Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το σημερινό update του Facebook Beta αλλα ντάλον μου βγάζει όταν το ανοίγω βλέπω ενημερώσεις πριν 12 ώρες και όχι τοις τελευταίες γιατί???

 

Πρόσθεσαν (επιτέλους !!!) ρυθμίσεις για το new feed. Πήγαινε στο more τερμα δεξιά κι επέλεξε αυτό που θές...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν βγάζω άκρη μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως να το φτιάξω να δείχνει τοις τελευταίες δημοσιεύσεις των φίλων μου???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε. Μήπως έδωσαν δώρο αλλα 30gb?????:lol:

 

Χαχαχαχα Όχι, κάτι αναβαθμίσεις σε UI και ταχύτητα είδα. Έχω τα πάντα σε UK, δεν ξέρω αν φταίει αυτό..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά του beta θα περάσουν και στο κανονικό στις μελλοντικές του αναβαθμίσεις;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά του beta θα περάσουν και στο κανονικό στις μελλοντικές του αναβαθμίσεις;

 

 

 

Έτσι γίνεται πάντα τελευταία ολο και πιο σύντομα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα Όχι, κάτι αναβαθμίσεις σε UI και ταχύτητα είδα. Έχω τα πάντα σε UK, δεν ξέρω αν φταίει αυτό..

 

Την έλαβα πλέον....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το facebook beta έχει διαλυθεί τελείως με το τελευταίο update.. :down: Να δούμε, θα το φτιάξουν....;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το facebook beta έχει διαλυθεί τελείως με το τελευταίο update.. :down: Να δούμε, θα το φτιάξουν....;

 

αν εννοείς για τα top stories τότε δεν θα το φιάξουν . Είναι αλλαγή που έκανε το ίδιο το facebook σε όλες τις πλατφόρμες και όχι η Microsoft

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς για τα top stories τότε δεν θα το φιάξουν . Είναι αλλαγή που έκανε το ίδιο το facebook σε όλες τις πλατφόρμες και όχι η Microsoft

 

Όχι. Λέω για το news feed. Το έχω με επιλογή most recent και μου βγάζει άσχετα posts και από άσχετα άτομα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Λέω για το news feed. Το έχω με επιλογή most recent και μου βγάζει άσχετα posts και από άσχετα άτομα.

 

Εμένα ρε παιδιά δεν έχει "χαλάσει" ακόμα. Ούτε τέτοια επιλογή έχω για most recent. Region και γλώσσα έχω US. Τα πιο πρόσφατα μου βγάζει και μάλιστα περισσότερα απο τον υπολογιστή..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

εχουν μεταφερει το ticker ( τις ενεργειες των friends πανω δεξια , πχ likes, comments ) του υπολογιστη στην αρχικη της εφαρμογης

 

καλο ή κακο δεν ξερω , χρειαζεται να το συνηθισουμε

 

 

*βασικα τωρα καταλαβα πως υπαρχουν δυο διαφορετικες εφαρμογες facebook , τωρα θα δοκιμασω το beta.

Edited by Nirvana19
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην wp παρεα.Επειδη ολο και περισσοτερο βρισκεται στο μυαλο μου την ιδεα να αγορασω wp κινητο θα ηθελα να ρωτησω απο πριν καποιες λεπτομερειες σχετικα με τις εφαρμογες.Προερχομαι απο android.Οι λογοι μεταβασης ειναι οτι δεν θελω να κολλαει το κινητο με ταυτοχρονη απωλεια μνημης ουτε root δεν με ενδιαφερει να κανω και το κλειστο λογισμικο δεν με πειραζει.

Εκτος απο τις εφαρμογες που ειναι ομοιες απο οτι ειδα και σε wp δηλαδη fb,skype,messenger,viber κλπ

εγω χρησιμοποιω για ενημερωση newsbeast,real,in,gazzetta,πρωτοσελιδα εφημεριδων..

Μπαίνοντας στο app store είδα οτι σαν εφαρμογές ολα αυτα ΔΕΝ υπαρχουν παρα ειδα μονο μια που προφανως τις εχει ολες μαζεμενες και λεγεται Ελλαδα ειδησεις? Σωστά?

Αυτο τι περιεχει μεσα? εφαρμογες η ιστοσελιδες? Φορτώνει γρήγορα? Ενημερώνεται συνέχεια?

Επισης χρησιμοποιω εφαρμογες cinema,vrisko,live score,live radio,gmail. Αυτές υπάρχουν στα wp???

Τέλος θα με βοηθησει πολυ αν μου πει καποιος που χρησιμοποιει wp τι του εχει λειψει περισσοτερο απο το andoid?

