Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μετα απο καποιες προσπαθειες τα καταφερα και περασα μετο flashtool την ρομ v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix_MNShop.cz και μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα .τωρα απο gb θα δουμε μολις περασω καποιες εφαρμογες και δεν δοκιμασα ακομα το gps .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.καταρχας και εγω αφησα τον υπολογιστη και μου περασε με το που συνδεσα το κινητο ,driver για htc(το ειδα μετα).εκανα αναζητηση στο google και κατεβασα για το inew που εχω και κανοντας τον τροπο με την μπαταρια που μου ειπαν ,τα καταφερα.

 

 

Τους driver που βρήκες,που τους έβαλες στα win,μέσα σε ποιο φάκελο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τους εκανα setup.δεν εκανα copy paste.αυτο κατεβασα εγω.

http://mobileresources.biz/491-inew-v3-android-usb-driver-latest-version.html

και περνας αυτα τα 2 που γραφει και εισαι οκ απο θεμα driver.

Edited by TEOMOS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!!

Εχω ενα θεματακι που λογικα το εχουν αρκετοι με την kitkat.

Δεν μπορω να μεταφερω καμια εφαρμογη ή παιχνιδι στην microSD card.

Εχω δοκιμασει ολα τα app στο playstore (AppMgr III, Link2SD, App2SD .......) και δεν εχω καταφερει τιποτα.

Σε καποια app οπως το FolderMount [ROOT] μου βγαζει οταν παω να τα εγκαταστησω οτι ''δεν υπαρχει επαρκης διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος'' ενω εχω 2,78GB διαθεσιμο χωρο στην εσωτερικη (εσβησα και ενα παιχνιδι 1gb).

Τι γινεται? Τι μπορω να κανω για να μεταφερω παιχνιδια και εφαρμογες στην εξωτερικη?

 

kitkat v1.0.13 rooted

Είναι περιορισμός της KITKAT αυτό. Δεν νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι. Για το θέμα με το google play μου το έκανε και εμένα, δοκίμασε να πας στις εφαρμογές και να απεγκαταστήσεις το τελευταίο update του google play ωστε να επιστρέψει στην αρχική του εκδοση και δοκίμασε αμέσως να δείς αν κάνει την εγκατάσταση. Κατα 99% θα στρώσει.

 

Την μπαταρία την εχω βγάλει ,επίσης εχω πατήσει και το firmware upgrade,αλλα και πάλι τίποτα.την επιλογή την εχω τικαρι.

Βγάλε μπαταρία, σύνδεσε το τηλέφωνο, διάλεξε scatter κτλ, πατα Firmware update ή download only (ανάλογα τι θέλει η ρομ) και μετά βάλε την μπαταρία στο τηλεφωνο.Αν έχεις περάσει σωστά τους drivers θα ξεκινήσει η διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία την εχω βγάλει ,επίσης εχω πατήσει και το firmware upgrade,αλλα και πάλι τίποτα.την επιλογή την εχω τικαρι.

Αν προσπαθείς να πάς απο JB σε ΚΚ θέλει την επιλογή format all στο spflash tools

 

Καλησπερα στην παρεα!!!

Εχω ενα θεματακι που λογικα το εχουν αρκετοι με την kitkat.

Δεν μπορω να μεταφερω καμια εφαρμογη ή παιχνιδι στην microSD card.

Εχω δοκιμασει ολα τα app στο playstore (AppMgr III, Link2SD, App2SD .......) και δεν εχω καταφερει τιποτα.

Σε καποια app οπως το FolderMount [ROOT] μου βγαζει οταν παω να τα εγκαταστησω οτι ''δεν υπαρχει επαρκης διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος'' ενω εχω 2,78GB διαθεσιμο χωρο στην εσωτερικη (εσβησα και ενα παιχνιδι 1gb).

Τι γινεται? Τι μπορω να κανω για να μεταφερω παιχνιδια και εφαρμογες στην εξωτερικη?

