Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρονια πολλα.

το myq application δεν υπαρχει για windows mobile?Πως αλλιως μπορούμε να βλέπουμε το υπολοιπο χρηματων και χρονων ομιλιας?

 

άνοιξε το site. παίζει αρκετά καλά μέσα από το κινητό. εγώ έτσι το δουλεύω.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε το site. παίζει αρκετά καλά μέσα από το κινητό. εγώ έτσι το δουλεύω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, δεν το σκέφτηκα να το δοκιμάσω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Android OS Terminals (All versions)

 

Ρυθμίσεις Internet:

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Eπιλέγουμε “Νέο APN”

 

Όνομα: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

Τύπος APN: Internet

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

 

Ρυθμίσεις Q MMS:

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Eπιλέγουμε “Νέο APN”

 

Όνομα: Q MMS

APN: q-mms.myq.gr

MMSC: http://mms.myq.gr

Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.80.134

Θύρα ΜΜS: 8080

MCC: 202

MNC: 09

Τύπος APN: MMS

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

 

Internet Settings:

 

Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Access Point Names -> Options New APN

 

Name: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

APN Type: Internet

 

MMS Settings:

 

Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Access Point Names -> Options -> New APN

 

Name: Q MMS

APN: q-mms.myq.gr

MMSC: http://mms.myq.gr

ΜΜS proxy: 192.168.80.134

ΜΜS port: 8080

MCC: 202

MNC: 09

APN type: MMS

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ DATA ROAMING ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ

Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Περιαγωγή δεδομένων

 

Έκανα όλες της παραπάνω ρυθμίσεις .. δε δούλεψε..καμιά βοήθεια?

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα από q : "Η διάρκεια ισχύος σας έληξε και η σύνδεση θα ακυρωθεί σε πέντε ημέρες. Για να παρατείνετε τη διάρκεια ισχύος, ανανεώστε άμεσα το χρόνο ομιλίας σας".

Πράγματι ο υπολειπόμενος χρόνος ομιλίας (1,24€ υπάρχουν στην κάρτα) λήγει 31/12/2014 αλλά είχα ενεργοποιήσει προχθές άλλο ένα πακέτο των 3€ και έχω συνολικά μέχρι και 22/1/2015 άλλα 112 λεπτά!!! Αυτά θα χαθούν? Αν δεν ανανεώσω το χρόνο ομιλίας υπάρχει περίπτωση να χαθεί το νούμερό μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός από αυτό, επειδή έχω και σταθερό wind έχω βάλει στο νούμερό μου το μπόνους των 120λεπτών. Θα σταματήσει και αυτό αν δεν ανανεώσω?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάζεις χρόνο ομιλίας κάθε 6 μήνες αλλιώς το νούμερό σου θα χαθεί.

Δεν εχει σημασία εαν σου βάζουν bonus ή εαν ενεργοποιείς πακέτα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Στους 6 μήνες χάνεται το χρηματικό υπόλοιπο που έχεις αν δεν το χρησιμοποιήσεις. Το νούμερο έχει 12 μήνες(και κάτι ψιλά νομίζω σαν περιθώριο) από τη στιγμή της ανανέωσης.

 

edit: δεν μας λέει πότε έκανε τελευταία φορά ανανέωση, αλλά υπάρχει η πιθανότητα να μην είχε κάνει από πέρυσι. Σε αυτήν την περίπτωση η ισχύς της ανανέωσης ήταν 12μηνη, οπότε τότε ναι, μάλλον πρέπει να βάλει κάρτα. Από εκεί και έπειτα όμως θα θέλει μία ανανέωση το χρόνο για να μην χάνει το νούμερο.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

31/12 το υπόλοιπο σου θα μηδενιστεί

Η κάρτα θα ακυρωθεί 13 μήνες και 5 ημέρες μετα την τελευταία ανανέωση άρα θα ισχύει μέχρι 6/08/15

Το πακέτο που έχεις αγοράσει δεν θα χαθεί αλλά δεν θα μπορείς να καλείς αν έχεις κάτω από 0.01 ευρώ .

Άρα θα πρέπει να αναεώσεις μέχρι 31/12 .

