Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 κινητά με android πέρασαν απο τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια.. Κάθε πρωί με ξυπνούσαν απενεργοποιημένα :rolleyes:

Δυστυχώς στην EMUI δεν υπάρχει stock εφαρμογή και για προγραμματισμένη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση.

 

Πρέπει να κοιμάμαι όρθιος τόσα χρόνια.Είστε σίγουροι πως η δυνατότητα αυτή υπάρχει σε όλα τα κινητά με android της τελευταίας ας πούμε διετίας;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς απενεργοποιημένο ; σβηστό ή σε airplane mode? Για το πρώτο πολύ αμφίβολο, για το δεύτερο οκ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς απενεργοποιημένο ; σβηστό ή σε airplane mode? Για το πρώτο πολύ αμφίβολο, για το δεύτερο οκ

 

Σβηστό. Ρε παιδιά ακόμα και το Sony Ericsson Xperia mini άνοιγε με ξυπνητήρι..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και λειτουργεί. Δεν νομίζω να υπάρχει τηλέφωνο με android σήμερα που να μην έχει αυτή τη λειτουργία.

 

προφανώς και έχει να κάνει με τον εκάστοτε κατασκευαστή,πχ στο g3 δεν δουλεύει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σβηστό. Ρε παιδιά ακόμα και το Sony Ericsson Xperia mini άνοιγε με ξυπνητήρι..

 

δεν ξέρω τη κάνει το Xperia mini στο Xperia Ζ που είχα επίσης δεν δούλευε

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνει σε ενημερώνει ότι θα χτυπήσει. Αυτό που κάνει είναι πως θα ενεργοποιηθεί ένα λεπτό πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι .

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Εδώ και μερικές μέρες (όχι από την αρχή που το είχα), υπάρχει μια μικρή στρογγυλή σκιά (μαυρίλα) λίγο κάτω από τη μέση στην πίσω κάμερα η οποία δυστυχώς εμφανίζεται και στις φωτογραφίες ή τα βίντεο.

Έχω σκουπίσει προσεκτικά τον φακό εξωτερικά, αλλά δεν έφταιγε αυτό. Μάλλον είναι hardware το πρόβλημα αν και δεν είμαι εντελώς βέβαιος.

 

Μια μικρή λεπτομέρεια που δεν μπορώ να εξηγήσω είναι ότι στην αρχή εμφανίστηκε ένα σκουπιδάκι όπως την photo 01 και μετά από restart μονιμοποιήθηκε η σκιά/μαυρίλα της photo 02.

 

Η μπροστινή κάμερα και η οθόνη είναι ΟΚ. Είναι θέμα της πίσω κάμερας.

 

Έχετε καμιά ιδέα ή να το πάρω απόφαση ότι θα μείνει ανάπηρο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' ολη την καλή παρέα!

Μπορεί να μας κάνει κανείς έναν σαφή οδηγό (ροοτ boot, rom, rec κ.λ.π.) για το δίκαρτο κινητό των 32ΜΒ??

Ένας αδαής που θέλει να συνεχίσει να σας διαβάσει!

Υ.Γ. Τελικά πήρα το ασημί ΧΙΑΟΜΙ για ακουστικό από το PANTWVILL με την χθεσινή προσφορά του!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το κινητό από pandawill αλλά διάβασα εδώ στο φόρουμ ότι δεν πολύ έμπιστο και τελικά δεν το πήρα ποιο άλλο μαγαζί προτείνετε?

 

επίσης ξέρουμε άμα θα πάρει το νέο android L??

Edited by koystado
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το κινητό από pandawill αλλά διάβασα εδώ στο φόρουμ ότι δεν πολύ έμπιστο και τελικά δεν το πήρα ποιο άλλο μαγαζί προτείνετε?

 

επίσης ξέρουμε άμα θα πάρει το νέο android L??

 

καλημέρα φιλε μου

εγώ το πήρα από εδώ και εμεινα πολύ ευχαριστημένος

http://www.minideal.net/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σ' ολη την καλή παρέα!

Μπορεί να μας κάνει κανείς έναν σαφή οδηγό (ροοτ boot, rom, rec κ.λ.π.) για το δίκαρτο κινητό των 32ΜΒ??

Ένας αδαής που θέλει να συνεχίσει να σας διαβάσει!