 

kitkat v1.0.13 rooted

 

Δοκίμασε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geeksoft.extcardpatch&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Είναι περιορισμός της KITKAT αυτό. Δεν νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι. Για το θέμα με το google play μου το έκανε και εμένα, δοκίμασε να πας στις εφαρμογές και να απεγκαταστήσεις το τελευταίο update του google play ωστε να επιστρέψει στην αρχική του εκδοση και δοκίμασε αμέσως να δείς αν κάνει την εγκατάσταση. Κατα 99% θα στρώσει.

 

 

 

 

 

Βγάλε μπαταρία, σύνδεσε το τηλέφωνο, διάλεξε scatter κτλ, πατα Firmware update ή download only (ανάλογα τι θέλει η ρομ) και μετά βάλε την μπαταρία στο τηλεφωνο.Αν έχεις περάσει σωστά τους drivers θα ξεκινήσει η διαδικασία.

 

 

Έβαλα τους drivers έκανα αυτά που μου είπες ξεκίνησε το προγράμμα στο τέλος μου έβγαλε λάθος και μετα δεν μου ανοίγει καθόλου ούτε το ρεύμα που βάζω δείχνει ότι δεν φορτίζει τίποτα.ταπαιξε το κινητό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα μετα απο καποιες προσπαθειες τα καταφερα και περασα μετο flashtool την ρομ v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix_MNShop.cz και μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα .τωρα απο gb θα δουμε μολις περασω καποιες εφαρμογες και δεν δοκιμασα ακομα το gps .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.καταρχας και εγω αφησα τον υπολογιστη και μου περασε με το που συνδεσα το κινητο ,driver για htc(το ειδα μετα).εκανα αναζητηση στο google και κατεβασα για το inew που εχω και κανοντας τον τροπο με την μπαταρια που μου ειπαν ,τα καταφερα.

 

 

Τελικά πέρασα αυτήν που έχεις και σύ αλλα μου έβγαλε την γλώσσα γιουγκοσλαβικά πως την αλλαζης?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τους drivers έκανα αυτά που μου είπες ξεκίνησε το προγράμμα στο τέλος μου έβγαλε λάθος και μετα δεν μου ανοίγει καθόλου ούτε το ρεύμα που βάζω δείχνει ότι δεν φορτίζει τίποτα.ταπαιξε το κινητό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Τελικά πέρασα αυτήν που έχεις και σύ αλλα μου έβγαλε την γλώσσα γιουγκοσλαβικά πως την αλλαζης?

 

 

Τελικά το βρήκα και αυτό όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

ΚΙΤΚΑΤ

Πρώτη φουρνιά inew (να σημειώσω πως γενικά είμαι απο τους τυχερούς και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με gps με όποια ρομ και να δοκίμασα και πιστεψτε με τις έχω πάρει όλες :lol::lol::lol: )

Την συσκευή την είχα κάτω απο ταμπλό αυτοκινήτου μπροστά απο τα οργανα του οδηγού.

Εν κινήσει φυσικά χωρίς ανοικτα 3g ή wifi.

Χωρίς πειραγμένα gps.conf, download epo και λοιπά κολπάκια. απλή μαμά 1.0.13 κιτκατ απο needrom

 

Η μία απο το Gps test και η άλλη απο το μέσα απο το iGO

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

 

το εχω δοκιμασει και μαλλον αυτο το app και ενα αλλο παρομοιο ειναι που μου κανανε το προβλημα με τον μη επαρκη χωρο.

 

εκανα και το παραπανω που ειπε ο φιλος να απεγκαταστησω το playstore και συνεχιζει να λεει οτι δεν υπαρχει επαρκεις χωρος και το ακομα πιο ακυρο, δεν κανει ουτε ενημερωση σε καποιες εφαρμογες (antutu) και πεταει το ιδιο μηνυμα.

 

τι κανω για να το φτιαξω?

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την ζημιά μου δεν μου εχει σήμα κινητού λει ότι δεν βρίσκει το imei

 

 

Για το imei έκανα ότι έλεγαν οι οδήγησε για την επαναφορά αλλα τίποτα τώρα πάλι μόλις πάω στο flash tools μου λέει οτι δεν εχω dap file

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του Inew απο τον Απριλιο.

 

Διαβαζω για πολλα προβληματα σχετικα με το GPS της συσκευης.

Οτι φταινε οι ΜΤΚ,φταινε οι συσκευες με το αδυνατο σημα, κλπ.

