Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Βλέπω ότι Ούτε το παλικάρι μπαινει με τα πίσω μη πλήκτρα για να βάλει άλλη ρομ μήπως και εγώ με recovery μπορώ να πέρασμα την στοκ ρομ ;;

Τί;

........

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέω και Εγώ μήπως με recovery μπορώ να περάσω την στοκ ρομ ή δεν έχει σχέσει ;;επειδή δεν Μπορεί να μπει σε download mode
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Λέω και Εγώ μήπως με recovery μπορώ να περάσω την στοκ ρομ ή δεν έχει σχέσει ;;επειδή δεν Μπορεί να μπει σε download mode

Για ποιον λες;

Stock δεν μπορεις να περασεις μεσω recovery.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν δεν μπορεί να περαστεί στοκ ρομ. Γιατί π

Παιδευομαι πόσο καιρό και δεν μπορώ να το βάλω σε download mode. Κάτι άλλο είναι και θα το βρω Κάτι παίζει με τους drivers

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Οκ αν δεν μπορεί να περαστεί στοκ ρομ. Γιατί π

Παιδευομαι πόσο καιρό και δεν μπορώ να το βάλω σε download mode. Κάτι άλλο είναι και θα το βρω Κάτι παίζει με τους drivers

Θυμαμαι το προβλημα σου.

Ειπαμε δοκιμασες σε αλλο pc ή σε αλλη εκδοση windows;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και σε άλλο pc,τα ίδια!Μπορεί και να είναι με κάποιο τρόπο κλειδωμένο το κινητό και να μην μπορεί να μπει σε dlmode
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Ποιο recovery εχεις;

Οταν μπεις στο recovery κανε ενα reboot to recovery και δες αν στο βλεπει το recovery.

Δες μηπως εχει καποια επιλογη για mount usb ή storage.

 

Φανταζομαι το USB φλασακι σου δεν ειναι φορμαρισμενο σε NTFS μορφη. Το Android δεν βλεπει τα NTFS αρχεια. Κανε format το φλασακι σου σε FAT32 ή exFAT.

 

Παίδες..πολύ καλημέρα σας,

πάνω που απαντούσα στο φίλο TUPAC_RIP

(και τα δυο usb φλασακια ειναι σε FAT32(το ενα κανονικό usb stick και το αλλο ειναι card reader με μια micro sd που εχω στο note3)

το recovery ειναι v2.7.0.0 . οπως βλεπεις στη φωτ/φια εχει επιλογη "mount" (τι κανω απο εκει;)

 

Δοκίμασα αυτό με το mount και ΟΛΑ ΚΑΛΑ (εμφανίστηκαν τα zip αρχεία και έγινε to setup...ευχαριστώ πάρα πολύ :up:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες..πολύ καλημέρα σας,

πάνω που απαντούσα στο φίλο TUPAC_RIP

(και τα δυο usb φλασακια ειναι σε FAT32(το ενα κανονικό usb stick και το αλλο ειναι card reader με μια micro sd που εχω στο note3)

το recovery ειναι v2.7.0.0 . οπως βλεπεις στη φωτ/φια εχει επιλογη "mount" (τι κανω απο εκει;)

 

Δοκίμασα αυτό με το mount και ΟΛΑ ΚΑΛΑ (εμφανίστηκαν τα zip αρχεία και έγινε to setup...ευχαριστώ πάρα πολύ :up:

Μπραβο. Χαιρομαι που βρηκαμε τη λυση. Φλασαρε τωρα μια ROM και θα εισαι κομπλε.

Απο δω και περα προσεχε. Για clean install διαγραφουμε μονο τα data, cache, dalvik και system.

Θα σου προτεινα να αλλαξεις recovery και να βαλεις το philz touch. Για μενα ειναι πιο καλο και το προτεινουν και οι περισσοτεροι devs για να φλασαρεις τις ROMs τους.

