Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο ολα αυτα που διαβασα το παραγγειλα κι εγω απο to2c με ems

σε καμια εβδομαδα πιστευω θα το εχω στα χερια μου αν δεν κολλήσει στο τελωνείο.

μόλις το παραλάβω θα γράψω τις εντυπώσεις μου..

ευχαριστώ

 

Κακή εποχή για παραγγελία κινητού, μέσα στις γιορτές δύσκολα σε κόβω σε εβδομάδα. Αν το παραλάβεις μετά τα Χριστούγεννα εκεί που έχει κάτι εργάσιμες μέχρι την πρωτοχρονιά καλά θα είσαι...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παραλήφθηκε απο ems 8-12. ενημερωση απο ελτα. μου ειπαν πως απο δευτερα θα ειναι Ελάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κακή εποχή για παραγγελία κινητού, μέσα στις γιορτές δύσκολα σε κόβω σε εβδομάδα. Αν το παραλάβεις μετά τα Χριστούγεννα εκεί που έχει κάτι εργάσιμες μέχρι την πρωτοχρονιά καλά θα είσαι...

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-12-2014 13:39 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παραλήφθηκε απο ems 8-12. ενημερωση απο ελτα. μου ειπαν πως απο δευτερα θα ειναι Ελάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-12-2014 13:39 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

 

απο την εμπειρια σας τι λέτε? θα το παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα??

και με το τελωνείο τι γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

παραλήφθηκε απο ems 8-12. ενημερωση απο ελτα. μου ειπαν πως απο δευτερα θα ειναι Ελάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-12-2014 13:39 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

απο την εμπειρια σας τι λέτε? θα το παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα??

και με το τελωνείο τι γίνεται??

 

Είμαστε offtopic εδώ

 

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819417#post5819417

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε offtopic εδώ

 

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819417#post5819417

 

οκ. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά σας γράφω πως όλα είναι θέμα τύχης όσο αφορα τις μέρες παράδοσης. Εμένα το δέμα μου είναι απο την προηγούμενη Τρίτη στο Ελ. Βενιζελ. :cry: Έχουν γίνει περικοπές στο προσωπικό και οι παλετες με τα σακια έχουν φτάσει εκτός κτιρίου και ψευτοκαλυμενα με κάνα μουσαμά για να μη βρέχονται. (Πληροφορίες εκ των έσω :lol:)Οποτε ξεχαστε το ενα μαγαζί στέλνει σε 5-7 μέρες και ξεχαστε εγώ το πσρηγγειλα με ems ή post nl και ουτε καθεξής. Αν τύχει και πιασει ο υπάλληλος το σακί με το "δέμα σου" καλώς, διαφορετικά υπομονή..υπομονή..υπομονή.Τώρα τέτοιες μέρες για να περάσει τελωνείο το δέμα σου ή στο χούνε ματιασμενο ή τοχεις παραγεμισμένο απο μόνος σου με 2-3 mp4 :p ή mp3 που λέει ο λογος βρε αδερφέ :D

 

 

 

Αναμένεται να ρθει στα χέρια μου το H60-L12...γνωρίζετε αν θα βγει σύντομα καινούργια rom stable;

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Δυστυχώς το κινητό έχει κολήσει στο WO σε ενα ατελείωτο bootloop.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσίες Google play services δεν κάνουν drain, το βλέπω στο 2%. Εγώ όταν άφηνα τον αυτόματο συγχρονισμό ON μου έτρωγαν 6-8%.

Αν χρησιμοποιείς θήκη με μαγνήτη στο κάλυμμα βγάλε την λειτουργία και ξανατσέκαρε. Το λέω γιατί 2 φορές έφαγε σκάλωμα και με κλειστό καπάκι έμενε ενεργή η οθόνη στην κατάσταση με το παραθυράκι και έβλεπα το κινητό μετά από 2 ωρες με 30% κάτω.

 

Βάλε λίγο και στιγμιότυπο με την ενεργή ώρα οθόνης..

Αυτή είναι η εικόνα σήμερα, φαίνεται μεγάλη χρήση της οθόνης σε ποσοστό αλλά σε χρόνο δεν είναι μεγάλη...καταλαβαίνω πως τρώει περισσότερη μπαταρία όταν είναι σε idle status παρά όταν εκτελεί μια διεργασία...φίλε δεν έχω θήκη με ενεργό κάλλυμα...δεν ξέρω αν ένα downgrade σε B603 ή σε EMUI 2.3 θα μπορούσε να διορθώσει κάτι...δεν είμαι rooted οπότε με την κλασσική διαδικασία (local update) δεν έγινε που το προσπάθησα...μήπως πρέπει να κάνω root, να διαγράψω όλες τις κινεζιές, μπας και κάτι παίζει εκεί;;; ...δεν ξέρω, και ακόμη ψάχνομαι...θέλω να εδασφαλίσω ότι μπόρεσα να κάνω οτιδήποτε πριν αποφασίσω να το στείλω πίσω!!!