 

Το δικο μου φορα την παρακατω εκδοση inew_v3e_v1.0.1 απο την πρωτη μερα αγορας.

Ουτε Root ουτε τιποτα.

 

Και ομως, κλειδωνω δορυφορους σε δευτερολεπτα και οτι προγραμμα πλοηγησης εχω φορτωσει δουλευει ρολοι.

Τοσο τυχερος ειμαι δηλαδη?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας τι πρέπει να κανω σε αυτήν την περίπτωση? απο το flash tool οταν φλασαρο την rom,η μπάρα γίνεται κόκκινη και μου βγαζει μήνυμα.Brom error :s ft enable dram fail (4032) [emi] enable dram failed [ hint] please check your load matches to your target which is to be downloaded.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω.

 

Το μεγάφωνο παραμορφώνει τον ήχο και αυτό έγινε από την τελευταία φορά που έπεσε. Που να προσθέσω ότι δεν ήταν η 1η.

 

Μπορεί να διορθωθεί; Αλλάζει;

 

Ευχαριστώ.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του Inew απο τον Απριλιο.

 

Διαβαζω για πολλα προβληματα σχετικα με το GPS της συσκευης.

Οτι φταινε οι ΜΤΚ,φταινε οι συσκευες με το αδυνατο σημα, κλπ.

 

Το δικο μου φορα την παρακατω εκδοση inew_v3e_v1.0.1 απο την πρωτη μερα αγορας.

Ουτε Root ουτε τιποτα.

 

Και ομως, κλειδωνω δορυφορους σε δευτερολεπτα και οτι προγραμμα πλοηγησης εχω φορτωσει δουλευει ρολοι.

Τοσο τυχερος ειμαι δηλαδη?:lol::lol::lol:

 

Δεν είσαι ο μόνος... :lol:

Ακριβώς τα ίδια με την ίδια έκδοση... μόνο root του έχω κάνει και το gps κλειδώνει κανονικότατα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας τι πρέπει να κανω σε αυτήν την περίπτωση? απο το flash tool οταν φλασαρο την rom,η μπάρα γίνεται κόκκινη και μου βγαζει μήνυμα.Brom error :s ft enable dram fail (4032) [emi] enable dram failed [ hint] please check your load matches to your target which is to be downloaded.

 

Φίλε μου διαβάζει ποτέ τι σου γράφουμε σε αυτά που ρωτάς ?

πάμε πάλι άλλη μια φορά:

 

Αν προσπαθείς να πάς απο JB σε ΚΚ θέλει την επιλογή format all στο spflash tools

ελπίζω τώρα να είναι ευδιάκριτο ...

 

Τελευταία έχω παρατηρήσει ότι πολλοί ρωτάνε κάτι, παίρνουν απαντήσεις - συμβουλές και δεν μπαίνουν καν στο κόπο να γράψουν κάτι για το αν λύθηκε ή όχι το εκάστοτε πρόβλημα τους. Απλά πάμε στο επόμενο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω.

 

Το μεγάφωνο παραμορφώνει τον ήχο και αυτό έγινε από την τελευταία φορά που έπεσε. Που να προσθέσω ότι δεν ήταν η 1η.

 

Μπορεί να διορθωθεί; Αλλάζει;

 

Ευχαριστώ.

 

Αλλάζει. Δες τον "οδηγό αντικατάστασης οθόνης" στο post της 1ης σελίδας. Υπαρχει και σχετικό βίντεο στο post. Εκεί αναφέρομαι και στο ακουστικό.

 

Το front earpiece speaker μπορεις να το αγοράσεις με 4 ευρώ (4,99 USD) απο το κατάστημα lalalagu μέσω ebay, σου παραθέτω το σχετικό link: http://tinyurl.com/kcl3e2z

 

Το παρέλαβα σε 3 εβδομάδες με δωρεαν μεταφορικά. Η αντικατάσταση του ειναι εύκολη, αν ακολουθήσεις τον οδηγό (δεν θα σε δυσκολέψει αφού δεν χρειάζεται να ξεκολλήσεις τίποτα, αντίθετα με την αντικατάσταση της οθόνης που περιγράφω οτι χρειάζεται κολλητήρι και ειδικό). To μεγαφωνάκι βρίσκεται κολλημένο με απλή κόλλα στο κέλυφος της οθόνης, αλλά θα πρέπει να αφαιρέσεις όλα τα εξαρτηματα που το καλύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διαβάζει ποτέ τι σου γράφουμε σε αυτά που ρωτάς ?

