Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η νέα μπαταρία κάνει τη διαφορά παίδες. Βγάζω ένα πολύ άνετο 24ώρο.

Περίπου πόσο καιρό αντέχει μια μπαταρία; 1-2 χρόνια; Για το 808 ειδικά, γιατί ένα κλασικό Νόκια που το λειτούργησα 8 χρόνια, την πρώτη μπαταρία την κράτησα 3.5 - 4 χρόνια! Φαντάζομαι τα σημερινά κανένα χρόνο μόνο, οπότε το 808 στο ενδιάμεσο υποθέτω...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Περίπου πόσο καιρό αντέχει μια μπαταρία; 1-2 χρόνια; Για το 808 ειδικά, γιατί ένα κλασικό Νόκια που το λειτούργησα 8 χρόνια, την πρώτη μπαταρία την κράτησα 3.5 - 4 χρόνια! Φαντάζομαι τα σημερινά κανένα χρόνο μόνο, οπότε το 808 στο ενδιάμεσο υποθέτω...

Μετά από ένα χρόνο συνήθως τα φτύουν. Εγώ την κράτησα 1μιση 2 και είδα σημαντική διαφορά. Όχι ότι ξέμενα στη μέρα, απλά μου έφυγε και το "άγχος" αν θα βγάλει μέρα. Πλέον βγάζει 1μιση.

Καλησπέρα.

Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω ένα 808 που θέλω να πάρω;

ebay, αγγελίες με λίγη τύχη. Δε τα πουλάνε έυκολα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω ένα 808 που θέλω να πάρω;

Καινούργιο είναι σπάνιο στο εξωτερικό και κοντά στην αρχική του τιμή (αν είχα την δυνατότητα θα έπαιρνα πάντως!), από κανένα ebay amazon κλπ. Ελλάδα μόνο μεταχειρισμένο από διευθύνσεις με αγγελίες κυρίως...

 

Για Ελλάδα δες εδώ π.χ. http://www.aggeliopolis.gr/ellada/nokia_808--poleitai?sp=1

 

Από εξωτερικό έχεις περισσότερες επιλογές π.χ.

 

http://www.ebay.com/sch/Cell-Phones-Smartphones-/9355/i.html?_from=R40&Carrier=Unlocked&_dcat=9355&Model=Nokia%2520808&_nkw=nokia+808&_sop=15

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από ένα χρόνο συνήθως τα φτύουν. Εγώ την κράτησα 1μιση 2 και είδα σημαντική διαφορά. Όχι ότι ξέμενα στη μέρα, απλά μου έφυγε και το "άγχος" αν θα βγάλει μέρα. Πλέον βγάζει 1μιση.

 

ebay, αγγελίες με λίγη τύχη. Δε τα πουλάνε έυκολα :)

Με πρόλαβες για τις αγγελίες! :) Για την μπαταρία, γύρω στον ενάμιση χρόνο το έχω, έχει μειωθεί η απόδοση, οπότε, του χρόνου μάλλον θα την αλλάξω (μπορεί και νωρίτερα όπως πάει!). Από εξωτερικό πέρα από τις Mugen Power που είναι εγγύηση (αν και πανάκριβες), οι γνήσιες είναι αμφίβολες (έχω ακούσει από κάποιους ότι ήταν μεταχειρισμένες ή απομιμήσεις), οπότε αν έχει στο σκρουτζ, μάλλον από εκεί.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου το πήρα πρόσφατα από ebay, μεταχειρισμένο αλλά σε υπερ-άριστη κατάσταση, μετά από λίγο ψάξιμο και 1-2 αποτυχημένες δημοπρασίες. Δεν υπάρχουν πάρα πολλά αλλά βρίσκεις μερικές καλές περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες για τις αγγελίες! :) Για την μπαταρία, γύρω στον ενάμιση χρόνο το έχω, έχει μειωθεί η απόδοση, οπότε, του χρόνου μάλλον θα την αλλάξω (μπορεί και νωρίτερα όπως πάει!). Από εξωτερικό πέρα από τις Mugen Power που είναι εγγύηση (αν και πανάκριβες), οι γνήσιες είναι αμφίβολες (έχω ακούσει από κάποιους ότι ήταν μεταχειρισμένες ή απομιμήσεις), οπότε αν έχει στο σκρουτζ, μάλλον από εκεί.

