Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαριε τωρα μεταξυ μας οι χρονοι που ποσταρες δεν ειναι καλοι...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαριε τωρα μεταξυ μας οι χρονοι που ποσταρες δεν ειναι καλοι...

 

Το ξέρω....αλλά έγραψα, έτσι χρησιμοποιώ εγώ την συσκευή...!;) Άρα μια χαρά είμαι με μπαταρία 2 μέρες...!!! Αλλά επιτέλους έχω μια Rom & ένα kernel αξιόπιστα...!;)

 

Sync/data - πάντα ανοιχτά!

πάντα - 2g/3g auto

Brightness 80%

WiFi - πάντα ανοιχτo.

Bluetooth - πάντα ανοιχτo

GPS (Τοποθεσια) - πάντα ανοιχτo

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω....αλλά έγραψα, έτσι χρησιμοποιώ εγώ την συσκευή...!;) Άρα μια χαρά είμαι με μπαταρία 2 μέρες...!!! Αλλά επιτέλους έχω μια Rom & ένα kernel αξιόπιστα...!;)

 

Sync/data - πάντα ανοιχτά!

πάντα - 2g/3g auto

Brightness 80%

WiFi - πάντα ανοιχτo.

Bluetooth - πάντα ανοιχτo

GPS (Τοποθεσια) - πάντα ανοιχτo

Καλά ρε Μαριε καταφερες να έχεις λιγότερο shot και από το s3 mini της γυναίκας μου:p

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Μαριε καταφερες να έχεις λιγότερο shot και από το s3 mini της γυναίκας μου:p

 

Ναι αλλά............. εγώ και η γυναίκα σου έχουμε κινητό χωρείς προβλήματα....:lol::lol::lol:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά............. εγώ και η γυναίκα σου έχουμε κινητό χωρείς προβλήματα....:lol::lol::lol:

Ναι αλλά εσύ έχεις g2 με χαλασμένη μπαταρία:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εσύ έχεις g2 με χαλασμένη μπαταρία:p:p

 

Χαχαααχα αστον ρε συ αφου ειναι κανοποιημενος.Αλλωστε σημερα εγραψε τοσο,αυριο μπορει να κανει καλυτερους χρονους.

Η χρηση του κινητου παιζει τον μεγαλυτερο ρολο.Ας πουμε εγω που εχω τα data μονιμως ανοιχτα δεν μπορω να βγαλω 48 ωρες ουτε για πλακα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια με G3 2.0 και dorinmax 8.6 τελος πρωτου κυκλου πριν απο λιγο μαζι με 1 μιση ωρα κλησεων σε σχεση με εχτες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5716393#post5716393 στην οποια αν ειχα λιγοτερα τηλεφωνα θα ειχα ακομη καλυτερα νουμερα αλλα τελικα ετσι εχει αρκετα καλα αποτελεσματα χωρις κανενα sod (8.4 και 8.5 ειχα 2-3) μεχρι στιγμης οπως βλεπετε και στης παρακατω φωτο...!!!

Βεβαια τους καλυτερους χρονους που ειχα ποτε απο τοτε που εκανα το κινητο με root ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5673140#post5673140 με g3 2.0 και bruce v0.41 μου εβγαλε 55+ ωρες και 6.5 ωρες οθονη...!! Το ζητουμενο μας ειναι η καλυτερη αυτονομια σε συνδιασμο με την καλυτερη ταχυτα - αποκριση !!! Θα δουμε τελικα στο αμεσο μελλον ποιον θα κρατησω και θα σας πω ... !!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και ευχαρστψ τον φιλο που με βοηθησε για να βαλω τη. Cloudy g3. Wifi. Παντα ανοιχτο φωτεινότητα στο 40 ειμαι σε 2g με πολλα μηνυματα στο whats app και. Browsing αποchrome. Εχω 56% μπαταρια με. 4.27 ωρες οθονη και 13 ωρες χρησης... Δεν ειδα ποτε ξανα αυτα τα νουμερα στο g2 μοθ

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και ευχαρστψ τον φιλο που με βοηθησε για να βαλω τη. Cloudy g3. Wifi. Παντα ανοιχτο φωτεινότητα στο 40 ειμαι σε 2g με πολλα μηνυματα στο whats app και. Browsing αποchrome. Εχω 56% μπαταρια με. 4.27 ωρες οθονη και 13 ωρες χρησης... Δεν ειδα ποτε ξανα αυτα τα νουμερα στο g2 μοθ

 

Εχει ενδιαφερον να ακουμε αποψεις και απο παιδια που ερχονται απο stock rom!

