Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε Twich Contact Formatter από το play store και κάνε μετατροπή όλων των αριθμών

 

Με την AOSP rom και μέχρι αυτή την στιγμή δεν έχω αυτό το πρόβλημα.

Σε ευχαριστώ για την βοηθεια. Θα το έχω υποψη μου αυτο το app στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια λίγο την βοηθεία σας...το κινητο το εχω ρουταρισμενο και περασμενη την CM-AOSP v2.3.3d(mod.avecilla)..το κινητο δουλευε αψεγάδιαστα ωσπου πατισα να κανω restart το μεσημερι και το κινητο πηγαινε μεχρι το λογοτυπο που γραφει coolpad 7320 και μετα ξανα εκανε restart(ειχα απενεργοποιημενη την γρηγορη εκιννηση)..δοκιμασα να μπω σε revovery αλλα τζιφος..πατησα καθε πηθανω συνδιασμο πληκτρων αλλα τιποτα(power button+volume up,power button+volume down,power button+volume down+volume up)

Καμια ιδέα,καμια συμβουλη οτιδηποτε ευπροσδεκτο γιατι το χρειαζομαι αμεσα το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς υπόψη του τι μπορώ να κάνω για να τρέξει το google maps που μου κρασάρει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λίγο την βοηθεία σας...το κινητο το εχω ρουταρισμενο και περασμενη την CM-AOSP v2.3.3d(mod.avecilla)..το κινητο δουλευε αψεγάδιαστα ωσπου πατισα να κανω restart το μεσημερι και το κινητο πηγαινε μεχρι το λογοτυπο που γραφει coolpad 7320 και μετα ξανα εκανε restart(ειχα απενεργοποιημενη την γρηγορη εκιννηση)..δοκιμασα να μπω σε revovery αλλα τζιφος..πατησα καθε πηθανω συνδιασμο πληκτρων αλλα τιποτα(power button+volume up,power button+volume down,power button+volume down+volume up)

Καμια ιδέα,καμια συμβουλη οτιδηποτε ευπροσδεκτο γιατι το χρειαζομαι αμεσα το κινητο..

Διάβασε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 πήγαινε στο πρωτο ποστ και κατέβασε τη stock Ρομ 0.35 η οποία περιέχει και το scatter file του κινητού και εγκατέστησε την.Θα είσαι unroot.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 πήγαινε στο πρωτο ποστ και κατέβασε τη stock Ρομ 0.35 η οποία περιέχει και το scatter file του κινητού και εγκατέστησε την.Θα είσαι unroot.

Σε ευχαριστω φιλε μου,ακολουθησα τα βηματα του οδηγου και επιπλεον το εκανα root πολυ απλα με το vroot οπως υπαρχει στην πρωτη σελιδα του coolpad f1

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς υπόψη του τι μπορώ να κάνω για να τρέξει το google maps που μου κρασάρει;

 

βρες ενα κινητό που δεν εχει το τελευταίο update και τσίμπα το apk από εκεί. Την πάτησα κι εγώ, το απεγκατέστησα, εβαλα το παλιό apk και όλα οκ. Αν δεν το βρεις, στειλε μου το mail σου με ενα pm.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την AOSP 1.0 σύμφωνα με τις οδηγίες στην αρχική σελίδα και τα αρχεία απο την σελίδα 72 και παίζουν όλα μια χαρα.

Μέχρι τώρα βέβαια.

Μπράβο στα παιδιά για τις οδηγίες.

 

δηλαδή δουλεύει κανονικά ο proximity sensor και παίρνεις και 4ψήφια sms με τον μαμά sms client?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ήθελα να ρωτήσω για κάτι άσχετο που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πάλι. Πόση ώρα κάνει το δικό σας 7320 να φορτίσει πλήρως;

Εμένα κάνει περίπου ένα 6ώρο και αν και έχω ανοικτά πάντα (GPS - WIFI - 3G ακόμα και κατά τη φόρτιση), μου φαίνεται υπερβολικό και ήθελα να ρωτήσω επ' αυτού.

