Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ειλικρινά απορώ γιατί ψάχνετε να βρείτε τρόπους να ΜΗΝ πατάτε το φυσικό πλήκτρο που έχει στο πλάι. Ακόμα και να κουνιέται/παίζει, έτσι κι αλλιώς αυτό που πατάτε δεν είναι το ίδιο το πλήκτρο, αλλά ένα κάλυμμα που μεταδίδει την πίεση στον διακόπτη που είναι κολλημένος επάνω στην πλακέτα. Είναι σχεδιασμένο για να πατηθεί άπειρες φορές χωρίς να πάθει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω μια παρακρουση την έχω πάθει είναι η αληθεια με τη μετάβαση απο το ios.Μου αρέσει που μπορεις να αλλάξεις τόσες παραμέτρους στο android.

Στο συγκεκριμενο θέμα βεβαια είναι και μεγάλη ευκολία να ξεκλειδώνεις μέσω της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

.....για σβησιμο μόνο της οθόνης ή και αναμα..????/...γιατι στο lg που εχω πραγματι λειτουργει με το knock knock !!!!!

 

Δυστυχώς, μόνο για σβήσιμο οθόνης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eχω βάλει nova prime.Εμενα με ενδιαφέρει να ανοιγει η οθόνη κυρίως..

Για πες κανενα lock screen app.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειλικρινά απορώ γιατί ψάχνετε να βρείτε τρόπους να ΜΗΝ πατάτε το φυσικό πλήκτρο που έχει στο πλάι. Ακόμα και να κουνιέται/παίζει, έτσι κι αλλιώς αυτό που πατάτε δεν είναι το ίδιο το πλήκτρο, αλλά ένα κάλυμμα που μεταδίδει την πίεση στον διακόπτη που είναι κολλημένος επάνω στην πλακέτα. Είναι σχεδιασμένο για να πατηθεί άπειρες φορές χωρίς να πάθει κάτι.

 

Τείνω να συμφωνήσω. Απλά η αίσθηση που σου δίνει το πάτημα είναι χάλια. Και το λέω έχοντας παράλληλα ένα Xperia Z Ultra και ένα Note 2.

 

Εχοντας δοκιμάσει τα πάντα από lock/unlock apps ξαναγύρισα στο κουμπάκι αφενός γιατί είχαν άκυρα ανοίγματα οθόνης αλλά και γιατί πίνουν την μπαταρία με το ΜΠΟΥΡΙ της σόμπας.

 

Για κλείδωμα έχω βάλει στον nova launcher ένα gesture με αυτό το πολύ μικρό app και κλειδώνω την οθόνη με διπλό tap.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο και αν μπορειτε διαφωτιστε με...Ακουω οτι το γλυφειτζουρι θα ειναι δυσκολο να ρουταριστει...Αυτη την στιγμη το εχω ηδη ρουταρισμενο αλλα επειδη θελω να παρω την 5.0 και αν ισχυει κατι τετοιο δεν θα μπορω να την κανω με flashable zip τι προτεινετε να κανω?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο και αν μπορειτε διαφωτιστε με...Ακουω οτι το γλυφειτζουρι θα ειναι δυσκολο να ρουταριστει...Αυτη την στιγμη το εχω ηδη ρουταρισμενο αλλα επειδη θελω να παρω την 5.0 και αν ισχυει κατι τετοιο δεν θα μπορω να την κανω με flashable zip τι προτεινετε να κανω?

