Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφτιαξα στην παράθεση τα λινκ σου γιατί είχες βάλει δύο φορές http:// και δεν έβγαζε σε σελίδα

 

Να'σαι καλά.

Ασε εχω μεινει με ενα παλαιό για την ωρα τηλ μεχρι να ερθει το f2 και μαο εχει σπασει τα νεύρα, αλλα θελω κ αλλα κανει.γι'αυτό ειπα οτι εχω τα ανεβάζω το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια χαρα

ωραιο δειχνει θελω να ξερω τα δικτυα που υποστηριζει λεει οτι εχει 2G και 4G . Το 3G δεν το υποστηριζει; Αυτο και η μπαταρια με κρατανε απο το να το αγορασω .

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, λέω αν μπορείς μιας και είσαι διακοπές και προτεραιότητα είναι να περνάς καλά :p, θα μπορούσες να ελέγξεις wifi, gps, bluetooth, και την ασύρματη δικτύωση γενικότερα της συσκευής; (έρχομαι βλέπεις από jiayu G4 και είμαι καμένος από όλα τα παραπάνω...)

 

Εαν κρίνω από το F1 όλα είναι εξαιρετικά, το Wifi πιάνει το ίδιο με το Samsung Note 3, με το Gps κανένα πρόβλημα και το bluethoot εξαιρετικό μιας και το χρησιμοποιώ καθημερινά.

Φυσιολογικά θα φοράνε τις ίδιες κεραίες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αναφερω τις λιγες πληροφοριες μου μπορεσα να βρω για οτι αφορα την εγκατασταση Play,Root αλλα και recovery.

Ξαναλεω οι πληροφοριες ειναι απο ξενα forum.

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Google Play

http://i.imgur.com/414gxQg.jpg

 

 

Rootαρισμα coolpad F2 σε επίσημη εκδοσή.

 

Πρέπει να διαθέτει σύνδεση στο Internet ώστε να μπορείτε να κατεβάσετε τα αρχεία που απαιτούνται.

Ανοίγεις το CoolManager οπου ακολουθείς τα βήματα που δείχνουν οι φώτος,Όταν τελειώσεις κάνεις επανεκκίνηση οπού είσαι root,

Έτσι θα δεις να εχει γινει εγκατάσταση το SuperSU!

http://i.imgur.com/nUlKoOT.jpg

 

Οσο αφορα το recovery παρουσιαζω μονο τα που υπαρχουν πληροφοριες για εγκατασταση.

Ο λογος ειναι οτι εχω αμφιβολιες οσο αφορα τον τροπο .

http://www.forocoches.com/foro/showthread.php?p=180032331#post180032331

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λίγο περισσότερο χρόνο ώστε να γράψω για το κινητό.

Αρχικα να αναφέρω ότι το κινητό είναι με την snapdragon έκδοση. Εγκατέστησα κανονικά το playstore μέσω των ρυθμίσεων και το πακέτο που πρέπει να κατέβει. Μόνο υπάρχει ένα θέμα όταν κατεβάζω μια εφαρμογή, μου την εμφανίζει διπλή, λογικά bug του λογισμικού.

 

Design: Περίμενα απο τις φωτογραφίες πως θα είναι κάπως μεγαλούτσικο, έχοντας περάσει απο τα χέρια μου τον τελευταίο καιρό αρκετά μαζεμένες συσκευές. Τελικά όταν το έβγαλα απο το σακουλάκι κι έκατσε στο χέρι μου, η αίσθηση του βάρους, οι διαστάσεις του κινητού και η ποιότητα των πλαστικών ήταν εκπληκτικά για ένα κινητό των 170€. Πραγματικά είναι πανάλαφρο και χωρίς τριξίματα.

 

Οθόνη: Σε πλήρη φωτεινότητα απλά πανέμορφη η ανάλυση, η ευκρίνεια και η ζωντάνια χρωμάτων, δεν φαίνεται καθόλου 720p ανάλυση.

 

3G/4G/WiFi: Απίστευτα γρήγορο!

 

GPS: Σε 5" το πολύ κλείδωσε μέσα σε σπίτι.

 

Bluetooth: Μια χαρά, γρήγορο.