πάμε πάλι άλλη μια φορά:

 

 

ελπίζω τώρα να είναι ευδιάκριτο ...

 

Τελευταία έχω παρατηρήσει ότι πολλοί ρωτάνε κάτι, παίρνουν απαντήσεις - συμβουλές και δεν μπαίνουν καν στο κόπο να γράψουν κάτι για το αν λύθηκε ή όχι το εκάστοτε πρόβλημα τους. Απλά πάμε στο επόμενο....

 

 

Για να γράφω οτι δεν γίνεται τίποτα πάει να πει οτι τα εχω κάνει αυτά που λέμε.εχω βάλει την επιλογή λοιπόν format all+download που λέει πατάω το download βάζω το usb καλώδιο και την μπαταρία φορτώνει η μπάρα,γράφει download da 100% ειναι κόκκινη αυτή η μπάρα,μετα δεν κάνει τίποτα και μου βγαζει το μήνυμα brom error s do get dram setting fail (5054).εχω βαλει τους τελευταίους drivers και σαν scatter περνώ την έκδοση την αρχική που είχε το κινητό την China phone arena v3 rooted 6044 cwm 3500 m επίσης εχω δοκιμάσει και διάφορες άλλες

Link to comment
Share on other sites

Για να γράφω οτι δεν γίνεται τίποτα πάει να πει οτι τα εχω κάνει αυτά που λέμε.εχω βάλει την επιλογή λοιπόν format all+download που λέει πατάω το download βάζω το usb καλώδιο και την μπαταρία φορτώνει η μπάρα,γράφει download da 100% ειναι κόκκινη αυτή η μπάρα,μετα δεν κάνει τίποτα και μου βγαζει το μήνυμα brom error s do get dram setting fail (5054).εχω βαλει τους τελευταίους drivers και σαν scatter περνώ την έκδοση την αρχική που είχε το κινητό την China phone arena v3 rooted 6044 cwm 3500 m επίσης εχω δοκιμάσει και διάφορες άλλες

 

Η κάθε ΡΟΜ που κατεβάζεις έχει το δικό της scatter αρχειο μαζί. Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν διαφορές αλλα μηπως να δοκιμάσεις με το scatter αρχειο που έρχεται μαζί μήπως έκει γινετε το λάθος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω το κινητακι απο τον Γενάρη. ΕΙμαι ψηλοασχετος δεν έχω κανει ρουτ, δεν έχω πειραξει τιποτα στο κκινητο. Φοραω μια καρτα 32γιγα. Τωρα τελευταια προσπαθω να ενημερωσω εφαρμογες και μου βγαζει αυτο Σφαλμα ληψης "Name".Υπαρχει επαρκης χωρος αποθηκευσης¨. Τι να κάνω??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει. Δες τον "οδηγό αντικατάστασης οθόνης" στο post της 1ης σελίδας. Υπαρχει και σχετικό βίντεο στο post. Εκεί αναφέρομαι και στο ακουστικό.

 

Το front earpiece speaker μπορεις να το αγοράσεις με 4 ευρώ (4,99 USD) απο το κατάστημα lalalagu μέσω ebay, σου παραθέτω το σχετικό link: http://tinyurl.com/kcl3e2z

 

Το παρέλαβα σε 3 εβδομάδες με δωρεαν μεταφορικά. Η αντικατάσταση του ειναι εύκολη, αν ακολουθήσεις τον οδηγό (δεν θα σε δυσκολέψει αφού δεν χρειάζεται να ξεκολλήσεις τίποτα, αντίθετα με την αντικατάσταση της οθόνης που περιγράφω οτι χρειάζεται κολλητήρι και ειδικό). To μεγαφωνάκι βρίσκεται κολλημένο με απλή κόλλα στο κέλυφος της οθόνης, αλλά θα πρέπει να αφαιρέσεις όλα τα εξαρτηματα που το καλύπτουν.