12 ευρώ την τσίμπησα γνήσια από ελλάδα. Και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia Suite διαβάζει τα αρχεία excel με τις επαφές που βγάζεις από τα email σου??? Τόσο καιρό δεν το ήξερα! Ευκαιρία να δω ποιες δεν έχω στο κινητό να τις περάσω έτσι...

δεν μίλησα ούτε για excel ούτε για nokia suite.. :confused: για VCF μίλησα και απευθείας άνοιγμα από το κινητό χωρίς μεσολάβηση λογισμικού.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω ένα 808 που θέλω να πάρω;

 

δυσκολο , εκανα μια βολτα στα γνωστα μαγαζια του κεντρου, ουτε για δειγμα!

Link to comment
Share on other sites

δεν μίλησα ούτε για excel ούτε για nokia suite.. :confused: για VCF μίλησα και απευθείας άνοιγμα από το κινητό χωρίς μεσολάβηση λογισμικού.

Πώς το κάνεις αυτό; Εννοώ εξαγωγή σε αυτό το αρχείο; Άλλο είχα καταλάβει αρχικά το csv που εξαγάγεις από hotmail, gmail κλπ (το οποίο όμως δεν αναγνωρίζεται)...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

προσφατα τραβηξα φοβερες φωτο απ'την παρελαση

από που τις έβγαλες??? (Prive δεν ήταν και φέτος???) Άμα θες ανέβασε κανένα δείγμα.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κάνεις αυτό; Εννοώ εξαγωγή σε αυτό το αρχείο; Άλλο είχα καταλάβει αρχικά το csv που εξαγάγεις από hotmail, gmail κλπ (το οποίο όμως δεν αναγνωρίζεται)...

Ολα τα android έχουν δυνατότητα να "εξάγουν" τον τηλεφωνικό κατάλογο σε ένα μόνο αρχείο με κατάληξη VCF (δλδ τύπου vCard). Αυτό γίνεται από τις επαφές->μενου->εξαγωγή στην SD. To κάνει ΚΑΙ το gmail. Παράγεται ΕΝΑ (1) αρχείο κατάληξης vcf που περιέχει όλες τις επαφές (και μάλιστα μαζί με μικρογραφία των φωτογραφιών). Αμα αυτό το αρχείο το στείλεις σε κινητό που δέχεται VCF, αυτόματα έχεις στείλει όλον το κατάλογό σου. Για να το "στείλεις" το κάνεις με πολλούς τρόπους πχ μέσω BT, με αντιγραφή σε κάποιο φάκελό του και μετά άνοιγμα με τον file-explorer του κινητού (του 808). Αφού το ανοίξεις από το κινητό έχεις πάρει τον κατάλογο. Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ αν το διάβαζε σε ΕΝΑ (1) αρχείο ΟΛΟ τον κατάλογο ή αν έπρεπε να το χωρίσω σε μικρά VCF αρχεία που το καθένα είχε ΜΙΑ (1) επαφή. Υπάρχουν utilities που χωρίζουν το ένα αρχείο σε πολλά μικρά. Ασφαλώς μετά πρέπει να τα στείλεις και ανοίξεις από το 808 μία μία τις επαφές (τα vcf αρχεία). Νομίζω ήθελε διαχωρισμό.

 

Y.Γ. Εννοείται πρέπει στον υπολογιστή σου να βλέπεις τις καταλήξεις των αρχείων να ξέρεις τι κάνεις (ιδιότητες φακέλων, καρτέλα προβολή, ξετικ "απόκρυψη γνωστών τύπων μπλα μπλα μπαλ")

Υ.Γ2. Ασφαλώς μπορείς από το παλιό κινητό να στείλεις μία μία τις επαφές με ΒΤ στον 808 το οποίο και θα τις δεχθεί κανονικά.

