Jump to content

DIGITAL ROUTER ΝΕΟ Πρόγραμμα Πλοήγησης


nanassis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) Αγόρασα το digital router (http://www.digitalsolutions.gr), το οποίο περιλαμβάνει :

1) h1940 hp

2) GPS

3) Car Holder

4) Χάρτες Αττικής Θεσσαλονίκης και Ελλάδας

5) Πρόγραμμα Πλοήγησης

 

Οι χάρτες είναι στα Ελληνικά (και Αγγλικά). Εχει φωνητικές εντολές πλοήγησης (Ελληνικά και Αγγλικά) και ...8000 σημεία ενδιαφέροντος.

Ολα μαζί τα αγόρασα 545,00 ευρώ!!!

Οι χάρτες πωλούνται και μόνοι τους 155,00 ευρώ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν το μετάνοιωσα που το αγόρασα διότι το είδα και στο PC Magazine που βάζει κάτω το iQue3600 της Garmin...Επίσης, είναι το πρώτο που έχει όχι μόνο Αττική αλλά ΟΛΟ ον νομό Αττικής (μέχρι και τα ΣΠΑΤΑ!!!) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ!

Επειδή το έψαξα το θέμα και είδα και άλλα τέτοια συστήματα πλοήγησης (MLS, Destinator, Garmin) είναι τό πιο φτηνό στην αγορά και έχει τους καλλίτερους χάρτες. Παίζει μεγάλο ρόλο να έχει καλούς και ενημερωμένους χάρτες διότι εγώ το χρησιμοποιώ κ

αθημερινά στην Αθήνα και μπορώ να πώ οτι είναι φανταστικό. Σε πηγαίνει εκεί που θέλεις φωνητικά και εποπτικά!!! Χωρίς λάθη. Πώς μπορώ να κάνω screen capture ??? (για να σου δείξω??)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έgραψα και στο άλλο thread που ειδα το ποστ σου οτι μου φάνηκε οτι ειναι το Route66. Το πακέτο που πήρες τί λεει? το sw ποιάς εταιρειας είναι? Ωραίο να βγήκε καινούριος "παίχτης" στην αγορά γιατί θα ρίξει τις τιμες... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το Route66. Το ξέρω πολύ καλά αυτό και το έχω δουλέψει. Είναι λίγο μάπα διότι δεν έιναι Ελληνικό αλλά Αγγλικό και μάλιστα αυτή που μιλάει τα λέει Αμερικάνικα με αποτέλεσμα MHN να καταλαβαίνεις τί λεέι. Το SW το δικό μου είναι της εταιρείας digitalsolutions. Μπές στο site και θα δείς και photos...
Link to comment
Share on other sites

screen capture κάμεις με κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα. πχ με το resco picture viewer.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nanassis77 ( 5 Οκτ. 2004 , 22:15)

 

Αυτό το ξέρω, αλλά πώς τις ανεβάζω για τις δείς για παράδειγμα εσύ μέσα από αυτό το forum?

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nanassis77 ( 5 Οκτ. 2004 , 22:43)

 

...Για αναζήτηση οδών και 7500 σημείων ενδιαφέροντος :D

 

 

Ωραία !!! Άλλος ένας παίχτης στο παιχνίδι... :)

Link to comment
Share on other sites

να μας ενημερωσεις και για λειτουργικοτητα γιατι ενδιαφερομαι αυτη την εποχη για navigation. Ασε που θα ξετιναξω ολες τις εκθεσεις για αυτο το λογο.΄΄infosystem 7-10/10, Ηχος εικονα 21-24/10, autoκινηση 23-31/10, Auto-exelixis 2-7/11, comdex 4-7/11.......
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργικότητα του συστήματος είναι απλή. Οσο χρειάζεται δηλαδή ένας οδηγός αυτοκινήτου για να εντοπίση το σημείο του και να οδηγηθεί εκεί. Φιλικό, απλό με ευχρηστο περιβάλλον και βέβαια στα ελληνικά! Και σου μιλάει και στα ελληνικά! Εγώ που το δουλέυω στο h1940 είναι άπεχτο! Μόνο το πρόγραμμα μου είπαν οτι κοστίζει 155 ευρώ. Πολύ καλή τιμή γι'αυτό που προσφέρει!!!
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει με cf bc-307 gps?

 

Υ.Γ. κάμε τες σε πραγματικό μέγεθος qvga τις εικόνες γιατί έτσι δεν φαίνεται τπτ :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε nanassis77 αλλά προσπαθώ να καταλάβω τη σχεση σου με την εν λόγω εταιρεία. Μολις αντελήφθηκα οτι στο εδώ σου ποστ έγραψες οτι αγόρασες ολο το πακέτο (των 545 ευρω) και στο ποστ που εκάνες εδω εγραψες οτι πήρες μόνο τους χάρτες (155 ευρω).

