Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κράτησε μας ενήμερους. Ολοι μας ενδιαφερόμαστε...

 

Το στέλνω πίσω την Δευτέρα. Το Vickmall μου είπε να ψωνίσω ότι θέλω, γιατί μόλις το παραλάβουν θα μου κάνουν refund, δεν υποχρεώνομαι να πάρω το ίδιο. Αρκεί να είναι σε άψογη κατάσταση το Kingsing (που είναι, γιατί το πρόβλημα το έβγαλε την δεύτερη μέρα λειτουργίας).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το στέλνω πίσω την Δευτέρα. Το Vickmall μου είπε να ψωνίσω ότι θέλω, γιατί μόλις το παραλάβουν θα μου κάνουν refund, δεν υποχρεώνομαι να πάρω το ίδιο. Αρκεί να είναι σε άψογη κατάσταση το Kingsing (που είναι, γιατί το πρόβλημα το έβγαλε την δεύτερη μέρα λειτουργίας).

 

Αυτα ειναι......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μηδένα προ του τέλους μακάριζε Κώστα, άφησε πρώτα να δούμε την εξέλιξη .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μηδένα προ του τέλους μακάριζε Κώστα, άφησε πρώτα να δούμε την εξέλιξη .... :)

Ναι βρε,2 φορες παντως και σε εμενα τα ιδια εκαναν απο εκει.Οποτε και εδω θεωρω οτι ο φιλος δεν θα εχει θεμα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να πάρω το I new v3 plus Από gearbest θα ήθελα την γνώμη σας για το κατάστημα και για το κινητό! !!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να πάρω το I new v3 plus Από gearbest θα ήθελα την γνώμη σας για το κατάστημα και για το κινητό! !!!!:)

Καλό το κινητό αλλά πολυυυυυυ μικρή μπαταρία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παδια καλο μεσημερι .. Το gearbest ειναι καλο καταστημα ? αν παραγγειλω με ems η dhl το δεμα θα περασει τελωνειο?και τι θα επιβαρυνθω? τιμη προιοντος εως 150 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να πάρω το I new v3 plus Από gearbest θα ήθελα την γνώμη σας για το κατάστημα και για το κινητό! !!!!:)

Εντάξει είναι και το τηλέφωνο και το κατάστημα, απλώς βεβαιώσου ότι το έχουν σε στόκ πριν παραγγείλεις.

Καλό το κινητό αλλά πολυυυυυυ μικρή μπαταρία.

Από ότι διάβασα, το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχει τουλάχιστον 20% πιό μικρή κατανάλωση από τα άλλα τηλ. λόγω νέας τεχνολογίας.

Άλλωστε, γιά να έχεις ένα από τα πιό λεπτά και όμορφα τηλέφωνα, κάπου πρέπει να κάνεις παραχωρήσεις ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παδια καλο μεσημερι .. Το gearbest ειναι καλο καταστημα ? αν παραγγειλω με ems η dhl το δεμα θα περασει τελωνειο?και τι θα επιβαρυνθω? τιμη προιοντος εως 150 ευρω.

Μην διαννοηθείς να παραγγείλεις με αυτές, θα κερδίσεις μερικές ημέρες τις οποίες θα χάσεις όμως στο τελωνείο, και μπορεί να πληρώσεις και παραπάνω από το 100% της αξίας του.

Γιά το κατάστημα, ισχύει ότι είπα παραπάνω ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κοιταω λιγο το gearbest και εχει το Landvo L200 84$, αλλα μολις το επιλεξεις παει στα 92.. Γιατί γίνεται αυτό; δε λεει τπτ για κουπονι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι και το τηλέφωνο και το κατάστημα, απλώς βεβαιώσου ότι το έχουν σε στόκ πριν παραγγείλεις.

 

Από ότι διάβασα, το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχει τουλάχιστον 20% πιό μικρή κατανάλωση από τα άλλα τηλ. λόγω νέας τεχνολογίας.

Άλλωστε, γιά να έχεις ένα από τα πιό λεπτά και όμορφα τηλέφωνα, κάπου πρέπει να κάνεις παραχωρήσεις ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην διαννοηθείς να παραγγείλεις με αυτές, θα κερδίσεις μερικές ημέρες τις οποίες θα χάσεις όμως στο τελωνείο, και μπορεί να πληρώσεις και παραπάνω από το 100% της αξίας του.

