Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον Αλέξη αναφέρεσαι;!

γενικός βλέπω κάτι αυτονομίες με 4 ώρες οθόνη και εγώ όλο και όλο αυτή την μια βδομάδα που το έχω το μέγιστο που είδα είναι διο μισή ώρες οθόνη και της περισσότερες φορές δύο....

Θα πεθάνω με αυτό μέχρι να έρθει καινούρια συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με wifi τις πιάνω χαλαρά 4 ώρες. Με 3g είδες τους χρόνους μου

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Η χρήση ήταν αποκλειστικά με 4g ή 3g και λίγο wifi.

 

Πολύ καλά τα πήγε η μπαταρία πιστεύω.

 

Πώς βγάζετε τέτοια αυτονομία? 4 ώρες οθόνη ούτε στα όνειρα μου ίσα ίσα βγάζω δυόμισι ώρες (στην καλύτερη των καλύτερων) με χρήση 3g και φοτινωτητα 100%(αναγκαστικά γιατί είμαι έξω και οθόνη δεν είναι και η ποιο φωτινή)

 

Εξεπλάγην και εγώ από τις 4μιση ώρες οθόνη σε 24 ώρες. Τρέχω greenify εκτός των messaging εφαρμογών και όσο ήμουν με WiFi το είχα στο 2G γιατί στο σπίτι δεν πιάνω 3G στο δωμάτιό μου. Επίσης δεν είχα καθόλου χρήση 4G γιατί η wind δεν έχει ακόμα. Ότι άλλο θέλεις ρώτησέ με.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη με kitkat που ήμουν root με gravity box έβαζα τη smart λειτουργία που όταν κλείνει η οθόνη γύριζε σε 2g. Τώρα δεν έχω root ακόμα και το άφησα επίτηδες με 4g. Πιστεύω ότι όταν κάνω και root θα γράψω καλύτερους χρόνους λόγω greenify & gravity box.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γυρνάω χειροκίνητα για την ώρα . Στο προτείνω το root ανεπιφύλακτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εξεπλάγην και εγώ από τις 4μιση ώρες οθόνη σε 24 ώρες. Τρέχω greenify εκτός των messaging εφαρμογών και όσο ήμουν με WiFi το είχα στο 2G γιατί στο σπίτι δεν πιάνω 3G στο δωμάτιό μου. Επίσης δεν είχα καθόλου χρήση 4G γιατί η wind δεν έχει ακόμα. Ότι άλλο θέλεις ρώτησέ με.

 

την συσκευή θα την έχω καν 20 ήμερο μέχρι να έρθει το καινούργιο κινητό από την κίνα.......... και μπαίνω εδω και βλέπω κάτι 4 μισι ώρες και εγώ είμαι τυχερός αν βγαζω 2 με 3g........... και έχω ξενερώσει............ η έχουν την φοτινωτιτα τέρμα κάτω και wifi......... η εγώ είμαι γκαντέμης........... ελπίζω το πρώτο γιατί αλλιώς δεν θα μπορέσω να το πουλήσω οταν έρθει το κινητό

 

και έχω κάνει και root και αφαίρεσα και όλο το bloat (άφησα μονο playstore απο τα gaaps) και έχω και greenfy

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντέμη τι χρήση κάνεις;! Εγώ που το λιώνω 3 ώρες οθόνη τις πιάνω χαλαρά.. Φωτεινότητα στο αυτόματο, δε μπορώ να καταλάβω γιατί λες για την οθόνη, μια χαρά φωτεινότητα έχει και στον ήλιο δεν έχω κανένα πρόβλημα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντέμη τι χρήση κάνεις;! Εγώ που το λιώνω 3 ώρες οθόνη τις πιάνω χαλαρά.. Φωτεινότητα στο αυτόματο, δε μπορώ να καταλάβω γιατί λες για την οθόνη, μια χαρά φωτεινότητα έχει και στον ήλιο δεν έχω κανένα πρόβλημα..

 

τπτ ιδιαίτερο 3g μόνιμα οθόνη 100% φωτισμο (όπως είπα δεν είμαι έξω και οθόνη του δεν είναι και πολυ φωτεινή η έχω συνηθίσει το igzo του παλιού κινητού και ολα τα άλλα μου είναι λίγα...) λιγο viber(κλήσεις) λίγο emails (δουλειάς) λίγο browsing........... και λίγο RDP

για την ωρα βρικα λύση ενας συνάδελφος θα μου δανείσει για 20 μέρες (μέχρι να έρθει κινητό) ενα power bank 5000 mha εκει θα γίνει δουλειά πιστεύω πολυ καλά

απλος σπάστηκα το παλιό μου κινητό είχε κατά 300 mha μικρότερη μπαταρία και έβγαζα τρισημηση ώρες.....

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καινούριο ενδέχεται να θέλει κάποιες φορτίσεις για να στρώσει η μπαταρία. Αλλιώς θα πρότεινα επίσκεψη στο σέρβις. Με ποια ρομ είσαι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καινούριο ενδέχεται να θέλει κάποιες φορτίσεις για να στρώσει η μπαταρία. Αλλιώς θα πρότεινα επίσκεψη στο σέρβις. Με ποια ρομ είσαι;

 

1 μήνα είναι περίπου (το ειχε η μάνα μου) της το πήρα προσωρινά μέχρι να έρθει δικό μου

εχω κανει και calibration δεν ειδα διαφορές (σχεδον)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως SlimKat 8.0 με ElementalX 1.13 ειναι οτι καλυτερο εχω δει στο N5 μου.

