Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία! Το δικό μου να δεις όμως, που υπολειτουργεί! Ευελπιστώ πως σε λίγο που θα του περάσω την jb θα επανέλθει.

Πάντως, όπως ήδη είπα, καλύτερα να περιμένουν όσοι θέλουν να τη βάλουν, γιατί σαν και μένα είναι ήδη αρκετοί.

δες εδώ την προειδοποίηση

Αν βέβαια την ειχα δει χτες, δεν θα δοκίμαζα καν να την περάσω. Σήμερα όμως γράφτηκε :X την τύχη μου!

 

Black Seep ευχαριστώ! Θα δοκιμάσω με το συγκεκριμένο που προτείνεις και θα ενημερώσω.

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι εχετε βαλει τα κιτκατ στο μοντελο με τον z2580 ποσο σκορ σας βγαζει τωρα στο antutu

 

Δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρουν τα benchmarks και τα scores, τα θεωρώ ανούσια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρουν τα benchmarks και τα scores, τα θεωρώ ανούσια.

 

ε οσο και πρην δεν νομιζω να αλλαζει και κατι σημαντικο...

απλα αναρωτιεμαι...θα συνεχισει να το υποστιριζει με τον ιδιο ρυθμο και να διορθωνει bugs οπως τωρα η απο τον γεναρη που λενε για το gen 2 zenfone θα φαμε πατατα?παντως τα kernel τον intel τα εχει η asus στο site δωρεαν..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την ΚΚ κ δεν εχει αλλαξει κατι στο κινητο μια χαρα λειτουργει!Το μονο προβλημα που εχω και ειχα με ολες τις εκδοσεις ειναι οτι το gps δεν κλειδωνει σε εσωτερικους χωρους σε αντιθεση με εξωτερικους που κλειδωνει στο λεπτο... αντιμετοπιζει κανεις το ιδιο προβλημα?καμια λυση?(το κινητο δεν το εχω ρουταρισμενο και ουτε θελω να το ρουταρω!):p
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την ΚΚ κ δεν εχει αλλαξει κατι στο κινητο μια χαρα λειτουργει!Το μονο προβλημα που εχω και ειχα με ολες τις εκδοσεις ειναι οτι το gps δεν κλειδωνει σε εσωτερικους χωρους σε αντιθεση με εξωτερικους που κλειδωνει στο λεπτο... αντιμετοπιζει κανεις το ιδιο προβλημα?καμια λυση?(το κινητο δεν το εχω ρουταρισμενο και ουτε θελω να το ρουταρω!):p

 

Μα λογικό είναι να μην κλειδώνει σε εσωτερικούς χώρους, πως θα πιάσει σήμα από τους δορυφόρους , στους εξωτερικούς και εμένα κλειδώνει αρκετά γρήγορα. Εκτός βέβαια και αν έχεις το wifi ενεργό και βρει κατά προσέγγιση από εκεί το στίγμα σου, χωρίς την χρήση δορυφόρων.

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

Μα λογικό είναι να μην κλειδώνει σε εσωτερικούς χώρους, πως θα πιάσει σήμα από τους δορυφόρους , στους εξωτερικούς και εμένα κλειδώνει αρκετά γρήγορα. Εκτός βέβαια και αν έχεις το wifi ενεργό και βρει κατά προσέγγιση από εκεί το στίγμα σου, χωρίς την χρήση δορυφόρων.

 

Το lenovo s820 που ειχα μετα απο ωρα κλειδωνε και μεσα στο σπιτι...αυτο με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Το lenovo s820 που ειχα μετα απο ωρα κλειδωνε και μεσα στο σπιτι...αυτο με τιποτα!

Φιλε μου οκ δεν διαφωνω,αλλα για να δουλεψει σωστα η πλοηγηση,πρεπει να βλεπει αμεσα ουρανο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα από κανέναν απάντηση...

Έχω βάλει το watch up στην Sim 1 και έχω ΜΒ διαθέσιμα, έχω σήμα 3g και δεν ανοίγουν οι σελίδες στον Chrome

αλλά ούτε μου φορτώνει on line παιχνίδια... Πχ το Clash of Clans.

Έχετε καμιά λύση?

Υπάρχει κάποιο ρύθμιση για το 3G?

Έχω επιλέξει την Sim 1 για το 3g αλλά δεν βλέπω κάτι άλλο....

"Προτιμώμενη κάρτα SIM / Δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων" / Sim 1

Plz απαντήστε όποιος ξέρει.

