Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S200 στα 86$ δεν εχει αντιπαλο.Οσοι παραγγειλατε το S168 ή θελετε να το παραγγειλετε,μην απογοητευτειτε ή αποθαρυνθειτε.Ειναι εξαιρετικη συσκευη,πραγματικα τζαμπα.

Κρινετε τι σας ενδιαφερει περισσοτερο (παχος,βαρος,αυτονομια,τιμη) και πραξτε αναλογως.

Απλα σκεφτειτε οτι με τα ιδια λεφτα,απο Ελλαδα παιρνετε Samsung,LG ή Alcatel με 1-2(στην καλυτερη) πυρηνες,512ΜΒ ram,οθονη 3.5-4 ιντσες,καμερα 3ΜΡ,μπαταρια 1300-1400mAh και 1SIM!

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το S200 στα 86$ δεν εχει αντιπαλο.Οσοι παραγγειλατε το S168 ή θελετε να το παραγγειλετε,μην απογοητευτειτε ή αποθαρυνθειτε.Ειναι εξαιρετικη συσκευη,πραγματικα τζαμπα.

Κρινετε τι σας ενδιαφερει περισσοτερο (παχος,βαρος,αυτονομια,τιμη) και πραξτε αναλογως.

Απλα σκεφτειτε οτι με τα ιδια λεφτα,απο Ελλαδα παιρνετε Samsung,LG ή Alcatel με 1-2(στην καλυτερη) πυρηνες,512ΜΒ ram,οθονη 3.5-4 ιντσες,καμερα 3ΜΡ,μπαταρια 1300-1400mAh και 1SIM!

Συγκριτικά το s200 είναι καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά το s200 είναι καλυτερο;
το s200 σε θέματα χαρακτηριστικών έχει καλύτερη ανάλυση οθόνης (θεωρητικά και λίγο χειρότερη απόδοση) ,μεγαλύτερη κατά πολύ μπαταρία (3300) και πιο όμορφο νομίζω
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως να δω το βιντεο και να ακουσω από έλληνες κατόχους κανα σχόλιο για το s168 για να ρίξω παραγγελία για τη γυναίκα (βασικά να ελέγξω το gearbest ήθελα :P ) . Πριν λίγο βάζω τα λεφτά στην prepaid και λέω Δευτέρα να κάνω παραγγελία μόλις μπουν τα χρήματα και ο Κινέζος του gearbest μου κάνει χαλάστρα και βάζει το s200 με κουπόνι στα 86$ ..... το ξανασκέφτομαι σοβαρά τώρα θα περιμένω και το review να δούμε καλύτερα το s168

Μου εξηγείς λίγο σε παρακαλώ το πως βάζεις χρήματα στην PP. Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο παρελαβα κι εγω πολυ καλο
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγείς λίγο σε παρακαλώ το πως βάζεις χρήματα στην PP. Ευχαριστώ !

έχεις pm

πριν λιγο παρελαβα κι εγω πολυ καλο

καλορίζικο VVV

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

...και να διορθώσω (γι αυτούς που είδαν το unboxing που ανέβασα) οτι τελικά το τηλ έχει τσεκαριστεί από gearbest πρώτου γίνει αποστολή το τηλ.

 

πως ακριβώς έγινε το τσεκάρισμα αφού φαίνεται ξεκάθαρα ότι η ταινία ασφαλείας ήταν κολλημένη;

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς έγινε το τσεκάρισμα αφού φαίνεται ξεκάθαρα ότι η ταινία ασφαλείας ήταν κολλημένη;

από ότι είδα και από άλλα unboxing στο youtube (έψαξα επίτηδες για αυτό ) , το κουτί δεν έχει καθόλου ταινία αυτοκόλλητη , και την συγκεκριμένη ταινία την είδα μόνο στα πακέτα του gearbest οπότε λογικά την βάζουν από το geabest και όχι από την εταιρεία

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

από ότι είδα και από άλλα unboxing στο youtube (έψαξα επίτηδες για αυτό ) , το κουτί δεν έχει καθόλου ταινία αυτοκόλλητη , και την συγκεκριμένη ταινία την είδα μόνο στα πακέτα του gearbest οπότε λογικά την βάζουν από το geabest και όχι από την εταιρεία

 

Ποιο πιθανό είναι όλα τα άλλα μαγαζιά να την βγάζουν για να τσεκάρουν το τηλέφωνο και το συγκεκριμένο που πήρες εσύ να το στέλνει απευθείας από το εργοστάσιο χωρίς άνοιγμα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Η ταινια ασφαλειας ειναι απο το μαγαζι.3 διαφορετικες μαρκες που παρελαβα ειχαν την ιδια ταινια.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μου ήρθε και εμένα το άσπρο .