Υ.Γ. Τελικά πήρα το ασημί ΧΙΑΟΜΙ για ακουστικό από το PANTWVILL με την χθεσινή προσφορά του!

 

στο 1 post του topic θα τα βρείς όλα ;)

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα! Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια που με τις συμβουλες τους και τις οδηγιες τους συνεβαλαν στο να προβω, ως πραγματικα ασχετος, σε 10 λεπτα σε ολες τις απαιτουμενες ρυθμισεις, καθώς και να μαθω καποια πραγματα σχετικα με το κινητο μας!. Δεν θα αναφερθω ονομαστικα, γιατι ολοι τους γνωριζουμε. Εχω διαβασει αρκετες φορες τις σελιδες και οσα μποσουσα να καταλαβω τα εφαρμοσα. Το παρελαβα απο το το2.κομ πριν λιγες μερες. Η συσκευασια μου ηρθε ανοικτη (το αυτοκολλητο ασφαλειας κομμενο), αλλα σε αριστη κατασταση, με προεγκαταστημενη την εφαρμογη google play και τις κινεζικες εφαρμογες τακτοποιημενες ηδη σε εναν φακελο. Δυστυχως ως προς τα ρουτ και τις εγκαταστεισεις νεοτερων εκδοσεων δεν ειμαι ικανος να τα πραγματοποιησω μονος μου, παρα την αναλυτικες οδηγίες σας. Επισης, δεν μου εχει ερθει ενημερωση για την σταθερη εκδοση του λογισμικου για εμυ 3. Διαβασα οτι σε καποιον εχει ερθει. Ισχυει? Ισως η δευτερη παρατηρηση μου να θεωρηθει ασημαντη αλλα για εμενα ειναι σημαντικη. Μου συμβαινει το εξής.. οταν δεχομαι μηνυματα απο viper και η συσκευη ειναι κλειδωμενη, δεν μου τα εμφανιζει στην αρχικη σελιδα ούτε δεχομαι ηχητικη ειδοποιηση, ενω στο skype κανονικα, παρα μόνο οταν ανοιγω την εφαρμογη και τοτε μου δειχνει οτι συνδεεται. Γνωριζεται τι μπορει να φταιει? Ηδη εχω επανα-εγκαταστησει 2 φορες την εφαρμογη αλλα το προβλημα δεν λυθηκε. Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

Το πακέτο ήρθε με κομμένη την ταινία γιατί σου πέρασαν το google play. Οι αναβαθμίσεις δεν είναι κάτι δύσκολο και είναι πολύ πιο εύκολη η διαδικασία σε σύγκριση με άλλων εταιρειών. Η emui 3.0 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη είναι σε beta στάδιο. Αν θυμάμαι καλά στις 20 αναμένεται η τελευταία αναβάθμιση σε beta και στις 30 βγαίνει official. Αυτό με το Viber το έκανε και σε μένα, μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα! Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια που με τις συμβουλες τους και τις οδηγιες τους συνεβαλαν στο να προβω, ως πραγματικα ασχετος, σε 10 λεπτα σε ολες τις απαιτουμενες ρυθμισεις, καθώς και να μαθω καποια πραγματα σχετικα με το κινητο μας!. Δεν θα αναφερθω ονομαστικα, γιατι ολοι τους γνωριζουμε. Εχω διαβασει αρκετες φορες τις σελιδες και οσα μποσουσα να καταλαβω τα εφαρμοσα. Το παρελαβα απο το το2.κομ πριν λιγες μερες. Η συσκευασια μου ηρθε ανοικτη (το αυτοκολλητο ασφαλειας κομμενο), αλλα σε αριστη κατασταση, με προεγκαταστημενη την εφαρμογη google play και τις κινεζικες εφαρμογες τακτοποιημενες ηδη σε εναν φακελο. Δυστυχως ως προς τα ρουτ και τις εγκαταστεισεις νεοτερων εκδοσεων δεν ειμαι ικανος να τα πραγματοποιησω μονος μου, παρα την αναλυτικες οδηγίες σας. Επισης, δεν μου εχει ερθει ενημερωση για την σταθερη εκδοση του λογισμικου για εμυ 3. Διαβασα οτι σε καποιον εχει ερθει. Ισχυει? Ισως η δευτερη παρατηρηση μου να θεωρηθει ασημαντη αλλα για εμενα ειναι σημαντικη. Μου συμβαινει το εξής.. οταν δεχομαι μηνυματα απο viper και η συσκευη ειναι κλειδωμενη, δεν μου τα εμφανιζει στην αρχικη σελιδα ούτε δεχομαι ηχητικη ειδοποιηση, ενω στο skype κανονικα, παρα μόνο οταν ανοιγω την εφαρμογη και τοτε μου δειχνει οτι συνδεεται. Γνωριζεται τι μπορει να φταιει? Ηδη εχω επανα-εγκαταστησει 2 φορες την εφαρμογη αλλα το προβλημα δεν λυθηκε. Σας ευχαριστω.

