Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας για τις παρακάτω συσκευές:

Inew V3 plus V3A

http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/inew-v3-plus-v3a-mobile-phone.html

 

Leno A8 806

http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/lenovo-a8-mobliephone.html

 

Coolpad F1

http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/coolpad-f1-smartphone.html

 

Και τα τρία έχουν πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά με μικρές διαφορές στις τιμές. Στην αρχή ήθελα το τρίτο, αλλά μετά είδα και τα άλλα δυο. Το πρώτο μου έκανε εντύπωση η κάμερα, αλλά το δεύτερο το σκέφτομαι για την περίπτωση που μπορώ να βρω service εδώ, Ελλάδα μιας και είναι Lenovo.

 

Είναι δυνατόν να έχουν στα κινεζομάγαζα λάθος εικόνες; Το παρακάτω λινκ παραθέτει τις φωτογραφίες από το Inew V3 plus:

 

http://forum.xda-developers.com/general/general/inew-v3-plus-inew-v3a-review-5inch-hd-t2923045

Τις ίδιες συσκευές τις έχει και το Vickmall με μια διαφορά από 5 έως 10 ευρώ και όχι με τόσα δώρα που δίνει η άλλη σελίδα. Τ μου προτείνετε;

Το πρωτο εχει αστεια μπαταρια και ειναι απο πολυ μικρη εταιρεια που δεν εχει προσφερει κατι ιδιαιτερο,σε συγκριση με τους δυο κολοσσους.Απο τα αλλα δυο,εσυ διαλεγεις τι χρειαζεσαι περισσοτερο.Μια καρτα 4G ή 2 καρτες 3G.Προσωπικα μ αρεσει πιο πολυ το Coolpad.

Καλημερα θελω να ρωτησω για ενα κινητο αν γνωριζετε... Mls iq 8 πυρηνο.....

Αν το λεω σωστα....το εχει κανεις; Ειναι καλο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=400416

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά

Είμαι στο ψάξιμο για ένα κινητάκι και Θα ήθελα να μου προτείνετε καποιο κατα προτίμηση 8πυρηνο 5ιντσο με 2gb ram σχετικά καλη κάμερα και με gorilla glass(δεν σκάω κιόλας απλά για να είναι πιο ανθεκτικό)...δεν έχω θέμα να είναι δίκαρτο η οχι..τιμη μεχρι 160€

Edited by kwctas
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

έχει κανείς υπόψιν του κάποιο dual sim κινητό που να φοράει Snapdragon και ει δυνατόν να έχει 2 GB Ram?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

με το formula1 με έπεισες :lol:

 

Επειδή το έχω και είχα και xiaomi.. Xiaomi αν δεν σε πειράζει το μέγεθος...

Το coolpad θέλει να το πειράξεις για να πάρεις αυτό που μπορεί να δώσει... Το xiaomi είναι ready out of the box + ποιο ποιοτική κατασκευή

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο εχει αστεια μπαταρια και ειναι απο πολυ μικρη εταιρεια που δεν εχει προσφερει κατι ιδιαιτερο,σε συγκριση με τους δυο κολοσσους.Απο τα αλλα δυο,εσυ διαλεγεις τι χρειαζεσαι περισσοτερο.Μια καρτα 4G ή 2 καρτες 3G.Προσωπικα μ αρεσει πιο πολυ το Coolpad.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=400416

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ:D:D

I' ve got to get out of here:X

 

Please give my coat, my pills and a taxi driver

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια... μάρκα κινέζικων κινητών:

http://www.vickmall.com/100-v6-smartphone-2-0ghz-octa-core-mtk6592-turbo-2gb-ram-32gb-rom-with-5-5-inch-1080p-3200mah-battery-13mp-camera.html

 

Από ένα γρήγορο googlάρισμα, το συγκεκριμένο είχε εμφανιστεί σε άρθρα (σε sites τύπου gizchina) από τον περασμένο Μάιο, αλλά τότε ακόμα μόνο με TD-SCDMA, για 3G δίκτυα της Κίνας.

Φαίνεται ότι τώρα... ξεθαρρέψανε και κάνανε την κίνηση και προς... δυσμάς (με WCDMA support)!

 

Η σχέση χαρακτηριστικών προς τιμή φαίνεται τρομερή, αλλά ένας... Βούδας ξέρει πώς θα είναι στην πράξη!

