Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις παραγγειλα το lg g2 για δευτερη φορα το ειχα και πριν αλλα θελω να μαθω απο που θα καταλαβω ποια παρτιδα εχω

ξερουμε ποιες ειναι οι τελευταιες που λογικα θα εχουν λυθει τα προβληματα με το gps ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερουμε ποιες ειναι οι τελευταιες που λογικα θα εχουν λυθει τα προβληματα με το gps ?

ευχαριστω

 

πριν 10 μερες πηρα παρτιδα 406, ολα καλα με gps :)

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποιες ειναι οι τελευταιες που λογικα θα εχουν λυθει τα προβληματα με το gps ?

ευχαριστω

 

Μετά την 402 δεν έχει αναφερθεί κάτι...! Τέλος Αυγούστου το πύρα 405..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο συνδιασμος πληκτρων που πατας ;;; Και εγω οταν πρωτο πηρα το κινητο δεν μπορουσα να μπω και τελικα εφταιγε ο τροπος που το εκανα ... Με λιγα λογια δεν το εκανα σωστα...

 

Vol.down + power μέχρι να δω το λογότυπο τα αφήνω στιγμιαία κ τα ξαναπαταω αλλά το μόνο που κάνει είναι restart. Έχω δοκιμάσει κ το εξής: όταν βλέπω το λογότυπο να αφήνω μόνο το Vol.down κρατώντας το power κ να το ξαναπαταω αλλά πάλι τπτ

Link to comment
Share on other sites

Για hard reset [vol down+pwr button] και οταν εμφανιστει το logo της LG τα αφηνεις και πατας [vol down+vol up]

ετσι ειναι νομιζω.

 

Απ' ότι λέει εδώ, στη δεύτερη φάση πατάς μόνο το power

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποιες ειναι οι τελευταιες που λογικα θα εχουν λυθει τα προβληματα με το gps ?

ευχαριστω

το πήρα τη Δευτέρα, 409 Πορτογαλικό

δε φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα με το GPS (χθες έκανα μια διαδρομή 20χλμ με πλοήγηση google)

 

επίσης με το που το πήρα αναβαθμίστηκε σε G (κατέβαζε ώρες και σ' εμένα, σίγουρα ήταν θέμα του server)

δεν το δούλεψα καθόλου με την D που είχε

viber ok με τη G - θα δοκιμάσω και skype

Link to comment
Share on other sites

το πήρα τη Δευτέρα, 409 Πορτογαλικό

δε φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα με το GPS (χθες έκανα μια διαδρομή 20χλμ με πλοήγηση google)

 

επίσης με το που το πήρα αναβαθμίστηκε σε G (κατέβαζε ώρες και σ' εμένα, σίγουρα ήταν θέμα του server)

δεν το δούλεψα καθόλου με την D που είχε

viber ok με τη G - θα δοκιμάσω και skype

 

απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

το πήρα τη Δευτέρα, 409 Πορτογαλικό

δε φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα με το GPS (χθες έκανα μια διαδρομή 20χλμ με πλοήγηση google)

 

επίσης με το που το πήρα αναβαθμίστηκε σε G (κατέβαζε ώρες και σ' εμένα, σίγουρα ήταν θέμα του server)

δεν το δούλεψα καθόλου με την D που είχε

viber ok με τη G - θα δοκιμάσω και skype

Καλοριζικο φιλος!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

το πήρα τη Δευτέρα, 409 Πορτογαλικό

δε φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα με το GPS (χθες έκανα μια διαδρομή 20χλμ με πλοήγηση google)

 

επίσης με το που το πήρα αναβαθμίστηκε σε G (κατέβαζε ώρες και σ' εμένα, σίγουρα ήταν θέμα του server)

δεν το δούλεψα καθόλου με την D που είχε

viber ok με τη G - θα δοκιμάσω και skype

Οσο αφορα το gps, εχουμε και "ειδικο" θεμα μονο γι' αυτο!! Εχουμε γεμισει αρκετες σελιδες :) Καθοτι ειχανε αρκετοι προβλημα. Αυτοι τουλαχιστον που εχουμε τις πρωτες παρτιδες!

Το σημαντικοτερο προβλημα που υπηρχε στους περισσοτερους ηταν οι αποσυνδεσεις κατα τη διαρκεια πλοηγησης με καποιο προγραμμα που ΔΕΝ χρησιμοποιει intetnet (π.χ. navigon, sygic, igo κτλ).

Αν εκανες πλοηγηση με χαρτες google αρα ειχες ανοιχτα data!!

Αν και πιστευω στις νεες παρτιδες δεν υπαρχει πλεον ετσι κι αλλιως προβλημα!

Εγω επενέβειν ακομη και στο hardware για να λυσω το προβλημα :D:D

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζει αυτή τη στιγμή μία αναβάθμιση. 139,44mb

γνωρίζει κανείς τι είναι?

Μολις την περασα... κατι με τις εφαρμογες επαιξε... οποιος δεν εχει κανει ακομα ΟΤΑ update ας ανεβασει ενα screenshot του λογισμικου να δουμε τι αλλαξε... παρακατω βλεπετε τα στοιχεια μετα το update..

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζει αυτή τη στιγμή μία αναβάθμιση. 139,44mb

γνωρίζει κανείς τι είναι?

