Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους έσπασε τα 40000... Χαχαχα[/quote

Το "κακό" με τα LG G2 και G3 είναι το εξής για μένα, αν δεν ασχολήσε με root κτλ(μέσος χρήστης) , οι συσκευές παραμένουν απλά καλούτσικες ως stock. Αν πάλι ασχολήσε(έμπειρος χρήστης) μπορείς πραγματικά να τις μεταμορφωσεις χρησιμοποιώντας τις γνώσεις των developers. Πάντως ναι τα έσπασε τα 40000 επιτέλους χαχαχαχα! Με S5 stock του αδερφού μου που χτυπάει 50αρια το δικό G3 είναι αρκετά ανώτερο σε πολλά. Η οθόνη είναι η πηγή όλων των κακών δυστυχώς.

 

Έτσι ακριβώς, όλα τα Quad HD οθόνες υστερούν σε Antutu και γενικά Benchmarks, δεν γίνεται να βγάζει το S5 σχεδόν 50000 όταν είναι κατώτερο του G3

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και ναι σε χαμηλο σημα ακομα εχω παρασιτα...

 

ΥΓ. σε μικροτερο βαθμο , παλι καλα!

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που ειχε τα ραγισματα κ ανεβασε φωτός τι έκανε? Το πήγε? Έχουμε καποιο νεο με την περιπτωση του?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο χαρακτηρισμός παράσιτα μπορεί να εκληφθεί διαφορετικά από τον καθένα μας μήπως θα μπορούσε κάποιος να παρομοιάσει τον ήχο τους; Επειδή μάλιστα θα έχουν ανησυχήσει πολλοί μήπως να μπορούσε κάποιος μάγος να ανέβαζε κάποιο ηχητικό παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο χαρακτηρισμός παράσιτα μπορεί να εκληφθεί διαφορετικά από τον καθένα μας μήπως θα μπορούσε κάποιος να παρομοιάσει τον ήχο τους; Επειδή μάλιστα θα έχουν ανησυχήσει πολλοί μήπως να μπορούσε κάποιος μάγος να ανέβαζε κάποιο ηχητικό παράδειγμα.

 

ναι οσοι εχουμε ειναι ακριβως το ιδιο. White noise κατα τις κλησεις σα να βαζεις κεραια κινητου κοντα σε ραδιο. Θεωρω πως πλεον δεν ειναι τοσο αντιληπτα αλλα υπαρχουν. Πριν τα ακουγα εντονως. Εχει και στο xda θεμα

Link to comment
Share on other sites

και ναι σε χαμηλο σημα ακομα εχω παρασιτα...

 

ΥΓ. σε μικροτερο βαθμο , παλι καλα!

Δυστυχώς έγινε αυτό που υποψιαζομουν, όπως και με το Nexus 4. Κρίμα. Το θέμα είναι τελικά πόσο ενοχλητικά είναι. Στο πρώτο μου G3 ήταν εκνευριστικά ενώ στο δεύτερο ακούγεται πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά δεν διορθώθηκε στο σέρβις ακόμα και με αλλαγή πλακέτας ίσως δεν έχει νόημα να τα στέλνουν όσοι έχουν πρόβλημα να τους τα σφάζουν. Μέχρι τουλάχιστον να βρεθεί από την εταιρεία κάτι νέο.
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά δεν διορθώθηκε στο σέρβις ακόμα και με αλλαγή πλακέτας ίσως δεν έχει νόημα να τα στέλνουν όσοι έχουν πρόβλημα να τους τα σφάζουν. Μέχρι τουλάχιστον να βρεθεί από την εταιρεία κάτι νέο.

 

απο δευτερα θα φυγει το δικο μου αντε να δουμε τι θα πουνε κ θα κανουν, εμενα δε μ ενοχλει προσωπικα αλλα για το γαμουτο θα το στειλω για επισκευη δε γινετε οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω ενα νοκια των 20 ευρω να χει καλυτερο ηχο χωρις θεματα απο ναυαρχιδα με αρχικη τιμη 600 euros :wacko:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ πρόβλημα με παράσιτα κάποιες φορές, είδα σημαντική βελτίωση ως εξαφάνιση μόλις ενεργοποίησα το location που το έκλεινα για οικονομία μπαταρίας. 2-3 μέρες που το έχω κάνει δεν θυμάμαι να είχα κάποιο παράσιτο. Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά μπορεί και να παίζει ρόλο. Για δοκιμάστε.