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ότι το Android κολλάει ή ότι χρειάζεσαι rom κτλ πλέον δε ισχύει εκτός κι αν μιλάμε για κινητά των 100 ευρώ ή κινητά που βγήκαν πριν 3 χρόνια. Πχ αυτή τη στιγμή μπορείς να πάρεις το S4 με 299 και αρκετές άλλες ναυαρχιδες του 2013 που απλά πετάνε.

 

Σε ότι έχει να κάνει με τα WP πέρα από τις βασικές εφαρμογές που και αυτές ποιοτικά υπολείπονται του Android μην περιμένεις πολλά. Εδώ το ίδιο το λειτουργικό έχει χαζά κενά που όπως λένε θα διορθωθούν στην επόμενη έκδοση (Denim) που όλο έρχεται αλλά ακόμα εγώ δεν την έχω δει.

 

Εναλλακτικά πάντως για τις ιστοσελίδες που δεν έχουν εξειδικευμενες εφαρμογές απλά κάνεις pin την σελίδα στην αρχική οθόνη και είσαι ΟΚ.

 

Και για να μην τα παρουσιάζω όλα μαύρα τα WP πραγματικά είναι ελαφριά και smooth και διαφορετικά από τα συνηθισμένα οπότε αν κάποιος ψήνεται για αλλαγή είναι μια επιλογή που όμως ακόμα έχει περιορισμούς σε εφαρμογές και δυνατότητες. Όπως έχω πει για εμένα είναι τουλάχιστον 2 χρόνια πίσω από το Android. Άρα αν αποφασίσεις να πας σε WP πρέπει να πας συνειδητά γνωρίζοντας τι ακριβώς είναι και ελπίζοντας ότι στο μέλλον το λειτουργικό, ο αριθμός και η ποιότητα των εφαρμογών θα βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην wp παρεα.Επειδη ολο και περισσοτερο βρισκεται στο μυαλο μου την ιδεα να αγορασω wp κινητο θα ηθελα να ρωτησω απο πριν καποιες λεπτομερειες σχετικα με τις εφαρμογες.Προερχομαι απο android.Οι λογοι μεταβασης ειναι οτι δεν θελω να κολλαει το κινητο με ταυτοχρονη απωλεια μνημης ουτε root δεν με ενδιαφερει να κανω και το κλειστο λογισμικο δεν με πειραζει.

Εκτος απο τις εφαρμογες που ειναι ομοιες απο οτι ειδα και σε wp δηλαδη fb,skype,messenger,viber κλπ

εγω χρησιμοποιω για ενημερωση newsbeast,real,in,gazzetta,πρωτοσελιδα εφημεριδων..

Μπαίνοντας στο app store είδα οτι σαν εφαρμογές ολα αυτα ΔΕΝ υπαρχουν παρα ειδα μονο μια που προφανως τις εχει ολες μαζεμενες και λεγεται Ελλαδα ειδησεις? Σωστά?

Αυτο τι περιεχει μεσα? εφαρμογες η ιστοσελιδες? Φορτώνει γρήγορα? Ενημερώνεται συνέχεια?

Επισης χρησιμοποιω εφαρμογες cinema,vrisko,live score,live radio,gmail. Αυτές υπάρχουν στα wp???

Τέλος θα με βοηθησει πολυ αν μου πει καποιος που χρησιμοποιει wp τι του εχει λειψει περισσοτερο απο το andoid?

Eυχαριστώ

 

Καλημερα φιλε, για την ενημερωση μπορεις να χρησιμοποιησεις εναν news reader πχ τον φοβερο nextgen reader και να βαλεις ολα τα site που διαβαζεις μεσα, με ενημερωσεις των live tiles στην αρχικη οθονη. Για livescore δες το Onefootball πολυ καλο με real time ενημερωσεις την ωρα των αγωνων και πολλα αλλα. Για liveradio υπαρχει το e-radio και το tune in. Για gmail αν δεν σε καλυψει αυτο που εχει το τηλεφωνο δες και το metromail. Για το cinema δεν γνωριζω κατι, το vrisko μπορεις να το βαλεις σαν tile στην αρχικη οθονη και να μπαινεις απο το mobile site.

 

Δεν μου εχει λειψει κατι απο το android, ισα ισα εχω πλεον μια απροβληματιστη συσκευη..αν κατι επρεπε να πω ειναι η ελλειψη flash player για να εβλεπα κανα ματσακι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην wp παρεα.Επειδη ολο και περισσοτερο βρισκεται στο μυαλο μου την ιδεα να αγορασω wp κινητο θα ηθελα να ρωτησω απο πριν καποιες λεπτομερειες σχετικα με τις εφαρμογες.Προερχομαι απο android.Οι λογοι μεταβασης ειναι οτι δεν θελω να κολλαει το κινητο με ταυτοχρονη απωλεια μνημης ουτε root δεν με ενδιαφερει να κανω και το κλειστο λογισμικο δεν με πειραζει.