Βάλε 20 ευρώ να πάρεις και το UNO !!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 20€ μέσω πιστωτικής κάρτας, μου βγήκε το μήνυμα ότι κέρδισα δωρεάν ένα uno, αλλά όταν πήγα στο κατάστημα της wind μου ζήτησε να πληρώσω άλλα 10€ για να πάρω το uno επειδή έκανα την ανανέωση ηλεκτρονικά!!!!! (Φυσικά και δεν τους τα έδωσα) Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί!!!!! Έστειλα μήνυμα στα κεντρικά της wind και τους είπα το συμβάν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι περίεργος να δω τι θα απαντήσουν!!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 20€ μέσω πιστωτικής κάρτας, μου βγήκε το μήνυμα ότι κέρδισα δωρεάν ένα uno, αλλά όταν πήγα στο κατάστημα της wind μου ζήτησε να πληρώσω άλλα 10€ για να πάρω το uno επειδή έκανα την ανανέωση ηλεκτρονικά!!!!! (Φυσικά και δεν τους τα έδωσα) Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί!!!!! Έστειλα μήνυμα στα κεντρικά της wind και τους είπα το συμβάν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι περίεργος να δω τι θα απαντήσουν!!!

Οι προσφορές ισχύουν για τα καταστήματα WIND http://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/katastimata-wind σε όλη την Ελλάδα και online http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/ μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

 

ειναι απαραδεκτοι!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 20€ μέσω πιστωτικής κάρτας, μου βγήκε το μήνυμα ότι κέρδισα δωρεάν ένα uno, αλλά όταν πήγα στο κατάστημα της wind μου ζήτησε να πληρώσω άλλα 10€ για να πάρω το uno επειδή έκανα την ανανέωση ηλεκτρονικά!!!!! (Φυσικά και δεν τους τα έδωσα) Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί!!!!! Έστειλα μήνυμα στα κεντρικά της wind και τους είπα το συμβάν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι περίεργος να δω τι θα απαντήσουν!!!

 

και εγω τα ιδια ,εκανα ανανεωση ηλεκτρονικα με πληρωμη paypal

 

με παιρνει τηλεφωνο καποιος απο την wind να παραλαβω το παιχνιδι με courier ,κανονιζουμε ημερομηνια παραλαβης και απο τοτε τιποτα

 

μιλαω με την wind και δεν ξερουν τιποτα λεει και να περιμενω να με ξανακαλεσουν

 

οτι να ναι

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 20€ μέσω πιστωτικής κάρτας, μου βγήκε το μήνυμα ότι κέρδισα δωρεάν ένα uno, αλλά όταν πήγα στο κατάστημα της wind μου ζήτησε να πληρώσω άλλα 10€ για να πάρω το uno επειδή έκανα την ανανέωση ηλεκτρονικά!!!!! (Φυσικά και δεν τους τα έδωσα) Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί!!!!! Έστειλα μήνυμα στα κεντρικά της wind και τους είπα το συμβάν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι περίεργος να δω τι θα απαντήσουν!!!

 

:X Στην κυριολεξια...

Link to comment
Share on other sites

Αφού αφήνουν τον κάθε άσχετο επιχειρηματία της κακιάς ώρας, που πριν είχε ψιλικατζίδικο, να ανοίγει υποκαταστήματα Wind τι περιμένετε...
Link to comment
Share on other sites

Αφού αφήνουν τον κάθε άσχετο επιχειρηματία της κακιάς ώρας, που πριν είχε ψιλικατζίδικο, να ανοίγει υποκαταστήματα Wind τι περιμένετε...

 

Και να ήταν μόνο στα υποκαταστήματα της wind αυτή η κατάσταση....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάνω από μήνα που προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο myq αλλά δεν λαμβάνω τον προσωρινό κωδικό με sms για να συνεχίσω.

Εχω κάνει 5 τηλεφωνήματα στην μη εξυπηρέτηση πελατών και 3 φορές εχω στείλει μειλ αλλά δεν βρέθηκε κανείς άξιος να λύσει ενα πρόβλημα που φαντάζει βουνο σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάνω από μήνα που προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο myq αλλά δεν λαμβάνω τον προσωρινό κωδικό με sms για να συνεχίσω.

