Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@tzach1

 

Στα απεσταλμένα μηνύματα εκτός από το στιγμιαίο μνμ που εμφανίζεται, όταν λαμβάνονται από το συνομιλητή μας, εμφανίζεται και ένα "τικ" δεξιά δίπλα από την ώρα αποστολής, οπότε μπορείς και από εκεί να τσεκάρεις αν παρέλαβαν το μνμ σου οποιαδήποτε χρονική στιγμή μπεις στην εφαρμογή των μηνυμάτων.

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι οι αναφορές παράδοσης πλέον. Δεν στέλνουν μηνύματα. Καλύτερο κατά τη δική μου γνώμη.

 

Στα WP Η αναφορά έρχεται σαν μήνυμα. Και γω προτιμώ τον τρόπο του g2 αλλά θα ήθελα και να ακούγεται ένας σύντομος ήχος.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου απαντησει γιατι δεν μου ανοιγει η εφαρμογη μηνυματων μου και πως μπορω να το διορθωσω.. ευχαριστω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω παρατηρησει οταν μιλάω στο τηλ και με καλουν, μολις παω να βαλω σε αναμονη με αυτον που μιλαω κολλαει η οθονη. Το εχετε παρατηρησει εσεις?
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω παρατηρησει οταν μιλάω στο τηλ και με καλουν, μολις παω να βαλω σε αναμονη με αυτον που μιλαω κολλαει η οθονη. Το εχετε παρατηρησει εσεις?

 

Σε μενα δεν εχει τυχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καποιος να μου απαντησει γιατι δεν μου ανοιγει η εφαρμογη μηνυματων μου και πως μπορω να το διορθωσω.. ευχαριστω

 

Δηλαδη πως δεν ανοιγει οταν σου ερχεται μνμ δεν μπορεις να μπεις να το δεις?:blink:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου απαντησει γιατι δεν μου ανοιγει η εφαρμογη μηνυματων μου και πως μπορω να το διορθωσω.. ευχαριστω

Τα εκανες τα wipe chache και dalvik που ειπαμε;

Αλλιως πηγαινε στα αρχεια της εφαρμογης των μηνυματων που βρησκονται στο /system/priv-app/ και το ενα λεγεται mms.οdex ή lgemms.odex (καπως ετσι) και μετονόμασέ το. Πχ απο mms.odex σε mms.odex.backup.

Κανε ενα reboot και δες μετα αν σου ανοιγει η εφαρμογη.

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα πιθανολογω οτι θα δουλεψει αυτο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα η οθονη του g2 ειναι και σε εσας πιο κατω απο το πλαισιο γιατι οταν το πιανω να μιλησω υπαρχη ενα κοξιμο σαν μαχαιρι στα δακτυλα ετσι πρεπει να ειναι η να το παω στο service σας παρακαλω απαντηστεμου για να το παω πισω εαν εχη προβλημα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία θα λύσει το πρόβλημα σου γιατί εγώ δεν κτλβα..
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία θα λύσει το πρόβλημα σου γιατί εγώ δεν κτλβα..

 

εννοω το μεταλλικο πλαισιο του τηλεφωνου στην προσοψι του κινητου ειναι πιο πανω απο την οθονη αφης και οταν το κραταω το τηλεφωνο νιωθω τα δακτυλα σαν να τα εχω βαλη σε λεπιδα μαχαιριου

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

εννοω το μεταλλικο πλαισιο του τηλεφωνου ειναι πιο πανω απο την οθονη αφης και οταν το κραταω το τηλεφωνο νιωθω τα δακτυλα σαν να τα εχω βαλη σε λεπιδα μαχαιριου

 

Εμένα δεν είναι ετσι.Αλλά για καλό κ για κακό πήγαινε να το επιβεβαιώσεις σε ένα κατάστημα κιν τηλεφωνίας..

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι ετσι.Αλλά για καλό κ για κακό πήγαινε να το επιβεβαιώσεις σε ένα κατάστημα κιν τηλεφωνίας..