Το πασπατεύω εδώ και κανένα τρίωρο .

Εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι προσφέρει τόσα πολλά για 60κατι ευρώ μόνο ! Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις . θα αναφερθώ μόνο στα αρνητικά .

1) αποθηκευτικός χώρος του κινητού , με 2 παιχνίδια και 4-5 εφαρμογές μπούκωσε και δε με αφήνει να χρησιμοποιήσω τον υπόλοιπο χώρο. (κάτι αναφέρθηκε για άλλη rom λίγο νωρίτερα με ενα partition)

2) η μπαταρία είναι μικρή για την χρήση που κάνω (το είχα σαν σκέψη όταν έκανα την αγορά). Θα πρέπει να βρεθεί τρόπος να παραγγείλουμε μεγαλύτερη ή δεύτερη .

3) gps , μέσω google maps μέσα στο σπίτι δε με βρήκε ποτέ . έξω δεν έχω δοκιμάσει ακόμη .

 

Οθόνη - κάμερα - πλαστικό σώμα - ηχείο - χρήση σαν τηλέφωνο .. είναι ΥΠΈΡ ΑΡΚΕΤΆ και απίστευτης ποιότητας για 60κατι ευρώ . cosmote και vodafone χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα .

Η ταχύτητα του σε browsing και εφαρμογές τολμώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλή !

 

Ελπίζω να αντέξει στον χρόνο το συγκεκριμένο κινεζάκι .

 

Αν βρεθούν λύσεις για τα 3 αρνητικά (κατ' εμέ) θα αγοράσω άλλα 2 ... χθες !

Καλοδούλευτα σε όσους ήρθαν , υπομονή σε όσους περιμένουν .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μου ήρθε και εμένα το άσπρο .

Το πασπατεύω εδώ και κανένα τρίωρο .

Εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι προσφέρει τόσα πολλά για 60κατι ευρώ μόνο ! Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις . θα αναφερθώ μόνο στα αρνητικά .

1) αποθηκευτικός χώρος του κινητού , με 2 παιχνίδια και 4-5 εφαρμογές μπούκωσε και δε με αφήνει να χρησιμοποιήσω τον υπόλοιπο χώρο. (κάτι αναφέρθηκε για άλλη rom λίγο νωρίτερα με ενα partition)

2) η μπαταρία είναι μικρή για την χρήση που κάνω (το είχα σαν σκέψη όταν έκανα την αγορά). Θα πρέπει να βρεθεί τρόπος να παραγγείλουμε μεγαλύτερη ή δεύτερη .

3) gps , μέσω google maps μέσα στο σπίτι δε με βρήκε ποτέ . έξω δεν έχω δοκιμάσει ακόμη .

 

Οθόνη - κάμερα - πλαστικό σώμα - ηχείο - χρήση σαν τηλέφωνο .. είναι ΥΠΈΡ ΑΡΚΕΤΆ και απίστευτης ποιότητας για 60κατι ευρώ . cosmote και vodafone χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα .

Η ταχύτητα του σε browsing και εφαρμογές τολμώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλή !

 

Ελπίζω να αντέξει στον χρόνο το συγκεκριμένο κινεζάκι .

 

Αν βρεθούν λύσεις για τα 3 αρνητικά (κατ' εμέ) θα αγοράσω άλλα 2 ... χθες !

Καλοδούλευτα σε όσους ήρθαν , υπομονή σε όσους περιμένουν .