Γιά το κατάστημα, ισχύει ότι είπα παραπάνω ...

 

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις απλα σας ζαλιζω γιατι ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απο Κινα .καπου διαβασα οτι αξια μεχρι 150 ευρω πληρωνεις μονο φπα στο τελωνειο ισχυει? επισης αν του πεις να το στειλουν ως δωρο δεν περναει τελωνειο?:D:D

Link to comment
Share on other sites

Που λέει 84 ;;; Εγώ παντού 92 βλέπω .... :blink:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βάλεις στην "κάρτα" σου, και να βάλεις promotion code "L200BAR" γιά να σου κάνει την έκπτωση ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στραβομαρα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις απλα σας ζαλιζω γιατι ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απο Κινα .καπου διαβασα οτι αξια μεχρι 150 ευρω πληρωνεις μονο φπα στο τελωνειο ισχυει? επισης αν του πεις να το στειλουν ως δωρο δεν περναει τελωνειο?:D:D

 

σε καμια πεεριπτωση αν το παρεις με courier θα γλυτωσεις το τελωνειο..δεν συμφερει

καλυτερα με ταχυδρομειο το οποιο γραφουν επανω στο δεμα οτι ειναι δωρο.. πχ singupure post

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

σε καμια πεεριπτωση αν το παρεις με courier θα γλυτωσεις το τελωνειο..δεν συμφερει

καλυτερα με ταχυδρομειο το οποιο γραφουν επανω στο δεμα οτι ειναι δωρο.. πχ singupure post

 

Ο πωλητής γράφει τα στοιχεία επάνω στο δέμα, όχι η ταχυδρομική εταιρεία .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής γράφει τα στοιχεία επάνω στο δέμα, όχι η ταχυδρομική εταιρεία .... :)

 

ναι, αυτο εννοω οτι ο πωλητης το γραφει αυτο πανω στο δεμα, οπως τι περιεχει και τι αξια εχει..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτο εννοω οτι ο πωλητης το γραφει αυτο πανω στο δεμα, οπως τι περιεχει και τι αξια εχει..

 

πρεπει να γραφει τιν κανονικη αξια το δεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Ότι θέλει γράφει ... γιά αυτό και κανένας δεν πιστεύει τις ενδείξεις.

Εάν είναι να το ανοίξουν στο τελωνείο θα το ανοίξουν, ασχέτως των ενδείξεων. Συνήθως μικρά δεματάκια με αξία κάτω από 30 δολλάρια δεν ελέγχονται..

"Συνήθως" όμως ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, επανρχομαι μετα απο λιγες ημερες παλι στο ιδιο θεμα του φορουμ ξανα για το ιδιο θεμα που μου συνεβει με την παραγγελια μου μεσω efox-shop και θελω τα φωτα σας.

Για οσους δεν ειχαν διαβασει ή δεν θυμουντε τι ειχε γινει οριστε το πρωτο μηνυμα

Καλησπερα σε ολους θελω να με βοηθησετε ή καλυτερα να με κατατοπισετε σε ενα θεματακι, την παρασκευη το βραδυ δλδ στις 14 του μηνα εκανα παραγγελια απο το efox-shop το elephone g5 μαζι με τα μεταφορικα μου βγηκε 94Ε.Λοιπον η παραγγελια εγινε μεσω paypal οχι δικια μου αλλα ενος ξαδερφου μου, το θεμα μου τωρα ειναι το εξης, στο efox φτιαξαμε λογαριασμο δικο μου και στα στοιχεια παραγγελιας εβαλα τα δικα μου για να ερθει σπιτι μου και οχι στου ξαδερφου μου αλλα οταν ηρθε η ωρα της πληρωμης βαλαμε την δικια του καρτα πιστευω να ερθει σε εμενα και να μην μπερδεψει τπτ διευθυνσεις κλπ γιατι στην παραγγελια βαλαμε τα δικα μου στοιχεια και η paypal εχει του ξαδερφου μου.

