ονομασία φάκελοι είναι 1)huawei

2)huaweibackup

3)hwbackup

4)hwthemes

Στην εσωτερική μνήμη, στην εξωτερική μόνο huaweibackup.

δεν βλέπω κάπου hwuoc...

 

Θα εμφανιστεί όταν κατεβάσεις το ΟΤΑ και θα διαγραφεί μετά την εγκατάσταση του.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τους 4.12.16 Τους απασχολεί η ενημέρωση;

 

Όχι, της Β307 είναι. Δεν έχω δει log αλλά λογικά ότι μπήκε στην Β310 το έχουμε από καιρό στις dev

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα ...απο χθες στην εφαρμογή συλλογή πατώντας την κοινη χρήση μου ανοίγει κατευθείαν το μενού του Bluetooth μη αφήνοντας με να διαμοιρασω με άλλο τροπο την φωτογραφία..εχεις παρατηρήσει κανεις κάτι αντίστοιχο..έχω b307

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Τώρα που το είπες το είδα.Τι κάνουμε, έχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Τώρα που το είπες το είδα.Τι κάνουμε, έχει κανείς καμιά ιδέα?

Ας ελπίζουμε στη b310..και κάτι ακόμα..αυτό που είχα αναφέρει στο παρελθον για τις επαφες σχετικα με την επεξεργασία επαφής και την ξεχωριστή εμφάνιση ονόματος και επιθέτου διορθώθηκε..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

αλλου τυπου εικονιδια μπορουμε να βαλουμε στην b307;

 

ναι μπορείς, έχω εγκατεστημένο nova launcher και έχει πιο όμορφα εικονίδια, αν θες μπορείς να κατεβάσεις και κάποιο icon pack

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίζουμε στη b310..και κάτι ακόμα..αυτό που είχα αναφέρει στο παρελθον για τις επαφες σχετικα με την επεξεργασία επαφής και την ξεχωριστή εμφάνιση ονόματος και επιθέτου διορθώθηκε..

 

Σε μένα η επεξεργασία των επαφών δε διορθώθηκε. Ακόμα μου βγάζει το "οργανισμός ".Γι αυτό κατέβασα άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η επεξεργασία των επαφών δε διορθώθηκε. Ακόμα μου βγάζει το "οργανισμός ".Γι αυτό κατέβασα άλλη εφαρμογή.

Δεν ξέρω τι να πω..εχθες οτάν ποσταρα το έκανε σήμερα όχι..δεν μου δίνει τις επιλογές..δεν μπορω να καταλάβω απο τι επηρεάζεται... Να ρωτησω έχεις πειράξει το local.prop; γιατί εχθες εγώ το ξαναγύρισαν σε stock για να πάρω τ ota

Edited by pappasmix
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος εχει δοκιμασει να χρησιμοποιησει για να ΦΟΡΤΙΣΕΙ το κινητο με Wireless Charging ?

Η ξερει κανεις το τηλεφωνο αν φορτιζει με Wireless Charging

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το prop είναι αυτό που επηρεάζει την επεξεργασία επαφής ...αν το έχεις σε el και GR σου βγάζει όνομα και επίθετο...αν το έχεις σε stock zh και CN δεν σου δίνει τις επιλογές.. Το κακό είναι οτι δεν παίρνεις ota όταν το έχεις πειραγμενο..
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημέρι σε όλους τους φίλους

μόλις έκανα uptate την 4.12.1

και κατευθείαν με το που άνοιξα το δίκτυο μου έβγαλε Οτα την: 4.12.16

είχα μέσα την B307 :)

http://i61.tinypic.com/v79ro4.jpg

 

καλημέρα σε όλους τους φίλους και χρονια πολλά υγεία ευτυχία σε όλους τους φίλους

έκανα uptate την 4.12.1 και μετά την 4.12.16

όμως από την ημερα που έβαλα την 4.12.16 η μπαταρία δεν με βγάζει ούτε 1 μέρα έκανα 2 πλήρες φορτίσεις τίποτα δεν λέει να στρώσει

μπορώ να τώρα να παω πάλι στην B307 ?

 

ευχάριστο φιλαράκια

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος εχει δοκιμασει να χρησιμοποιησει για να ΦΟΡΤΙΣΕΙ το κινητο με Wireless Charging ?

Η ξερει κανεις το τηλεφωνο αν φορτιζει με Wireless Charging

 

Δεν έχει τέτοια δυνατότητα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το prop είναι αυτό που επηρεάζει την επεξεργασία επαφής ...αν το έχεις σε el και GR σου βγάζει όνομα και επίθετο...αν το έχεις σε stock zh και CN δεν σου δίνει τις επιλογές.. Το κακό είναι οτι δεν παίρνεις ota όταν το έχεις πειραγμενο..

 

Δεν πείραξα τίποτα. Δεν έχω ιδέα απ αυτά που λες. Πρέπει να είμαι root για να τα κάνω? Αν δε σου κάνει κόπο, εξήγησε μου,ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στη μνήμη του τηλεφώνου τις είχες ή στο google acount σου;

 

Στην καρτα της vodafone τις ειχα γιατι τις μετεφερα απο το προηγουμενο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως στις ρυθμίσεις εκεί στις επαφές έχει απανεργοποιηθεί να είναι ορατές οι επαφές της sim;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στις ρυθμίσεις εκεί στις επαφές έχει απανεργοποιηθεί να είναι ορατές οι επαφές της sim;

Επαφες>ΜΕΝΟΥ>ΕΠΑΦΕΣ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ και διαλέξεις τη sim

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν πείραξα τίποτα. Δεν έχω ιδέα απ αυτά που λες. Πρέπει να είμαι root για να τα κάνω? Αν δε σου κάνει κόπο, εξήγησε μου,ευχαριστώ.

Απο το πρωτο ποστ δες εκεί που λέει αφιαρεση κινέζικων απο το dialer

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Β307 και ενω το κινητο μου έσβηνε,ξαφνικά ανοιξαν μονα τους τα δεδομενα κινητης και gps,άλλαξαν μονες τους κάποιες ρυθμισεις όπως εμφανιση όνομα παρόχου,θερμοκρασια χρωματος και φωτεινότητα(αυτα τα ξανα έκανα βεβαια)δεν μου εμφανίζεται ταπετσαρια όταν παταω το κουμπι να ανοιξει η οθόνη και δεν δουλευει το μεσαιο κουμπι Ο απο τα τρια που έχει on screen!

Τι προτείνετε ρε παιδιά?επαναφορα εργοστασιακών θα βοηθουσε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ βρίσκομαι σε αυτή την έκδοση που επισυναψα. Υπάρχει πρόβλημα που μου εμφανίζει κινέζικα στις πληροφορίες όταν πατάω πάνω στην έκδοση; Δε μου γράφει 4.12 κτλ όπως ειδα παραπανω

 

http://i.imgur.com/ONOEvmW.jpg

Edited by ilianna
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ βρίσκομαι σε αυτή την έκδοση που επισυναψα. Υπάρχει πρόβλημα που μου εμφανίζει κινέζικα στις πληροφορίες όταν πατάω πάνω στην έκδοση; Δε μου γράφει 4.12 κτλ όπως ειδα παραπανω

 

http://i.imgur.com/ONOEvmW.jpg

Η 4.12 είναι developer έκδοση. Αν δεν την έχεις περάσει εσύ καλά δείχνει την Β307.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...