Α μη τι αλλο πρεπει να εχουμε ενα μετρο συγκρισης!!

Εγω προσωπικα εχω να βαλω stock rom πανω απο 6 μηνες, δουλευω τους τελευταιους μηνες μονο custom rom's!

Ειμαι αυτη τη στιγμη με 25% υπολοιπο μπαταριας και εχω ηδη 7 ωρες οθονη απ' το πρωι!

Ανετα θα περνουσα τις 8 ωρες!

Browsing στο σπιτι

Youtube, tapatalk

Μονο wifi

Ληψη μερικων φωτογραφιων

Μονο 2g

Rom cloudyG3 2.0

Kernel dorimanx 8.5.2 beta

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά αξίζει τον κόπο εναλλαγής από 2g σε 3g σε περιοχές που δεν υπάρχει καλό 3g; Έχω διαβάσει στις προδιαγραφές της συσκευής ότι παρουσιάζει καλύτερους χρόνους αναμονής και ομιλίας σε 3g αλλά αυτό φαντάζομαι ισχύει όταν μιλάμε για εξίσου δυνατό σήμα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά αξίζει τον κόπο εναλλαγής από 2g σε 3g σε περιοχές που δεν υπάρχει καλό 3g; Έχω διαβάσει στις προδιαγραφές της συσκευής ότι παρουσιάζει καλύτερους χρόνους αναμονής και ομιλίας σε 3g αλλά αυτό φαντάζομαι ισχύει όταν μιλάμε για εξίσου δυνατό σήμα.

Προφανώς και αξίζει... Και είναι τεράστια η διαφορά!!! Και είναι λογικό καθώς σκέψου ότι το κινητό συνεχώς ψάχνει τον καλύτερο συνδυασμό σήματος. Αλλά να το κάνει μεταξύ 2g και E και άλλο να μπουν σε αυτά τα 2 και τα 3g/H/H+.

Τα οποία όχι μόνο εναλλάσσονται αλλά δεν έχουν και καλή ισχύ.

Θα δεις διάφορα στην μπαταρία. Μιλάω εκ πείρας. Σπίτι μου έχω χάλια κάλυψη 3g.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Σπίτι το 3g είναι μέτριο και ανεβοκατεβαίνει ενώ στην δουλειά είναι δυνατό. Οκ θα το δοκιμάσω...ευχαριστώ.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Από την εμπειρία σας οι λειτουργίες έξυπνη οθόνη και έξυπνο βίντεο καταναλώνουν πολλή μπαταρία; Δε μου φαίνονται και πολύ λειτουργικές έτι και αλλιώς απλά αν δεν καίνε λέω να τις κρατήσω.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πατησα στο stweaks του dori το reset battery counter και η μπαταρια μου απο το 47% πηγε στο 19%.πως ερμηνευεται αυτο?

Μηπως να κανω αυτο με τις φορτισεις (πληρη αποφορτιση και φορτιση κλειστο μεχρι 100%?),μπας και στρωσει?

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πατησα στο stweaks του dori το reset battery counter και η μπαταρια μου απο το 47% πηγε στο 19%.πως ερμηνευεται αυτο?

Μηπως να κανω αυτο με τις φορτισεις (πληρη αποφορτιση και φορτιση κλειστο μεχρι 100%?),μπας και στρωσει?

Ετσι το εχει κανει σε ολους μας οσοι τελος παντων εχουν κανει reset τον μετρητη της μπαταριας (battery counter)...Το επομενο βημα μετα απο αυτο ειναι ειναι να κανεις μια πληρη φορτιση και αποφορτηση και εισαι ετοιμος

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το εχει κανει σε ολους μας οσοι τελος παντων εχουν κανει reset τον μετρητη της μπαταριας (battery counter)...Το επομενο βημα μετα απο αυτο ειναι ειναι να κανεις μια πληρη φορτιση και αποφορτηση και εισαι ετοιμος

 

Α μια χαρα!αρα το αφηνω να σβησει μονο του και το φορτιζω μεχρι 100% κλειστο?

Αντε μακαρι να στρωσει γιατι η μπαταρια μου ειναι λες και ειναι δοετιας

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρα!αρα το αφηνω να σβησει μονο του και το φορτιζω μεχρι 100% κλειστο?

