Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το tile της μουσικής είναι live, όπως ήταν στη Black

 

Και σε εμένα το live tile δεν έχει δουλέψει ποτέ από τότε που πήγα σε 8.1. Επίσης δεν δουλεύει και το ΜPA Tool με το οποίο μπορούσες πλαγίως να κάνεις να δουλεύει το feature όπου βλέπεις τον καλλιτέχνη στην Lock Screen αναλόγως το τραγούδι που παίζει. Όλα αυτά δούλευαν με την 8.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα το live tile δεν έχει δουλέψει ποτέ από τότε που πήγα σε 8.1. Επίσης δεν δουλεύει και το ΜPA Tool με το οποίο μπορούσες πλαγίως να κάνεις να δουλεύει το feature όπου βλέπεις τον καλλιτέχνη στην Lock Screen αναλόγως το τραγούδι που παίζει. Όλα αυτά δούλευαν με την 8.

 

Καλά το Mpa οκ, το λέει ότι στα 8.1 δε δουλεύει. Πως στο καλό όμως θα δούμε φωτό καλλιτέχνη (απ τη στιγμή που σαν δυνατότητα υπάρχει). Το μόνο που έκανα είναι να κατεβάζω τραγούδια με το Music Sense που σου δείνει τη δυνατότητα να βάλεις φωτο στο κεντρικό κουτάκι (εκεί που εμφανίζεται η φωτό άλμπουμ). Απλά είναι μόνο για ξένα κομμάτια..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το live tile της Μουσικής από όσο ξέρω χρειάζεται την Developers Preview των WP8.1 Update 1 για να δουλέψει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλά το Mpa οκ, το λέει ότι στα 8.1 δε δουλεύει. Πως στο καλό όμως θα δούμε φωτό καλλιτέχνη (απ τη στιγμή που σαν δυνατότητα υπάρχει). Το μόνο που έκανα είναι να κατεβάζω τραγούδια με το Music Sense που σου δείνει τη δυνατότητα να βάλεις φωτο στο κεντρικό κουτάκι (εκεί που εμφανίζεται η φωτό άλμπουμ). Απλά είναι μόνο για ξένα κομμάτια..

 

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Το lock screen το καταλαβαίνω να μην δουλεύει. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν δουλεύει το live tile. Δηλαδή όταν παίζει ένα τραγούδι να σκρολάρει το όνομα του συγκροτήματος στο live tile. Από την άλλη, δεν ξέρω αν αυτό έπαιρνε πληροφορίες από το MPA Tools, άρα βγάζει νόημα. Με λίγα λόγια, live tile δεν υπάρχει...

 

Φώτο των άλμπουμ πάντως και εγώ έχω περασμένες και φαίνονται κανονικά, μέσα όμως στην εφαρμογή.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι έτοιμη ενημέρωση για το ProShot και το μόνο που απομένει είναι η έγκριση της Microsoft ώστε να γίνει διαθέσιμη!

Έχουμε και changelog με τις αλλαγές που φέρνει η νέα έκδοση.

 

v5.5 (done and pending Microsoft approval!)

 

  • Significant improvement to startup time

  • Added single-finger zoom (up to zoom in, down to zoom out), max zoom increased to 10X

  • Can now save 20/41MP images directly to your camera roll (Lumia 1020 users: please update to Windows Phone 8.1)

  • Behavior of the 'reset' button in the filter editor changed, it now generates random filters. Have fun!

  • Added a second black and white mode

  • Added keyboard input for the RGB sliders in the filter editor

  • Added shorter intervals to timelapse (performance depends on phone, resolution, and shutter speed. Faster values may not work on all devices)

  • Added support for Prestigio, Blu Win, and Micromax phones (reinstall might be needed).

  • Added Spanish and Turkish languages

  • UI / UX improvements

  • Optimizations to filter processing, install size 40% smaller

  • By popular demand, added a donation page. If you downloaded ProShot for free and are enjoying it, please consider donating, it helps us make a better app. Thank you :)

  • Bug fixes to rotation lock, timelapse, and filter editor

  • Lumia 1020 users: reset your camera every once in a while by going to settings->applications->photos+camera->reset camera, and then restart your phone. We've noticed that it can speed up camera loading considerably.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

The Sound Recorder

το καλυτερο πρόγραμμα ηχογράφησης,

από όσα έχω δοκιμάσει.