Πάντως σε εξωτερικό χώρο δύσκολα είχα παράσιτα και πριν (βέβαια είχα ανοιχτό το Location όταν έβγαινα έξω). Στο σπίτι γινόταν συνήθως (ίσως από παρεμβολές με κάποιες συσκευές? ίσως έφταιγε το location? - θα δείξει...)

 

Εσεις που έχετε πρόβλημα με παράσιτα έχετε δοκιμασει αυτό πού αναφέρει ο φίλος 2 σελίδες πριν?

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που ειχε τα ραγισματα κ ανεβασε φωτός τι έκανε? Το πήγε? Έχουμε καποιο νεο με την περιπτωση του?

Δεν το εστειλα ακομα γιατι γεννηθηκε ο ανηψιος μου και ηθελα για τις φωτο και τα βιντεο..

 

Θα ενημερωσω καταλληλα οταν θα δωσω και θα παρω τη συσκευη. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που έχετε πρόβλημα με παράσιτα έχετε δοκιμασει αυτό πού αναφέρει ο φίλος 2 σελίδες πριν?

 

εγω προσωπικα και αυτο δοκιμασα και να βγαλω το πισω καπακι που λεγανε καποιοι και μονο 3g και πολλα! Αλλα ακομα και καποιο να εφταιγε απο αυτα παλι για service θα πηγαινε. Δηλαδη θα κλεινω το location για να μιλαω ; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα και αυτο δοκιμασα και να βγαλω το πισω καπακι που λεγανε καποιοι και μονο 3g και πολλα! Αλλα ακομα και καποιο να εφταιγε απο αυτα παλι για service θα πηγαινε. Δηλαδη θα κλεινω το location για να μιλαω ; :lol::lol::lol:

 

Να εχεις ανοιχτό το location λέει ο άνθρωπος όχι κλειστό.Ειπες ότι το έστειλες στο σέρβις και σου αλαξανε πλακετα και το προβλημα παραμενει τί αλλο δηλ να κάνουνε?Μήπως πρέπει να ψαχτεις σε κάτι άλλο εσυ και οι υπόλοιποι πού έχετε το πρόβλημα....ισως και ακομα αν έχετε τον ιδιο πάροχο π.χ

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

 

Έτσι ακριβώς, όλα τα Quad HD οθόνες υστερούν σε Antutu και γενικά Benchmarks, δεν γίνεται να βγάζει το S5 σχεδόν 50000 όταν είναι κατώτερο του G3

Δεν νομίζω..Ούτε η κορεατική έκδοση του s5 Ούτε το find 7 από το 7Α έχουν ουσιαστικά διαφορά..σχεδόν ίδια benchmark έχουν ..γύρω στις 47 με 48000...ουσιαστικά δεν έχουν καν καμία τεράστια διαφορά ακόμη και στην κατανάλωση μπαταρίας

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.κατοχος του S4 σκεφτομαι να δωσω το κινητο στην γυναικα μου και θα ειθελα να ξερω αν οντος η καμερα ειναι καλυτερη απο το s4 ή μικροδιαφορες,και δευτερο αν υπαρχει υπερθερμανση στην οθονη οταν το στρεσαρης λιγο οπως το s4?
Link to comment
Share on other sites

Να εχεις ανοιχτό το location λέει ο άνθρωπος όχι κλειστό.Ειπες ότι το έστειλες στο σέρβις και σου αλαξανε πλακετα και το προβλημα παραμενει τί αλλο δηλ να κάνουνε?Μήπως πρέπει να ψαχτεις σε κάτι άλλο εσυ και οι υπόλοιποι πού έχετε το πρόβλημα....ισως και ακομα αν έχετε τον ιδιο πάροχο π.χ

 

Παντα ανοιχτο το εχω. Δοκιμασα και να το κλεισω εννοουσα και ολα. Η εδω lg προφανως δε φταιει καπου. Η lg που το εδωσε στην κυκλοφορια με παρασιτα επρεπε ηδη να δινει αντικαταστασεις συσκευων.