Υ.Γ3 τα vcf αρχεία πρακτικά είναι txt και ανοίγουν από οποιονδήποτε text editor όπως το σημειωματάριο-Notepad των windows.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα android έχουν δυνατότητα να "εξάγουν" τον τηλεφωνικό κατάλογο σε ένα μόνο αρχείο με κατάληξη VCF (δλδ τύπου vCard). Αυτό γίνεται από τις επαφές->μενου->εξαγωγή στην SD To κάνει ΚΑΙ το gmail. Παράγεται ΕΝΑ (1) αρχείο κατάληξης vcf που περιέχει όλες τις επαφές (και μάλιστα μαζί με μικρογραφία των φωτογραφιών). Αμα αυτό το αρχείο το στείλεις σε κινητό που δέχεται VCF, αυτόματα έχεις στείλει όλον το κατάλογό σου. Για να το "στείλεις" το κάνεις με πολλούς τρόπους πχ μέσω BT, με αντιγραφή σε κάποιο φάκελό του και μετά άνοιγμα με τον file-explorer του κινητού (του 808). Αφού το ανοίξεις από το κινητό έχεις πάρει τον κατάλογο. Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ αν το διάβαζε σε ΕΝΑ (1) αρχείο ΟΛΟ τον κατάλογο ή αν έπρεπε να το χωρίσω σε μικρά VCF αρχεία που το καθένα είχε ΜΙΑ (1) επαφή. Υπάρχουν utilities που χωρίζουν το ένα αρχείο σε πολλά μικρά. Ασφαλώς μετά πρέπει να τα στείλεις και ανοίξεις από το 808 μία μία τις επαφές (τα vcf αρχεία).

 

Y.Γ. Εννοείται πρέπει στον υπολογιστή σου να βλέπεις τις καταλήξεις των αρχείων να ξέρεις τι κάνεις (ιδιότητες φακέλων, καρτέλα προβολή, ξετικ "απόκρυψη γνωστών τύπων μπλα μπλα μπαλ")

Υ.Γ2. Ασφαλώς μπορείς από το παλιό κινητό να στείλεις μία μία τις επαφές με ΒΤ στον 808 το οποίο και θα τις δεχθεί κανονικά.

Ευχαριστώ για τις οδηγίες αλλά ανδροειδές δεν είχα ποτέ! :p Απλά ήλπιζα ότι γίνεται και μέσω browser να εξάγεις τις επαφές και μέσω 808 (αλλά μάλλον δεν γίνεται)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Eνώ εδώ και μήνες δεν είχα πρόβλημα με το WIFI πλέον έχω το παλιό πρόβλημα του να κλείνει το ασύρματο μετά από κάποια ώρα. Μπορεί να κρατήσει 10 λεπτά, μπορεί και 1-2 ώρες αλλά πλέον σίγουρα θα κλείσει.

 

WLAN utilities έχει την 10.4.8. Την έβγαλα, προσπάθησα να βάλω την 10.4.7 αλλά δεν την έπαιρνε. Εβαλα ξανά την 10.4.8 αλλά κάνει τα ίδια. Εχω σβήσει τα δίκτυα, τα έχω ξαναβάλει και ότι άλλο μπορούσα να κάνω αλλά το θέμα επιμένει και είναι αρκετά ενοχλητικό.

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το ζήτημα? Κάποια νεότερη έκδοση WLAN utilities από την 10.4.8 που να το αντιμετωπίζει ή κάτι άλλο που δεν δοκίμασα?

 

Είμαι με Pureslim.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις οδηγίες αλλά ανδροειδές δεν είχα ποτέ! :p Απλά ήλπιζα ότι γίνεται και μέσω browser να εξάγεις τις επαφές και μέσω 808 (αλλά μάλλον δεν γίνεται)
αυτό λέω γίνεται μέσω internet browser να εξάγεις τις επαφές σου από το gmail σε ένα vcard file. Επαφές-> εξαγωγή->vCard file. Και μετά το χωρίζεις σε "μικρά" vcards δλδ ξεχωριστό αρχείο ανα επαφή (καθώς δεν θυμάμαι να αναγνωρίζει ένα μεγάλο) και τα στέλνεις στο 808 ;)

δες αυτό

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

από που τις έβγαλες??? (Prive δεν ήταν και φέτος???) Άμα θες ανέβασε κανένα δείγμα.
στην επαρχια που μενω ειχε κανονικα κοσμο
Link to comment
Share on other sites

