Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.kingsouq.com/media/catalog/product/cache/1/image/448x448/602f0fa2c1f0d1ba5e241f914e856ff9/s/1/s104770-1.jpghttp://www.kingsouq.com/media/wysiwyg/MobilePhone/AndroidPhones/S104770_4.jpghttp://www.kingsouq.com/media/wysiwyg/MobilePhone/AndroidPhones/S104770_5.jpghttp://www.kingsouq.com/media/wysiwyg/MobilePhone/AndroidPhones/S104770_7.jpghttp://www.kingsouq.com/media/wysiwyg/MobilePhone/AndroidPhones/S104770_11.jpghttp://www.kingsouq.com/media/wysiwyg/MobilePhone/AndroidPhones/S104770_14.jpghttp://www.kingsouq.com/media/wysiwyg/MobilePhone/AndroidPhones/S104770_15.jpg

 

Cubot S200 Features:

 

Android 4.4 Kitkat OS

MediaTek MT6582M, 1.3 GHz Quad Core Processor

Mali-400 MP GPU

1 GB RAM, 8 GB ROM and microSD expandable up to 32 GB

5.0 inch HD Capacitive Multi Point touch Screen with OGS Display,1280 x 720 Pixels, 294 PPI

Dual SIM Compatibility

Dual Camera, 13 MP Rear and 5 MP on Front

Li-Ion 3300 mAh Battery

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα σήμερα ένα άσπρο από coolicool.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ όμορφο .

Συσκευασία μέσα είχε μια έξτρα ζελατίνα για προστασία οθόνης και μια θήκη πλαστική για προστασία.Δεν είχε μέσα ακουστικά

Το τηλέφωνο δεν ήταν root αλλά δεν είχε και τίποτα κινεζιες μέσα για να αφαιρέσω. Φωτογραφίες βγάζει ικανοποιητικές νομίζω το βράδυ με βλας δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πιο αδύναμο από το hongmi που έχω εγώ.

Μπαταρία είναι τεράστιο σαν μέγεθος αλλά μόνο η πράξη θα δείξει τι πραγματικά κάνει.

Το μενού είναι διαφορετικό αλλά μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Αυτό που είναι καλό για την άποψη μου είναι ότι όλος ο ελεύθερος χώρος του κινητού 5 και κάτι γκιγκα είναι και αποθηκευτικός χώρος συστήματος οπότε δεν θα υπάρχει και πρόβλημα χώρου για τις εφαρμογές .Αυτό που δεν έχει είναι notifications led εκτός βέβαια αν δεν το είδα .Όσο για την οθόνη πολύ ζωντανά χρώματα και πολύ φωτεινή. Κρίμα που θα είναι στα χέρια μου μόνο για λίγες ώρες ακόμα

Edited by fck23
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα άσπρο από coolicool.

 

Φίλε εισαι ο ηρωας μου!!!!!!!!! :lol:

Καλοριζικο!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου καθώς δεν έχω ξαναγράψει κάτι!!

Η άγνωστη περιοχή πήρε πρώτα το κινητό! :p

Το περιμένω κι εγώ αλλά στην επαρχία μάλλον θα μου αργήσει κάπως παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας μεταφέρεις εντυπώσεις από σήμα δικτύου, σήμα wifi, και ακουστική ηχείων?? Το touch έχει άμεση απόκριση...Από ελληνικά υπάρχει ικανοποιητική πιστότητα??
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επαρχία είμαι και εγώ και παρέλαβα σε 15 μέρες απλά έτυχε. Μιας και δεν είναι για μένα το κινητό μια κλήση που έκανα ή ακουστική του ήταν μια χαρά και γενικώς πολύ καλή συσκευή και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το δικό μου xiaomi hongmi. Όλα αυτά βέβαια προσωπικές δικές μου εκτιμήσεις.Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι ο ενοποιημενος αποθηκευτικός χώρος που είναι 5 γιγα οπότε δεν θα υπάρχει και πρόβλημα με τις εφαρμογές. Και μιας και δεν έχει και κινεζιες μέσα νομίζω βάζεις την κάρτα σου μέσα τον λογαριασμό σου στο play store την γλώσσα στα ελληνικά και είσαι έτοιμος. Αλλά το μεγάλο ερώτημα πάντα είναι το τι θα σου βγάλει το κινητό στην πορεία τι κολλήματα θα κάνει και τι προβλήματα.... Αλλά όπως είπα πρώτη εντύπωση άριστη Edited by fck23
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας μεταφέρεις εντυπώσεις από σήμα δικτύου, σήμα wifi, και ακουστική ηχείων?? Το touch έχει άμεση απόκριση...Από ελληνικά υπάρχει ικανοποιητική πιστότητα??

 

και το ηχειο του ειναι δυνατο?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα άσπρο από coolicool.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ όμορφο .

.

.