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να ενημερώνομαι απο τον κατασκευαστη, dealer ή τελοσπάντων καποιον που έχει σχεση με μια εταιρεία για ένα νέο προιόν (ειδικά αν ειναι καλό...) αλλά δεν αντιλαμβάνομαι την αναγκη για μια τέτοια φαρσοκωμωδια....(και αυτό τελικά να επιδράσει αρνητικά...)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kostas73, δεν κατάλαβες καλά τί είπα.

 

Στο πακέτο που αγόρασα περιείχε και τους χάρτες (είναι σε κομμάτια) και ΠΛΗΡΩΣΑ στο πακέτο, τους χάρτες 155 ευρώ. Δηλάδή, για να το καταλάβεις πρέπει να κατηγορείς???

 

Μήπως εσύ έχεις σχέση με κάποια εταιρεία ??? Αναρωτιέμαι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nanassis77 ( 6 Οκτ. 2004 , 17:44)

 

Φίλε Kostas73, δεν κατάλαβες καλά τί είπα.

 

Στο πακέτο που αγόρασα περιείχε και τους χάρτες (είναι σε κομμάτια) και ΠΛΗΡΩΣΑ στο πακέτο, τους χάρτες 155 ευρώ. Δηλάδή, για να το καταλάβεις πρέπει να κατηγορείς???

 

Μήπως εσύ έχεις σχέση με κάποια εταιρεία ??? Αναρωτιέμαι... ;)

 

 

Κοιτα να δεις επειδη δεν προκειται να το κάνω προσωπική διαμάχη θα απαντήσω σ'αυτα που ειπες και θα ήθελα πάρα πολύ να κλέισω το θέμα. Ας κρινει καθένας για τον εαυτό του.

 

1. Στο ποστ που έκανες εδω εγραψες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nanassis77 ( 4 Οκτ. 2004 , 23:12)

.....Εγώ αγόρασα του χάρτες μόλις 155 ευρώ για το δικό μου iPAQ....

2. το πρώτο (και τα επόμενα) δικο μου ποστ δεν περιέχουν το link καμμιάς εταιρείας ουτε περιορίζονται σε ένα και μόνο θέμα. (αν και ειμαι και εγώ σχετικά νεος χρήστης και οπως ολοι μεταφερω και εγω τα θετικά και αρνητικα των επιλογων μου).

 

Δεν σκοπευα ουτε σκοπευω να σε κατηγορήσω και πολύ περισσότερο την εταιρεια ή το προιόν. Ας κρινει ο καθε χρήστης μόνος του, απλά σε μένα φανηκε ο,τι φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DNE ( 6 Οκτ. 2004 , 23:07)

 

To palikari prospathei na voithisei.Afiste loipon ta kompleksika tou stil se poia etairia douleueis...

 

Opou thelei douleuei...

 

nanassis77 enimerose mas kai allo an den variesai...

 

Eisai o monos pou to exei auti ti stigmi.

 

 

Συμφωνώ!!! Αν μπορείς nanassis δώσε κα άλλα screenshots σε μεγαλύτερη ανάλυση όμως ώστε να μπορούμε να δούμε πιο πολλές λεπτομέρειες. Το site της digital solutions δεν έχει καθόλου screenshots από το πρόγραμμα. Μήπως έχει κανένα manual να το κατεβάσουμε από κάπου να δούμε λεπτομέρειες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι εγώ. Οτι δεν αξίζει να υπάρξει προσωπική διαμάχη. Ο καθένας γράφει για τις εντυπώσεις του και το συγκεκριμένο μου φάνηκε πολύ καλό προιόν για την Ελλάδα. Μην ξεχνάς οτι ζούμε Ελλάδα και αυτά τα navigation είναι λίγο άγνωστα σε εμάς, εκτός κι αν έχεις ταξιδέψει εξωτερικό.

 

Τέλος καλό, όλα καλά. Αν θέλεις πάντως περισσότερα για την πλοήγηση γράψε μου να σου στείλω. Αν έχεις εσύ κάποιο άλλο πές μου να ανταλλάξουμε απόψεις. Μπορεί το δικό σου να είναι καλλίτερο...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να εχεις καποια σχεση γιατι έτσι θα μπορούσαμε να επισημάνουμε καποια πραγματα απο πρωτο χέρι και οχι μέσω απρόσωπων e-mail και τηλεφωνημάτων.

Anyway, εγώ δυστυχως δεν εχω να προτείνω κάτι εκτος από τα μεχρι τώρα γνωστα.... μολις παρέλαβα το Destinator και ακόμα περιμώνω το GPS....

Παντως τώρα που το σκέφτομαι, δεν θα ηταν ωραιο να σου δίνει μια εταιρεία καποιο κινητρο (αποσυρση ας πουμε) για να αλλάξεις λογισμικό και χάρτες GPS..???? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...