Αντε μακαρι να στρωσει γιατι η μπαταρια μου ειναι λες και ειναι δοετιας

Αυτο που λες : αρα το αφηνω να σβησει μονο του και το φορτιζω μεχρι 100% κλειστο?.... δεν το εχω κανει οταν κανω καμια φορα reset battery counter .... Αυτο που εχω κανει εγω στο γραφω και πιο πανω .... Θα το πω για αλλη μια φορα : Πατας reset battery counter και καπακι το φορτιζεις μεχρι 100% και μετα χρησιμοποιεις το κινητο μεχρι να κλεισει απο μπαταρια και το ξαναφορτιζεις...Τοσο απλο....

Θα ηθελα να σου δωσω μια συμβουλη παντως : Διαβασε και ρωτα πριν κανεις κατι.... Επειδη εχω διαβασει τα προηγουμενα post σου υποθετω οτι εχεις κανει battery calibration με καποιο app απο το playstore για μενα μεγα λαθος και για αυτο εγινε η μπαταρια σου ετσι.... Αν εχει γινει ετσι η μπαταρια σου απο τον kernel του dorimanx ( εννοω το stweaks που εχει την επιλογη αυτη για reset battery counter που ειναι 10000% πιο αξιοπηστη ) που εγω προσωπικα αμφιβαλλω στην περιπτωση αυτη....

Κατι τελευταιο τον τροπο που σου λεω πιο πανω τι να κανεις μετα το reset battery counter δεν τον εχω επινοησει εγω ο dorimanx τον εχει γραψει και σου παραθετω τις οδηγιες του :

Added new Button in STweaks under Force fast charge,

it's allow to reset battery fuel gauge, and allow recalibration.

if you think that % that you see is not right, push that button, and it's should

drop/rise or stay as was, than it's OK.

after this allow full charge and discharge. don't play with this button too much.

it's reset battery calibration in kernel.

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες : αρα το αφηνω να σβησει μονο του και το φορτιζω μεχρι 100% κλειστο?.... δεν το εχω κανει οταν κανω καμια φορα reset battery counter .... Αυτο που εχω κανει εγω στο γραφω και πιο πανω .... Θα το πω για αλλη μια φορα : Πατας reset battery counter και καπακι το φορτιζεις μεχρι 100% και μετα χρησιμοποιεις το κινητο μεχρι να κλεισει απο μπαταρια και το ξαναφορτιζεις...Τοσο απλο....

Θα ηθελα να σου δωσω μια συμβουλη παντως : Διαβασε και ρωτα πριν κανεις κατι.... Επειδη εχω διαβασει τα προηγουμενα post σου υποθετω οτι εχεις κανει battery calibration με καποιο app απο το playstore για μενα μεγα λαθος και για αυτο εγινε η μπαταρια σου ετσι.... Αν εχει γινει ετσι η μπαταρια σου απο τον kernel του dorimanx ( εννοω το stweaks που εχει την επιλογη αυτη για reset battery counter που ειναι 10000% πιο αξιοπηστη ) που εγω προσωπικα αμφιβαλλω στην περιπτωση αυτη....

Κατι τελευταιο τον τροπο που σου λεω πιο πανω τι να κανεις μετα το reset battery counter δεν τον εχω επινοησει εγω ο dorimanx τον εχει γραψει και σου παραθετω τις οδηγιες του :

Added new Button in STweaks under Force fast charge,

it's allow to reset battery fuel gauge, and allow recalibration.

if you think that % that you see is not right, push that button, and it's should

drop/rise or stay as was, than it's OK.

after this allow full charge and discharge. don't play with this button too much.

it's reset battery calibration in kernel.

 

Φιλε μου δεν εχω κανει ποτε battery calobration με καμμια εφαρμογη ποτε στο παρελθον παρα μονο σημερα πατησα το reset του dori.η μπαταρια μου εχει τα μαυρα της τα χαλια εδω και κανενα διμηνο και αυτο εγινε ξαφνικα.

Τεσπα θα κανω αυτο που μου ειπες και θα εχω νεα.σ ευχαριστω

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εχω κανει ποτε battery calobration με καμμια εφαρμογη ποτε στο παρελθον παρα μονο σημερα πατησα το reset του dori.η μπαταρια μου εχει τα μαυρα της τα χαλια εδω και κανενα διμηνο και αυτο εγινε ξαφνικα.

Τεσπα θα κανω αυτο που μου ειπες και θα εχω νεα.σ ευχαριστω

Να σαι καλά φίλε δεν κάνει τίποτα και ζητώ συγγνώμη Που υπέθεσα ότι έχεις χρησιμοποιήσει κάποιο app από play store Για battery calibration ....κάποιος άλλος συμφορουμιτης θα ήταν Που είχε γράψει για battery calibration Και τον συνδιασα Με σένα και καλά sorry....Τα ποστ που διαβάζω καθημερινά είναι αρκετά και καμία φορά γινονται λάθη....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε δεν κάνει τίποτα και ζητώ συγγνώμη Που υπέθεσα ότι έχεις χρησιμοποιήσει κάποιο app από play store Για battery calibration ....κάποιος άλλος συμφορουμιτης θα ήταν Που είχε γράψει για battery calibration Και τον συνδιασα Με σένα και καλά sorry....Τα ποστ που διαβάζω καθημερινά είναι αρκετά και καμία φορά γινονται λάθη....