 

MT6592T στα 2.0MHz, 2GB RAM, 32GB internal storage, 3G support για 2100 και για 900MHz, 5.5" LTPS FHD οθόνη, 3200mAh μπαταρία, και όλα αυτά στα $199.

Μείον που βλέπω: built-in battery, no SD card support.

 

Μένει τώρα να βρεθεί κανένας... τολμηρός, να μας πει πώς είναι και από κοντά! :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο ειμαι αναμεσα σε jiayu g4s vs coolpad f1 vs lenovo a8 vs thl t11

ποιο απο αυτα μου προτεινετε? (να τονισω οτι δεν το εχω και πολυ με το 'σκαλισμα' για τυχον αλλαγη ρομ)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο ειμαι αναμεσα σε jiayu g4s vs coolpad f1 vs lenovo a8 vs thl t11

ποιο απο αυτα μου προτεινετε? (να τονισω οτι δεν το εχω και πολυ με το 'σκαλισμα' για τυχον αλλαγη ρομ)

Αξιόλογα όλα τους!

Από κοντά έχω δει το Jiayu και το Lenovo - ενώ έχοντας δει διάφορα (άλλα) ThL, θεωρώ ότι έχω άποψη (καλή, παρεμπιπτόντως) για τη μάρκα. Για το F1 ξέρω μόνο ό,τι έχω δει εδώ...

 

Από το thread του F1 έχω μείνει με την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο θέλει το... σκάλισμά του για να αποδώσει τα αναμενόμενα, πράγμα που ίσως σε δυσκολέψει. Όλοι πάντως το θεωρούν πολύ καλό.

 

Το G4S έχει *εξαιρετική* οθόνη, ενώ πολύ καλή πιστεύω ότι πρέπει να είναι και αυτή του Τ11. Για το F1 διαβάζω επίσης πολύ καλά σχόλια. Αυτή του Α806 δε με ενθουσίασε... Όχι πολύ φωτεινή (τη μέρα δυσκολεύει) και με μία πρασινωπή χροιά, δεν ήταν αυτό που περίμενα για την κατηγορία που ανήκει το τηλέφωνο...

 

Τα "παλιότερα" τηλέφωνα από το σετ αυτό θα υστερούν λογικά ως προς τις ενημερώσεις. To T11 δε βλέπω να παίρνει καν KitKat(!)

Τουλάχιστον το G4S πήρε ΚΚ και διαβάζω ότι παίζει και μια χαρά!

Με τα νεώτερα (F1 και Α806), μπορείς *ίσως* να ελπίζεις να δεις και Lollipop (Android 5) μια μέρα (αν και η Lenovo γενικά δεν τα 'χει καλά με τις ενημερώσεις - για την Coolpad δεν ξέρω...).

 

Τέλος, τα 2 με το πιο 'custom' περιβάλλον, Lenovo και Coolpad, δεν τα έχουν καλά και με διάφορα 3rd party add-ons - π.χ. το πολύ καλό GravityBox δε νομίζω να μπορεί να παίξει (βέβαια στο Coolpad παίζουν πολύ και custom AOSP ROMs, και εκεί θα παίζει μια χαρά!)

 

Με δεδομένα όλα αυτά, και αν ήθελα να διαλέξω (μόνο) ανάμεσα σε αυτά τα τέσσερα, θα πήγαινα μάλλον προς:

- G4S για ένα συνολικά καλό τηλέφωνο, που παίζει χωρίς πειράγματα right out of the box.

- F1 για κάτι λίγο πιο φρέσκο, αν είχα τα... κέφια να το σκαλίσω (και ήξερα ότι δε θέλει πολύ σκάλισμα - ότι και με λίγο θα ήμουν... χαρούμενος)

 

Και κάποιο από τα άλλα 2 να διαλέξεις πάντως, παραπονεμένος δε νομίζω ότι θα μείνεις σε καμία περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο ειμαι αναμεσα σε jiayu g4s vs coolpad f1 vs lenovo a8 vs thl t11

ποιο απο αυτα μου προτεινετε? (να τονισω οτι δεν το εχω και πολυ με το 'σκαλισμα' για τυχον αλλαγη ρομ)

και γιατί δεν πας (αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος ) σε coolpad F2 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια... μάρκα κινέζικων κινητών:

http://www.vickmall.com/100-v6-smartphone-2-0ghz-octa-core-mtk6592-turbo-2gb-ram-32gb-rom-with-5-5-inch-1080p-3200mah-battery-13mp-camera.html

 

Από ένα γρήγορο googlάρισμα, το συγκεκριμένο είχε εμφανιστεί σε άρθρα (σε sites τύπου gizchina) από τον περασμένο Μάιο, αλλά τότε ακόμα μόνο με TD-SCDMA, για 3G δίκτυα της Κίνας.