αυτό λέω γίνεται μέσω internet browser να εξάγεις τις επαφές σου από το gmail σε ένα vcard file. Επαφές-> εξαγωγή->vCard file. Και μετά το χωρίζεις σε "μικρά" vcards δλδ ξεχωριστό αρχείο ανα επαφή (καθώς δεν θυμάμαι να αναγνωρίζει ένα μεγάλο) και τα στέλνεις στο 808 ;)

δες αυτό

Ενδιαφέρον! Σ'ευχαριστώ! Θα ρίξω μια ματιά και στο πρόγραμμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην επαρχια που μενω ειχε κανονικα κοσμο

Τυχερέ!!! :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μπορείς να το κάνεις αμφίδρομα, δηλαδή όποτε περνάω μια νέα επαφή στο τηλέφωνο να μπορώ να την στείλω στο gmail.

Ο μόνος τρόπος που βρήκα για αυτό είναι πλάγιος (αλλά πολύ πλάγιος) και απαιτεί μία συσκευή android ή άλλο λειτουργικό που να μπορεί να συγχρονίζει με gmail. Εγώ χρησιμοποιώ το android tablet μου

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μπορείς να το κάνεις αμφίδρομα, δηλαδή όποτε περνάω μια νέα επαφή στο τηλέφωνο να μπορώ να την στείλω στο gmail.

Ο μόνος τρόπος που βρήκα για αυτό είναι πλάγιος (αλλά πολύ πλάγιος) και απαιτεί μία συσκευή android ή άλλο λειτουργικό που να μπορεί να συγχρονίζει με gmail. Εγώ χρησιμοποιώ το android tablet μου

Είχα και εγώ στην αρχή το ίδιο θέμα με τον συγχρονισμό. Τελικά όμως με αφορμή ότι θα ήθελα και μια μίνι απεξάρτηση από Gmail έκανα λογαριασμό (τον χρειαζόμουν και για τα windows Phone άλλωστε) στο οutlook. Από εκεί μπορεί να τραβήξεις τις επαφές από Gmail (δεν θυμάμαι αν το έκανα μέσω του ιμειλ ή απλά έκανα εξαγωγή από gmail και εισαγωγή στο outlook). Εφόσον οι επαφές είναι στο outlook πάμε τώρα το 808 διαγράφουμε όλους τους λογαριασμούς e-mail και φτιάχνουμε λογαριασμό Exchange όπου βάζουμε τα στοιχεία του outlook. Μετά την εγκατάσταση επιλέγουμε συγχρονισμό επαφών, ημερολογίου και σημειώσεων. δοκίμασα να κάνω exchange το gmail αλλά δεν δίνει δυνατότητα για συγχρονισμό επαφών. το έχει κόψει καιρό.

 

Δεν ξέρω αν θα το κόψει σύντομα (έλαβα ένα μέιλ από Microsoft ότι 17/11 θα πρέπει να βάλω νέες ρυθμίσεις στο gmail για να συνεχίσει να δουλεύει στο Nokia, στον outlook δεν έλαβα κάτι οπότε ίσως συνεχίσει να δουλεύει) αλλά πάντως προς το παρόν δουλεύει μια χαρά ο συγχρονισμός. Ταυτόχρονα έχω και σαν απλό λογαριασμό το gmail μου στο 808. Από το outlook τώρα θα υπάρχει τρόπος να τραβάει τις επαφές το gmail.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη λογαριασμό microsoft αλλά δεν τον πολυχρησιμοποιώ.

Θα το δοκιμάσω. Εξάλλου δεν με καίει να συγχρονίζω με το gmail, οποιαδήποτε υπηρεσία που μπορώ να στείλω-λάβω επαφές από το κινητό και από το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ στον υπολογιστή μου αρκεί. Τώρα έχω συνδέσει το gmail με τον υπολογιστή αλλά όπως είπα ο συγχρονισμός με το symbian είναι πλάγιος. Αν δουλέψει με το outlook θα μεταφερθώ εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το έχω μεν το gmail σαν e-mail αλλά πλέον σιγά σιγά πάω προς άλλες υπηρεσίες. Δοκιμάζω εδώ και 3-4 μήνες το outlook και είναι εξαιρετικό. Γλυτώνεις και την "βρωμιά" που μαζεύει ένα παλιό gmail με τα χρόνια.