 

Καλημέρα φίλε μου.πρωτος κυκλος φορτισης ετσι οπως μου ειπες και ειδα θεαματικη αλλαγη.26 ωρες μπαταρια με 6 ωρες και κατι οθονη,ανοιχτο ραδιοφωνο για τουλαχιστον 8 ωρες,συνεχεια 3g και wifi ανοιχτα,φωτεινοτητα στο αυτοματο φουλ facebook και messenger.ελπιζω σε καλυτερες επιδοσεις με 2-3 κυκλους φορτισης.:)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το ειχα στο 100% πατησα battary reset το αφησα να παει στο 2% και το φορτισα κλειστο. Ειναι σωστο;
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Ποσταρα καταλαθος στο "επισημο".

Παραθετω το link.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5725000

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το ειχα στο 100% πατησα battary reset το αφησα να παει στο 2% και το φορτισα κλειστο. Ειναι σωστο;

 

Το ξεφόρτισμα δεν είναι υποχρεωτικό απλά προτείνεται.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Γενικώς δεν είχα πρόβλημα με το κινητό, αλλά εδώ και κανα 2-3 μέρες η μπαταρία συμπεριφερεται σαν παλαβή

 

συνήθως έβγαζα κανά 3-4 ώρες οθόνη και άλλες τόσες κλήσεις και wifi always on και sync κλπ. στο 48ώρο και ήμουν στο 25% περίπου.

Τις τελευταίες μέρες έχω τα παρακάτω στατιστικά (δες επισυναπτόμενα)

 

αυτό που μου έκανε εντύπωση και είπα να ρωτήσω πέραν της πολύ μικρής αυτονομίας, είναι ότι ΠΟΤΕ δεν είχα δει το "λειτουργικό σύστημα android" στην κορυφή της λίστας της χρήσης μπαταρίας. συνήθως ήταν η οθόνη ή οι κλήσεις. και μου φαίνεται περίεργο ναναι 3,5h ξύπνιο στις 21h με 1h οθόνη..

 

το τηλέφωνο είναι μαμά τελείως με 20g χωρίς root χωρίς τίποτα. καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Γενικώς δεν είχα πρόβλημα με το κινητό, αλλά εδώ και κανα 2-3 μέρες η μπαταρία συμπεριφερεται σαν παλαβή

 

συνήθως έβγαζα κανά 3-4 ώρες οθόνη και άλλες τόσες κλήσεις και wifi always on και sync κλπ. στο 48ώρο και ήμουν στο 25% περίπου.

Τις τελευταίες μέρες έχω τα παρακάτω στατιστικά (δες επισυναπτόμενα)

 

αυτό που μου έκανε εντύπωση και είπα να ρωτήσω πέραν της πολύ μικρής αυτονομίας, είναι ότι ΠΟΤΕ δεν είχα δει το "λειτουργικό σύστημα android" στην κορυφή της λίστας της χρήσης μπαταρίας. συνήθως ήταν η οθόνη ή οι κλήσεις. και μου φαίνεται περίεργο ναναι 3,5h ξύπνιο στις 21h με 1h οθόνη..

 

το τηλέφωνο είναι μαμά τελείως με 20g χωρίς root χωρίς τίποτα. καμιά ιδέα;

 

Κάποια εφαρμογή έχει κολλήσει. Δοκίμασες να το κλείσεις? Μετά μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων? Και ως τελευταία λύση hard reset και ξαναπέρασμα του λειτουργικού με flash tool

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω αμέσως ότι η λύση είναι επαναφορά εργοστασιακων... Πρώτα επανεκκίνηση και μια πλήρη φόρτιση. Μετά έβαλες μήπως τις τελευταίες μέρες καμία εφαρμογή; συνήθως κάποια εφαρμογή τρώει τόσο πολύ στο Android OS... Δε γίνεται στα καλά καθούμενα να θέλει factory reset. Τζάμπα κόπος να στηθεί ξανά το τηλέφωνο. Αν δε βρεθεί αλλά λύση το βλέπεις αλλά μη πηγαίνετε αμέσως σε επαναφορά εργοστασιακων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...