Edited by dimathess

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η εικόνα σήμερα, φαίνεται μεγάλη χρήση της οθόνης σε ποσοστό αλλά σε χρόνο δεν είναι μεγάλη...καταλαβαίνω πως τρώει περισσότερη μπαταρία όταν είναι σε idle status παρά όταν εκτελεί μια διεργασία...φίλε δεν έχω θήκη με ενεργό κάλλυμα...δεν ξέρω αν ένα downgrade σε B603 ή σε EMUI 2.3 θα μπορούσε να διορθώσει κάτι...δεν είμαι rooted οπότε με την κλασσική διαδικασία (local update) δεν έγινε που το προσπάθησα...μήπως πρέπει να κάνω root, να διαγράψω όλες τις κινεζιές, μπας και κάτι παίζει εκεί;;; ...δεν ξέρω, και ακόμη ψάχνομαι...θέλω να εδασφαλίσω ότι μπόρεσα να κάνω οτιδήποτε πριν αποφασίσω να το στείλω πίσω!!!

 

Καταλαβαίνεις πως το πρόβλημα είναι στο software και όχι στο hardware τουλάχιστον αυτό βλέπω εγώ. Οπότε και να στο στείλεις πίσω δεν θα καταφέρεις κάτι παρά να πληρώσεις ένα ταξίδι για το κινητό σου.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν χρειαζεσαι να εκνευριζεσαι. μια απλη ερωτηση εκανα και αν θες απαντας. δεν θα ειναι η πρωτη φορα που καποιο ερωτημα μενει αναπαντητο.

στο τηλεφωνο μου δεν υπαρχει τετοια επιλογη. στο μενου ρυθμισεων ειτε στη καρτελα ''γενικα'' ειτε στην καρτελα ''ολα'' η 4η επιλογη δεν ειναι αυτο που λες. θα βρω μονος μου τη λυση. σε ευχαριστω που ασχοληθηκες. καλη συνεχεια

Με παρεξήγησες φίλε μου, δεν εκνευρίστηκα :) , απλά δεν μπορούσα να γίνω πιο αναλυτικός. Με το γραπτό λόγο δε μπορείς να εκφράσεις συναίσθημα . Και γω έχω κάνει κάπιες ερωτήσεις εδώ μέσα και δεν απαντήθηκαν. Όλα καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις πως το πρόβλημα είναι στο software και όχι στο hardware τουλάχιστον αυτό βλέπω εγώ. Οπότε και να στο στείλεις πίσω δεν θα καταφέρεις κάτι παρά να πληρώσεις ένα ταξίδι για το κινητό σου.

Φίλε Romanos, τώρα το εχω με το hisuite να επιστρέψει στην τελευταία stable του EMUI 2.3, και μετά θα συνεχίσω με τις αναβαθμίσεις μέχρι την B307. Romanos, αν κάνω root και απεγκαταστήσω όλα τα κινέζικα προγράμματα, υπάρχει πιθανότητα να γίνει κάτι;; φυσικά και θα περιμένω και την επόμενη σταθερή έκδοση OTA, μπας και κάνει κάτι...επίσης το γεγονός ότι σε επαναφορά στις εργοστασιακές, το Google play services ήταν ήδη εγκατεστημένο, και δεν χρειάστηκα να το κατεβάσω απο App Center σημαίνει κάτι;;;

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω από τις ενδείξεις κατανάλωσης ότι υπάρχει θέμα με την ζωή της μπαταρίας πάντως. Αν κάποιο πρόγραμμα η οτιδήποτε σπαταλουσε ενέργεια θα εμφανιζόταν με υψηλό ποσοστό. Και όταν μιλάμε για ούτε μια ώρα ενεργης οθόνης θα ήταν πάνω από την κατανάλωση οθόνης. Πχ αν έτρεχε κάτι από πίσω το οποίο έκανε drain το "σύστημα Android" η το "λειτουργικό σύστημα Android" θα ήταν πάνω από το "οθόνη" που είναι ελάχιστο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω από τις ενδείξεις κατανάλωσης ότι υπάρχει θέμα με την ζωή της μπαταρίας πάντως. Αν κάποιο πρόγραμμα η οτιδήποτε σπαταλουσε ενέργεια θα εμφανιζόταν με υψηλό ποσοστό. Και όταν μιλάμε για ούτε μια ώρα ενεργης οθόνης θα ήταν πάνω από την κατανάλωση οθόνης. Πχ αν έτρεχε κάτι από πίσω το οποίο έκανε drain το "σύστημα Android" η το "λειτουργικό σύστημα Android" θα ήταν πάνω από το "οθόνη" που είναι ελάχιστο.