Link to comment
Share on other sites

Παντα ανοιχτο το εχω. Δοκιμασα και να το κλεισω εννοουσα και ολα. Η εδω lg προφανως δε φταιει καπου. Η lg που το εδωσε στην κυκλοφορια με παρασιτα επρεπε ηδη να δινει αντικαταστασεις συσκευων.

Φανταζομαι θα ξαναμιλησες με το σερβις για να τους πεις οτι δεν ειχαν αποτελεσμα..... Τι σου ειπαν ;

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα ξαναμιλησες με το σερβις για να τους πεις οτι δεν ειχαν αποτελεσμα..... Τι σου ειπαν ;

 

Φανταζεσαι λαθος :) . Απο τη στιγμη που το προβλημα ειναι πλεον πολυ μικροτερο ( τουλαχιστον αν μεινει ετσι, αμα αυξηθει εννοειται θα τους παρω) θα το αφησω. 99% του χρονου χρησιμοποιω bluetooth οποτε δε θελω να μπω στη διαδικασια να ξαναπειραξουν κατι και να ρισκαρω να γινει οπως πριν. + το οτι καποια προγραμματα τα εχω αγορασει με χρηση για εως 5 imei. Και αλλαζοντας μου μητρικη αλλαζει και το ιμει και χανω αδειες χωρις στην ουσια να τις χρησιμοποιω :(

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα το εξής.Όταν άνοιξα ένα παιχνίδι το οποίο είναι θεωρητικά λίγο βαρύ (boom beach) έβαλα το κινητό κοντά στο αυτί μου με το πίσω μέρος του και ακούω έναν πολύ χαμηλό θόρυβο. Ακούγεται σαν να ζορίζεται ο επεξεργαστής.Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς.Ο ήχος είναι πολύ χαμηλός και ακούγεται συγκεκριμένα στο πίσω μέρος της συσκευής στο ύψος της κάμερας.Ο ήχος υπάρχει ακόμα και όταν δεν παίζω κάποιο παιχνίδι αλλά είναι ηπιότερος.Ξανά λέω δεν ακούγεται κάτι δυνατά.Για να το ακούσω πρέπει να έχει απόλυτη ησυχία και να φέρω την συσκευή στο αυτί.Αν μπορεί ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την android now μου φαινεται οτι ειναι πιο smooth τωρα το κινητο να φαντωστω το xposed δεν δουλευει με lolipop ακομα.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς σας όταν πατάει κάτω αριστερά, που είναι το βελάκι της επιστροφής ,να μην υπακούει τόσο εύκολα όσο σε άλλα σημεία της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς σας όταν πατάει κάτω αριστερά, που είναι το βελάκι της επιστροφής ,να μην υπακούει τόσο εύκολα όσο σε άλλα σημεία της οθόνης;

Καμια φορα σε μενα οταν το παταω μου ανοιγει το παραθυρο με τις μαζεμενες εφαρμογες.. Σαν να το παταω παρατεταμενα δηλαδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod να δυναμώνει και τον ήχο του ακουστικού στις κλήσεις?

 

ευχαριστω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως γα οποιον εχει στειλει το κινητο στο σερβις μπορει μεσω του track it στη σελιδα της procordia να γραψει το imei και να δει σε τι καταστση βρισκεται η συσκευη του στο σερβις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδεια ποσος ειναι χορος που απομενει για εφαρμογες στο 16g

 

---------11GB-----------

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως γα οποιον εχει στειλει το κινητο στο σερβις μπορει μεσω του track it στη σελιδα της procordia να γραψει το imei και να δει σε τι καταστση βρισκεται η συσκευη του στο σερβις

 

καλη φαση :)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...