Εχω κάνει 5 τηλεφωνήματα στην μη εξυπηρέτηση πελατών και 3 φορές εχω στείλει μειλ αλλά δεν βρέθηκε κανείς άξιος να λύσει ενα πρόβλημα που φαντάζει βουνο σε αυτούς.

 

δοκιμασε να καθαρισεις τον ιστορικο του browser σου αλλα και να κλεισεις να ξανα ανοιξεις το κινητο σου και ξανα προσπαθησε απο την αρχη , μπορει να εχει κολλησει κατι..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάνω από μήνα που προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο myq αλλά δεν λαμβάνω τον προσωρινό κωδικό με sms για να συνεχίσω.

Εχω κάνει 5 τηλεφωνήματα στην μη εξυπηρέτηση πελατών και 3 φορές εχω στείλει μειλ αλλά δεν βρέθηκε κανείς άξιος να λύσει ενα πρόβλημα που φαντάζει βουνο σε αυτούς.

 

Από άλλα 4ψήφια ή 5ψήφια νούμερα δέχεσαι sms;

Εάν δεν δέχεσαι τότε πιθανώς να φταίει η rom.

Δοκίμασε να κάνεις freeze την stock sms εφαρμογή με Titanium Backup και εγκατάσταση μια από το market πχ Go sms κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάνω από μήνα που προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο myq αλλά δεν λαμβάνω τον προσωρινό κωδικό με sms για να συνεχίσω.

Εχω κάνει 5 τηλεφωνήματα στην μη εξυπηρέτηση πελατών και 3 φορές εχω στείλει μειλ αλλά δεν βρέθηκε κανείς άξιος να λύσει ενα πρόβλημα που φαντάζει βουνο σε αυτούς.

 

δοκίμασε οταν κανεις την εγγραφη καποια αλλη συσκευη, εστω να σου ερθει το sms. δεν νομιζω πως εχει αναφερει καποιος απο εδω μεσα κατι αντιστοιχο

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να καθαρισεις τον ιστορικο του browser σου αλλα και να κλεισεις να ξανα ανοιξεις το κινητο σου και ξανα προσπαθησε απο την αρχη , μπορει να εχει κολλησει κατι..

 

Το έχω προσπαθήσει και απο pc φίλου μου και απο το κινητό μου. Το έχω προσπαθήσει τουλάχιστον 50 φορες. Η συσκευή μου δέχεται μηνύματα.

Μέσα σε αυτό τον μήνα έκανα άλλους δυο αριθμούς σύνδεση στο myq.Τίποτε.

Edited by soleman
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο αριθμός ήταν γραμμένος παλιότερα στο f2g?

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 20€ μέσω πιστωτικής κάρτας, μου βγήκε το μήνυμα ότι κέρδισα δωρεάν ένα uno, αλλά όταν πήγα στο κατάστημα της wind μου ζήτησε να πληρώσω άλλα 10€ για να πάρω το uno επειδή έκανα την ανανέωση ηλεκτρονικά!!!!! (Φυσικά και δεν τους τα έδωσα) Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί!!!!! Έστειλα μήνυμα στα κεντρικά της wind και τους είπα το συμβάν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι περίεργος να δω τι θα απαντήσουν!!!

 

Οταν κάνεις ανανεώση online απο 20€ και ανώ το Uno σου το στέλνουν σπίτι μέσω κούριερ δεν χρειάζεται να πας να το πάρεις απο το κατάστημα!! Τουλάχιστον με εμένα έτσι έγινε!!! Ολο δωράκια είναι η Wind!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο αριθμός ήταν γραμμένος παλιότερα στο f2g?

Θα μου έβγαζε το ανάλογο μήνυμα ή τουλάχιστον μετά από 8 επικοινωνίες με την εξυπηρέτηση πελατών θα το είχαν βρει. Πάντως είναι μυστήριο να μην μπορούν οι τεχνικοί τους (αν ψάχνουν) να βρουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...