Φαίνεται ότι τώρα... ξεθαρρέψανε και κάνανε την κίνηση και προς... δυσμάς (με WCDMA support)!

 

Η σχέση χαρακτηριστικών προς τιμή φαίνεται τρομερή, αλλά ένας... Βούδας ξέρει πώς θα είναι στην πράξη!

 

MT6592T στα 2.0MHz, 2GB RAM, 32GB internal storage, 3G support για 2100 και για 900MHz, 5.5" LTPS FHD οθόνη, 3200mAh μπαταρία, και όλα αυτά στα $199.

Μείον που βλέπω: built-in battery, no SD card support.

 

Μένει τώρα να βρεθεί κανένας... τολμηρός, να μας πει πώς είναι και από κοντά! :p

 

θα συμφωνισω στα λεγομενα σου,το ειδα και γω το πρωι στο coolicool

http://www.coolicool.com/kolina-k100-v6-mtk6592t-20ghz-octa-core-55-inch-fhd-screen-android-44-3g-smartphone-g-35268

αρχικα περιμενω να δω reviews απο εξωτερικο και ισως το παραγγειλω μιας και ειναι αρκετα δελεαστικη προταση!!

Link to comment
Share on other sites

Αξιόλογα όλα τους!

Από κοντά έχω δει το Jiayu και το Lenovo - ενώ έχοντας δει διάφορα (άλλα) ThL, θεωρώ ότι έχω άποψη (καλή, παρεμπιπτόντως) για τη μάρκα. Για το F1 ξέρω μόνο ό,τι έχω δει εδώ...

 

Από το thread του F1 έχω μείνει με την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο θέλει το... σκάλισμά του για να αποδώσει τα αναμενόμενα, πράγμα που ίσως σε δυσκολέψει. Όλοι πάντως το θεωρούν πολύ καλό.

 

Το G4S έχει *εξαιρετική* οθόνη, ενώ πολύ καλή πιστεύω ότι πρέπει να είναι και αυτή του Τ11. Για το F1 διαβάζω επίσης πολύ καλά σχόλια. Αυτή του Α806 δε με ενθουσίασε... Όχι πολύ φωτεινή (τη μέρα δυσκολεύει) και με μία πρασινωπή χροιά, δεν ήταν αυτό που περίμενα για την κατηγορία που ανήκει το τηλέφωνο...

 

Τα "παλιότερα" τηλέφωνα από το σετ αυτό θα υστερούν λογικά ως προς τις ενημερώσεις. To T11 δε βλέπω να παίρνει καν KitKat(!)

Τουλάχιστον το G4S πήρε ΚΚ και διαβάζω ότι παίζει και μια χαρά!

Με τα νεώτερα (F1 και Α806), μπορείς *ίσως* να ελπίζεις να δεις και Lollipop (Android 5) μια μέρα (αν και η Lenovo γενικά δεν τα 'χει καλά με τις ενημερώσεις - για την Coolpad δεν ξέρω...).

 

Τέλος, τα 2 με το πιο 'custom' περιβάλλον, Lenovo και Coolpad, δεν τα έχουν καλά και με διάφορα 3rd party add-ons - π.χ. το πολύ καλό GravityBox δε νομίζω να μπορεί να παίξει (βέβαια στο Coolpad παίζουν πολύ και custom AOSP ROMs, και εκεί θα παίζει μια χαρά!)

 

Με δεδομένα όλα αυτά, και αν ήθελα να διαλέξω (μόνο) ανάμεσα σε αυτά τα τέσσερα, θα πήγαινα μάλλον προς:

- G4S για ένα συνολικά καλό τηλέφωνο, που παίζει χωρίς πειράγματα right out of the box.

- F1 για κάτι λίγο πιο φρέσκο, αν είχα τα... κέφια να το σκαλίσω (και ήξερα ότι δε θέλει πολύ σκάλισμα - ότι και με λίγο θα ήμουν... χαρούμενος)

 

Και κάποιο από τα άλλα 2 να διαλέξεις πάντως, παραπονεμένος δε νομίζω ότι θα μείνεις σε καμία περίπτωση!