 

Καλημέρα.

Δεν ήξερα ότι ο οδηγός αναφέρεται και σε αλλαγή ηχείου. Θα τον κοιτάξω.

Σε 'μένα χάλασε το μεγάφωνο. Όχι το ακουστικό. Αλλά φαντάζομαι ότι και αυτό θα υπάρχει στον οδηγό.

 

Πήρα αυτό. Όταν φτάσει και το αλλάξω θα ανεβάσω φώτο και εντυπώσεις.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω να κανω μια ερωτηση οσον αφορα τα SMS . φοραω την kit kat ROM κ θελω να ρωτησω υπαρχει τροπος μετα απο καποιους χαρακτηρες να μην μετατρεπει τι μηνυμα σε MMS?

 

Στην προηγουμενη εκδοση οχι kit kat το ειχα φτιαξει μεσω gravity box ενω τωρα δεν υπαρχει καποια επιλογη.

 

Κ οσες εφαρμογες δοκιμασα απο το play store δεν ειναι για dual sim κ δεν με αφηνει να επιλεξω απο πια καρτα θα στειλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω να κανω μια ερωτηση οσον αφορα τα SMS . φοραω την kit kat ROM κ θελω να ρωτησω υπαρχει τροπος μετα απο καποιους χαρακτηρες να μην μετατρεπει τι μηνυμα σε MMS?

 

Στην προηγουμενη εκδοση οχι kit kat το ειχα φτιαξει μεσω gravity box ενω τωρα δεν υπαρχει καποια επιλογη.

 

Κ οσες εφαρμογες δοκιμασα απο το play store δεν ειναι για dual sim κ δεν με αφηνει να επιλεξω απο πια καρτα θα στειλω.

 

Πρέπει να έχει αναφερθεί και νομίζω δεν γίνεται. Έχεις την τελευταία έκδοση του gravity;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει αφαιρεθεί, απλά στο gravitybox εμφανίζονται κατά περίπτωση μόνο ότι μπορεί να αλλάξει στην εκάστοτε συσκευή / rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διαβάζει ποτέ τι σου γράφουμε σε αυτά που ρωτάς ?

πάμε πάλι άλλη μια φορά:

 

 

ελπίζω τώρα να είναι ευδιάκριτο ...

 

Τελευταία έχω παρατηρήσει ότι πολλοί ρωτάνε κάτι, παίρνουν απαντήσεις - συμβουλές και δεν μπαίνουν καν στο κόπο να γράψουν κάτι για το αν λύθηκε ή όχι το εκάστοτε πρόβλημα τους. Απλά πάμε στο επόμενο....

 

Ερωτηση : Αν καποιος θελει απο ΚΚ να παει σε JB τοτε τι ρυθμιση πρεπει να κανει στο spflafh tools :

 

Παντως εχω χασει τον λογαριασμο που λενε, δεν μπορω να καταλαβω τι σειρα εχει ακολουθηθει με την εκδοση των official rom που κυκλοφησαν για την συσκευη μας.

Και το λεω αυτο επειδη διαβαζω εδω στο φορουμ οτι , άλλος πηρε την συσκευη με 1.0.1 άλλος με 1.0.6 με 1.0.8 και ουτο καθ΄ εξης.

Πότε βγηκε η καθε μια και αν μπορουμε να βρουμε τις official και απο που, μηπως και τις δοκιμάζαμε.

Π.χ η δικη μου συσκευη ηρθε με την ΚΚ 4.4.2 1.0.13, είναι official : ; ή ειναι custom, το ρωταω επειδη οταν παω στο needrom την εχει σαν custom.

Απο την αρχη εγω ειχα προβλημα με την συγκεκριμενη, μόνο στο θεμα GPS, δεν εχω δει κατι άλλο. Γι αυτο λεω ( και ρωταω ταυτοχρονα ) απο που μπορουμε να βρουμε τις εκαστοτε official rom που εχουν κυκλοφορισει.

 

* Η συσκευή μου είναι χρώματος μαύρο ( το γραφω μήπως και εχει καποια σημασία ).

Edited by magos13
Συνεχόμενα μηνύματα

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...