Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το άλλαξα επειδή χάλασε, χάλασε της κοπέλας και της το έδωσα, δεν νομίζω να χαλάσει (πολύ με παίδεψε μέχρι να το στρώσω όμως!). Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι η ακρίβεια του gps κατά τα άλλα πετάει και κρατά και η μπαταρία πολύ. Μακάρι το κατάστημα να εξηγηθεί καλά, σκέψου είμαι ο πρώτος που παράγγειλε από εκεί δεν μπορεί να κάνει μακακία (το ελπίζω δηλαδή!) αλλά έκανε πολύ γρήγορη αποστολή σε 5 ώρες μου έστειλε αριθμό αποστολής!! Στο 17track άρχισε να το εμφανίζει, τώρα το τι έχει μέσα το δέμα θα το δούμε σε 12 - 15 μέρες πιστεύω.
Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα καλά θα πάνε. Αφού πληρωσες με paypal μην αγχώνεσαι

 

Δεν αγχώνομαι αλλά με αυτό το μύνημα ενός άλλου μέλους του φόρουμ θα αρχίσεις να γελάς και εσύ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5779896#post5779896

 

χε χε χε για να δούμε ας έχουμε υπομονή το unboxing θα δείξει...

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που σου κάτσει στραβή, καλύτερα να σου έχει βάλει μέσα βραχυολακια παρά κανένα fake ή προβληματικό τηλέφωνο .Πιο εύκολα θα ξεμπερδεψεις
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε και πολύ σημασία σε αυτές τις αξιολογήσεις, αφ'ενός είναι ανεπίσημες, και αφ'ετέρου όποιος δεν είναι "μέλος" παίρνει χαμηλή βαθμολογία. Ψάξτε το με αξιόπιστα καταστήματα και θα δείτε.:)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παντος οι παραγγελιες ετοιμαζονται στο μπαμ-μπαμ :shoot:

όντας θαρραλέος και με λίγο τσίπουρο έκανα την παραγγελία από το Mionbuy, το μαύρο πήρα στις 2 και 30, στις 7 και 21 είχα αριθμό αποστολής ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους εχει κανεις πειρα από everbuing?Ειναι σξιοπιστο ?Με τι εταιρειες στελνει στην Ελλαδα?

 

Πας πανω δεξια, λεει "Αναζητηση στο θεμα", πατας "everbuying" και βλεπεις ο,τι εχει ειπωθει. Αν εχεις αλλες αποριες ρωτας.

Στελνει με NL.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ήξερα που ακριβώς να γράψω οπότε αν είμαι σε λάθος μέρος πληροφορήστε με σχετικά. Θέλω να παραγγείλω το ELEPHONE G4 από Κίνα. Είδα κάπου στο φόρουμ πριν καιρό αλλά και σε κινεζομάγαζα να ζητάνε πριν την αποστολή του κινητού πολλοί διάφορα πράγματα. Όπως π.χ. το στείλουν το τηλέφωνο root. Τι θα ήταν καλό να ζητήσω από το μαγαζί?
Link to comment
Share on other sites

τι γνώμη έχετε για το coolicool;

 

Μόλις χθες μου ήρθε ένα κινητό που παρήγγειλα από coolicool (THL T6 PRO) για έναν φίλο μου. Όλα ήταν άψογα. 3 εβδομάδες περίπου έκανε να έρθει, το δοκίμασα λίγο, πετάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα καποια mail στο mionbuy και βαζω εδω τον διαλογο.

Τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα :O

 

Εγω

Hello

 

I'm interested in any of these smart phones 1) http://www.mionbuy.com/zte-nubia-z7-mini-smartphone-4g-lte-50-inch-sharp-fhd-screen-130mp-white-p-895.html

2)

http://www.mionbuy.com/zte-nubia-z7-max-smartphone-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-55-inch-sharp-fhd-screen-p-896.html

I wanted to ask if it is available in your warehouse for immediate shipment ?

I am a member in forums xda - foro dual sim - 4pda.ru - mobile phone os - Htcmania - and write there and my opinion about this product.