Thanks

Edited by Coffeman
Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει από το to2c εδώ και 15 μέρες την συσκευή το track number που έδωσαν δεν λειτουργεί, τους έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν ότι προχωράει κανονικά και μάλλον ταχυδρομείο δεν ενημέρωσε το track number,. έχω πάρει από το μαγαζί πάνω από 10 φορές ποτέ κάτι τέτοιο δεν μου είχε τύχη... αλήθεια λένε ότι δεν ενημερώνεται το track η πουλάνε παραμύθια και να ζητήσω refund?
Link to comment
Share on other sites

demi είναι πιθανό. Όταν πλησιάζεις τις 45 μέρες κάνε dispute.

 

Για root έχουμε κάτι για kitkat;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

demi είναι πιθανό. Όταν πλησιάζεις τις 45 μέρες κάνε dispute.

 

Για root έχουμε κάτι για kitkat;

thanx βασικά στης 30 θα κάνω (πρώτα θα ζητήσω ευγενικά από το κατάστημα να κάνει refund και αν δεν τότε dispute από το PayPal)

απλός παραξενευομαι τόσες αγορές έχω κάνει από εκεί πάντα όλα άψογα και ξαφνικά πουσ... α

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε βαλει τα κιτκατ στο μοντελο με τον z2580 ποσο σκορ σας βγαζει τωρα στο antutu

 

Kitkat: 28015

4.3: 27805

http://i59.tinypic.com/ifpdo4.jpg

 

Η μετάβαση σε 4.4 έγινε εύκολα χωρίς να χαθεί τίποτα... έκανα μόνο ένα Wipe cache έτσι για ..."ψυχολογικούς λόγους"

 

Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω Root και με τις εύκολες μεθόδους δεν κατάφερα να έχω....

Θα περιμένω λίγο ακόμα και αν δε βγει τίποτα θα δοκιμάσω αυτό: http://www.asuszenfoneblog.com/2014/10/how-to-root-asus-zenfone-5-kitkat.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω Root και με τις εύκολες μεθόδους δεν κατάφερα να έχω....

Θα περιμένω λίγο ακόμα και αν δε βγει τίποτα θα δοκιμάσω αυτό: http://www.asuszenfoneblog.com/2014/10/how-to-root-asus-zenfone-5-kitkat.html

 

Για root υπάρχει πλέον εύκολη (One click root) λύση, δες εδώ... http://www.asus-zenfone.com/2014/10/zenfone-how-to-root-zenfone-kitkat.html

 

Δουλεύει δοκιμασμένα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ανανεωμένα αρχεία για root θα τα κατεβάσετε από εδώ.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βγάλανε το kitkat firmware από το site της asus ή κάνω κάτι λάθος;;

http://www.asus.com/gr/Phones/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/

 

έχει μέχρι την V1.18.40.9

 

Ελπίζω να το βγάλανε για να διορθώσουνε τα bugs.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι εμένα παίζει μια χαρά, δεν έχει κολλήσει (ακόμα και ελπίζω να μην αρχίσει) και παίζουν όλα κανονικά...

ουτε φακτορι ρισέτ δεν έκανα, σήμερα ειχα σκοπό να κάνω ΚΚ και τη συσκευή της αδερφής μου, αλλα θα περιμένω λίγο ακόμα! :O

Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

περα απο ενα κολληματακι οταν εβγαζα φωτογραφιες τις πρωτες μερες που την περασα , που κι αυτο εστρωσε . Ολα δουλευουν μια χαρα με ΚΚ
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έχει πάθει κανείς άλλος, αλλά το τηλέφωνό μου έχει στραβώσει. Συγκεκριμένα "τραβάει" στη μια διαγώνο, έτσι όπως μπαίνει στην τσέπη του παντελονιού (το βάζω με την οθόνη προς τα μέσα και με την κορφή προς τα κάτω, δηλαδή τρβάει η διαγώνιος που είναι η μπροστινή κάμερα). Βγάζοντας τη θήκη σιλικόνης φαίνεται ότι το καπάκι έχει ένα κενό.

Το πίεσα λίγο και επανήλθε, αλλά μόλις το ξανάβαλα στην τσέπη στράβωσε πάλι.

Αναγκάζομαι τώρα και το κρατάω όλη την ώρα στο χέρι.

Με έχει ξενερώσει το όλο θέμα, αν και ευτυχώς δεν έχει παρουσιάσει κάποια δυσλειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια εφαρμογή που τρώει μπαταρία είναι το Skype

 

εμενα μονο με το προξιμιτη οποτε το ποιανει και δεν δουλευει κατ αλλα μια χαρα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άλλη μια εφαρμογή που τρώει μπαταρία είναι το Skype

 

Root -> Xposed framework -> Greenify και απενεργοποιείς ότι δεν θέλεις να τρέχει άσκοπα στο background.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για root υπάρχει πλέον εύκολη (One click root) λύση, δες εδώ... http://www.asus-zenfone.com/2014/10/zenfone-how-to-root-zenfone-kitkat.html

 

Δουλεύει δοκιμασμένα.

 

Δοκιμασμένο και από εδώ. Rooted finally !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...