Ευχαριστω πολυ μπορω να πω οτι με βοηθησες παρα πολυ για να καταληξω σε καποιο απο αυτα αν και θα το σκεφτω λιγο ακομα αλλα σιγουρα θα επιλεξω μεταξυ των δυο που μου προτεινεις και συ λαμβανοντας υποψην οτι δεν γνωριζω και πολλα απο ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξιόλογα όλα τους!

Από κοντά έχω δει το Jiayu και το Lenovo - ενώ έχοντας δει διάφορα (άλλα) ThL, θεωρώ ότι έχω άποψη (καλή, παρεμπιπτόντως) για τη μάρκα. Για το F1 ξέρω μόνο ό,τι έχω δει εδώ...

 

Από το thread του F1 έχω μείνει με την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο θέλει το... σκάλισμά του για να αποδώσει τα αναμενόμενα, πράγμα που ίσως σε δυσκολέψει. Όλοι πάντως το θεωρούν πολύ καλό.

 

Το G4S έχει *εξαιρετική* οθόνη, ενώ πολύ καλή πιστεύω ότι πρέπει να είναι και αυτή του Τ11. Για το F1 διαβάζω επίσης πολύ καλά σχόλια. Αυτή του Α806 δε με ενθουσίασε... Όχι πολύ φωτεινή (τη μέρα δυσκολεύει) και με μία πρασινωπή χροιά, δεν ήταν αυτό που περίμενα για την κατηγορία που ανήκει το τηλέφωνο...

 

Τα "παλιότερα" τηλέφωνα από το σετ αυτό θα υστερούν λογικά ως προς τις ενημερώσεις. To T11 δε βλέπω να παίρνει καν KitKat(!)

Τουλάχιστον το G4S πήρε ΚΚ και διαβάζω ότι παίζει και μια χαρά!

Με τα νεώτερα (F1 και Α806), μπορείς *ίσως* να ελπίζεις να δεις και Lollipop (Android 5) μια μέρα (αν και η Lenovo γενικά δεν τα 'χει καλά με τις ενημερώσεις - για την Coolpad δεν ξέρω...).

 

Τέλος, τα 2 με το πιο 'custom' περιβάλλον, Lenovo και Coolpad, δεν τα έχουν καλά και με διάφορα 3rd party add-ons - π.χ. το πολύ καλό GravityBox δε νομίζω να μπορεί να παίξει (βέβαια στο Coolpad παίζουν πολύ και custom AOSP ROMs, και εκεί θα παίζει μια χαρά!)

 

Με δεδομένα όλα αυτά, και αν ήθελα να διαλέξω (μόνο) ανάμεσα σε αυτά τα τέσσερα, θα πήγαινα μάλλον προς:

- G4S για ένα συνολικά καλό τηλέφωνο, που παίζει χωρίς πειράγματα right out of the box.

- F1 για κάτι λίγο πιο φρέσκο, αν είχα τα... κέφια να το σκαλίσω (και ήξερα ότι δε θέλει πολύ σκάλισμα - ότι και με λίγο θα ήμουν... χαρούμενος)

 

Και κάποιο από τα άλλα 2 να διαλέξεις πάντως, παραπονεμένος δε νομίζω ότι θα μείνεις σε καμία περίπτωση!

 

και γιατί δεν πας (αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος ) σε coolpad F2 ?

το ειχα δει και αυτο αλλα δεν θελω να παω σε τοσο μεγαλη οθονη...ευχαριστω για την βοηθεια παντως

Edited by kwctas
Link to comment
Share on other sites

το ειχα δει και αυτο αλλα δεν θελω να παω σε τοσο μεγαλη οθονη...ευχαριστω για την βοηθεια παντως

Έχε υπ' όψη σου πάντως ότι τελικά οι πολλές ίντσες τελικά συνηθίζονται εύκολα - και μετά θες κι άλλες!

Πέρυσι που είχα πάρει το 4.5" που έχω τώρα, έλεγα "πω πω, 4.5'' θα είναι τεράστιο!"

Τώρα έχω ήδη αποφασίσει (για να μην την... ξαναπάθω!) να... προσπεράσω τις 5" και να πάω κατευθείαν στις 5.5" (και παρεμπιπτόντως, το F2 που προτείνει παραπάνω ο taliban το εξετάζω με μεγάλο ενδιαφέρον!).

