Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω στείλει ένα δέμα επιστροφή κίνα (RE025379859GR) και βγάζει πως δεν παραδόθηκε . Από μια μεριά είναι λογικό καθώς έχουν αργία αλλά μήπως το δέμα επιστραφεί πρωτού ανοίξουν τα καταστήματα ? Είχε κανείς άλλος ανάλογη εμπειρία ? Έχω στείλει ήδη μύνημα στο κατάστημα και περιμένω από δευτέρα απάντηση .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έχω στείλει ένα δέμα επιστροφή κίνα (RE025379859GR) και βγάζει πως δεν παραδόθηκε . Από μια μεριά είναι λογικό καθώς έχουν αργία αλλά μήπως το δέμα επιστραφεί πρωτού ανοίξουν τα καταστήματα ? Είχε κανείς άλλος ανάλογη εμπειρία ? Έχω στείλει ήδη μύνημα στο κατάστημα και περιμένω από δευτέρα απάντηση .

 

Δευτέρα ανοίγουν τα καταστήματα όποτε δεν πιστεύω πως πρέπει να ανησυχείς.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα δέμα σε αυτή την κατάσταση Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-10-2014 20:54 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Εγώ όμως μένω στο νομό Αχαΐας.

Στον οδηγό στην πρώτη σελίδα είδα πως θα έπρεπε να γράφει τον νομό που ανήκω.

Θα το στείλουν από το εκεί ή υπάρχει κάποιο πιθανόν πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει η διαλογή και θα φύγουν τα δέματα γιά τις πόλεις προορισμού ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που έχω ανοίξει case στο ebay και ο πωλητής αργεί να απαντήσει, μέχρι πότε έχει διορία να απαντήσει στο case;

Κι αν παρέλθει η διορία αυτή, η υπόθεση κλείνει θετικά για εμένα ή πρέπει να περιμένω μέχρι το αυτόματο κλείσιμο της υπόθεσης;

 

ΥΓ. Έχω στείλει από 01/10 στις 16:32 και μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει απαντήσει στην υπόθεση..

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που έχω ανοίξει case στο ebay και ο πωλητής αργεί να απαντήσει, μέχρι πότε έχει διορία να απαντήσει στο case;

Κι αν παρέλθει η διορία αυτή, η υπόθεση κλείνει θετικά για εμένα ή πρέπει να περιμένω μέχρι το αυτόματο κλείσιμο της υπόθεσης;

 

ΥΓ. Έχω στείλει από 01/10 στις 16:32 και μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει απαντήσει στην υπόθεση..

Αν δεν σου απαντήσει θα κάνεις claim όταν έρθει η ώρα σου, θα δικαιωθεις και τέλος.. Όμως μήπως δεν έχει απαντήσει λόγω αργίες στη Κίνα;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου απαντήσει θα κάνεις claim όταν έρθει η ώρα σου, θα δικαιωθεις και τέλος.. Όμως μήπως δεν έχει απαντήσει λόγω αργίες στη Κίνα;

Claim πώς θα καταλάβω ότι ήρθε η ώρα να κάνω και με ποιον τρόπο το κάνω;

Ο πωλητής είναι από Γερμανία.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Claim πώς θα καταλάβω ότι ήρθε η ώρα να κάνω και με ποιον τρόπο το κάνω;

Ο πωλητής είναι από Γερμανία.

Εάν δεν απαντήσει θα κλείσει υπέρ σου η υπόθεση.

Μην ανησυχείς, θα σου βγάλει πότε λήγει η προθεσμία και θα σε ειδοποιήσει ότι απαιτείται ενέργεια εκ μέρους σου.

Επίσης, εάν θέλεις βάλε το λινκ με τον πωλητή γιά να δούμε τι ρόλο παίζει .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Tracking Number που τελειώνει σε ΥW

YC248660759YW

 

Το οποίο γίνεται tracking εδώ πέρα http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp

Και δείχνει πως έφτασε στο Αεροδρόμιο της Αθήνας.