Εξάγει και στη media library.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το fitbit πηρε αναβαθμιση

και πλεον συνεργαζεται με sensorcore που εχουν τα 63x/73x/830/930. Επισης εχει και πολλες βελτιωσεις,

αλλα και υποστηριξη για τα νεα fitbit Charge, Charge HR and Surge. Το fitbit το θεωρώ καλύτερο απο το επίσης καλό

health & fitness που εχουν τα lumia.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή 1(και όχι one)shot.

Είναι δωρεάν αυτή τη στιγμή. Τι λένε οι γνωστες περί φωτογραφίας, λέει τίποτε?

Link to comment
Share on other sites

The Sound Recorder

το καλυτερο πρόγραμμα ηχογράφησης,

από όσα έχω δοκιμάσει.

Εξάγει και στη media library.

 

Eξαιρετικο!

Ευχαριστω πολυ για το tip! :)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Ποια πιστεύεται είναι η καλύτερη εφαρμογή για τον καιρό ?

 

Καλημερα!

Το Vieather απο free και το Prognoza απο paid εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Το Vieather απο free και το Prognoza απο paid εφαρμογες.

 

Το vieather πιστεύεις είναι πιο αξιόπιστο από το MSN?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά ψάχνω για την πιο αξιόπιστη και με το πιο όμορφο UI εφαρμογή καιρού η οποια να είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Το vieather πιστεύεις είναι πιο αξιόπιστο από το MSN?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά ψάχνω για την πιο αξιόπιστη και με το πιο όμορφο UI εφαρμογή καιρού η οποια να είναι δωρεάν.

 

Το msn το εχω βγαλει εδω και καιρο γιατι ειχα προβληματα με το live tile οποτε δεν πολυθυμαμαι αν ηταν καλο στις προβλεψεις. Αλλα μαλλον θα εχουν φτιαχτει οποτε δοκιμασε το και αυτο.

Αλλα γενικα με το vieather εμεινα περισσοτερο ευχαριστημενος απο τις free εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τις free έμεινα ευχαριστημένος με το AccuWeeather, το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια και πέφτει πάντα μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω.. Το accuweather είναι αξιόπιστο και έχει και ωραίο Livetile και οθόνη κλειδώματος με ωραίες εικόνες.
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ενημέρωση για το ProShot.

Το changelog θα το βρείτε σε αυτό το ποστ.

 

Ενημέρωση επίσης και για το HDR Photo Camera.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το OneDrive κατεβαζει αρχεια

οπως αναφερε κι ο Katsiletra προηγουμενως!!!

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν για λίγες ώρες η εφαρμογή 8 Zip

Δυνατότητες:

  • Δημιουργία αρχείου συμπίεσης (ZIP, 7z, TAR, GZIP, BZIP2, XZ)

  • Άνοιγμα αρχείων συμπίεσης (RAR, ZIP, 7z, ZipX, ISO, BZIP2, GZIP, TAR, ARJ, CAB...)

  • Ισχυρή κρυπτογράφηση AES-256 στις μορφές 7z και ZIP

  • Υποστήριξη αρχείων συμπίεσης πολλαπλών τόμων

  • Εξαγωγή/Αποσυμπίεση αρχείων μέσα από το αρχείο συμπίεσης

  • Προσθήκη και διαγραγή αρχείων μέσα από το αρχείο συμπίεσης

  • Άνοιγμα αρχείων που βρίσκονται μέσα στα αρχεία συμπίεσης

 

http://chart.apis.google.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chld=%7C1&chl=http%3A%2F%2Fwww.windowsphone.com%2Fel-gr%2Fstore%2Fapp%2F8-zip%2F9da1d93f-2909-4c02-a7de-2a28c052c5f8%3Futm_source%3Dnewsletter_106%26utm_medium%3Demail%26utm_campaign%3D8-zip-app-of-the-day-myappfree

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα εγκατάσταση αλλά δεν τη περνάει. Έχει κολλήσει. Έκανα και restart αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα εγκατάσταση αλλά δεν τη περνάει. Έχει κολλήσει. Έκανα και restart αλλά τίποτα.

 

Κανονικά την κατέβασα εγώ πάντως!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...