Η μπαταρία φαίνεται να δουλεύει μια χαρά, γιατί κρατάει αρκετά... Επίσης χρησιμοποιώ δικό μου φορτιστή 1Α (οχι αυτόν που είχε μέσα) με δικό μου USB καλώδιο.

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με φορτιστή 750ΜΑ κάνει περίπου 2 ώρες από το 15% της φόρτισης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έβαλα την aosp 1.0. Όλα μια χαρά.

βάζω στην συνέχεια το Xposed installer και το Gravity box και όλα πήγαιναν μια χαρά.

Φυσικά είχα κάνει μονο restart και όχι shutdown.

Κάνω λοιπόν shutdown και το ανοίγω και μου έπαθα ότι και στον χρήστη Pavletos: κόλλαγε στο logo και έκλεινε.

Πατώντας όμως το volume down και το power μαζι ανοίγει κανονικά.

Οπότε το άφησα ως έχει....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εγω την έκανα...

είχα το εξής πρόβλημα:

όταν δεν είχα καλό σήμα, χτύπαγε μία φορά και μετά έκλεινε. μετα απο λίγο ερχονταν μήνυμα και σε αυτόν που με καλούσε φαίνονταν ότι του το έκλεινα.

Έβγαλα το xposed installer, gravity και ότι εφαρμογές είχα βάλει το τελευταίο ΣΚ μιας και πριν δεν το έκανε.

Το πρόβλημα συνεχίστηκε.

Έκανα επαναφορά σε ένα παλαιότερο backup που είχα, αλλα τίποτα. πάλι το ίδιο.

Στην συνέχεια είχα την φοβερή ιδέα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων (τσεκαρωντας το delete data & apps) με αποτέλεσμα να έχω πάθει ότι και ο Pavletos παραπάνω (boot loop).

Η ερώτηση είναι: να ακουλουθήσω τις οδηγίες από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 ή έχω κάνει format και δεν επανέρχεται το κινητό;

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με τον τερματισμό της κλίσης που περιέγραψα παραπάνω;

 

Αυτά τα άσχημα..... πίκρα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εγω την έκανα...

είχα το εξής πρόβλημα:

όταν δεν είχα καλό σήμα, χτύπαγε μία φορά και μετά έκλεινε. μετα απο λίγο ερχονταν μήνυμα και σε αυτόν που με καλούσε φαίνονταν ότι του το έκλεινα.

Έβγαλα το xposed installer, gravity και ότι εφαρμογές είχα βάλει το τελευταίο ΣΚ μιας και πριν δεν το έκανε.

Το πρόβλημα συνεχίστηκε.

Έκανα επαναφορά σε ένα παλαιότερο backup που είχα, αλλα τίποτα. πάλι το ίδιο.

Στην συνέχεια είχα την φοβερή ιδέα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων (τσεκαρωντας το delete data & apps) με αποτέλεσμα να έχω πάθει ότι και ο Pavletos παραπάνω (boot loop).

Η ερώτηση είναι: να ακουλουθήσω τις οδηγίες από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 ή έχω κάνει format και δεν επανέρχεται το κινητό;

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με τον τερματισμό της κλίσης που περιέγραψα παραπάνω;

 

Αυτά τα άσχημα..... πίκρα...

Μην αγχωνεσαι εγώ φορμάτ κατα λάθος το είχα κανει.... Ακολουθησε αυτά τα βήματα κ θα το επαναφερεις δεν είναι τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι εγώ φορμάτ κατα λάθος το είχα κανει.... Ακολουθησε αυτά τα βήματα κ θα το επαναφερεις δεν είναι τίποτα!!!

 

ευτυχώς που υπάρχουν και οι οδηγοί και φυσικά αυτοί που τους γράφουν. το επανέφερα.

το πρόβλημα είναι ότι ακολουθώ τον οδηγό για να το κάνω root και κάνει συνέχεια reboot και στο τέλος κάνει fail (μια κινεζόφατσα που κλαίει). Δοκιμασα και με win7 32bit και με win8.1 64bit. Το ίδιο.

Έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει.

βαζει το Kinguser αλλα δεν είναι root.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς που υπάρχουν και οι οδηγοί και φυσικά αυτοί που τους γράφουν. το επανέφερα.

το πρόβλημα είναι ότι ακολουθώ τον οδηγό για να το κάνω root και κάνει συνέχεια reboot και στο τέλος κάνει fail (μια κινεζόφατσα που κλαίει). Δοκιμασα και με win7 32bit και με win8.1 64bit. Το ίδιο.

Έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει.

βαζει το Kinguser αλλα δεν είναι root.

 

Κατσε εβαλες τη στοκ 0.35 κ μετα προσπάθεις να το κανεις Ρουτ κ σου το κανει αυτό;Εγώ σε xp sp3 το εκανα αρα δεν νομιζω να φταίνε τα win κάτι άλλο γίνεται....

Edited by Johnrizas
Link to comment
Share on other sites

ναι, έβαλα την 0.35 την P_n (αυτή με τις λίγες κινεζιές) και κάνει reboot οταν προσπαθώ να το κανω root.

και εγω δεν νομίζω να φταίνε τα windows. θα προσπαθήσω να βάλω την αλλη 0.35 που έχει το zip ή να βάλω κάποια πιο παλία.

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

..... και να σκεφτείς ότι όλα έπαιζαν τέλεια με την AOSP 1 μέχρι που ξαφνικά (?) άρχισε να ακυρώνει τις εισερχόμενες κλείσεις (όπως περιγράφω παραπάνω)....

 

κάθε άλλη ιδέα ευπρόσεκτη!

 

Λοπόν πριν απο λίγο έβαλα αυτο: http://www.mgyun.com/m/en

και έγινε μέσα σε 1 sec rooted....

συνεχιζω ξανα με AOSP.... τωρα όμως την 2.x

Edited by kontoschr
Link to comment
Share on other sites

ναι, έβαλα την 0.35 την P_n (αυτή με τις λίγες κινεζιές) και κάνει reboot οταν προσπαθώ να το κανω root.

και εγω δεν νομίζω να φταίνε τα windows. θα προσπαθήσω να βάλω την αλλη 0.35 που έχει το zip ή να βάλω κάποια πιο παλία.

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

..... και να σκεφτείς ότι όλα έπαιζαν τέλεια με την AOSP 1 μέχρι που ξαφνικά (?) άρχισε να ακυρώνει τις εισερχόμενες κλείσεις (όπως περιγράφω παραπάνω)....

 

κάθε άλλη ιδέα ευπρόσεκτη!

 

Λοπόν πριν απο λίγο έβαλα αυτο: http://www.mgyun.com/m/en

και έγινε μέσα σε 1 sec rooted....

συνεχιζω ξανα με AOSP.... τωρα όμως την 2.x

Όλα καλά δηλαδή.... Να σε ρωτησω ο proximity δουλεύει;Όταν συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή στο αναγνωρίζει κανονικά σαν αποθηκευτικό χώρο;Εμενα αυτά τα δυο θεματακια έχει κ κατα τ αλλά είναι αψογο!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λές πρόβλημα με το proximity προφανώς εννοείς αν σβήνει όταν το βάζεις στο αφτί και μιλας.

Kοιτα με το που το παρέλαβα έβαλα aosp 1. δεν είδα κάποιο πρόβλημα με το Proximity.

Απο χτες που το επανεφερα μετά το brikαρισμα και έχω την stock 0.35 διαπίστωσα καθώς μιλούσα στο αυτί οτι η οθόνη μια άναβε και μια έσβηνε.

Σχετικά με τα windows το βλέπουν κανονικά και τα 7 32bit και τα 8.1 64bit. (με usb debug = on φυσικά).

 

Μόλις τελειώσω αυτό το Post θα βάλω την AOSP 2.3 διότι εκτός του ότι δεν μου αρέσει η stock είναι λόγω βαρία. Η απόκρισή της μου θυμίζει τα samsung που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λές πρόβλημα με το proximity προφανώς εννοείς αν σβήνει όταν το βάζεις στο αφτί και μιλας.