 

1. Στο Viber στις ρυθμίσεις του κάνε τις απαραίτητες επιλογές στο "Ειδοποιήσεις"

2. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου θα πας "Προγραμμα Διαχείρισης Έναρξης" και θα βάλεις το Viber στο ON.

3. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου θα πας στο "Προστατευόμενες Εφαρμογές" και θα βάλεις το Viber στο ΟΝ.

_______________________________________________________________________________________

 

Επιβεβαιώνω και εγώ Wifi Drops-disconnects στην B610SP01..

Edited by Blue_Engineer
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τελειωσα σημερα νωρις το πρωι την εγκατασταση του EMUI 3.0. Ξεκινησα με κατεβασμα της Β608 στον υπολογιστη μου, αντιγραφη ολου του φακελου "dload" στην καρτα microSD του τηλεφωνου και στη συνεχεια, Local Update.

Απο κει και περα, οι υπολοιπες αναβαθμισεις (μεχρι τη B610SP01, στην οποια βρισκομαι τωρα), εγιναν μεσω OTA, χωρις καποιο προβλημα!:)

Η πρωτη μου εντυπωση ειναι (οπως εχουν γραψει κι αλλοι φιλοι πιο πριν), οτι το νεο UI, ειναι πολυ πιο μινιμαλιστικο και πιο ομορφο στο ματι, με βελτιωμενα γραφικα και αποδοση, καθως και πιο ομαλη κυλιση στα menu κ.λ.π.. Πραγματικα, νοιωθω πως εχω καινουριο τηλεφωνο στα χερια μου, αρκετα αλλαγμενο ολο το interface, σαφως βελτιωμενο κατα τη γνωμη μου.

Edited by alexyari
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Κατέβασα το update 611 συνδεσα το κινητο με το pc hisuite εκανε ολη τη διαδικασια, έκανε reboot το κινητό να περάσει τη ρομ και πήρα fail.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας. RESPECT! Παρολο που τα αλλαξα, στο πρωτο μηνυμα που μου ηρθε δεν εμφανιστηκε. Αφου ανοιξα το βαιπερ και μου ηρθε το δευτερο μηνυμα τοτε εμφανιστηκε με ειδοποιηση. Μηπως χρειαζεται να κανω επανεκινηση για να δεχθει τις ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Κατέβασα το update 611 συνδεσα το κινητο με το pc hisuite εκανε ολη τη διαδικασια, έκανε reboot το κινητό να περάσει τη ρομ και πήρα fail.

 

μηνα το αρχείο που κατέβασες περασετο μέσα στην sd κάρτα σου στο φάκελο dload και μετά μέσα από το menu του τηλεφώνου κανε το uptate

να θυμάσαι το αρχείο πρέπει να είναι uptate.zip

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει αν λειτουργεί το ξυπνητήρι όσο είναι σβηστό το τηλέφωνο?

Έχω αυτή την λειτουργία στο TCL S960 και την χρησιμοποιώ αρκετά όταν θέλω να κλείσω εντελώς την συσκευή.

