Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το after sales/support ειναι το θεμα και ειδικα (απο οτι διαβαζω σε αλλο topic) απο το συγκεκριμενο καταστημα. Κατι κολπα εχει κανει με τις εγγυησεις.

Host

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κλαησπέρα υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο facebook

με αυτές που υπάρχουν ηδη στο τηλέφωνο..?

Το περίεργο είναι οτι δεν μου βγαίνουν οι επαφές του facebook στις επαφές μου...

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο facebook

με αυτές που υπάρχουν ηδη στο τηλέφωνο..?

Το περίεργο είναι οτι δεν μου βγαίνουν οι επαφές του facebook στις επαφές μου...

 

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Uber Sync for Facebook και μετά ενοποιώ τις google επαφές με τις αντίστοιχες facebook...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Uber Sync for Facebook και μετά ενοποιώ τις google επαφές με τις αντίστοιχες facebook...

Πολύ καλό...Σε ευχαριστώ πολύ.:D

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο facebook

με αυτές που υπάρχουν ηδη στο τηλέφωνο..?

Το περίεργο είναι οτι δεν μου βγαίνουν οι επαφές του facebook στις επαφές μου...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.syncme.syncmeapp

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σταμάτησε να μου λειτουργεί η περιστροφή οθόνης σε όλες τις εφαρμογές, αλλά το περίεργο είναι ότι δεν λειτουργεί μόνο σε landscape (90/270 μοίρες)! Στις 180 (εντελώς ανάποδα δηλαδή) γυρίζει κανονικά! Δεν φτιάχνει με reboot.

 

Ένα 99.9% δεν είναι hardware θέμα, αφού επιλέγοντας τη ρύθμιση περιστροφής στον Apex Launcher, ξαφνικά η περιστροφή σε landscape λειτουργεί κανονικά. Για λίγο. Μετά από κάποια ώρα πάλι σταματάει.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει; Κάτι άλλο να δοκιμάσω προτού καταφύγω σε wipe;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει wifi tethering με Cosmote; Το laptop μου συνδέεται κανονικά στο hot-spot, αλλά δεν έχει σύνδεση στο Internet παρόλο που το oneplus one δουλεύει κανονικά με 3g.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει wifi tethering με Cosmote; Το laptop μου συνδέεται κανονικά στο hot-spot, αλλά δεν έχει σύνδεση στο Internet παρόλο που το oneplus one δουλεύει κανονικά με 3g.

 

Δεν είναι θέμα Cosmote. Είχα προσπαθήσει να κάνω το OPO hotspot ενώ ήμουν στο εξωτερικό και ενώ το laptop μου συνδεόταν στο OPO (δοκίμασα και bluetooth και wifi) δεν είχε σύνδεση στο internet. Το ανάποδο δουλεύει πάντως, δηλαδη το OPO το έχω συνδέσει με S3 mini που του έδινε internet.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα Cosmote. Είχα προσπαθήσει να κάνω το OPO hotspot ενώ ήμουν στο εξωτερικό και ενώ το laptop μου συνδεόταν στο OPO (δοκίμασα και bluetooth και wifi) δεν είχε σύνδεση στο internet. Το ανάποδο δουλεύει πάντως, δηλαδη το OPO το έχω συνδέσει με S3 mini που του έδινε internet.

Το κανω καθημερινα hot spot και ποτε δεν ειχα προβλημα,δινει κανονικα internet.Εχω vodafone .

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε hot-spot να δοκιμάσω μια τώρα με wind?

 

Edit. Το βρήκα και σε ένα tablet Samsung που έχω δουλεύει κανονικά.

Edited by mike_k
:)
Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω και εγω απλα εβαλα οτι νανε τηλεφωνο

 

Γιατί, εγώ που έβαλα το κανονικό μου τι θα πάθω; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το κανω καθημερινα hot spot και ποτε δεν ειχα προβλημα,δινει κανονικα internet.Εχω vodafone .

 

Διάβασα ότι από το Android 4.3 και μετά το τηλέφωνο στέλνει ποια πακέτα χρησιμοποιεί για tethering, οπότε αν θέλει ο provider μπορεί να τα μπλοκάρει. Δεν έχω root και δε σκοπεύω να το κάνω για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, εγώ που έβαλα το κανονικό μου τι θα πάθω; :wacko:

 

τπτ απλα δε γουσταρα μετα απο 1 update να πρεπει να εισαγω το κιν μου

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καρτοκινητή και σας χρεώνει 3G/4G internet, ενώ το έχετε απενεργοποιημένο;

 

Υπήρχε θέμα στην 33R, νομίζω λύθηκε στην 38R, στην 44S όμως με γονατίζει.