Kοιτα με το που το παρέλαβα έβαλα aosp 1. δεν είδα κάποιο πρόβλημα με το Proximity.

Απο χτες που το επανεφερα μετά το brikαρισμα και έχω την stock 0.35 διαπίστωσα καθώς μιλούσα στο αυτί οτι η οθόνη μια άναβε και μια έσβηνε.

Σχετικά με τα windows το βλέπουν κανονικά και τα 7 32bit και τα 8.1 64bit. (με usb debug = on φυσικά).

 

Μόλις τελειώσω αυτό το Post θα βάλω την AOSP 2.3 διότι εκτός του ότι δεν μου αρέσει η stock είναι λόγω βαρία. Η απόκρισή της μου θυμίζει τα samsung που είχα.

 

Ναι αυτό εννοω ....η aosp 2.3 είναι πολύ πιο σταθερή κ smooth προσωπικά κανένα πρόβλημα με τη 2.3. Το δικο μου δεν λέει να συνδεθεί με υπολογιστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοω ....η aosp 2.3 είναι πολύ πιο σταθερή κ smooth προσωπικά κανένα πρόβλημα με τη 2.3. Το δικο μου δεν λέει να συνδεθεί με υπολογιστη!!!

με την στοκ ρομ διαπιστώνω ότι δεν ξεκινάνε κι αλλα προγραμματα στο startup (που είναι μαρκαρισμένα για να ξεκινάνε), εκτός απο το textra (και το handset) δεν ξεκινάει και το Greek Caller ID (by the engineer). Aν τις ξεκινήσεις με το χέρι, όλα καλά, μετά απο το restart δεν. Επίσης δεν δουλεύει το notification led στην λήψη μηνύματος (παρά το ότι η σχετική εφαρμογή το έχει on). Στα missed calls και empty battery δουλεύει οκ.

 

Μπορει κάποιος με την 0.35 να δοκιμάσει το greek caller id ? αν μετά απο restart δουλεύει αυτόματα?

 

υποψιάζομαι ότι ίσως κάποια embedded εφαρμογή της cooldpad για να κάνει power saving "τρώει" εφαρμογές που κρινει ότι δεν ειναι απαραίτητες στο ανέβασμα. Στο notification bar που εχει διαφορα κουμπιά υπάρχει κι ένα powersaver με εικονίδιο λαμπτήρα. Και στο off το πρόβλημα υφίσταται, όμως δεν βρισκω κάπου να έχει interface για παραμετροποίηση.

 

στην aosp2.3 εχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο? τα notifaction led & proximity sensor δουλεύουν κανονικά? Χρειάζεται στην 2.3 η μοντίφα για τα 4ψήφια sms ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Να ρωτήσω κάτι, οι AOSP roms που αναφέρετε σε ποια έκδοση Android είναι based; Εμένα το δικό μου με stock rom πάει μια χαρά, αλλά το σκέφτομαι σοβαρά να περάσω μια AOSP έτσι για τη δοκιμή... Ευχαριστώ... :)

Link to comment
Share on other sites

με την στοκ ρομ διαπιστώνω ότι δεν ξεκινάνε κι αλλα προγραμματα στο startup (που είναι μαρκαρισμένα για να ξεκινάνε), εκτός απο το textra (και το handset) δεν ξεκινάει και το Greek Caller ID (by the engineer). Aν τις ξεκινήσεις με το χέρι, όλα καλά, μετά απο το restart δεν. Επίσης δεν δουλεύει το notification led στην λήψη μηνύματος (παρά το ότι η σχετική εφαρμογή το έχει on). Στα missed calls και empty battery δουλεύει οκ.

 

Μπορει κάποιος με την 0.35 να δοκιμάσει το greek caller id ? αν μετά απο restart δουλεύει αυτόματα?