Αποδοση φοβερη με μπαταρια επισης (για τα δικα μου δεδομενα τουλαχιστον).

Antutu 41000

Link to comment
Share on other sites

Στοκ ,κιτ κατ 4.4.4 και αρτ . Δεν μου ήρθε ΟΤΑ για την 5.0 αλλά όχι οτι ανυπομονω με αυτα που ακουω γιατί ποιος ξαναγυρνάει πίσω αμα δεν κατσει καλα και εχει προβλήματα. Απο 5.1 και μετα με βλεπω....
Link to comment
Share on other sites

γιατι μωλις το βγαλω απο τον φορτιστη μωλις μου γραψει οτι ειναι πληρες φορτισμενο απο 100% μετα απο 1 λεπτο χωρις καν να το αγγιξω πηγαινει στο 99 ειναι λογικο? εχω την 5.0 αλλα και με την 4.4.4 το ιδιο ηταν.το κινητο το εχω περιπου 2 εβδομαδες και κατι βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

Στοκ ,κιτ κατ 4.4.4 και αρτ . Δεν μου ήρθε ΟΤΑ για την 5.0 αλλά όχι οτι ανυπομονω με αυτα που ακουω γιατί ποιος ξαναγυρνάει πίσω αμα δεν κατσει καλα και εχει προβλήματα. Απο 5.1 και μετα με βλεπω....

Πολυ καλος χρονος.Να σε ρωτησω φιλε μου.εχεις ανοιχτα gps sync google now ktl?

Link to comment
Share on other sites

εμένα ρε παιδιά μου κρατάει το κινητό 2 ώρες και 40 λεπτά.

και είμαι στο 18%.

τι μπορεί να γίνετε?

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

εμένα ρε παιδιά μου κρατάει το κινητό 2 ώρες και 40 λεπτά.

και είμαι στο 18%.

τι μπορεί να γίνετε?

Αυτές οι ώρες είναι οθόνης ή συνολική χρήση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα πριντ σκριν , μάλλον κάτι έχει σκαλωσει απο πίσω , τρέχει και σου τρώει την μπαταρία. Η κανονική λειτουργια πρεπει να συμπίπτει της οθόνης ενεργοποιημένης. Αμα δεις πανω απο το ι της ενεργοποιημένης εχει μια λεπτή μπλε γραμμή χωρίς όμως να συμπίπτει της οθονης. Αυτό σημαινει οτι το κινητό ξύπνησε και καταναλωσε λίγο περισσότερη ενέργεια αλλά ευτυχώς ηταν για λίγο και σταμάτησε. Σε εσένα μάλλον είναι πιο πολλές οι γραμμες που υπαρχουν στην κανονική λειτουργια και δεν υπάρχουν στην οθόνη . Επίσης κατέβασε το cpu spy και αν δεις οτι εχεις μικρο ποσοστό στο deep sleep τοτε αυτό ειναι!
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα μόνο 3G χωρίς wifi με 32 λεπτα ομιλία και ενεργοποιησει project volta στο 15% με Android 5.0
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα μόνο 3G χωρίς wifi με 32 λεπτα ομιλία και ενεργοποιησει project volta στο 15% με Android 5.0

Τι λειτουργίες κόβει αυτό στο bold;

Link to comment
Share on other sites

Στοκ ,κιτ κατ 4.4.4 και αρτ . Δεν μου ήρθε ΟΤΑ για την 5.0 αλλά όχι οτι ανυπομονω με αυτα που ακουω γιατί ποιος ξαναγυρνάει πίσω αμα δεν κατσει καλα και εχει προβλήματα. Απο 5.1 και μετα με βλεπω....

 

Έσκασε η 5αρα αλλά δεν την βαζω αφού η κκ τα παει μια χαρά και με καλύπτει και με το παραπανω....

Η προηγουμενη ηταν σε 2 μερες και εδώ σε 24 ώρες πως τα πάει

Link to comment
Share on other sites

Τρελό battery drain. Ο Chrome εμφανίζει ένα mobile radio active 1ωρα και κάτι και γενικώς παρατηρώ ότι αυτός καταναλώνει την περισσότερη ενέργεια. Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό το mobile radio? Με το ζόρι βγάζω 2ωρες οθόνη σε μια περίοδο 12ωρων από τις οποίες μάλιστα οι 8 στη δουλειά είναι σε flight Mode. Ήμαρτον.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε γενικές γραμμές να ξέρετε ότι το σήμα αν δεν έχει καλό έχει τρελή επίπτωση στη μπαταρία.. Κατά δεύτερον για καλύτερη μπαταρία κλειστό nfc, location σε battery saving profile, κλειστο το Google now. Επίσης αν δεν έχετε καλό 3g γυρνατε πάντα σε 2g και όπου έχετε wifi κλείνετε τα data.

Με στοκ ρομ πάντα ημουν sot στις 2-2:30 ώρες.. Με mahdi rom και code blue άνετα πάνω από 3 ώρες και με wifi 4 plus.

Είναι και ο βασικός λόγος που δεν πάω ακόμα σε lollipop και περιμένω τα αστέρια του xda για καμιά καλή custom.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε η 5αρα αλλά δεν την βαζω αφού η κκ τα παει μια χαρά και με καλύπτει και με το παραπανω....

Η προηγουμενη ηταν σε 2 μερες και εδώ σε 24 ώρες πως τα πάει

Εισαι ροοτ? Τι ρυθμισεις εχεις κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...