Κατεβαζεις το zip και το φλασαρεις μεσα απο το TWRP recovery που εχεις κανοντας μονο wipe cache και wipe dalvik.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα που δεν μπορουσα να μπω σε download mode (με volume up & τοποθετώντας το micro usb)λυθηκε!Η διαδικασια ηταν απλη!Αφου κανουμε εγκατασταση τους drivers,συνδεουμε το κινητο με το PC ανοιγουμε το LG Mobile Support Tool,πηγαινουμε Προσθετα χαρακτηριστικα και επιλεγουμε Αναβαθμιση windows Mobile.Και αυτο ειναι ολο!Μετα μπορει να μπει σε download mode και να περασεις την καινουρια rom με την γνωστη διαδικασια..:D

 

ΥΓ.Πρεπει να ειναι root

Edited by stiv1
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα που δεν μπορουσα να μπω σε download mode (με volume up & τοποθετώντας το micro usb)λυθηκε!Η διαδικασια ηταν απλη!Αφου κανουμε εγκατασταση τους drivers,συνδεουμε το κινητο με το PC ανοιγουμε το LG Mobile Support Tool,πηγαινουμε Προσθετα χαρακτηριστικα και επιλεγουμε Αναβαθμιση windows Mobile.Και αυτο ειναι ολο!Μετα μπορει να μπει σε download mode και να περασεις την καινουρια rom με την γνωστη διαδικασια..:D

Αυτό θα βοηθήσει πολλούς φίλους.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο. Χαιρομαι που βρηκαμε τη λυση. Φλασαρε τωρα μια ROM και θα εισαι κομπλε.

Απο δω και περα προσεχε. Για clean install διαγραφουμε μονο τα data, cache, dalvik και system.

Θα σου προτεινα να αλλαξεις recovery και να βαλεις το philz touch. Για μενα ειναι πιο καλο και το προτεινουν και οι περισσοτεροι devs για να φλασαρεις τις ROMs τους.

Κατεβαζεις το zip και το φλασαρεις μεσα απο το TWRP recovery που εχεις κανοντας μονο wipe cache και wipe dalvik.

 

 

Εγω να δεις πόσο χάρηκα , η rom εχει μπει και ο κινητό φυσάει και παλι.

Οσο για το philz touch θα συμφωνησω.Ειχα σκοπο να βαλω καποιο αλλο,αφου το προτινεις και εσυ θα μπει στο αμεσο μελλον.

Και παλι ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

heelppppppp

Αν η συσκευή μας μένει κολλημένη στο Logo της LG και δεν ανοίγει:

1. Απενεργοποιούμε την συσκευή

 

πως απενεργοποιουμε την συσκευη?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

heelppppppp

Αν η συσκευή μας μένει κολλημένη στο Logo της LG και δεν ανοίγει:

1. Απενεργοποιούμε την συσκευή

 

πως απενεργοποιουμε την συσκευη?

Για ποιο λογο εμεινε κολλημενο στο logo; Τι πηγες να κανεις;

Για απενεργοποιηση θα πατησεις παρατεταμενα το power button για αρκετα δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο εμεινε κολλημενο στο logo; Τι πηγες να κανεις;

Για απενεργοποιηση θα πατησεις παρατεταμενα το power button για αρκετα δευτερολεπτα.

 

αχ φιλε μου μολις το εκανα unbrick,

 

ειχα κανει foul wipe για να περασω μια ρομ και πριν κανω reboot ο twrp μου λεει οτι δεν ειμαι ρουτ και αν θελω να γινω

εγω απαντησα ναι και τοτε στο ριμπουτ κολλησε στο lg logo

χεστικα πανω μου, τελικα μπορεσα να κανω hard factory reset και μπηκα ξανα στο twrp και περασα τελικα την ρομ που ηθελα

στην πρωτη εκκινηση τα δευτερολεπτα που περασαν απο το lg logo screen μεχρι να δω την αρχικη οθονη μου φανηκαν ωρες

 

ευχαριστω για την βοηθεια εδω

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

αχ φιλε μου μολις το εκανα unbrick,

 

ειχα κανει foul wipe για να περασω μια ρομ και πριν κανω reboot ο twrp μου λεει οτι δεν ειμαι ρουτ και αν θελω να γινω

εγω απαντησα ναι και τοτε στο ριμπουτ κολλησε στο lg logo

χεστικα πανω μου, τελικα μπορεσα να κανω hard factory reset και μπηκα ξανα στο twrp και περασα τελικα την ρομ που ηθελα

στην πρωτη εκκινηση τα δευτερολεπτα που περασαν απο το lg logo screen μεχρι να δω την αρχικη οθονη μου φανηκαν ωρες

 

