Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε παρέλαβε κανείς???

Πολύ έπεσε το Thread παιδιά.

Δεν βλέπω ζωντάνια...

 

Την άλλη βδομάδα Νίκο προβλέπω δραστηριότητα;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την άλλη βδομάδα Νίκο προβλέπω δραστηριότητα;)

Ρε καλός τον...

Πρέπει να βρεθούμε. Πρέπει ειδικά εσύ να δεις με τα μάτια σου κάτι καλό. Αξεπέραστο!!!

Βαγγο και εγώ με την ευκαιρία και την βοήθεια του Δημήτρη από Μπολόνια μεριά το περιμένω προς το τέλος του μήνα...

Σε μαύρο το βρήκα για γρηγοραδα ξέρεις

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

σε λιγες μερες ετοιμαζομαστε για νεο fw 4.0.3A/L/U/C

το κινητο εντελως αντικειμενικα ΔΕΝ ειναι ετοιμο και δεν φτανει το Ν5/M8 σε εμπειρια χρησης αλλα η meizu εργαζεται για 2 πραγματα: bugs/smoothnes+battery life.

 

τελικα ποσοι το εχουν;

Δευτερα εγω παραλαμβανω παντως!

 

ΥΓ.καλησπερα παιδες!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε καλός τον...

Πρέπει να βρεθούμε. Πρέπει ειδικά εσύ να δεις με τα μάτια σου κάτι καλό. Αξεπέραστο!!!

Βαγγο και εγώ με την ευκαιρία και την βοήθεια του Δημήτρη από Μπολόνια μεριά το περιμένω προς το τέλος του μήνα...

Σε μαύρο το βρήκα για γρηγοραδα ξέρεις

 

Καλησπέρα!

Δημητρη, Νικολα, προσωπικα θα εχω πρωτα ένα μαυρο και λιγο πιο μετα το λευκο.

Το πιο ομορφο από τα 2 θα μεινει...

Δημητρη πρεπει να ριξω κανα γρηγορο διάβασμα για να είμαι ετοιμος για φλασαρισματα.

Νικολα, αναφερεσαι στα νοτελια με exynos και snap ε?

Link to comment
Share on other sites

Να μην υπαρχει hardware θεμα μονον και ολα τα αλλα ψιλοπροβληματακια θα φτιαξουν σε 1-2 μηνες...αλλα και αυτοι θα μπορουσαν να το βγαλουν αρχικα με το flyme 3 που λειτουργικα ειναι αψογο και οταν θα το ειχαν τελειοποιησει ας το δινανε...

 

ετσι και αλλιως οι early buyers πρεπει να ειναι προετοιμασμενοι για τετοια θεματακια, δεν θα εχουν μονο προνομια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δημητρη, Νικολα, προσωπικα θα εχω πρωτα ένα μαυρο και λιγο πιο μετα το λευκο.

Το πιο ομορφο από τα 2 θα μεινει...

Δημητρη πρεπει να ριξω κανα γρηγορο διάβασμα για να είμαι ετοιμος για φλασαρισματα.

Νικολα, αναφερεσαι στα νοτελια με exynos και snap ε?

 

αυριο θα στα ετοιμασω ολα στο πρωτο ποστ. :)

 

antdel_ αυτο εννοειται! αλλα η αισθηση και το ποσο ομορφο ειναι το κινητο μας κανει και ξεχναμε τις παιδικες ασθενειες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λογικά αύριο θα το έχω παιδιά. Το τηλέφωνο βρίσκεται ανγκονα και σε λίγο στο πλοίο για Ηγουμενίτσα το φέρνει ένας φίλος! Ανυπομονώ να το δω απο κοντά!
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα στα ετοιμασω ολα στο πρωτο ποστ. :)

 

antdel_ αυτο εννοειται! αλλα η αισθηση και το ποσο ομορφο ειναι το κινητο μας κανει και ξεχναμε τις παιδικες ασθενειες.

 

ωραια Δημητρη, αναμενουμε γιατι αυτή την εβδομαδα εχουμε πειραματα

Link to comment
Share on other sites

Τί εγινε ρε παιδιά κανεις ακόμα ??????
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εφτασε.

Θα το παραλαβω οταν τελειωσω απο την δουλεια.

Πως μπορω να αλλαξω το πρωτο ποστ;

πρεπει να ζητησω απο mod?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εφτασε.

Θα το παραλαβω οταν τελειωσω απο την δουλεια.

Πως μπορω να αλλαξω το πρωτο ποστ;

πρεπει να ζητησω απο mod?

 

Άντε καλοριζικο !!!! Υπάρχουν άτομα εδώ μεσα που κρέμονται απο τα χείλη σου !!! :lol::lol::lol:

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλοριζικο !!!! Υπάρχουν άτομα εδώ μεσα που κρέμονται απο τα χείλη σου !!! :lol::lol::lol:

 

μα δεν εχω κατι να πω!:lol:

το κινητο εχει περασει απο τα χερια μου ηδη.

αντε να βαλω καποιες φωτο.