 

Thank you.

 

mionbuy

Dear Sir,

 

Yes that the two products is in stock in our warehouse for immediate shipment!

1) http://www.mionbuy.com/zte-nubia-z7-mini-smartphone-4g-lte-50-inch-sharp-fhd-screen-130mp-white-p-895.html

2)http://www.mionbuy.com/zte-nubia-z7-max-smartphone-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-55-inch-sharp-fhd-screen-p-896.html

 

Thanks you!

Kind Regards!

 

Εγω

Thanks again for the reply

 

I see that in your store you have what the low price, the remaining stores have 80-100 dollars what above your own.

Are any promo and you have such a low price ?

The phone is new unused ?

Not believed to be repaired ?

 

Mionbuy.com

Dear Sir,

 

Thanks for your interesting on our products!

Yes that we have the promotion for the Christmas day,so we have the best price!

And the products we sell is original and total new and not fake or copy or refurbished products!

 

Kind Regards!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Κατα την διαδικασια ολοκληρωσης της παραγγελιας, πριν την πληρωμη εγραψα στο comments του Mionbuy

1) Write the package ...........(καταλαβατε)............ ''''home and garden" as a gift to ............(παλι καταλαβατε)........

2) Sent the smartphone ZTE Nubia Z7 mini with China post or singapore post.

 

Thanks

 

Οταν με ''εστειλε'' στο paypal για να ολοκληρωσω την πληρωμη εκει ειδα οτι δεν εγραφε το προιον που εχω αγορασει απλα εγραφε το συνολικο ποσο :worry: εκει εγραψα παλι στο note του paypal τα ιδια

1) Write the package ...........(καταλαβατε)............ ''''home and garden" as a gift to ............(παλι καταλαβατε)........

2) Sent the smartphone ZTE Nubia Z7 mini with China post or singapore post.

 

Thanks

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στο mail που ηρθε --> Order Confirmation γραφει κανονικα την παραγγελια.

 

Products

1 x ZTE Nubia Z7 mini Smartphone 4G LTE 5.0 Inch SHARP FHD Screen 13.0MP

White (MOB49749) = $207.19

 

Sub-Total: $207.19

FREE SHIPPING! (No Delivery Charge): $0.00

Total: $207.19

 

Delivery Address

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Η παραγγελια εγινε χθες το μεσημερι 3:12 μ.μ και σημερα το πρωι 8:10 μου εστειλαν tracking. Το βαζω εδω: RF298665555SG αν εχει κανει καποιος αλλος παραγγελια απο αυτο το καταστημα να τσεκαρει μην εχουμε το ιδιο tracking:lol:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φυσικα εχω παρει τα παντα σε ss και οταν και αν παραλαβω θα κανω unboxing με καταγραφη βιντεο.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit : μεγαλη προσοχη στο καταστημα γιατι ειναι καινουριο και δεν το ξερουμε. Αγοραζετε με δικη σας ευθυνη.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτοι που παραγγέλνουν απο άγνωστο site... You da real MVP :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι μου λέει ότι τα παιδιά που το παράγγειλαν από το συγκεκριμένο μαγαζί το ZTE nubia z7mini , θα τους έρθει κομπλέ το δεματάκι με τη συσκευή και σε πολύ καλή τιμή και θα βγουν μεγάλοι μάγκες (είδη είναι μάγκες που τόλμησαν) σε τέτοια τιμή που το τσίμπησαν :)..