 

Δείτε και :

* Bug report: https://jira.cyanogenmod.org/browse/BACON-904

* https://forums.oneplus.net/threads/3g-data-connection-disabled-yet-something-passes-through.126432/

 

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Έχω σαλτάρει, με έχει χρεώσει κανά 15άρι (15 χρεώσεις του 1Ε σε κοσμοκάρτα) το ρημάδι!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καρτοκινητή και σας χρεώνει 3G/4G internet, ενώ το έχετε απενεργοποιημένο;

 

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Έχω σαλτάρει, με έχει χρεώσει κανά 15άρι (15 χρεώσεις του 1Ε σε κοσμοκάρτα) το ρημάδι!

 

Ο ασφαλέστερος τρόπος για να εξασφαλίσεις ότι ένα κινητό τηλέφωνο δεν μπορεί να συνδεθεί στο internet, είτε για λόγους χρέωσης, είτε για λόγους ασφαλείας, είναι να πας στα Settings, Mobile Networks, Access Point Names και να μπεις σε όλα τα access points, ιδίως αυτό του internet, και να τροποποιήσεις ελαφρώς κάποιες ρυθμίσεις, π.χ. το internet.vodafone.gr σε 1internet.vodafone.gr. Με αυτόν τον τρόπο, δεν θα μπορείς να λαμβάνεις ούτε MMS. Προφανώς για να επανασυνδεθείς στο internet θα πρέπει να επαναφέρεις τις αρχικές ρυθμίσεις. Υπάρχουν και εφαρμογές στο Google Play που κάνουν αυτή τη διαδικασία, αλλά λόγω αλλαγών ασφαλείας στις τελευταίες εκδόσεις του Android οι παλαιότερες εφαρμογές δεν δουλεύουν πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς Xiaomi pistons με το OPO αν δουλεύουν καλά?

το μόνο που δεν μου δουλεύει είναι ο τερματισμός της κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Ο ασφαλέστερος τρόπος για να εξασφαλίσεις ότι ένα κινητό τηλέφωνο δεν μπορεί να συνδεθεί στο internet, είτε για λόγους χρέωσης, είτε για λόγους ασφαλείας, είναι να πας στα Settings, Mobile Networks, Access Point Names και να μπεις σε όλα τα access points, ιδίως αυτό του internet, και να τροποποιήσεις ελαφρώς κάποιες ρυθμίσεις, π.χ. το internet.vodafone.gr σε 1internet.vodafone.gr. Με αυτόν τον τρόπο, δεν θα μπορείς να λαμβάνεις ούτε MMS. Προφανώς για να επανασυνδεθείς στο internet θα πρέπει να επαναφέρεις τις αρχικές ρυθμίσεις. Υπάρχουν και εφαρμογές στο Google Play που κάνουν αυτή τη διαδικασία, αλλά λόγω αλλαγών ασφαλείας στις τελευταίες εκδόσεις του Android οι παλαιότερες εφαρμογές δεν δουλεύουν πλέον.

Όντως, το είχα ξεχάσει, ευχαριστώ!

 

Το είχα αφήσει ενεργό, ώστε να μπορέσω να δω αν παίζει/δεν παίζει και να αναφέρω αντίστοιχα στο bug report, αλλά δεν έκατσε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς Xiaomi pistons με το OPO αν δουλεύουν καλά?

το μόνο που δεν μου δουλεύει είναι ο τερματισμός της κλήσης

 

Μια χαρά λειτουργούν και από ποιότητα, και το HangUp με παρατεταμένο πάτημα του κεντρικού κουμπιού (Piston v2.1)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργούν και από ποιότητα, και το HangUp με παρατεταμένο πάτημα του κεντρικού κουμπιού (Piston v2.1)

 

Οκ thanks. Θα πάρω μια συσκευή για ένα φίλο, και είπα να βάλω και αυτά στη παραγγελία μου για το ΟΡΟ μου.

Πιστεύω ότι αυτά είναι τα 2.1 που λες? http://www.vickmall.com/original-earphone-for-xiaomi-smartphones.html

:)
Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks. Θα πάρω μια συσκευή για ένα φίλο, και είπα να βάλω και αυτά στη παραγγελία μου για το ΟΡΟ μου. Πιστεύω ότι αυτά είναι τα 2.1 που λες? http://www.vickmall.com/original-earphone-for-xiaomi-smartphones.html

ΑΥτά είναι, και γω από vickmall τα πηρα, σε παραγγελία με τηλέφωνο ζήτα μέσω chat καλύτερη τιμή (θα στα αφήσει $20)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΥτά είναι, και γω από vickmall τα πηρα, σε παραγγελία με τηλέφωνο ζήτα μέσω chat καλύτερη τιμή (θα στα αφήσει $20)

 

Χα χα χα... Ναι 20$ τα άφησε....

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...