 

Camera: Είμαι γενικά κολλημένος σε ενα κινητό με την καμερα, αν δεν έχει καλή το αλλάζω. Αυτο το κινητό θεωρώ πως έχει πάρα πολύ καλή κάμερα για τα λεφτά του. Και μπροστινή και πισινήת μ'αρεσει να τραβάω φωτογραφίες μ'αυτό. Ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό με αρκετές επιλογές. (Δείτε samples στα συννημένα)

 

Ηχείο: Δυνατό αρκετά και Ποιοτικό.

 

Ακουστικό-Μικρόφωνο: Μια χαρά, καθαρά!

 

Μπαταρία: Ακόμα δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα, προς το παρών μ το 4G πέφτει λίγο γρήγορα. (2 φορτίσεις έχω κάνει μόνο)

 

Επεξεργαστική ισχύ: Παρα Πολύ γρήγορο, δεν κολλαει πουθενά.

 

Το ANTUTU βγάζει χαμηλή βαθμολογία γύρω στα 24399 λόγω ότι δεν υπολογίζει με την ισχύ των 64bit αλλά με 32bit.

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Εαν κρίνω από το F1 όλα είναι εξαιρετικά, το Wifi πιάνει το ίδιο με το Samsung Note 3, με το Gps κανένα πρόβλημα και το bluethoot εξαιρετικό μιας και το χρησιμοποιώ καθημερινά.

Φυσιολογικά θα φοράνε τις ίδιες κεραίες.

Οκ! Ευχαριστώ πολύ!!!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λίγο περισσότερο χρόνο ώστε να γράψω για το κινητό.

 

Design: Περίμενα απο τις φωτογραφίες πως θα είναι κάπως μεγαλούτσικο, έχοντας περάσει απο τα χέρια μου τον τελευταίο καιρό αρκετά μαζεμένες συσκευές. Τελικά όταν το έβγαλα απο το σακουλάκι κι έκατσε στο χέρι μου, η αίσθηση του βάρους, οι διαστάσεις του κινητού και η ποιότητα των πλαστικών ήταν εκπληκτικά για ένα κινητό των 170€. Πραγματικά είναι πανάλαφρο και χωρίς τριξίματα.

 

Οθόνη: Σε πλήρη φωτεινότητα απλά πανέμορφη η ανάλυση, η ευκρίνεια και η ζωντάνια χρωμάτων, δεν φαίνεται καθόλου 720p ανάλυση.

 

3G/4G/WiFi: Απίστευτα γρήγορο!

 

GPS: Σε 5" το πολύ κλείδωσε μέσα σε σπίτι.

 

Bluetooth: Μια χαρά, γρήγορο.

 

Camera: Είμαι γενικά κολλημένος σε ενα κινητό με την καμερα, αν δεν έχει καλή το αλλάζω. Αυτο το κινητό θεωρώ πως έχει πάρα πολύ καλή κάμερα για τα λεφτά του. Και μπροστινή και πισινήת μ'αρεσει να τραβάω φωτογραφίες μ'αυτό. Ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό με αρκετές επιλογές. (Δείτε samples στα συννημένα)

 

Ηχείο: Δυνατό αρκετά και Ποιοτικό.

 

Ακουστικό-Μικρόφωνο: Μια χαρά, καθαρά!

 

Μπαταρία: Ακόμα δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα, προς το παρών μ το 4G πέφτει λίγο γρήγορα. (2 φορτίσεις έχω κάνει μόνο)

 

Επεξεργαστική ισχύ: Πολύ γρήγορο.

 

Το ANTUTU βγάζει χαμηλή βαθμολογία γύρω στα 24399 λόγω ότι δεν υπολογίζει με την ισχύ των 64bit αλλά με 32bit.

 

Το σκορ αυτο ειναι σχετικό γιατι αλλου ειδα να παίζουν γυρο στο 28000, ομως η μεγάλη διαφορα ειναι στα γραφικά.

Τι μέγεθος έχουν οι φωτος με τη στοκ κάμερα, εχεις βαλει καμία αλλη εφαρμογή να δεις διάφορα?

Link to comment
Share on other sites

Το σκορ αυτο ειναι σχετικό γιατι αλλου ειδα να παίζουν γυρο στο 28000, ομως η μεγάλη διαφορα ειναι στα γραφικά.

Τι μέγεθος έχουν οι φωτος με τη στοκ κάμερα, εχεις βαλει καμία αλλη εφαρμογή να δεις διάφορα?