βασικα σε μπαταρια μενει να το δοκιμασω. :D

 

ΥΓ ετοιμος και ο οδηγος με τα links και ολα!

περιμενω να αλλαξω το αρχικο ποστ,διαφορετικα θα τον βαλω προσωρινα και εδω

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν εχω κατι να πω!:lol:

το κινητο εχει περασει απο τα χερια μου ηδη.

αντε να βαλω καποιες φωτο.

βασικα σε μπαταρια μενει να το δοκιμασω. :D

 

ΥΓ ετοιμος και ο οδηγος με τα links και ολα!

περιμενω να αλλαξω το αρχικο ποστ,διαφορετικα θα τον βαλω προσωρινα και εδω

 

Εντάξει εκείνο δεν ηταν δικο σου...εμείς θέλουμε απο το δικο σου ενα mini review. :lol::lol:

Με + και - .

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

θα κανω ;)

 

ΛΟΙΠΟΝ για να τα μαζευουμε λιγο

για να καταλαβουμε ποια εκδοση ΜΧ4 εχουμε πρεπει να παμε στο about και να δουμε το τελικο γραμμα απο την εκδοση fw.

 

αυτα ειναι

Α/ I (l) /U/C

 

αν καποιος εχει το μοντελο I ,που σημαινει στο κουτακι του δεν εχει καθολου κινεζικα,τοτε μπορει να βαλει ολες τις εκδοσεις.

 

οι U/C ειναι οι κινεζικες εκδοσεις για τους τοπικους παροχους.

Εχουν μεσα κινεζικες εφαρμογες και δεν μας ενδιαφερουν καθολου.

ειναι δηλαδη branded και τα κινητα αγορασμενα απο Κινα τις εχουν

ας ασχολουθουμε με τις εκδοσεις A/ l

 

Την Ι μπορουμε να την βαλουμε αποκλειστικα σε κινητο αγορασμενο για την ευρωπαικη αγορα γιατι εχει διαφορετικο bootloader.

 

εδω το τελευταιο 4.0.2l

 

Flyme OS 4.0.2I

http://downloads.meizufans.eu/mx4/firmware/4.0.2/i/update.zip

 

σε ολα τα κινεζικα μοντελα αλλα και στην international μπαινει η εκδοση Α που εχει ελληνικα

 

Flyme OS 4.0.2A

http://downloads.meizufans.eu/mx4/firmware/4.0.2/a/update.zip

 

οταν κατεβασουμε το fw που θελουμε να βαλουμε

~συνδεουμε στον υπολογιστη το κινητο

~πεταμε απλα μεσα το update.zip(καλυτερα να ειναι μονο του και να μην ειναι σε φακελο)

http://i61.tinypic.com/2rzpeur.png

~ανοιγουμε τον file manager (documents app)της συσκευης και βρισκουμε το update.zip.

http://i60.tinypic.com/358upoh.jpg

~το επιλεγουμε και θα μας πει να κανουμε το update με την μια απο τον file manager.

 

οταν αυτο τελειωσει σεν εχουμε μεσα στο κινητο google services εκτος αν εχουμε την I,

 

το κινητο για να γινει root θελει να κανετε login στο account flyme οποτε ειναι κατι που αν θελετε το κανετε απο το μενου.

μετα απο το login θα εμφανιστει η επιλογη root στα settings του κινητου ,ναι ειναι τοσο απλο.

 

επισης εδω το apk για να βαλετε το google services.

 

Google Installer 1.3 (English)

http://downloads.meizufans.eu/mx4/apps/googleinstaller/Google%20Installer%20(MX4)%201.3.apk

πρωτα επιλεγουμε απο το κινητο να μπορουμε να βαζουμε εφαρμογες τριτων

http://i60.tinypic.com/35cj5s0.jpg

 

μετα βαζουμε το apk ομοιως στο κινητο με usb και το επιλεγουμε απο το file manager(documents) να κανει εγκατασταση

 

τοτε μονο θα σας δωσει δυνατοτητα να βαλετε google play και να κανετε κανονικα login σε google.

εννοειται πρεπει να ειστε σε wifi

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε απ ότι κατάλαβα όσοι έχουμε το ευρωπαϊκό απλά πετάμε μέσα στο τηλέφωνο το update.zip, το πατάμε και είμαστε έτοιμοι μετά απο λίγο..

 

 

 

Μου ήρθε και εμένα το τηλέφωνο. Πρώτες εντυπώσεις με fly me 4.0, γρήγορο (οχι όμως σαν nexus), η αφή όντως που και που είναι προβληματική , ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, ελαφρύ πολύ, δυνατό ηχείο και μικρό για την οθόνη του .

Link to comment
Share on other sites

Οποτε απ ότι κατάλαβα όσοι έχουμε το ευρωπαϊκό απλά πετάμε μέσα στο τηλέφωνο το update.zip, το πατάμε και είμαστε έτοιμοι μετά απο λίγο..

 

 

 

Μου ήρθε και εμένα το τηλέφωνο. Πρώτες εντυπώσεις με fly me 4.0, γρήγορο (οχι όμως σαν nexus), η αφή όντως που και που είναι προβληματική , ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, ελαφρύ πολύ, δυνατό ηχείο και μικρό για την οθόνη του .