 

Ωραια,ακομα ενα θετικο ριβιου,να το χαρεις το κινητο.Για τα 3 αρνητικα που αναφερεις,εμενα ή μαλλον την μανα μου για την οποια προοριζεται το κινητο,δεν θα την πειραξουν καθολου μιας και ουτε καν γνωριζει τι ειναι το GPS,ποσο μαλλον να παιξει παιχνιδια ή να εγκαταστησει εφαρμογες.Για την μπαταρια,νομιζω παιζει ρολο τι χρηση κανει καποιος.Εξαλλου με 1900 μπαταρια,δεν νομιζω να περιμενε κανεις θαυματα.

 

Σχετικο-ασχετο.Το δικο μου ουτε καν εχει φτασει ακομα Ελλαδα συμφωνα με τα διαφορα tracking sites.Μια παραγγελια που εκανα απο Ebay στις 26-10 απο πωλητη ο οποιος βρισκεται Κινα,ηρθε την Τεταρτη,προχθες δλδ.Το κινητο γιατι αργει τοσο δεν μπορω να καταλαβω.Γενικα ειναι η πρωτη παραγγελια που μου αργησε τοσο.Το κινητο τον Μαρτιο απο to2c εκανε 12 μερες.Το ταμπλετ απο Geekbuying εκανε 29 μερες αλλα επεσα μεσα στο Πασχα.Συνηθως σε 18-22 το πολυ ερχονται,15-16 τα περισσοτερα.Τεσπα,ελπιζω να το εχω μεσα στην αλλη βδομαδα,με εχει πρηξει η μανα μου.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για την προστασία του κινητού (πέρα από την θήκη σιλικόνης και το προστατευτικό οθόνης) ψάξτε στο ebay "soft protective sleeve for s5" στα 1.5 €. Σχεδόν 2 βδομάδες έκανε να μου έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα σε όλους και μόνο καλά νέα να έχουμε

Το 3G και το led της μηχανής πως είναι?

Ευχαριστώ :)

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Το 3G είναι αρκετά καλό . τουλάχιστον στις περιοχές που έκανα τις δοκιμές ( Χαλάνδρι και Γαλάτσι ) . βοηθάει και ο γρήγορος browser που είναι προεγκατεστημένος . κλείδωσε σε H+ μέσα σε 5 δευτερόλεπτα από τη στιγμή που ενεργοποίησα τα δεδομένα (cosmote) . το 2G (vodafone) απαλευτο .

Οι δοκιμές έγιναν εντός και εκτός σπιτιού . το Gps εξακολουθεί να μη μου κλειδώνει (ούτε εκτός σπιτιού) , θα το κοιτάξω άλλη μέρα με λιγότερα σύννεφα .

 

Η φωτογραφική είναι μέτρια (60κατι ευρώ λέμε) . οι φωτογραφίες εμφανίζονται με αισθητούς στο μάτι κόκκους . ενώ έχει δυνατό φλας οι φωτογραφίες σε κλειστό χώρο με πλήρες σκοτάδι είναι μη αποδεκτές . ίσα ίσα που φαίνονται τα αντικείμενα .

 

Για κύρια συσκευή δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που ψάχνει κάτι περισσότερο από απλή χρήση . για δεύτερη συσκευή όμως ... είναι οτι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου σε κινητό με τιμή κάτω των 100 ευρώ .

Είναι πάρα πολύ γρήγορο στην χρήση και το έχω ήδη πολύ φορτωμένο (όσο μου επιτρέπει το partition , και ελπίζω να αλλάξει αυτό .

 

Προσπάθησα να κάνω update μέσω flashtool 3 και 5 με την official rom αλλά έχω πρόβλημα με τους drivers της συσκευής "MediaTek preloader κάτι" . συνεχώς αναγνωρίζει και χάνει τη συσκευή σε loop . έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω τους σωστούς drivers ;

Link to comment
Share on other sites

Το 3G είναι αρκετά καλό . τουλάχιστον στις περιοχές που έκανα τις δοκιμές ( Χαλάνδρι και Γαλάτσι ) . βοηθάει και ο γρήγορος browser που είναι προεγκατεστημένος . κλείδωσε σε H+ μέσα σε 5 δευτερόλεπτα από τη στιγμή που ενεργοποίησα τα δεδομένα (cosmote) . το 2G (vodafone) απαλευτο .