Αυτό που δεν έχει είναι notifications led εκτός βέβαια αν δεν το είδα .Όσο για την οθόνη πολύ ζωντανά χρώματα και πολύ φωτεινή. Κρίμα που θα είναι στα χέρια μου μόνο για λίγες ώρες ακόμα

 

GPS μέσα στο σπίτι κλειδώνει? Αστο 1-2μ μακριά απο παράθυρο για λίγα λεπτά και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά.Kαινούριος εδώ.Το παρήγγειλα απο banggood πριν 3 μερες με 90,60 ευρώ,αναμένουμε για το πότε θα έρθει.Αρκεί να γίνει :P

Ανέβηκε και καινούριο βιντεάκι δείχνοντάς το με την θήκη του μαζί να την φοράει.Δείχνει να ''γλιστράει'' όμορφα η οθόνη.

Εντυπώσεις απο καινούριους που το παρέλαβαν?

Επίσης,δεν ζήτησα να κανουνε root,αλλα όπως είπατε δεν εχει τίποτα κινέζικες εφαρμογες μέσα,οπότε κομπλέ.Το ερώτημα ειναι με το GPS τι θα παιχτεί?

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το gps με ίντερνετ κλειστό στο gps test έβλεπε 9 και χρησιμοποιούσε 6 δορυφόρους μετά από 3 λεπτά περίπου.(στο μπαλκόνι) Νομίζω με λίγο πειραγμα θα είναι εντάξει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά.Kαινούριος εδώ.Το παρήγγειλα απο banggood πριν 3 μερες με 90,60 ευρώ,αναμένουμε για το πότε θα έρθει.Αρκεί να γίνει :P

Ανέβηκε και καινούριο βιντεάκι δείχνοντάς το με την θήκη του μαζί να την φοράει.Δείχνει να ''γλιστράει'' όμορφα η οθόνη.

Εντυπώσεις απο καινούριους που το παρέλαβαν?

Επίσης,δεν ζήτησα να κανουνε root,αλλα όπως είπατε δεν εχει τίποτα κινέζικες εφαρμογες μέσα,οπότε κομπλέ.Το ερώτημα ειναι με το GPS τι θα παιχτεί?

 

08/12 παρήγγειλα από banggod και σήμερα είναι Τρίπολη περιμένω τον ταχυδρόμο αλλιώς το απόγευμα θα πάω εγώ να το πάρω

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ διατηρείστε καθαρό το θέμα. Μην γράφετε και εδώ για τις αποστολές. Αν προκύψει κάποιο πρόβλημα υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για να απευθυνθείτε.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά , το άσπρο κινητό , δείχνει όμορφο και πολύ πιο ακριβό από ότι κάνει ( το πλήρωσα 106 $ στο bangood , περιμένω ένα ακόμα από gearbest )

από μία πρώτη ματιά γιατί μετά το έκλεψε η γυναίκα μου , δείχνει γρήγορο και δεν κολλάει , περισσότερα όταν μπορέσω να το πάρω από τα χέρια της γυναίκας ,( αν και εφόσον το καταφέρω ) , το πίσω καπάκι είναι πλαστικό , αν και από απόσταση μοιάζει δερματίνη

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

πρωτη παραλαβη η δευτερη παραγγελια που εκανα στο minideal , η πρωτη ακομα ταξιδευει, περιεργο αυτο.

 

πρωτη εντυπωση πολυ καλη , δυνατο το ηχειο , απο το λιγο που το δουλεψα δεν φάνηκε τοσο ποιοτικο.

πολυ καλη οθονη.

πολυ καλη αποκριση.

το πισω καπακι δεν μου αρεσε φαινεται να μην αντεχει στο βαλε βγαλε.

 

περισσοτερα οταν το δουλεψω

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα διαστασεων και βαρους?Ειναι ανετο στο χερι?Εχει κανενας απο τους μεχρι τωρα κατοχους και το S168 να το συγκρινει?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το gps με ίντερνετ κλειστό στο gps test έβλεπε 9 και χρησιμοποιούσε 6 δορυφόρους μετά από 3 λεπτά περίπου.(στο μπαλκόνι) Νομίζω με λίγο πειραγμα θα είναι εντάξει

 

Δουλεύει το gps κανονικα γενικα? γιατι εχω ακουσει ιστορίες για τους mediatek οτι κλειδωνουν το gps σε πολλες χωρες και δεν δουλευει εως και καθολου.

Link to comment
Share on other sites

gps δεν δοκιμασα

αλλα γενικα δουλευει ανετα και απροβληματιστα , απο την οθονη δεν εβγαλα την ζελατινα που ειχε απο το κουτι και σε ενα παιχνιδι εχανε κινησεις.

σελιδες στο ιντερνετ σφαιρα.

οθονη πολυ καλη.

η καμερα για τα λεφτα της παρα πολυ καλη

η μπαταρια που ειχε επεσε σχετικα γρηγορα

απο το 67% στο 25% σε μια ωρα , αλλα το θεωρω λογικο μιας και ακομα δεν εγινε φορτιση

 

και παλι το λεω και το τονιζω για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικό

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο φταει καθαρα η ζελατινα.

επρεπε να πιεσω για να κανει την κινηση που ηθελα στο παιχνιδι

Τα κουμπιά φαίνονται στο σκοτάδι φίλε?

Δν είναι φωτιζόμενα ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...