 

(off topic) Τα ίδια ισχύουν και με τις τηλεοράσεις! Από μία CRT 32" είχα πάει σε μία LCD 40" και σκεφτόμουν "θα είναι τεράστια!"

Με το που την έβγαλα από το κουτί της και την είδα, είπα κατευθείαν: "φτου, μικρή είναι τελικά! Έπρεπε να πάω για παραπάνω..."

Τελικά... συμβιβάστηκα (πιο πρόσφατα) με μία 46" - και εκεί ήταν το κόστος που με φρέναρε, και όχι το μέγεθος της οθόνης :p

 

Το ιδανικό είναι να βρει κανείς τηλέφωνο με μεγάλη οθόνη και μικρά bezels, ώστε το συνολικό μέγεθος (αυτό είναι άλλωστε που ενοχλεί και όχι το μέγεθος της οθόνης) να διατηρηθεί χαμηλά (εκει το F2 τα πηγαίνει μάλλον μέτρια...)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ή ThL T11 ή Coolpad F1.

To T11 παιζει μια χαρα χωρις κανενα πειραγμα αλλα αν χρησιμοποιεις xposed installer πρεπει να αλλαξεις rom.

Ταχυτατο και οθονη παρα πολυ καλη. Καλη κατασκευη και προσωπικα πολυ πιο ομορφο απο το χοντροκομενο F1.

Εχω παρει τρια T11 για φιλους.

Απο την αλλη το Coolpad F1 το εχουν πιο πολλοι οποτε καλυτερη υποστηριξη και ειναι πιο φθηνο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη απόφαση στην αρχή ήθελα το λενοβο αλλα τωρα ούτε που το σκέφτομαι αλλα δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποιο απο τα αλλα τρια(σαν μωρο τα θέλω ολα)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας για τις παρακάτω συσκευές:

Inew V3 plus V3A

http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/inew-v3-plus-v3a-mobile-phone.html

 

Leno A8 806

http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/lenovo-a8-mobliephone.html

 

Coolpad F1

http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/coolpad-f1-smartphone.html

 

Και τα τρία έχουν πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά με μικρές διαφορές στις τιμές. Στην αρχή ήθελα το τρίτο, αλλά μετά είδα και τα άλλα δυο. Το πρώτο μου έκανε εντύπωση η κάμερα, αλλά το δεύτερο το σκέφτομαι για την περίπτωση που μπορώ να βρω service εδώ, Ελλάδα μιας και είναι Lenovo.

 

Είναι δυνατόν να έχουν στα κινεζομάγαζα λάθος εικόνες; Το παρακάτω λινκ παραθέτει τις φωτογραφίες από το Inew V3 plus:

 

http://forum.xda-developers.com/general/general/inew-v3-plus-inew-v3a-review-5inch-hd-t2923045

Τις ίδιες συσκευές τις έχει και το Vickmall με μια διαφορά από 5 έως 10 ευρώ και όχι με τόσα δώρα που δίνει η άλλη σελίδα. Τ μου προτείνετε;

Το δεύτερο χαλαρά. Το πρώτο έχει πολύ μικρή μπαταρία. Για το coolpad λένε καλά πράγματα αλλά το lenovo είναι lenovo.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο ειμαι αναμεσα σε jiayu g4s vs coolpad f1 vs lenovo a8 vs thl t11

ποιο απο αυτα μου προτεινετε? (να τονισω οτι δεν το εχω και πολυ με το 'σκαλισμα' για τυχον αλλαγη ρομ)

 

Το Jiayu το πήρα για ένα δικό μου πρόσωπο εδώ και κοντά ένα εξάμηνο. Τη μισή μέρα, χωρίς καμία υπερβολή, μιλάει στο τηλέφωνο. Όταν δε μιλάει σερφάρει. Όταν δε σερφάρει παίζουν οι μικρές κορούλες του παιχνίδια και βλέπουν "γούδια" (τραγούδια) στο youtube. Δεν μπορώ να φανταστώ πιο σκληρή χρήση σε τηλέφωνο.

Δεν έχει κάνει κιχ. Τον ρωτάω αν του έχει κολλήσει ή λαγκάρει ποτέ και συνέχεια μου απαντάει αρνητικά. Α ναι, του έχει φορτώσει και καμιά 100αριά εφαρμογές επάνω, πολλές από τις οποίες τρέχουν στο παρασκήνιο και όμως το κινητό βράχος...