 

οσοι εχετε το ευρωπαικο δεν κανετε τιποτα θα ερθει ΟΤΑ

αν θελεις ομως βαζεις μεσα την 4.0.2I και εισαι ετοιμος.

 

Το κινητό δεν είναι έτοιμο ακόμα όσον αφορά την έκδοση λογισμικού που έχει. Πάρα πολλές φορές έχει κάποιους ενδοιασμούς κατά τη διάρκεια της πλοήγησης σε διάφορα μενού όμως αυτό πιστεύω ότι θα επιλυθεί στην επόμενη έκδοση του λογισμικού 4.0.3 Η οποία είναι πάρα πολύ κοντά

Μην σε ανησυχεί καθόλου επόμενως αν κάποια πράγματα δεν είναι όπως στο Nexus

 

καλοριζικο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε ολα τα παιδια:)

Αναμένουμε feedback ετςι ώστε να μάθουμε όλοι οι υπόλοιποι θετικά/αρνητικά της συσκευής να ξέρουμε που βαδίζουμε.

Αυτονομία μετά 3-4 φορτίσεις πιστεύω θα βγάλουμε πιο ασφαλές συμπέρασμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ηρθε με την 4.0.2I μεσα!

 

αισθηση η ιδια... :lol:

και τωρα παμε να στο στησουμε μια χαρα...

ΥΓ...θελω το ασπρο... :lol:

 

YΓ2. φωτο βγαλμενες απο το κινητο φιλου

https://drive.google.com/file/d/0B8NU0mDJ-yLfMDZYdXVvVTRjMlk/view

https://drive.google.com/file/d/0B8NU0mDJ-yLfa2pMWUt5REJJZEU/view

https://drive.google.com/file/d/0B8NU0mDJ-yLfY20xR1IyNzNRYWM/view

https://drive.google.com/file/d/0B8NU0mDJ-yLfWUs2NU91SmI0aFk/view

https://drive.google.com/file/d/0B8NU0mDJ-yLfWkRKcjFjSXpzbVk/view

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Που έχει έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού μέσα στο τηλέφωνο? Επίσης φίλε pik εβγαλεσ την ζελατίνα από πίσω? Εγώ με αυτά που είδα τα ραγίσματα στον φακό της κάμερας σε φόρουμ φοβάμαι και στο τραπέζι να το ακουμπήσω!
Link to comment
Share on other sites

Που έχει έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού μέσα στο τηλέφωνο? Επίσης φίλε pik εβγαλεσ την ζελατίνα από πίσω? Εγώ με αυτά που είδα τα ραγίσματα στον φακό της κάμερας σε φόρουμ φοβάμαι και στο τραπέζι να το ακουμπήσω!

 

στα αριστερα της κεντρικης οθονης εχει εναν φακελο με εφαρμογες για το συστημα και εκει θα δεις την εφαρμογη για τα updates.

εβγαλα την ζελατινα γιατι οταν το κινητο θερμαινεται καλο ειναι να γινεται απαγωγη της θερμοτητας,απλα προσεχω πολυ που το ακουμπαω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

στα αριστερα της κεντρικης οθονης εχει εναν φακελο με εφαρμογες για το συστημα και εκει θα δεις την εφαρμογη για τα updates.

εβγαλα την ζελατινα γιατι οταν το κινητο θερμαινεται καλο ειναι να γινεται απαγωγη της θερμοτητας,απλα προσεχω πολυ που το ακουμπαω!

Είσαι θεός φίλε! Τι θα κάναμε χωρίς εσένα! Το μόνο μείον μέχρι στιγμής που έχω προσέξει είναι πως δεν φορτίζει γρήγορα όπως τα κινητά με snap 800 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

το βαζω πανω σε πανακι για καθαρισμο γυαλιων και το εχω εντελως γυμνο,δεν θελω να μου σπασει το τζαμακι απο την θερμοτητα που αναπτυσει.Επισης εβαλα το κινητο σε balance

 

με ποια εκδοση σου ηρθε εσενα;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

4.0l ήρθε εμένα. Γενικά πάντως στον φορτιστή και ενώ το δουλεύεις το τηλέφωνο δεν μπορώ να πω πως έχει χαμηλή θερμοκρασία.
Link to comment
Share on other sites

4.0l ήρθε εμένα. Γενικά πάντως στον φορτιστή και ενώ το δουλεύεις το τηλέφωνο δεν μπορώ να πω πως έχει χαμηλή θερμοκρασία.

 

απο που το εχεις αγορασει;

Μια χαρα

Απο οθονη πως σου φαινεται;

Αποψη μου για πρωτη φορτιση κλεισε ιντερνετ κλπ και αστο να φορτισει χωρις να το χρησιμοποιεις κι ολας.

 

το οτι πισω καιει λιγο ισχυει,γι αυτο περιμενουμε την 4.0.3 :lol:

κατι αυτο κατι τα bugs και κατι η μπαταρια (αν και θελω να την δοκιμασω μονος) θα δουμε

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...