 

Το ενδιαφέρον είναι πως δείχνει πως το δέμα έφυγε με πολιτική πτήση.

Την LH721 είναι η πτήση Beijing- Frankfurt

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής.

 

Η πολιτικές πτήσεις μεταφέρουν τέτοια πακέτα; :worry: :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν απαντήσει θα κλείσει υπέρ σου η υπόθεση.

Μην ανησυχείς, θα σου βγάλει πότε λήγει η προθεσμία και θα σε ειδοποιήσει ότι απαιτείται ενέργεια εκ μέρους σου.

Επίσης, εάν θέλεις βάλε το λινκ με τον πωλητή γιά να δούμε τι ρόλο παίζει .... :)

Πάντως λέει ότι η υπόθεση θα κλείσει αυτόματα στις 30/10.. Υπάρχει πιθανότητα και νωρίτερα να κλείσει υπέρ μου;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λέει ότι η υπόθεση θα κλείσει αυτόματα στις 30/10.. Υπάρχει πιθανότητα και νωρίτερα να κλείσει υπέρ μου;

Εάν περάσουν 10 ημέρες από τότε που άνοιξες υπόθεση και δεν απαντήσει ο πωλητής, στείλε του εσύ ξανά μηνύματα, και κανε claim με το αιτιολογικό ότι δεν απαντάει και θα κλείσουν την υπόθεση υπέρ σου.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τo tracking της 4px το λαμβάνουμε καθόλου υπόψιν μας ή όχι ? Γιατί αναφέρει ένα πακέτο ότι πήγε στο SESTO στην Ιταλία, μετά επέστρεψε HK και μετά τίποτα. Ενώ έπρεπε να γράφει GRATH.

 

H SGpost έχει κανονικά τη λογική διαδρομή και τα ελτα απλά το κλείσιμο ips.

 

Αν ισχύουν της 4px το πακετάκι κάνει βόλτες Ασία-Ευρώπη ?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό ταχυδρομείο σου το έστειλαν ;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να το ψάξεις στην SG, όχι σε άλλα site ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τo tracking της 4px το λαμβάνουμε καθόλου υπόψιν μας ή όχι ? Γιατί αναφέρει ένα πακέτο ότι πήγε στο SESTO στην Ιταλία, μετά επέστρεψε HK και μετά τίποτα. Ενώ έπρεπε να γράφει GRATH.

 

H SGpost έχει κανονικά τη λογική διαδρομή και τα ελτα απλά το κλείσιμο ips.

 

Αν ισχύουν της 4px το πακετάκι κάνει βόλτες Ασία-Ευρώπη ?

 

αδερφέ και γω παραγγελία λογικά ίδια μέρα με σένα (σάκος 4234) απο SG post με κλείσιμο IPS 17/09 έχω Despached από 19/09 και το 4px έβγαλε ότι είναι HONG KONG 26/09 8 το πρωί. Ας ελπίσουμε αυτήν την εβδομάδα να έχουμε νέα από το πακετάκι...

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ και γω παραγγελία λογικά ίδια μέρα με σένα (σάκος 4234) απο SG post με κλείσιμο IPS 17/09 έχω Despached από 19/09 και το 4px έβγαλε ότι είναι HONG KONG 26/09 8 το πρωί. Ας ελπίσουμε αυτήν την εβδομάδα να έχουμε νέα από το πακετάκι...

 

Οι "σάκκοι" δεν έχουν καμμία σχέση με το πότε έφυγε το δέμα, ανιχνεύστε τα δέματά σας στο ταχυδρομείο που σας το έστειλε και αφήστε τα άλλα .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Tracking Number που τελειώνει σε ΥW

YC248660759YW

 

Το οποίο γίνεται tracking εδώ πέρα http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp

Και δείχνει πως έφτασε στο Αεροδρόμιο της Αθήνας.