 

δεν έχω βάλει άλλη προς το παρών. γυρω στα 2.3mb. επισης δεν υπαρχει επιλογή για να επιλεξεις mpixels

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ισχύ των 64bit σκέφτομαι κι εγώ, απλά αν δεν πάρει Lollipop η συσκευή, πάει δώρο άδωρο ο 64μπιτος επεξεργαστής.
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω βάλει άλλη προς το παρών. γυρω στα 2.3mb. επισης δεν υπαρχει επιλογή για να επιλεξεις mpixels

 

κάπου θα την εχει κρυμμένη λογικα τη ρυθμίση αυτη, μπορεις ομως να δεις εκτος τα mb και το μέγεθος που στην εχει βγαλει.εκει ισως καταλαβεις αν ειναι στα 13 που λεει.

Καλύτερα ομως αν εχεις χρονο δοκιμασε κ την a better camera.

Link to comment
Share on other sites

κάπου θα την εχει κρυμμένη λογικα τη ρυθμίση αυτη, μπορεις ομως να δεις εκτος τα mb και το μέγεθος που στην εχει βγαλει.εκει ισως καταλαβεις αν ειναι στα 13 που λεει.

Καλύτερα ομως αν εχεις χρονο δοκιμασε κ την a better camera.

 

οκ εδω ειναι φουλ

https://www.dropbox.com/sh/xx2zmcdlhquh733/AADp9efc2VZC21LPzkFlOI6qa?dl=0

 

σε 10 τραβαει, 4208x2368

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ισχύ των 64bit σκέφτομαι κι εγώ, απλά αν δεν πάρει Lollipop η συσκευή, πάει δώρο άδωρο ο 64μπιτος επεξεργαστής.

 

Για την ωρα, μετα ομως?

Απο την 4.2.x που ξεκίνησαν μερικές συσκευές μεχρι που πηραν την 4.4.x αλλαξαν κατα πολυ συμπεριφορα προς τα πανω.

Δεν ξερεις τι ακολουθεί αλλα απο την αλλη η νεα έκδοση δε σε αφήνει για πολλες αλλαγες-επέμβασεις.Μηπως ισως να μην βολεύει μια τέτοια αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

το a better camera τα σπαει. κι εχει ολες τις επιλογες και για το μεγεθος. απλα πανω απο 10mpx ειναι σε 4:3
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

οκ εδω ειναι φουλ

https://www.dropbox.com/sh/xx2zmcdlhquh733/AADp9efc2VZC21LPzkFlOI6qa?dl=0

 

σε 10 τραβαει, 4208x2368

 

Οκ, αυριο το απογευμα που θα το εχω στα χέρια μου θα φαει σκάλισμα να δω τι παιζει εκει.

Τουλαχιστον ειναι καθαρές οπως πρέπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι δένεται o exmor rs αισθητήρας κανει κανει καλή δουλεια. Αυτό που με χαλάει είναι η υπερβολική φωτεινότητα λογο aperture 2
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εφαγα φλουδα με το minideal. Σήμερα μου έστειλαν email πως δεν εχουν ελληνικη γλώσσα (χωρίς να τη ζητησω) και αν θελω να παρω κάποια άλλη συσκευή. Τους λεω δεν εχω πρόβλημα, προχωρηστε. Στελνουν δεύτερο mail πως δεν εχουν στοκ κ να πάρω καποιο αλλο. Με τα πολλά μου εκαναν refund επειδή δεν ήξεραν πότε θα στολαρουν παλι. Το θέμα όμως τωρα είναι οτι ενω μου επεστρεψαν τα χρήματα, μπαινω να το παραγγείλω απο το to2c.com και απο το 1949deal και το paypal δε δέχεται τη συναλλαγή. Παρ'ολο που έχουν μικρότερη τιμη!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εφαγα φλουδα με το minideal. Σήμερα μου έστειλαν email πως δεν εχουν ελληνικη γλώσσα (χωρίς να τη ζητησω) και αν θελω να παρω κάποια άλλη συσκευή. Τους λεω δεν εχω πρόβλημα, προχωρηστε. Στελνουν δεύτερο mail πως δεν εχουν στοκ κ να πάρω καποιο αλλο. Με τα πολλά μου εκαναν refund επειδή δεν ήξεραν πότε θα στολαρουν παλι. Το θέμα όμως τωρα είναι οτι ενω μου επεστρεψαν τα χρήματα, μπαινω να το παραγγείλω απο το to2c.com και απο το 1949deal και το paypal δε δέχεται τη συναλλαγή. Παρ'ολο που έχουν μικρότερη τιμη!