 

Λειτουργεί ναι

Link to comment
Share on other sites

μηνα το αρχείο που κατέβασες περασετο μέσα στην sd κάρτα σου στο φάκελο dload και μετά μέσα από το menu του τηλεφώνου κανε το uptate

να θυμάσαι το αρχείο πρέπει να είναι uptate.zip

 

Παλι λάθος το έγραψες (update):lol:

Έτσι όπως το είπες εσύ το πέρναει κανονικά. Πώς θα διαπιστώσουμε εμείς που δεν το ξέρουμε ακόμα αν έχουμε το πρόβλημα με το OTA που έχει δημιουργηθεί; Αν ας πούμε στο δικό μου το είχα αυτό το πρόβλημα δεν θα μπορούσα ούτε με local update όπως τώρα να περάσω κάποια ρομ ή πρέπει να συναντήσω κάτι άλλο για να καταλάβουμε οτι πρέπει να κάνουμε τη διαδικασία να γυρίσουμε στην 608

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε "πειράξει" τα local.prop και build.prop θα πρέπει να τα επαναφέρετε πριν την εγκατάσταση των ΟΤΑ. Τα ΟΤΑ ελέγχουν αυτά τα 2 αρχεία.

Ο RootExplorer κρατάει ένα .bak όταν κάνετε αλλαγές. Πριν την εγκατάσταση του OTA σβήνετε τα "πειραγμένα" local.prop και build.prop και έπειτα μετονομάζετε τα local.prop.bak και build.prop.bak σε local.prop και build.prop, restart και install OTA.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. Virus στην Β611 έχεις disconnects όπως είχες και στην 610;

 

Την πέρασα σήμερα το πρωί από ΟΤΑ (για να τσεκάρω τι γίνετε με τα error), δεν έχω παρατηρήσει ακόμα τπτ.

Ούτε εχτές όσο την είχα για λίγο πριν γυρίσω στη 608 παρατήρησα κάτι...

Στην 610 πάντως που είχα το πρόβλημα, πήγα: WiFi > Σύνθετες ρυθμίσεις > Να παραμ. ενεργ. το WLAN στην αναστ. λειτ. > και επέλεξα το "Πάντα" πάλι και νομίζω ότι έφτιαξε. Δοκίμασε το.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα σήμερα το πρωί από ΟΤΑ (για να τσεκάρω τι γίνετε με τα error), δεν έχω παρατηρήσει ακόμα τπτ.

Ούτε εχτές όσο την είχα για λίγο πριν γυρίσω στη 608 παρατήρησα κάτι...

Στην 610 πάντως που είχα το πρόβλημα, πήγα: WiFi > Σύνθετες ρυθμίσεις > Να παραμ. ενεργ. το WLAN στην αναστ. λειτ. > και επέλεξα το "Πάντα" πάλι και νομίζω ότι έφτιαξε. Δοκίμασε το.

 

Αυτό είναι λειτουργία του αντροιντ παντού. Όταν κλείνει η οθόνη κ δεν έχει ενεργά κατεβασματα, το γιφι κλείνει για εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα σήμερα το πρωί από ΟΤΑ (για να τσεκάρω τι γίνετε με τα error), δεν έχω παρατηρήσει ακόμα τπτ.

Ούτε εχτές όσο την είχα για λίγο πριν γυρίσω στη 608 παρατήρησα κάτι...

Στην 610 πάντως που είχα το πρόβλημα, πήγα: WiFi > Σύνθετες ρυθμίσεις > Να παραμ. ενεργ. το WLAN στην αναστ. λειτ. > και επέλεξα το "Πάντα" πάλι και νομίζω ότι έφτιαξε. Δοκίμασε το.

 

Ok. Θα δοκιμάσω να περάσω και εγώ στην 611 μεσω ΟΤΑ σε λίγο.

 

Ένα δείγμα της "μαγικής ταινίας"

http://v.youku.com/v_show/id_XODA0Njc5MjQw.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λειτουργία του αντροιντ παντού. Όταν κλείνει η οθόνη κ δεν έχει ενεργά κατεβασματα, το γιφι κλείνει για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Το ξέρω άπλα το παραθέτω γιατί η επαναεπιλογή του μου έφτιαξε το πρόβλημα.

Τα WiFi Drops τα είχα με κλειστή οθόνη κι ας ήταν επιλεγμένο το "Πάντα", ήθελε να το επαναεπιλέξω.

 

Ένα δείγμα της "μαγικής ταινίας"

http://v.youku.com/v_show/id_XODA0Njc5MjQw.html

 

Δεν φαίνεται και πολύ λειτουργική πάντως. Τα πατάει 2-3 φορές για να πιάσουν.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται και πολύ λειτουργική πάντως. Τα πατάει 2-3 φορές για να πιάσουν.

 

Πόσο δύσκολο τους ήταν να περάσουν κουμπιά αφής στον κενό χώρο κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...