 

Οπότε κάνω την δουλειά αυτή με το outlook. Απλά θυμίσου να τα σβήσεις όλα πριν και να κάνεις πρώτο exchange το outlook. Προς το παρόν εμένα δουλέυει κανονικά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ στην αρχή το ίδιο θέμα με τον συγχρονισμό. Τελικά όμως με αφορμή ότι θα ήθελα και μια μίνι απεξάρτηση από Gmail έκανα λογαριασμό (τον χρειαζόμουν και για τα windows Phone άλλωστε) στο οutlook. Από εκεί μπορεί να τραβήξεις τις επαφές από Gmail (δεν θυμάμαι αν το έκανα μέσω του ιμειλ ή απλά έκανα εξαγωγή από gmail και εισαγωγή στο outlook). Εφόσον οι επαφές είναι στο outlook πάμε τώρα το 808 διαγράφουμε όλους τους λογαριασμούς e-mail και φτιάχνουμε λογαριασμό Exchange όπου βάζουμε τα στοιχεία του outlook. Μετά την εγκατάσταση επιλέγουμε συγχρονισμό επαφών, ημερολογίου και σημειώσεων. δοκίμασα να κάνω exchange το gmail αλλά δεν δίνει δυνατότητα για συγχρονισμό επαφών. το έχει κόψει καιρό.

 

Δεν ξέρω αν θα το κόψει σύντομα (έλαβα ένα μέιλ από Microsoft ότι 17/11 θα πρέπει να βάλω νέες ρυθμίσεις στο gmail για να συνεχίσει να δουλεύει στο Nokia, στον outlook δεν έλαβα κάτι οπότε ίσως συνεχίσει να δουλεύει) αλλά πάντως προς το παρόν δουλεύει μια χαρά ο συγχρονισμός. Ταυτόχρονα έχω και σαν απλό λογαριασμό το gmail μου στο 808. Από το outlook τώρα θα υπάρχει τρόπος να τραβάει τις επαφές το gmail.

 

Έτσι ακριβώς.

Το Gmail δεν δουλεύει πια με Exchange, καιρό τώρα, και μεταφέρθηκα κι εγώ στο Outlook (με Hotmail) το οποίο μου αρέσει περισσότερο απο το Gmail (μεταξύ των άλλων μου την έχει δώσει και η Google με όλα τα δεδομένα μας που αποθηκεύει, ζητάει κάθε εφαρμογή κλπ και ήθελα κι εγώ απεξάρτηση) το οποίο έχω ως βοηθητικό.

Απο Gmail σε Hotmail - Outlook μεταφέρονται μια χαρά οι επαφές (εξαγωγή και εισαγωγή) και αντίστροφα, όπως και το ημερολόγιο και μπορεί κάποιος να συνδέσει με τον λογαριασμό επαφών του Outlook και το Gmail, να κάνει συγχρονισμό, οπότε να είναι κι εκεί οι επαφές ενημερωμένες (στο Gmail).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το outlook ημερολόγιο συγχρονίζεται όπως το google με το 808 όμως;

 

Μια χαρά συγχρονίζει. Απλά κάνε ένα τσεκ μέσα στο ημερολόγιο απο τον υπολογιστή αν είναι οκ η ώρα γιατί σε μένα ήταν GMT και τις έβγαζε δύο ώρες πριν (στον υπολογιστή) από ότι τις έβαζα στο κινητό.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει το email να κάνει αυτόματο έλεγχο για νέα emails στον ένα λογαριασμό μου κατά τις εργάσιμες μέρες και ώρες. Μέχρι εδώ όλα καλά. Κάνει έλεγχο ανά δέκα λεπτά και όταν έχω νέο email με ειδοποιεί. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βγάζει καμία ειδοποίηση πάνω πάνω. Μόνο τον ήχο. Έτσι αν δεν έχω το κινητό κοντά και δεν ακούσω τον ήχο δεν μπορώ να ξέρω ότι έχω μήνυμα, πρέπει να μπω στην εφαρμογή (προτιμώ να μην χρησιμοποιώ widget για το email).

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Χρησιμοποιώ δικό μου avkon2 αλλά έχει εικονίδιο για το email, δεν ξέρω αν φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...