...Ευχαριστώ Romanos και Blue_Engineer για την προσπάθεια σας.....υπάρχει κάποιος τρόπος να ελεχθεί η μπαταρία για το αν λειτουργεί καλά;; με το battery doctor τσέκαρα και δεν έβγαλε κάποιο σφάλμα ή κάτι άλλο...αν με την νέα stable version συνεχίζει το θέμα, μπορεί και να το στείλω...μήπως έχω και άλλη επιλογή;;;:(

Edited by dimathess

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θα έκανα στη θέση σου πριν το στείλω πισω θα ήταν να περάσω την Β307 με την μέθοδο των 3 κουμπιών.. Δεν γνωρίζω κάποιο τρόπο για να τσεκάρεις ακριβώς την ζωή της μπαταρίας. Edited by Blue_Engineer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θα έκανα στη θέση σου πριν το στείλω πισω θα ήταν να περνουσα την Β307 με την μέθοδο των 3 κουμπιών.. Δεν γνωρίζω κάποιο τρόπο για να τσεκάρεις ακριβώς την ζωή της μπαταρίας.

Σε ευχαριστώ φίλε...θα το δοκιμάσω σήμερα και θα έχω νεότερα απο αύριο....

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καμία καλή εφαρμογή μουσικής? Η δική του πολυ κινέζικο έχει...σας έχω πρήξει..Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

JetAudio από Cowon.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jetappfactory.jetaudio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qZXRhcHBmYWN0b3J5LmpldGF1ZGlvIl0

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης,πώς ορίζω ως default τον chrome?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καμία καλή εφαρμογή μουσικής? Η δική του πολυ κινέζικο έχει...σας έχω πρήξει..Ευχαριστώ!

 

εγώ έχω αγοράσει poweramp και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer.unlock

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ενα περίεργο...στο google play store. Πηγαίνοντας να κανω εγατάστση απο το play store του υπολογιστή μου ωστε να μπει η εφαρμογή με wifi στο κινητό...Δεν υπάρχει η συσκευή μου. Μου βγαζει μονο τα 2 tablet και το κινητό της κόρης μου. Τι γινεται??? Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις του play store στον υπολογιστή και παλι εκει δεν το βλεπω. Υπάρχει καποια λύση??? To googlara αλλα δεν μπορεσα να βρω απάντηση. Επίσης απο το κινητό ολα μια χαρα στην εγκατάσταση καονικα μπαινουν οι εφαρμογές...Σπαω το κεφάλι μου να δω τι φταιει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Δυστυχώς το κινητό έχει κολήσει στο WO σε ενα ατελείωτο bootloop.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια βοήθεια?

 

Κανε το Unbrick από το Multi-Tool.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κανε το Unbrick από το Multi-Tool.

 

 

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

 

Απο σβηστό το κινητό,το βάζω σε fastboot και μετά ανοίγω το Multi-tool;

Τα headers των αρχείων τα σβήνω απο το φάκελο unbrick;

 

Όταν τελειώσει η διαδικασία του unbrick πως προχωράω;Εννοώ,κλείνω το multi-tool και αποσυνδέω το κινητό;

Αποσυνδέω με το tool ανοικτό;

 

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά απο χθες έχω αγανακτήσει με αυτό το θέμα.Αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία για να σβήσει και δεν θα ήθελα να το ξανανοίξω...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σου.

Edited by saka_dim
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

μόλις χθες και γω έγινα κάτοχος του κινητού από amazon.

 

Σκέφτομαι να βάλω το screen protector tempered glass Nillkin και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη καλή και ταυτόχρονα όμορφη και διακριτική για προστασία όλης της συσκευής.

Είτε με πορτάκι είτε να καλύπτει μόνο το περίβλημα του κινητού δεν έχω πρόβλημα αρκεί να είναι γερή και όμορφη.

 

Επίσης άλλη μία ερώτηση με το tempered glass η θήκη θα έχει πρόβλημα να μπει? Θα γίνει η συσκευη τεράστια?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

 

Απο σβηστό το κινητό,το βάζω σε fastboot και μετά ανοίγω το Multi-tool;

Τα headers των αρχείων τα σβήνω απο το φάκελο unbrick;

 

Όταν τελειώσει η διαδικασία του unbrick πως προχωράω;Εννοώ,κλείνω το multi-tool και αποσυνδέω το κινητό;

Αποσυνδέω με το tool ανοικτό;

 

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά απο χθες έχω αγανακτήσει με αυτό το θέμα.Αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία για να σβήσει και δεν θα ήθελα να το ξανανοίξω...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σου.

 

Τα headers τα σβήνεις δεν χρειάζονται. Το πως θα το συνδέσεις και πως θα το αποσυνδέσεις δεν παίζει ρόλο και στο bootloop λογικά θα το βλέπει.

Μετά το unbrick θα πρέπει να κάνεις και εγκατάσταση με 3 κουμπιά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλέγω ως default τον chrome?

Η μονη λυση ειναι να απενεργοποιησεις τη default εφαρμογη..απο τις ρυθμισεις...ειχα το ιδιο προβλημα

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...