Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπισης με το root και το titanium αφαιρεσα σαβουρα....απεριγραπτη,με αποτελεσμα η ελευθερη ram σε ΜΟΝΙΜΗ βαση να ειναι στα 380-400mb (oχι μετα απο επανεκινηση!!!!!)ΜΟΝΙΜΑ :D:D:D

Η δε μπαταρια 2 μερες με κανονικη χρηση........ :D:D:D

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπισης με το root και το titanium αφαιρεσα σαβουρα....απεριγραπτη,με αποτελεσμα η ελευθερη ram σε ΜΟΝΙΜΗ βαση να ειναι στα 380-400mb (oχι μετα απο επανεκινηση!!!!!)ΜΟΝΙΜΑ :D:D:D

Η δε μπαταρια 2 μερες με κανονικη χρηση........ :D:D:D

 

Μπράβο φίλε !! συνολικά η αξιοποιήσιμη RAM είναι 841mb! Που να βάλεις και custom rom!

Εμένα το live with walkman είχε 420mb εσωτερική μνήμη και 340mb αξιοποιήσιμη ram.. και με του που πέρασα custom rom έγινε 470mb η εσωτερική μνήμη και 412mb η αξιοποιήσιμη ram!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έχει το dual sim, αν λειτουργούν ταυτόχρονα οι 2 κάρτες sim. Δηλαδή ενώ μιλάω με την Vodafone μπορεί κάποιος να με καλεί στο cosmote και να χτυπάει σαν δεύτερη γραμμή. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Eπισης με το root και το titanium αφαιρεσα σαβουρα....απεριγραπτη,με αποτελεσμα η ελευθερη ram σε ΜΟΝΙΜΗ βαση να ειναι στα 380-400mb (oχι μετα απο επανεκινηση!!!!!)ΜΟΝΙΜΑ :D:D:D

Η δε μπαταρια 2 μερες με κανονικη χρηση........ :D:D:D

 

Καλησπέρα, μπορείς να μου πεις πως έκανες root? (έχω το single sim).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έχει το dual sim, αν λειτουργούν ταυτόχρονα οι 2 κάρτες sim. Δηλαδή ενώ μιλάω με την Vodafone μπορεί κάποιος να με καλεί στο cosmote και να χτυπάει σαν δεύτερη γραμμή. Ευχαριστώ πολύ!

 

Όχι, το κινητό είναι dual sim stand by, οπότε, όταν σε καλούν στη sim1, η sim2 θα δείχνει απενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτεύσιμο το μωβάκι παίδες.. πρώτη μου επιλογή θα ήταν και μετά το λευκό! Το λάημ καλούτσικο και αυτό! Το μαύρο κλασσικό χρώμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείς να μου πεις πως έκανες root? (έχω το single sim).

 

Εγώ σε single sim του έκανα με Towelroot, μετά SuperSU από το PlayStore κι όλα κομπλέ.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε μερικά καταστήματα Sony Xperia M C2005 και σε άλλα Sony Xperia M C2004. Ποια είναι η διαφορά (αν υπάρχει);

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προτιμότερο είναι το worldwide επομένως;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για το GSM που έχουμε εμείς δεν έχει καμία σημασία ποιο θα πάρεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και άλλη μία ερώτηση: η dual sim συσκευή micro sim παίρνει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου κάτι. Μετά από ένα σπάσιμο οθόνης, έδωσα το τηλέφωνο για επισκευή στο επίσημο service της Sony στο Ηράκλειο Κρήτης. Μετά την επισκευή και λίγο διάστημα αφότου το είχα παραλάβει συνειδητοποίησα ότι δεν είχαν κολλήσει καλά τη μια πλευρά της οθόνης με αποτέλεσμα να βλέπω όλο το λευκό backlight ειδικά στο σκότος.

Είμαι για ένα διάστημα Αθήνα και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο site με τα εξουσιοδοτημένα service centres της sony στην Αθήνα γιατί δεν τα βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε single sim του έκανα με Towelroot, μετά SuperSU από το PlayStore κι όλα κομπλέ.

 

αυτο ειναι ....μισο root :)

 

FULL ROOT:

http://forum.xda-developers.com/xperia-m/general/towel-root-steps-to-root-t2789990

 

Τι παιζει με μεταφορα εφαρμογων στην sd?κατι πηγε να γινε με το link2sd,η το gltosd

αυξηθικε ο χωρος 100mb,μετα τιποτα............

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ....μισο root :)

 

FULL ROOT:

http://forum.xda-developers.com/xperia-m/general/towel-root-steps-to-root-t2789990

 

Τι παιζει με μεταφορα εφαρμογων στην sd?κατι πηγε να γινε με το link2sd,η το gltosd

αυξηθικε ο χωρος 100mb,μετα τιποτα............

Δεν νομίζω Τάκη. Μια χαρά full root έχω.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω Τάκη. Μια χαρά full root έχω.

 

Δεν ειναι πληρες root.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω 4 μήνες έτσι και τρέχω Titanium Adfree Greenify και πολλά άλλα. Επέτρεψε μου να ξέρω καλύτερα αν έχω root ή όχι.

 

Η υπόλοιπη διαδικασία που περιγράφεται στο link που παρέθεσες αναφέρεται για να κάνεις κάποια επιπλέον πραγματάκια όπως LINK2SD χωρίς να πέφτεις σε reboot. Αυτό δε σημαίνει ότι έχω "μισό root" από τη στιγμή που όλα τα παραπάνω δουλεύουν ρολόι + έφυγε αρκετή bloatαδούρα.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του dual sim μοντέλου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν με τη stock εφαρμογή για μηνύματα μπορούμε να στείλουμε sms 160 χαρακτήρων.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του dual sim μοντέλου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν με τη stock εφαρμογή για μηνύματα μπορούμε να στείλουμε sms 160 χαρακτήρων.

Αν ειναι παραεισαγωγης οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ελληνικό. Μπορώ να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή για sms;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ελληνικό. Μπορώ να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή για sms;

Φυσικα. Το handcent sms με το pack της ελληνικης γλωσσας και εισαι αρχοντας! Εξαιρετικη εφαρμογη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν η συγκεκριμένη εφαρμογή δουλεύει πλέον και με dual sim κινητά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν η συγκεκριμένη εφαρμογή δουλεύει πλέον και με dual sim κινητά;

Δεν το γνωριζω αυτο αλλα δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...