 

Μα ήδη έχει ρουταριστεί από τον Chainfire. http://www.xda-developers.com/android/chainfire-roots-nexus-9/

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη έχει ρουταριστεί από τον Chainfire. http://www.xda-developers.com/android/chainfire-roots-nexus-9/

 

Aρα περιμενουμε την σειρα μας ε?Δεν βλεπω ομως πολλες ρομ να κυκλοφορουν για το κινητο και μου κανει εντυπωση...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω στο κινητο στην πρωτη σιμ κοσμοτε και στην δευτερη κιου. Σημερα συμβαινει το εξης περιεργο. Στην σσιμ ενα μου γραφει wind αντι για cosmote και στην σιμ 2 γραφει κανονικα qtelcom. Εκανα αρκετες φορες επανεκινηση και το θεμα παραμενει. Οταν κανω αναζητηση δικτυων στην σιμ 1 αναφερει wind vodafone wind δεν αναφερει δηλαδη καθολου κοσμοτε ενω στην σιμ 2 που εχω την q αναφερει cosmote vodafone wind. Tι γινεταο ρε παιδια τι ειναι αυτο και γιατι ετσι ξαφνικα; οι κλησεις γινονται κανονικα παντως. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει κι εμένα. Με επανεκκίνηση ή/και απενεργοποίηση και ξανά ενεργοποίηση της κάρτας που έχει το θέμα στρώνει.
Link to comment
Share on other sites

Τείνω να συμφωνήσω. Απλά η αίσθηση που σου δίνει το πάτημα είναι χάλια. Και το λέω έχοντας παράλληλα ένα Xperia Z Ultra και ένα Note 2.

 

Εχοντας δοκιμάσει τα πάντα από lock/unlock apps ξαναγύρισα στο κουμπάκι αφενός γιατί είχαν άκυρα ανοίγματα οθόνης αλλά και γιατί πίνουν την μπαταρία με το ΜΠΟΥΡΙ της σόμπας.

 

Για κλείδωμα έχω βάλει στον nova launcher ένα gesture με αυτό το πολύ μικρό app και κλειδώνω την οθόνη με διπλό tap.

 

Στο tap tap δεν έχεις θέμα με την κατανάλωση της μπαταρίας. 3 μέρες τώρα δεν είδα διαφορά. Αλλά όντως δεν γνωρίζω αν έχει επίπτωση στην ζωή του αισθητήρα. Το μόνο αρνητικό της εφαρμογής είναι ότι κάποιες φορές απλά δεν λειτουργεί και κάποιες άλλες θέλει 3 και 4 tap

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει κι εμένα. Με επανεκκίνηση ή/και απενεργοποίηση και ξανά ενεργοποίηση της κάρτας που έχει το θέμα στρώνει.

 

Με επανεκινηση παντως δεν στρωνει. Εντυπωση μου κανει πως μετα απο εναμιση μηνα μου το εκανε σημερα πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν μεταξύ του Moto και του Lenovo A8 806, (όπως και ο φίλος παραπάνω) αλλά τελικά προτίμησα το Moto, αν και οι γνώμες αυτών που απάντησαν στο δίλημμα έτειναν προς το Lenovo (νομίζω μόνο με βάση τα specs...).

 

Αυτά τα ακουστικά τα έχει αγοράσει κάποιος? Πιστεύω ότι θα κάνουν δουλειά (για μια βασική χρήση... σίγουρα δεν θα είναι iLuv ούτε Doctor Dre...).

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό έχει κάποια ενίσχυση σε νερό σκόνη κλπ;;;

 

Δεν είναι αδιάβροχο. Απλά η πλακέτα του έχει μια επίστρωση και καλά που το κάνει κάπως ανθεκτικό στο νερό. Δηλαδή αν σου πέσει λίγο νερό πάνω καταλάθος ή αν σε πιάσει η βροχή ενώ μιλάς δεν θα πάθει τίποτα. Μια αμερικάνα που κάνει reviews είχε βάλει το πρώτο moto g μέσα στο νερό για μισή ώρα και δεν έπαθε τίποτα. Μετά όμως αν θυμάμαι καλά για να τεστάρει ότι είναι πλήρως αδιάβροχο το έριξε σε σούπα και κάηκε κάτι. Οπότε προσοχή, δεν το μεταχειριζόμαστε σαν πλήρως αδιάβροχο. Και αυτό το λίγο που αντέχει αυστηρά και μόνο σε νερό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Σκέφτομαι να πάρω το Moto G σαν δεύτερο κινητό.. Βλέπω ότι στην ελληνική αγορά (skroutz βασικά) παίζει μόνο η έκδοση των 8 GB / dual sim. Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν το κινητό έχει καλό σήμα GPS κι αν κλειδώνει γρήγορα.. Με ενδιαφέρει να έχει καλή πλοήγηση.