Μετά εκεί που θα φτιαχτούμε όλοι εμείς με τις τιμές που έχει το συγκεκριμένο κατάστημα θα σπεύσουμε να αγοράσουμε , και τότε η θα έχει ανέβει η τιμή η θα μας στείλει αρκουδάκια μαζεμένα σε όλους :p

 

Υ.Γ Μακάρι να παραλάβετε παιδιά τη συσκευή όπως πρέπει και να σκάσω και εγώ από τη ζήλια μου που δεν κάνω τη κίνηση να το παραγγείλω και εγώ το zte σε αυτή τη τιμή (ενώ με τρώει το χέρι μου αλλά είμαι λίγο κότα :worry:) !! Δεν ειρωνεύομαι καθόλου και ειδικά τα παιδιά που έκαναν τη κίνηση ;)

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα κάνει μια παραγγελία 3 κινητά από minideal τα οποία ήταν σε stock

 

Πέρασε 1+κάτι εβδομάδες χωρίς να έχω πάρει tracking number και δίχως να έχω κάποιο νέο τους(εκτός τα κλασσικά ότι θα κάνουν root κτλ)

Έστειλα εμαιλ και απάντησαν ότι δεν έχουν σε stock το ένα από τα 3 τηλέφωνα προσπαθώντας να με πείσουν να πάρω κάποιο άλλο σχεδόν ίσης κ μικρότερης αξίας.

Σαφώς και αρνήθηκα ζητώντας τα λεφτά για το ένα κινητό πίσω και εφόσον γίνει διαθέσιμο να το παραγγείλω πάλι.

Δεν έχω παράπονο,μέσα σε μια εργάσιμη μου έστειλαν tracking για τα 2 κινητά και επέστρεψαν το ποσόν του τρίτου.

 

Ήταν η πρώτη μου αγορά γενικά από Κίνα και ήταν "βατή" πιστεύω, το λάθος τους ήταν ότι θα μπορούσαν να με ενημερώσουν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και όχι να κάνουν τους Κινέζους (οι Κινέζοι κάνουν τους Κινέζους :lol: )

:X
Link to comment
Share on other sites

Κ γω μιλησα στο live chat χθες με εναν τυπο απο mionbuy κ οταν τον ρωτησα γιατι τοσο κατω οι τιμες μου ειπε ειναι christmas promotion κ επειδη ειναι καινουργιο καταστημα κ θελουν να προσελκυσουν κοσμο

Του ζητησα 3 κινητα τα οποια δεν τα ειχε κ καταληξαμε σε 2 xiaomi 1s γκρι τα οποια κ αυτα δεν τα εχει κ μπορει να τα στειλει σε 3 μερες κ ενα thl t6 pro το οποιο μπορει να το στειλει αμεσα

Να πω την αληθεια με τρωει το χερι μου αλλα εχοντας καει στον χυλο(ibuymi) φυσας κ το γιαουρτι

Παντως οι 2-3 πρωτοι που θα παραλαβουν δεν θα ειναι δειγμα αξιοπιστιας

Link to comment
Share on other sites

To T6 pro το ζητησες μεσω email? Δεν το έχουν στο site.. Δλδ εκανες παζαρι με mails?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

To T6 pro το ζητησες μεσω email? Δεν το έχουν στο site.. Δλδ εκανες παζαρι με mails?

 

Ναι μεσω live chat επισης του ζητησα extra εκπτωση που δεν μου εδωσε αλλα μου ειπε οι αποστολες ολες εχουν δερματινη θηκη κ screen protector

Link to comment
Share on other sites

Ποσο το εχει το T6pro?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

To mionbuy είναι το φετινό χριστουγενιάτικο (ibuymi) αν προσέξετε καλά στα review έχει σε όλα τα προϊόντα 5 αστέρια χωρίς καμία αξιολόγηση όπως είχε και πέρυσι το ακατονόμαστο ibuymi .......
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα 93 $ ειπε

το σκεφτεσαι σοβαρα

 

93 usd δηλαδή περίπου 74 euro? τσάμπα... εγώ από coolicool το πήρα 92 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

93 usd δηλαδή περίπου 74 euro? τσάμπα... εγώ από coolicool το πήρα 92 ευρώ...

 

 

Η διαφορα ειναι οτι εσυ πηρες

ποιο περσι πριν 6 μηνες ηταν το καζο ουτε χρονος δεν περασε

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι οτι εσυ πηρες

ποιο περσι πριν 6 μηνες ηταν το καζο ουτε χρονος δεν περασε

 

Χθες το πήρα (έφτασε)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...