Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορουμε με αυτην την εφαρμογη να πεταξουμε καποιον απ το wifi μας;

 

Dsploit. Είναι τρομακτικό το πόσα πράγματα μπορείς να κάνεις με αυτό. Θέλει root και busybox.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να αποθηκεύει τις φωτο που βλέπεις στο Instagram oπως στο iOS?

 

Νομίζω υπάρχει module σε xposed για αυτήν την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Dsploit. Είναι τρομακτικό το πόσα πράγματα μπορείς να κάνεις με αυτό. Θέλει root και busybox.

 

Το κατέβασα και βλέπω ότι όντως είναι ακραία εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk τις τελευταίες μέρες δεν μου ανοίγει τους συνδέσμους και μου το κάνει και σε αλλά φόρουμ. Κάποια λύση;

Το adaway φταιει.

Θα πας στη white list του και θα προσθεσεις αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρακολουθώντας την κατανάλωση των εφαρμογών μου τις τελευταίες μέρες είδα με λύπη μου ότι τόσο ο Chrome όσο και το SwiftKey καταναλώνουν ένα μεγάλο ποσοστό της μπαταρίας και πολύ μεγαλύτερο συγκριτικά με άλλες αντίστοιχες εφαρμογές.

 

Έχετε κι εσείς παρόμοια κατανάλωση; Ποιες αντίστοιχες εφαρμογές θα προτείνατε που να μην υστερούν σε απόδοση αλλά να έχουν πολύ χαμηλότερη κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το timely προχθες και μου χτυπάει μισή ωρα πριν την ωρα που έχω βάλει. Έχει κανεις παρόμοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρακολουθώντας την κατανάλωση των εφαρμογών μου τις τελευταίες μέρες είδα με λύπη μου ότι τόσο ο Chrome όσο και το SwiftKey καταναλώνουν ένα μεγάλο ποσοστό της μπαταρίας και πολύ μεγαλύτερο συγκριτικά με άλλες αντίστοιχες εφαρμογές.

 

Έχετε κι εσείς παρόμοια κατανάλωση; Ποιες αντίστοιχες εφαρμογές θα προτείνατε που να μην υστερούν σε απόδοση αλλά να έχουν πολύ χαμηλότερη κατανάλωση;

Για περιηγητή δοκίμασε το dolphin, εμένα δεν μου κάνει υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας. Για πληκτρολόγιο δεν ξέρω κάποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Για περιηγητή δοκίμασε το dolphin, εμένα δεν μου κάνει υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας. Για πληκτρολόγιο δεν ξέρω κάποια εφαρμογή

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το αναφερω, διχως να περιμενω απαντηση, δεν ειναι συνηθισμενο αυτο που ζητάω εξαλλου.

Ψαχνω για εφαρμογη, να μπορει να αναγνωριζει φυτά, με την καμερα του κινητου.

Κατι υπαρχει στο play, αλλα μερικα ειναι με πληρωμη και ηθελα κατι free, αλλα ν ακανει δουλεια, γιατι σε σχολια διαβασα μεγαλα ποσοστα αποτυχιας σε καποιες εφαρμογες. Φυσικα ειναι δυσκολο εγχειρημα, για μια εφαρμογη, αλλα καποια στιγμη, καποιος θα το καταφερει σωστα πιστευω....

Ιδανικο δε, να μην θελει συνδεση στο νετ.

Μαλλον προς 'βοτανικη' παει το θεμα, και θα ηθελα πχ σε μια βολτα στη φυση, να φωτογραφισω ενα φυτο και να μου βρει το ονομα του, αν τρωγεται κλπ.

Απλα οποιος εχει τετοια 'ψαγμενα' ενδιαφεροντα, ας το εχει υποψη του.

Για μενα, αυτες ειναι πραγματικα 'εξυπνες' εφαρμογες κινητου.