 

Επίσης από μπαταρία πώς πάει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Σκέφτομαι να πάρω το Moto G σαν δεύτερο κινητό.. Βλέπω ότι στην ελληνική αγορά (skroutz βασικά) παίζει μόνο η έκδοση των 8 GB / dual sim. Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν το κινητό έχει καλό σήμα GPS κι αν κλειδώνει γρήγορα.. Με ενδιαφέρει να έχει καλή πλοήγηση.

 

Επίσης από μπαταρία πώς πάει?

Το Gps είναι άψογο. Και γρήγορο κλείδωμα και καμία διακοπή στη πλοήγηση. Όσο για τη μπαταρία εξαρτάται τη χρήση θα του κάνεις. Πάντως για την ονομαστική τιμή της σε mah αλλά και το μέγεθος της οθόνης της συσκευής η μπαταρία ανταπεξέρχεται υπέρ του δέοντος.

Να και ένα screenshot:

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αδιάβροχο. Απλά η πλακέτα του έχει μια επίστρωση και καλά που το κάνει κάπως ανθεκτικό στο νερό. Δηλαδή αν σου πέσει λίγο νερό πάνω καταλάθος ή αν σε πιάσει η βροχή ενώ μιλάς δεν θα πάθει τίποτα. Μια αμερικάνα που κάνει reviews είχε βάλει το πρώτο moto g μέσα στο νερό για μισή ώρα και δεν έπαθε τίποτα. Μετά όμως αν θυμάμαι καλά για να τεστάρει ότι είναι πλήρως αδιάβροχο το έριξε σε σούπα και κάηκε κάτι. Οπότε προσοχή, δεν το μεταχειριζόμαστε σαν πλήρως αδιάβροχο. Και αυτό το λίγο που αντέχει αυστηρά και μόνο σε νερό.

Ευχαριστώ για την απάντηση...Αυτο εννοούσα και εγώ οχι να εινι αδιάβροχο αλλα να μπορεί να ανταπεξέλθει σε μια βροχή ας πούμε...

Link to comment
Share on other sites

Το USB on the go το υποστηρίζει η συσκευή???

 

Ναί, υποστηρίζεται!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ εχθές ένα από τον e-experts που τα έδινε 180€ για ένα φίλο μου. Τη δευτέρα είχε 30 κομμάτια και προχθές το βράδυ που έκανα την παραγγελία μόλις 6, και τώρα τελειώσανε. Χαμός έχει γίνει με αυτό το τηλέφωνο... Από ότι είδα η συσκευή είναι μάλλον αγγλική. Τονίζει πάντως πως έχει 2 χρόνια εγγύηση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η διαφορετική ζελατίνα που είχε στην οθόνη (ανέγραφε τα χαρακτηριστικά της συσκευής ενώ η δικιά μου όχι) και είχε περασμένο το τελευταίο λογισμικό. Το κουτί έγραφε στην ετικέτα του retail σε αντίθεση με το δικό μου που γράφει euro.
Link to comment
Share on other sites

http://www.technobuffalo.com/2014/11/07/moto-x-2014-already-receiving-android-5-0-lollipop-update/ Το moto x άρχισε από εχθές να δέχεται την L οπότε είναι θέμα χρόνου να κυκλοφορήσει και για το δικό μας! Μπράβο στη Motorola που υλοποιεί τη δέσμευση της για άμεση αναβάθμιση!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...