 

υποψιάζομαι ότι ίσως κάποια embedded εφαρμογή της cooldpad για να κάνει power saving "τρώει" εφαρμογές που κρινει ότι δεν ειναι απαραίτητες στο ανέβασμα. Στο notification bar που εχει διαφορα κουμπιά υπάρχει κι ένα powersaver με εικονίδιο λαμπτήρα. Και στο off το πρόβλημα υφίσταται, όμως δεν βρισκω κάπου να έχει interface για παραμετροποίηση.

 

στην aosp2.3 εχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο? τα notifaction led & proximity sensor δουλεύουν κανονικά? Χρειάζεται στην 2.3 η μοντίφα για τα 4ψήφια sms ?

 

Δουλευουν κανονικά τα sms.....

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΛΥΣΗΣ SMS - STOCK ROM - συμπλήρωμα

 

ας μου επιτρέψουν οι εμπειρότεροι τον τίτλο, μιας και θεωρώ ότι εξιχνίασα το πρόβλημα με τα sms (και όχι μόνο). Το αρχικό πρόβλημα ήταν ότι η μαμά εφαρμογή δεν δέχεται sms από 4ψήφια νούμερα. Για να επιλυθεί αυτό κάναμε σύμφωνα με τις οδηγίες του 1ου post disable την εφαρμογή Messaging από το Titanium ή το App Quarantine και εγκαθιστούσαμε τον sms client της αρεσκείας μας (go sms pro, textra, handset sms κτλ).

 

Αλλά: μερικοί από μας συνέχιζαν να χάνουν μηνύματα, και αυτό γιατι ο νέος sms client δεν τρέχει ως service αλλά ως απλή εφαρμογή που σημαίνει ότι υπό συνθήκες μπορεί να κλείσει άρα και να μην μπορει να υποδεχτεί μηνύματα. Και ο κακός δαίμονας που έκλεινε την εφαρμογή αυτή (μαζί με ένα σωρό άλλες όπως το greek caller id) είναι η εφαρμογή διαχείρησης πόρων της coolpad. Ήτοι COOL SAVE POWER. Η εφαρμογή 1ον εμποδίζει κάποιες εφαρμογές να ξεκινήσουν στο ανέβασμα του λειτουργικού για να μην τρώνε πόρους και 2ον τις σκοτώνει αν τρέχουν όταν η μπαταρία πέσει κάτω απο το 30% και απαντήσουμε yes στο σχετικό μήνυμα που μας προτείνει να γυρίσουμε από Normal Mode σε Power saving mode. Οσοι εχουν γυρίσει το τηλέφωνο στην Ελληνική γλώσσα, το μήνυμα αυτό βγαίνει στα κινέζικα. Αν είμαστε σε αγγλική γλώσσα, το μήνυμα καθώς και όλο το interface της εφαρμογής είναι στα Αγγλικά. Για να μπουμε στο interface και να προσθέσουμε σε WHITE LIST τις εφαρμογές που δεν θελουμε να σκοτώνει η cool save power, κανουμε τα εξής:

 

- Γυριζουμε την γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά.

- Σέρνουμε προς τα κάτω το notifiation bar (αν το λεω σωστά) και κάνουμε slide προς τα δεξιά μέχρι να βρουμε το κουμπί BootSpeed που εχει ως εικονίδιο μια ρουκέτα. To κρατάμε πατημένο μέχρι να εμφανιστεί το interface της εφαρμογής Accelerator. Επιλέγουμε Apps Auto-start Management και από την σχετική λίστα τικάρουμε με πράσινο τικ την εφαρμογή των SMS που έχουμε εγκαταστήσει (Go Sms Pro, Textra, Handset κτλ) και όποια άλλη επιθυμούμε να μήν εμποδίζεται από την αυτόματη εκκίνηση και πατάμε save settings.

 

- Πατάμε BACK και επιλέγουμε Running Apps. Πάνω δεξιά υπάρχει κουμπάκι WHITE LIST. Αυτό ειναι η σωτηρία μας, εκεί μπαίνουμε και τικάρουμε όποιες εφαρμογές δεν θέλουμε να σκοτώνει ο Cool Save Power όποτε αλλάζουμε mode από normal σε κάποιο λιγότερο ενεργοβόρο (όπως γίνεται όταν πέσει η μπαταρία κάτω απο 30%).