Οπως και οι augmented reality που ειχα ρωτησει, και δεν πηρα εδω απαντηση καμία.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου να ενσωματώνει τις Βάρδιες μου στο ημερολόγιο. Να φτιάξω με κάποιο τρόπο τις Βάρδιες και να τις ενσωματώσω στο ημερολόγιο.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί μια εφαρμογή που αποθηκεύει τις κάρτες σου.Για παράδειγμα Κωστόπουλου κτλπ.και δίνεις το κινητό αντί για την κάρτα.Ποια είναι?
Link to comment
Share on other sites

@karib

Στο Google (desktop) έχει αναζήτηση μέσω φωτογραφίας. Δηλαδή βγάζεις μια φωτογραφία, την ανεβάσεις και σου δίνει αποτελέσματα. Το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

@karib

Στο Google (desktop) έχει αναζήτηση μέσω φωτογραφίας. Δηλαδή βγάζεις μια φωτογραφία, την ανεβάσεις και σου δίνει αποτελέσματα. Το δοκίμασες;

 

Για να μην μπερδευομαστε, σε ποια εφαρμογη αναφερεσαι; Στον υπολογιστη;

Ή και απο κινητο, μεσω browser?

Που-πως ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή το έχει σίγουρα.

 

Δηλαδη, που κανεις upload εικονα, και στην κανει matching, να σου δωσει μετα πληροφοριες;

Το πολυ πολυ να μπαινω απο browser του κινητου, και να το κανω. Αρκει να ξερω πως γινεται.

Μου λετε;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, που κανεις upload εικονα, και στην κανει matching, να σου δωσει μετα πληροφοριες;

Το πολυ πολυ να μπαινω απο browser του κινητου, και να το κανω. Αρκει να ξερω πως γινεται.

Μου λετε;

 

Αν πατήσεις πάνω στη φωτογραφική μέσα στη γραμμή αναζήτησης της GOOGLE για εικόνες θα σου βγάλει αυτο

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω στη φωτογραφική μέσα στη γραμμή αναζήτησης της GOOGLE για εικόνες θα σου βγάλει αυτο

 

Θα το δοκιμασω, thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά στο εξής θέλω..είχα ένα σαμυ s2 root και κράτησα backup από τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους με το titanium..αντέγραψαν το φάκελο που είχε κρατήσει τα backup στην εξωτερική sd και τώρα περνώντας απο την sd στο φάκελο του titanium στο καινούργιο κινητό (honor 6 ροοτ) δεν μου βρίσκει ούτε τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει ούτε κατ' επέκταση αναφέρει κάτι για τα δεδομένα τους..ξέρεις κανείς τι να κάνω; πιο πολύ για το viber με νοιάζει
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Titanium και κάπου να ορίσεις σε ποιο φάκελο έχεις το backup. Θα κάνει ένα restart και έτοιμος!
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Titanium και κάπου να ορίσεις σε ποιο φάκελο έχεις το backup. Θα κάνει ένα restart και έτοιμος!

 

Σε ευχαριστώ..δούλεψε

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το timely προχθες και μου χτυπάει μισή ωρα πριν την ωρα που έχω βάλει. Έχει κανεις παρόμοιο θέμα;

 

Δες την επιλογή που λέει να αρχίσει να χτυπάει ένα μισάωρο πιο πριν με σταδιακά αυξανόμενη ένταση για να σε ξυπνάει πιο εύκολα. Λογικά αυτό είναι

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μια φωτογραφία ως wallpaper ολόκληρη χωρίς να μου την κόψει όταν πάω να κάνω 'ορισμό ως' σε tablet που δεν είναι root.

Με ποια εφαρμογή θα το κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί μια εφαρμογή που αποθηκεύει τις κάρτες σου.Για παράδειγμα Κωστόπουλου κτλπ.και δίνεις το κινητό αντί για την κάρτα.Ποια είναι?

Μήπως αναφέρεσαι στο camcard ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...