Τα άλλα τηλέφωνα δεν τα έχω δει ποτέ και δεν ξέρω τι μπορούν να κάνουν αλλά αυτό είναι κινητάρα. Επίσης η οθόνη του είναι φανταστική.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πήρα το DG580 Και το μετάνιωσα.. το κινητό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ !!! προσωπικά θα το ήθελα πιο μικρό.. είπαμε θέλουμε κινητό αλλά τα 5.5 είναι υπερβολή για καθημερινή χρήση! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως υπερεκτιματε το coolpad f1 γιατί δεν είναι ιδιαίτερα φθηνονσε σχεση με το όνομα της εταιρείας. Εννοώ οτι σήμερα βλέπω ίδια κινητά σε χαρακτηριστικά και πιο φρεσκα στην αγορά πιο φθηνά σε τιμή .Πρόσφατα είδα το umi zero που έχει τιμή γύρω στα 160 δολλάρια.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι τι θες να πάρεις εσύ.. και αν το θες να το κρατήσεις 1-2-3 χρόνια.. Λόγω smartphone θα πρέπει σε κανα χρόνο να αγοράσεις μπαταρία. Υπάρχουν κ άλλοι παράγοντες..

Ζυγίζεις και αποφασίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως υπερεκτιματε το coolpad f1 γιατί δεν είναι ιδιαίτερα φθηνονσε σχεση με το όνομα της εταιρείας. Εννοώ οτι σήμερα βλέπω ίδια κινητά σε χαρακτηριστικά και πιο φρεσκα στην αγορά πιο φθηνά σε τιμή .Πρόσφατα είδα το umi zero που έχει τιμή γύρω στα 160 δολλάρια.

 

Φιλε η coolpad ειναι ο μεγαλυτερος κατασκευαστης κινητων στην κινα και βγαζει ποιοτικοτατα κινητα καμια σχεση με UMI ,PUMI ,GKOYGKALI και λοιπες συμμαχικες δυναμεις.

Ειναι αγνωστη στην ευρωπη/αμερικη γιατι ως τωρα εβγαζε κινητα μονο για την κινεζικη αγορα (οπου ειναι Νο1 σε πωλησεις) τωρα εχει αρχισει και βγαζει συσκευες με συχνοτητες που δουλευουν σε εμας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η coolpad ειναι ο μεγαλυτερος κατασκευαστης κινητων στην κινα και βγαζει ποιοτικοτατα κινητα καμια σχεση με UMI ,PUMI ,GKOYGKALI και λοιπες συμμαχικες δυναμεις.

Ειναι αγνωστη στην ευρωπη/αμερικη γιατι ως τωρα εβγαζε κινητα μονο για την κινεζικη αγορα (οπου ειναι Νο1 σε πωλησεις) τωρα εχει αρχισει και βγαζει συσκευες με συχνοτητες που δουλευουν σε εμας.

 

καλά φίλε κόψε κάτι.....σίγά μην είναι και πρώτη στον γαλαξία!!!

Στην δική της σελίδα αναφέρει ότι είναι 7η παγκοσμίως

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

H coolpad?? Και τότε η Xiaomi που έχει κινητάρες τι είναι;; :) ...

Η Xiaomi βγάζει πλέον και τηλεοράσεις!! :)

 

Φιλε η coolpad ειναι ο μεγαλυτερος κατασκευαστης κινητων στην κινα και βγαζει ποιοτικοτατα κινητα καμια σχεση με UMI ,PUMI ,GKOYGKALI και λοιπες συμμαχικες δυναμεις.

Ειναι αγνωστη στην ευρωπη/αμερικη γιατι ως τωρα εβγαζε κινητα μονο για την κινεζικη αγορα (οπου ειναι Νο1 σε πωλησεις) τωρα εχει αρχισει και βγαζει συσκευες με συχνοτητες που δουλευουν σε εμας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι μπορεί να είναι απο τους μεγαλύτερους κατασκευαστές απλα η διαφωνία

μου είναι οτι στην τιμή και όχι στην ποιοτητα του προϊόντος βλέπω κινητά που βγήκαν μαζί στην αγορά και έκτοτε ακολουθούν καθοδική πορεία στις τιμες που προσφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...