 

θέλει 2-3 εργάσιμες μέρες για να επιστραφούν τα λεφτά στο λογαριασμό σου

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζα. Ευχαριστώ πολύ! Βέβαια μου έστειλε μήνυμα το paypal οτι επιστραφηκε το ποσο των 195 usd. Αναμονη λοιπόν. Κι ηλπιζα να το χω πριν το 2015
Link to comment
Share on other sites

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

 

και με το newbuyercoupon -5 και 172 ποντους -1.72 οποτε τελικη τιμη βγαινει 171.27 δολλαρια.Στοκ ομως υπαρχει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλέφωνο ειναι μια χαρα,παρέλαβα απο vickmall αλλα πριν λιγο μπόρεσα να ασχοληθώ.:rolleyes:

Κανονικά περασμένο Play κ έτοιμο σε Αγγλικά.

Κινεζικα για την ωρα ελαχιστα.

Εχει εκδοση 031 που ειναι και η τελευταία, οπου τρεχει σε 4.4.4

Για την ωρα δείχνει καλή επιλογή και μου φαίνεται πιο προσεγμένο απο τον προκάτοχο του.

Τα υπολοιπα σε λιγο.;)

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να με βοηθησει ποιο απο τα δυο : Coolpad F2 η XIAOMI Redmi Note 4G μοιαζουν ιδια μονο που το XIAOMI ειναι πιο αξιοπιστη εταιρεια ΔΕΙΤΕ Αυτο http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-4g Edited by monopoly
Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να με βοηθησει ποιο απο τα δυο : Coolpad F2 η XIAOMI Redmi Note 4G μοιαζουν ιδια μονο που το XIAOMI ειναι πιο αξιοπιστη εταιρεια ΔΕΙΤΕ Αυτο http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-4g

 

To Xiaomi φαινεται να εχει καλυτερη μπαταρια, αλλα Snapdragon 615 64bit > Snapdragon 400 32bit. Μπορει να μην ειναι Xiaomi, αλλα ειναι παρα πολυ καλη εταιρια η Coolpad ,μη την υποτιμας. Νομιζω το F2 ειναι καλυτερο απο το Νote 4G, και εχει περισσοτερες πιθανοτητες να παρει Android 5.

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να με βοηθησει ποιο απο τα δυο : Coolpad F2 η XIAOMI Redmi Note 4G μοιαζουν ιδια μονο που το XIAOMI ειναι πιο αξιοπιστη εταιρεια ΔΕΙΤΕ Αυτο http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-4g

 

Το F2 ειναι τηλ 1μηνα αρα σε γενικες γραμμες οτι κ να πουμε απο τωρα ειναι νωρις.

Απο χθες που το εχω στα χερια μου μονο καλα λογια μπορω να πω.

Αρκετα προσεγμενο σε κατασκευη.GPS λοκαρει πολυ γρηγορα,σημα WiFi σαν να εχω λαπτοπ,αλλα αυτο μου με αφησε αφωνο ειναι στο internet με τον παροχο που εχω.εδω που ειμαι τωρα γενικα το δικτυο ειναι για τα μπαζα κ ομως ανοιγει σελιδες σα να εχω απο WiFi συνδεση.

Απο ηχο καθαρος,τα led κανονικα,ειναι απι αριστερα του ηχειου τωρα και απο καμερα καλη με καθαρες φωτος,χωρις ομως σαν εφαρμογη να εχεις πολλες δυνατοτιτες να αλλαξεις πολλα στη ληψη.Η χρηση αλλης εφαρμογης ισως ειναι απαραιτητη.

Τωρα το μενου ειναι ευκολο κ γρηγορο χωρις να τρωει κ πολυ μνημη,με οτι φορτωνει απο αρχη ειναι 700mb περιπου.

Τωρα καταναλωση δεν μπορω να πω γιατι ακομα δεν το εχω δουλεψει αρκετα,τις επομενες μερες θα εχω χρονο να κοιταξω κ αλλα θεματα,οπως κ επιδοσεις που τοσος ντορος γινετε.

Σαν επιλογη για τα δεδομενα των 200$ που εδωσα ειναι super.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...