 

- Επιβεβαιωνουμε ότι προσθέσαμε σε white list την εφαρμογή μηνυμάτων ως εξής: ξαναπάμε στο notification bar και βρίσκουμε το κουμπί PowerSaver με εικονίδιο τον λαμπτήρα πυρακτώσεως. Το κρατάμε πατημένο. Επιλέγουμε το 3ο tab Application Cost. Στην σχετική λίστα επιβεβαιώνουμε ότι η εφαρμογή μηνυμάτων δεν ειναι τικαρισμένη. Οι τικαρισμένες θα σκοτωθούν όταν ενεργοποιηθεί το Save Power ή το Long Standby mode.

 

- Γυρίζουμε την γλώσσα του τηλεφώνου στα Ελληνικά αν αυτή ήταν η αρχική μας επιλογή.

Edited by jomor
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εδώ και 1 μήνα ο αδελφός μου ενα των 5,5 ιντσών. Απο χθές λοιπόν δεν του ανάβει. Πατάει το μπουτόν και δείχνει το λογότυπο της μάρκας και αναβοσβήνει με συχνότητα 2 δευτερόλεπτα περίπου. Βγάζουμε και την μπαταρία και μετά ξανά τα ίδια! Τι να έχει γίνει; Μήπως τά'φτυσε;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εδώ και 1 μήνα ο αδελφός μου ενα των 5,5 ιντσών. Απο χθές λοιπόν δεν του ανάβει. Πατάει το μπουτόν και δείχνει το λογότυπο της μάρκας και αναβοσβήνει με συχνότητα 2 δευτερόλεπτα περίπου. Βγάζουμε και την μπαταρία και μετά ξανά τα ίδια! Τι να έχει γίνει; Μήπως τά'φτυσε;

 

Το ίδιο έκανε και σε εμένα..δοκίμασε για αρχή να κάνεις να hard reset...σβήσε το κινητό..και ανοιξε το πατώντας power button+volume up..αν ποιασει θα μπεισ σε recovery mode..αν εχεισ την μαμα recovery προχωράς MONO με το volume down και επιλέγεις με το volume up.εκει κανεις:

Wipe data factory reset

wipe data

Wipe Cache

Wipe Dalvick Cache

και μετα πατας reboot...Αν δεν μπορεις να μπεις σε revovery mode θα χρειαστείς flash tool

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σε εμένα..δοκίμασε για αρχή να κάνεις να hard reset...σβήσε το κινητό..και ανοιξε το πατώντας power button+volume up..αν ποιασει θα μπεισ σε recovery mode..αν εχεισ την μαμα recovery προχωράς MONO με το volume down και επιλέγεις με το volume up.εκει κανεις:

Wipe data factory reset

wipe data

Wipe Cache

Wipe Dalvick Cache

και μετα πατας reboot...Αν δεν μπορεις να μπεις σε revovery mode θα χρειαστείς flash tool

Eπομένως θα χρειαστώ flash tool (ούτε καν ξέρω τι είναι αυτό μου μοιάζουν με… "κινέζικα" :p )δηλαδή κάτι που δεν γνωρίζω δυστυχώς!:O

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σε εμένα..δοκίμασε για αρχή να κάνεις να hard reset...σβήσε το κινητό..και ανοιξε το πατώντας power button+volume up..αν ποιασει θα μπεισ σε recovery mode..αν εχεισ την μαμα recovery προχωράς MONO με το volume down και επιλέγεις με το volume up.εκει κανεις:

Wipe data factory reset

wipe data

Wipe Cache

Wipe Dalvick Cache

και μετα πατας reboot...Αν δεν μπορεις να μπεις σε revovery mode θα χρειαστείς flash tool

 

Μιας και ξερεις περισσοτερα μας λες για ποιο λογο μπορει να συμβει αυτο οταν δεν εχει παρουσιασει προβλημα μεχρι τωρα>?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...