ευχαριστω για την βοηθεια εδω

Σε καταλαβαινω φιλε μου! Ολοι τα 'χουμε περασει αυτα! Τελος καλο, ολα καλα λοιπον ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω φιλε μου! Ολοι τα 'χουμε περασει αυτα! Τελος καλο, ολα καλα λοιπον ;)

 

ναι ευτυχως γιατι δεν ειχα ορεξη για αλλα προβληματα,

εχω κακη εμπειρια απο ενα s3 οπου εχασα το Imei και χρειάστηκε να το παω αντιπροσωπεια να φτιαχτει

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λες;

Stock δεν μπορεις να περασεις μεσω recovery.

 

Έχουν βγάλει στο xda εργοστασιακές Rom σε μορφή zip Τις περνάς μέσω recovery Και είσαι μια χαρά ,χάνεις root , custom recovery αλλά επανέρχεται στην αρχική μορφή,έχουν βγάλει για την έκδοση f,g,h.Είναι ένας εύκολος τρόπος για να επαναφέρεις το τηλεφωνο στην αρχική μορφή χωρίς να μπλέκεις με kdz Και υπολογιστές .Εχουν βγάλει και εκδόσεις όπου κρατάς custom recovery Και είναι και root

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει στο xda εργοστασιακές Rom σε μορφή zip Τις περνάς μέσω recovery Και είσαι μια χαρά ,χάνεις root , custom recovery αλλά επανέρχεται στην αρχική μορφή,έχουν βγάλει για την έκδοση f,g,h.Είναι ένας εύκολος τρόπος για να επαναφέρεις το τηλεφωνο στην αρχική μορφή χωρίς να μπλέκεις με kdz Και υπολογιστές .Εχουν βγάλει και εκδόσεις όπου κρατάς custom recovery Και είναι και root

Ναι, κατι ειχε παρει το ματι μου οταν ημασταν ακομα στη b, αλλα δεν ασχοληθικα και πολυ.

Δεν το εχω δοκιμασει ποτε οπότε προτεινα στο φιλο την παραδοσιακη μεθοδο αν και ποιο μπελαλιδικη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξερετε αν το toweroot θα δουλέψει σε 4.4.2 KOT491.D80220b?

 

Ακυρο,μια χαρα δουλεψε

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Με τη κάνουμε ROOT την D80220h-EUR-XX?

Δοκιμασε με towelroot:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_yUmYxZkJRWUxpQnc/edit?usp=docslist_api

Αν δεν πετυχει, δοκιμασε με iroot25:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ybFFyZ2lpZlF5UHc/edit?usp=docslist_api

και τις οδηγιες της πρωτης σελιδος του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με towelroot:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_yUmYxZkJRWUxpQnc/edit?usp=docslist_api

Αν δεν πετυχει, δοκιμασε με iroot25:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ybFFyZ2lpZlF5UHc/edit?usp=docslist_api

και τις οδηγιες της πρωτης σελιδος του νήματος.

 

Σε ευχαριστώ titarasaudi αλλα του Geohot το εργαλειο δεν την υποτηριζει. οσο για το αλλο δοκίμασα αλλα τζίφος και αυτο :(

 

update

 

ολα οκ με το ioroot

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για να μαθαινω σιγα σιγα,οταν θελω να περασω αλλη ρομ,πχ custom ,καθε φορα θα πρεπει να περναω τον jb bootloader?ποια ειναι η σειρα του flashing?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ titarasaudi αλλα του Geohot το εργαλειο δεν την υποτηριζει. οσο για το αλλο δοκίμασα αλλα τζίφος και αυτο :(

 

update

 

ολα οκ με το ioroot

Δοκίμασε με stump root, είναι εφαρμογή και δεν απαιτεί υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να επαναφέρω το κινητό μου στην αρχική κατάσταση όπως όταν το αγόρασα.

Έχω την έκδοση D80220H-EUR-XX.

Να αναφέρω πως είχα κάνει root και πέρασα την cm 11 snapshot.

Έχω κατεβάσει την rom από εδώ http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F για να κάνω επαναφορά.

Χρειάζεται να ξανακάνω root? Έχω μπερδευτεί.

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει αν υπάρχει κίνδυνος να κολλήσω κάπου και να μη μπορώ να λειτουργήσω τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...