 

Σε ότι έχει να κάνει με τα WP πέρα από τις βασικές εφαρμογές που και αυτές ποιοτικά υπολείπονται του Android μην περιμένεις πολλά. Εδώ το ίδιο το λειτουργικό έχει χαζά κενά που όπως λένε θα διορθωθούν στην επόμενη έκδοση (Denim) που όλο έρχεται αλλά ακόμα εγώ δεν την έχω δει.

 

Και για να μην τα παρουσιάζω όλα μαύρα τα WP πραγματικά είναι ελαφριά και smooth και διαφορετικά από τα συνηθισμένα οπότε αν κάποιος ψήνεται για αλλαγή είναι μια επιλογή που όμως ακόμα έχει περιορισμούς σε εφαρμογές και δυνατότητες. Όπως έχω πει για εμένα είναι τουλάχιστον 2 χρόνια πίσω από το Android. Άρα αν αποφασίσεις να πας σε WP πρέπει να πας συνειδητά γνωρίζοντας τι ακριβώς είναι και ελπίζοντας ότι στο μέλλον το λειτουργικό, ο αριθμός και η ποιότητα των εφαρμογών θα βελτιωθεί.

 

Έτσι ακριβώς είναι.. Είναι σαν να έχεις ένα android 2.3.4, αναλογικά πάντα, πριν κάνει το μπαμ με την icecream. Απλά είναι πιο ποιοτικές οι συσκευές (κατά τη γνώμη μου) και σαν λειτουργικό είναι πανάλαφρο όπως λέει και ο gpgalanis. Οι εφαρμογές λειτουργούν καλά στην πλειονότητα τους με συνεχείς ενημερώσεις (τις microsoft τουλάχιστον) αλλά και το λειτουργικό ανανεώνεται συνεχώς. Απλά ανακοινώνουν την ενημέρωση και την παίρνεις μετά απο κάνα δίμηνο. :lol: :lol: :lol:

Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι η microsoft "ακούει" μέσω της πλατφόρμας προτάσεων που έχει, και διορθώνει τα κακώς κείμενα ή προσθέτει και άλλα πράγματα. Τρανό παράδειγμα η μη ύπαρξη data control στις ειδοποιήσεις και, λέγεται, ότι θα υπάρχει στην denim. ;)

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι.. Είναι σαν να έχεις ένα android 2.3.4, αναλογικά πάντα, πριν κάνει το μπαμ με την icecream. Απλά είναι πιο ποιοτικές οι συσκευές (κατά τη γνώμη μου) και σαν λειτουργικό είναι πανάλαφρο όπως λέει και ο gpgalanis. Οι εφαρμογές λειτουργούν καλά στην πλειονότητα τους με συνεχείς ενημερώσεις (τις microsoft τουλάχιστον) αλλά και το λειτουργικό ανανεώνεται συνεχώς. Απλά ανακοινώνουν την ενημέρωση και την παίρνεις μετά απο κάνα δίμηνο. :lol: :lol: :lol:

Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι η microsoft "ακούει" μέσω της πλατφόρμας προτάσεων που έχει, και διορθώνει τα κακώς κείμενα ή προσθέτει και άλλα πράγματα. Τρανό παράδειγμα η μη ύπαρξη data control στις ειδοποιήσεις και, λέγεται, ότι θα υπάρχει στην denim. ;)

Όσοι είναι σε dev preview έχουν ήδη το data control στο μενού ειδοποιήσεων.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Gazzetta.gr sport24 θα ήθελα.και ίσως 1,2 browser's ακόμη.α ναι και Greek wpa finder.στα αλλά είμαι κομπλέ

 

Νομίζω ότι υπάρχει το Greek wpa finder..

 

Edit:

 

Update για Lumia Cinemagraph, BBM ( υποστήριξη για stickers ) και glance screen ( υποστήριξη για να μπαίνει στο background η εικόνα της lockscreen ).

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το είδα στο Facebook μου ήρθε ειδοποίηση το έβαλα και....δουλεύει,μπράβο

 

Και να και ένα screenshot τι περίπου κάνει

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχει το Greek wpa finder..

 

Edit:

 

Update για Lumia Cinemagraph, BBM ( υποστήριξη για stickers ) και glance screen ( υποστήριξη για να μπαίνει στο background η εικόνα της lockscreen ).

 

σε αναζητηση στο store δεν μου το βγαζει παντως

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση και για glance screen νωρίτερα, πλέον μπορείς να έχεις εικόνα αντί για το μαύρο της οθονης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...