Επισης οταν πηγαινω στο account μου στην σελιδα για να δω την εξελιξη της παραγγελιας ναι μεν μου την διχνει αλλα μου γραφει στο status αυτο εδω "Confirmed Unpaid, not shipped " τι ακριβως ειναι αυτο γιατι τα αγγλικα μου δεν ειναι και πολυ καλα, μηπως εχει γινει κατι λαθος?ελεγε οτι σε 15-30 ημερες θα μου ερχοτανε αλλα το κοιταξα μεσα στο σ/κ μηπως αλλαζε το status αλλα τιποτα λεω θα το κοιταξω και απο δευτερα δλδ σημερα μιας και ειναι καθημερινη να δω μηπως αλλαξαν κατι, εχει γινει καποιο λαθος ή απλα θελουν καποιες μερες για να αλλαξουν το status?

Και κατι τελευταιο μολις εγινε η παραγγελια μου ηρθε ενα mail στο δικο μου email και μ,ου ελεγε πως ειμαι νεος χρηστης στο paypal και να μπω να δωσω τον κωδικο μου στην στην σελιδα του paypal δεν εκανα κατι και ειπα μηπως εγινε κανενα λαθος γιατι βαλαμε τα δικα μου στοιχεια αντι του ξαδερφου μου.:/

Δωστε μου λιγο τα φωτα σας σε αυτο το θεμα που εχω γιατι εχω αγχωθει καπως με αυτο το θεματακι. :/

Λοιπον τα λεφτα δεν μου τα ειχαν τραβηξει απο την τραπεζα οποτε και πατησα delete στην παραγγελια, παω να κανω καινουρια παραγγελια με τα στοιχεια του ξαδερφου μου αυτη την φορα ιδια δηλαδη με αυτα που εχει στην paypal τουν, μολις επιβαιβαιωσαμε την παραγγελια και μας εβαλε να κανουμε log in στην paypal για να τραβηξει τα χρηματα συνδεθηκε κανονικα και μετα απο αυτο πεταγε ασπρη οθονη ουτε email μας ερχοτανε οτι εχει γινει η παραγγελια ουτε τπτ, κοιταζω στα my orders και παλι μου ελεγε τα ιδια με την πρωτη φορα δλδ confirmed unpaid not shipped.παταμε παλι delete, παμε αυτη την φορα να το κανουμε αντι για paypal με visa βαζουμε τα στοιχεια της καρτας και παλι ασπρη οθονη και παλι ουτε καν να μας ερθει email οτι εγινε η παραγγελια, παμε παλι my orders παλι το ιδιο μηνυμα στο status δλδ confirmed unpaid not shipped παταω μεσα να κοιταξω τα στοιχεια της παραγγελιας και στην μεθοδο πληρωμης ενω εμεις ειχαμε επιλεξει visa αυτο ελεγε paypal.Τι γινετε μπορει να μου εξηγησει καποιος?Ειλικρινα εχω κουραστει με αυτη την υποθεση.Υπαρχει καποιο αλλο εμπιστο site που να το παρω απο εκει και να ειναι στην ιδια τιμη δλδ στα 90Ε?Κοιταξα στο minideal αλλα ειναι στα 102Ε και μιας και ηθελα να το βαλω να σταλει με γρηγορη κουριερ δλδ απο 5-15 μερες ζητουσε 20Ε παραπανω δλδ 102 το κινητο + 20 γρηγορη κουριερ παμε στα 120Ε ουτε καν, ενω απο efox-shop μου εβγενε στα 102Ε συνολο μαζι με την γρηγορη κουριερ.

Θελω τα φωτα σας γιατι εχω παλαβωσει με αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιο κατάστημα θα το βρεις στην ίδια τιμή. Αλλά στείλτο με γρήγορη courrier και να είσαι σίγουρος πως η τιμή του θα διπλασιαστει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις.Τι εννοεις θα διπλασιαστει η τιμη του αν το στειλω με γρηγορη κουριερ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι εάν δεν είναι με απλό ταχυδρομείο θα περάσει από εκτελωνισμό και θα πληρώσεις πολλά ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καταστημα το ξερει καποιος ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καταστημα το ξερει καποιος ?
δεν το έχω υπόψιν μου , αλλά οι τιμές είναι χώμα , έχει και paypal και free shipping
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...