 

σε ευχαριστω φιλεμου θα το παω στα κεντρικα της lg κατεχακη γιατι αυτο δεν ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

εννοω το μεταλλικο πλαισιο του τηλεφωνου στην προσοψι του κινητου ειναι πιο πανω απο την οθονη αφης και οταν το κραταω το τηλεφωνο νιωθω τα δακτυλα σαν να τα εχω βαλη σε λεπιδα μαχαιριου

 

Σε μενα φιλε μου δεν ισχυει κατι τετοιο........ και εχω την εντυπωση πως δε θα 'πρεπε να 'ναι ετσι!!

Σε μενα στο τελειωμα της οθονη κανει μια απαλη "κούρμπα" και δένει αρμονικα με το πλα'ι'νο περιγραμμα.

Αν καταλαβα καλα τι εννοεις....

Link to comment
Share on other sites

εννοω το μεταλλικο πλαισιο του τηλεφωνου στην προσοψι του κινητου ειναι πιο πανω απο την οθονη αφης και οταν το κραταω το τηλεφωνο νιωθω τα δακτυλα σαν να τα εχω βαλη σε λεπιδα μαχαιριου

Έχεις βγάλει το προστατευτικό ζελατινάκι που έχει γύρω γύρω;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βγάλει το προστατευτικό ζελατινάκι που έχει γύρω γύρω;

 

φιλεμου μπραβο εισαι τσιακαλος αυτο ηταν μια μεμβρανη περιφερειακα στο τηλεφωνο που εκοβε σαν μαχαιρι και δεν την εβλεπες με γλιτωσες απο τρεξιματα νασε καλα ευχαριστω πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι τώρα 2-3 μέρες μου εμφανίζεται στο notification bar το εικονίδιο του location χωρίς να τρέχω κάποια εφαρμογή η οποία ζητάει GPS . Τι είναι τούτο πάλι ?

 

 

Καλημέρα

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι τώρα 2-3 μέρες μου εμφανίζεται στο notification bar το εικονίδιο του location χωρίς να τρέχω κάποια εφαρμογή η οποία ζητάει GPS . Τι είναι τούτο πάλι ?

 

 

Καλημέρα

 

Καμία επανεκκίνηση έκανες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το εικονίδιο του location εμφανίζεται σε άκυρες στιγμές και μένει αναμμένο ακόμα και ώρες ολόκληρες χωρίς να λειτουργώ εφαρμογή που χρησιμοποιεί gps. Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες αναβαθμίσεις ενεργοποιήθηκε ως δια μαγείας! :ninja:

 

Ρε παιδιά είναι τώρα 2-3 μέρες μου εμφανίζεται στο notification bar το εικονίδιο του location χωρίς να τρέχω κάποια εφαρμογή η οποία ζητάει GPS . Τι είναι τούτο πάλι ?

 

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι τώρα 2-3 μέρες μου εμφανίζεται στο notification bar το εικονίδιο του location χωρίς να τρέχω κάποια εφαρμογή η οποία ζητάει GPS . Τι είναι τούτο πάλι ?

 

 

Καλημέρα

Δες ποστ #13463, δινει λυση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι τώρα 2-3 μέρες μου εμφανίζεται στο notification bar το εικονίδιο του location χωρίς να τρέχω κάποια εφαρμογή η οποία ζητάει GPS . Τι είναι τούτο πάλι ?

 

 

Καλημέρα

 

Κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα φίλε μου. Ο μόνος τρόπος για να βγεί είναι να ανοίξεις μια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το gps όπως google maps και μετά να κλείσεις αυτην την εφαρμογή. Μετά εξαφανίζεται αλλά η λύση είναι προσωρινή. Με λίγα λόγια το εικονίδιο μετά απο κάποιες ώρες θα ξαναεμφανιστεί απο μόνο του και πάλι. Άν θέλεις να μην σου ξαναεμφανιστεί, θα πρέπει πρώτα να το βγάλεις με τον τρόπο που σου είπα και αμέσως μετά απο τις ρυθμίσεις να απενεργοποιήσεις το gps. Με αυτήν την σειρά όμως. Μην δοκιμάσεις άδικα να απενεργοποιήσεις πρώτα το gps πριν εξαφανίσεις το εικονίδιο γιατι πολύ απλά δεν θα φύγει (τουλάχιστον έτσι γίνεται στο δικό μου). Ελπίζω να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα με κανένα update στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

για κανετε μια εκκαθαριση δεδομενων απο τις ρθθμισεις εφαρμογων στι εικονιδειο του gps
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...