Οι δοκιμές έγιναν εντός και εκτός σπιτιού . το Gps εξακολουθεί να μη μου κλειδώνει (ούτε εκτός σπιτιού) , θα το κοιτάξω άλλη μέρα με λιγότερα σύννεφα .

 

Η φωτογραφική είναι μέτρια (60κατι ευρώ λέμε) . οι φωτογραφίες εμφανίζονται με αισθητούς στο μάτι κόκκους . ενώ έχει δυνατό φλας οι φωτογραφίες σε κλειστό χώρο με πλήρες σκοτάδι είναι μη αποδεκτές . ίσα ίσα που φαίνονται τα αντικείμενα .

 

Για κύρια συσκευή δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που ψάχνει κάτι περισσότερο από απλή χρήση . για δεύτερη συσκευή όμως ... είναι οτι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου σε κινητό με τιμή κάτω των 100 ευρώ .

Είναι πάρα πολύ γρήγορο στην χρήση και το έχω ήδη πολύ φορτωμένο (όσο μου επιτρέπει το partition , και ελπίζω να αλλάξει αυτό .

 

Προσπάθησα να κάνω update μέσω flashtool 3 και 5 με την official rom αλλά έχω πρόβλημα με τους drivers της συσκευής "MediaTek preloader κάτι" . συνεχώς αναγνωρίζει και χάνει τη συσκευή σε loop . έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω τους σωστούς drivers ;

 

1. για βελτιωση του gps ισως βοηθησει αν δει τους ευρωπαικους δορυφορους. Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 αλλα βεβαια θελει ροοτ συσκευη.

παντως η πρωτη φορα θελει αρκετα περισσοτερη ωρα και οπωσδηποτε ανοιχτο οριζοντα.

 

2. για drivers sto pc προσπαθησε να βρεισ αν ειναι apo to S208 που εχει τον ιδιο επεξεργαστη MTK6582

 

3. αυτο που χρειαζεσαι με το flash tool ειναι το scatter file ,,,, κοιτα μηπως το περιλαμβανει αυτα που κατεβασες ειτε μεσα στο file της ρομ , ειτε του flash tool.

 

4. αν νομιζεις οτι τα βλεπεις σκουρα ,,, περιμενε να δοκιμασει πρωτα κανενας πιο 'εμπειρος' να δωσει οδηγιες. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους :)

Όλοι οι προλαλήσαντες με κάλυψαν γιατί η ταινία είναι απο το gearbest τελικά.

Βλέπω αρκετούς να αναφέρουν στα μείον για το τηλέφωνο προβλήματα με το GPS κάμερα απαράδεκτη στο σκοτάδι κτλ . μικρο install partition όλα αυτά διορθώνονται με το update λογικά γιατί εγώ δεν τα εχω.

 

Ότι κάνετε το κάνετε με δίκη σας ευθύνη και μόνο!

 

ΟΔΗΓΟΣ UPDATE FIRMWARE CUBOT S168 v2

 

1.Κάνετε install τους drivers για MTK τηλέφωνα (δείτε εδώ)

2.Κατεβάζετε Flashtools και την καινούργια ROM και αποσυμπιέζετε

3. Ανοίγετε το FlashTools, δεξί κλικ στο Flash_tool.exe και το ανοίγετε σαν administrator.

4.Επιλέξτε το MT6582_Android_scatter.txt in ROM

 

http://s20.postimg.org/crb1k7mnh/Screenshot_1.png

5.Επιλέξτε Option και τσεκάρετε ότι βλεπετε στις εικόνες

http://s20.postimg.org/5cqroy73h/Screenshot_2.png

http://s20.postimg.org/5cqroy73h/Screenshot_2.png

6. Κλείνετε το τηλέφωνο σας.

7. Επιλέγετε Firmware Upgrade

http://s20.postimg.org/3yz4tn7u5/Screenshot_4.png

8. Πατάτε το Download

9. Συνδέετε το τηλ. στο pc με το καλώδιο USB που ήρθε μαζί.

10. Θα πρέπει να δείτε στο κάτω μέρος του Flash Tools πρώτα μια κόκκινη μπάρα, μετά θα γίνει μοβ και τέλος κίτρινη . Θα εμφανιστεί ένας μεγάλος πράσινος κύκλος. Αυτό ήταν :D τελειώσατε .Ανοίξτε το τηλ. και αφήστε το μερικά λεπτά γιατι πρέπει να ανέβουν όλες οι λειτουργίες του από την αρχή.