Αν δεν μας πεις λεπτομερειες τι ειχες πριν και τα λοιπα και περιμενεις να μαντεψουμε το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι αναβαθμιση!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

να σου πω διαφορά δεν κατάλαβα. τώρα αν άλλαξε η έκδοση βασικής μορφής ή kernel ή κάτι άλλο δεν μπορώ να το ξέρω. πάντως ακόμα έχω 4,4,2 και το UI είναι ίδιο.

μου έγραψε κάτι για βελτιστοποιήσεις εφαρμογών...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας πεις λεπτομερειες τι ειχες πριν και τα λοιπα και περιμενεις να μαντεψουμε το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι αναβαθμιση!!!

 

Νταξ... δεν θελει πολυ σκεψη αυτο... ο ανθρωπος απο την στιγμη που κανει Update τωρα, 99% ειναι ΟΤΑ αρα τι κανει νιαου νιαου.... Μιλαει για μανησια εκδοση.... στοιχεια για μετα το update 2 post πισω... αρα αν εχεις μανησια δωσε info διαφορετικα τα εξυπνακιστικα σχόλια στην ακρη...

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζει αυτή τη στιγμή μία αναβάθμιση. 139,44mb

γνωρίζει κανείς τι είναι?

Την εκανα χθες κ ηταν 110mb.βελτιωση εφαρμογων ελεγε...καμια διαφορα δ εχω δει εως τωρα...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι ειναι κατι παραπανω απο ενα update εφαρμογων... πολλες προσθηκες στο κομμάτι του security βλεπω ή ειναι η ιδεα μου... μεχρι τωρα ειδα οτι μπορεις να προσθέσεις και 6ο εικονιδιο στην κάτω μπάρα....

 

http://btw.atw.hu/changes.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια παρακληση η 405KPVH ποιας χωρας ειναι;

 

βαλε οπου xxxx το IMEI σoυ και κατεβαζεις το image της χωρας της συσκευης σου

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXX

Link to comment
Share on other sites

βαλε οπου xxxx το IMEI σoυ και κατεβαζεις το image της χωρας της συσκευης σου

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXX

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαινεται οτι ειναι κατι παραπανω απο ενα update εφαρμογων... πολλες προσθηκες στο κομμάτι του security βλεπω ή ειναι η ιδεα μου... μεχρι τωρα ειδα οτι μπορεις να προσθέσεις και 6ο εικονιδιο στην κάτω μπάρα....
Link to comment
Share on other sites

δεν με βγαζει πουθενα.

 

σε βγαζει σε 10 γραμμες κωδικα οπου εχει ενα link το κανεις copy paste στον browser και κατεβαζεις...

 

οπως παρακατω..

Link to comment
Share on other sites

Νταξ... δεν θελει πολυ σκεψη αυτο... ο ανθρωπος απο την στιγμη που κανει Update τωρα, 99% ειναι ΟΤΑ αρα τι κανει νιαου νιαου.... Μιλαει για μανησια εκδοση.... στοιχεια για μετα το update 2 post πισω... αρα αν εχεις μανησια δωσε info διαφορετικα τα εξυπνακιστικα σχόλια στην ακρη...

 

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες.

Δεν ξερω ποια ακριβως version εχει και η σε μενα η G δεν ηταν 139,44 MB αλλα 90 κατι.

Οποτε ειναι πιο ευκολο οταν κανουμε μια ερωτηση να λεμε ειμαι στη version ταδε και μου εχει ερθει update , τι ειναι;

 

 

Και τωρα που σε βρηκα, μηπως ξερεις πως μπορω να κανω διαφανη τη μπαρα με την ημερομηνια και ωρα στο notification panel; Mε G2 tweaksbox δεν δουλευει.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω επιβεβαιώσει μετά από ψάξιμο, η συσκευή μπορεί να συνδεθεί με HDMI καλώδια με εξωτερική οθόνη;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες.

Δεν ξερω ποια ακριβως version εχει και η σε μενα η G δεν ηταν 139,44 MB αλλα 90 κατι.

Οποτε ειναι πιο ευκολο οταν κανουμε μια ερωτηση να λεμε ειμαι στη version ταδε και μου εχει ερθει update , τι ειναι;

Δεν θα διαφωνίσω μαζί σου εχεις δίκιο, απλά αν κατι δεν το καταλαβαινουμε ή το αγνοουμε ή ζηταμε more info... δεν γραφουμε "το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι αναβαθμιση!!!"

 

Ολοι μας απο καπου ξεκινησαμε δεν γεννηθηκαμε φωστηρες ουτε με φορτωμενο το know how... για αυτο μην μας αποπαίρνεις... :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι; σε εμενα που ειμαι 4.4.2 στην 20d root να το αναβαθμισω η θα κολλησε;

ή απλα θα χαθει το root;

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατσει; εμενα που ειμαι 4.4.2 στην 20d root να το αναβαθμισω η θα κολλησε;

ή απλα θα χαθει το root;

 

Γνωστός με rooted συσκευή, έκανε την αναβάθμιση και μου είπε ότι μετά το κινητό ανοίγει μόνο σε twrp recovery. Έκανε hard reset και μένει στο λογότυπο LG. Ακόμη παιδεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι; σε εμενα που ειμαι 4.4.2 στην 20d root να το αναβαθμισω η θα κολλησε;

ή απλα θα χαθει το root;

 

Απο οτι διαβασα και απο αυτα που ειδα με τo security section πιστευω οτι αυτη την στιγμη οσοι θελουν root και recovery θα πρεπει να μεινουν ως εχουν και να μην αναβαθμιστουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...