 

ποιο μετά θα ανέβει και το Review

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους :)

Όλοι οι προλαλήσαντες με κάλυψαν γιατί η ταινία είναι απο το gearbest τελικά.

Βλέπω αρκετούς να αναφέρουν στα μείον για το τηλέφωνο προβλήματα με το GPS κάμερα απαράδεκτη στο σκοτάδι κτλ . μικρο install partition όλα αυτά διορθώνονται με το update λογικά γιατί εγώ δεν τα εχω.

 

Ότι κάνετε το κάνετε με δίκη σας ευθύνη και μόνο!

 

ΟΔΗΓΟΣ UPDATE FIRMWARE CUBOT S168 v1

 

1.Κάνετε install τους drivers για MTK τηλέφωνα

2.Κατεβάζετε Flashtools και την καινούργια ROM και αποσυμπιέζετε

3. Ανοίγετε το FlashTools, δεξί κλικ στο Flash_tool.exe και το ανοίγετε σαν administrator.

4.Επιλέξτε το MT6582_Android_scatter.txt in ROM

 

http://s20.postimg.org/crb1k7mnh/Screenshot_1.png

5.Επιλέξτε Option και τσεκάρετε ότι βλεπετε στις εικόνες

http://s20.postimg.org/5cqroy73h/Screenshot_2.png

http://s20.postimg.org/5cqroy73h/Screenshot_2.png

6. Κλείνετε το τηλέφωνο σας.

7. Επιλέγετε Firmware Upgrade

http://s20.postimg.org/3yz4tn7u5/Screenshot_4.png

8. Πατάτε το Download

9. Συνδέετε το τηλ. στο pc με το καλώδιο USB που ήρθε μαζί.

10. Θα πρέπει να δείτε στο κάτω μέρος του Flash Tools πρώτα μια κόκκινη μπάρα, μετά θα γίνει μοβ και τέλος κίτρινη . Θα εμφανιστεί ένας μεγάλος πράσινος κύκλος. Αυτό ήταν :D τελειώσατε .Ανοίξτε το τηλ. και αφήστε το μερικά λεπτά γιατι πρέπει να ανέβουν όλες οι λειτουργίες του από την αρχή.

 

ποιο μετά θα ανέβει και το Review

 

Εκανα την αναβαθμιση και περιμενω να μπουταρει ολα καλα

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα και το gps τελικα η αναβαθμιση χρειαζοταν και για θεμα gps αλλα και λογω ενοποιησης του χωρου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φανταστικο το κινητο για τα λεφτα του.

γεια σου thlxxx χα χα χα !!!

 

Τελικα το πηρες στα χερια σου?

Απο τα γραφωμενα σου ετσι δειχνει!

Ειχες βγαλει το συμπερασμα πριν το παραλαβεις για πολυ ανωτερες καμερες του Cubot S168 εναντι του Τ6s και πολυ καλυτερη οθονη,για τις καμερες ομως τωρα που το παρελαβαν ορισμενοι εδω μεσα δεν διαβαζω και τα καλυτερα ,για να δουμε και για την οθονη!

Δεν εχω κανενα απολυτος κολημα με το Τ6s και επειδη με ρωτανε συνεχεια φιλοι και γνωστοι για το τι Κινεζο να παρουν αν ειναι καλυτερο VFM τo Cubot S168 αυτο θα προτεινω αρκει ομως να διαπιστωθει οτι ειναι καλυτερο VFM απο κατι doogee DG310 και THL T6s και οχι να βγαζουμε συμπερασματα σαν και εσενα μονο και μονο απο τα σπεκς!

Link to comment
Share on other sites

dark_master

στον οδηγό γράφεις "1.Κάνετε install τους drivers για MTK τηλέφωνα "

εκεί είναι το πρόβλημα μου εμένα . πού βρίσκω τους drivers ?

ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

dark_master

στον οδηγό γράφεις "1.Κάνετε install τους drivers για MTK τηλέφωνα "

εκεί είναι το πρόβλημα μου εμένα . πού βρίσκω τους drivers ?

ευχαριστώ .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...