 

Το ενδιαφέρον είναι πως δείχνει πως το δέμα έφυγε με πολιτική πτήση.

Την LH721 είναι η πτήση Beijing- Frankfurt

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής.

 

Η πολιτικές πτήσεις μεταφέρουν τέτοια πακέτα; :worry: :blink:

Με τον ίδιο αριθμό πτήσης μου γράφει κι εμένα οτι έφτασε ένα δεματάκι σήμερα Ελλάδα.

Ένα αεροπλάνο μόνο τις κάνει αυτές τις πτήσεις; LOL

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο αριθμό πτήσης μου γράφει κι εμένα οτι έφτασε ένα δεματάκι σήμερα Ελλάδα.

Ένα αεροπλάνο μόνο τις κάνει αυτές τις πτήσεις; LOL

 

Δεν ξέρω ρωτάω... :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά όσοι ανησυχείτε με τα δέματά σας (πχ έχουν κολλήσει σε κάποιο status), όπως το δικό μου που εδώ και δύο βδομάδες είναι στο ''The item is pre-advised'' (κάτι που δεν είναι φυσιολογικό), μίλησα με τη Selina απ'το Vickmall και μου είπε : I have tracked all the packages that had sent out after Sep 15th, I was surprised, all the packages online was delayed. The post office customer service told me that because of Iphone 6, there is strictly examination of customs this period.

(Φαντάζομαι μάθατε τι έγινε με τα λαθραία Iphone 6).

Το λέω μπας και δώσω κουράγιο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει η κυρά τέτοια στο Vickmall, αλλά The item is pre-advised σημαίνει ότι ΔΕΝ το έστειλε ακόμη ο πωλητής στο ταχυδρομείο .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε ξένα φόρουμ αναφέρουν ότι είχανε κλείσει τα τελωνεία για κάποιες μέρες και μάλλον αυτό ισχύει

 

Due to high profile seizures of illicit material at the border crossing between Shenzhen and Hong Kong, China customs closed the border completely from Saturday 13th to Monday 15th of September. This is currently affecting all logistics companies. All efforts are being made to minimize the impact. Upon receiving further updates from China we will update all affected customers accordingly. Thank you for your patience.
Edited by avcargo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει η κυρά τέτοια στο Vickmall, αλλά The item is pre-advised σημαίνει ότι ΔΕΝ το έστειλε ακόμη ο πωλητής στο ταχυδρομείο .... :)

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα της κυρα τέτοιας, τα πράγματα έχουν φύγει απ' την Κίνα και έχουν κολλήσει στη Σιγκαπούρη, εκεί δηλαδή που όλα περνάνε έλεγχο μέχρι να σταλθούν στα ταχυδρομεία επιλογής μας (Post NL και πάει λέγοντας), έως ότου φτάσουν Ελλάδα .... :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά όσοι ανησυχείτε με τα δέματά σας (πχ έχουν κολλήσει σε κάποιο status), όπως το δικό μου που εδώ και δύο βδομάδες είναι στο ''The item is pre-advised'' (κάτι που δεν είναι φυσιολογικό), μίλησα με τη Selina απ'το Vickmall και μου είπε : I have tracked all the packages that had sent out after Sep 15th, I was surprised, all the packages online was delayed. The post office customer service told me that because of Iphone 6, there is strictly examination of customs this period.

(Φαντάζομαι μάθατε τι έγινε με τα λαθραία Iphone 6).

Το λέω μπας και δώσω κουράγιο!!

 

Εφτασαν Ολλανδια πριν λιγο, όλα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις το tracking number από άλλη ιστοσελίδα.

Γράφει αρκετές στον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

Αν δεν δίνει πουθενά πληροφορίες υπάρχει περίπτωση να μην το έχουν στείλει.

 

ευχαριστω φιλε για την απαντηση εχει εξελιξη η παραγγελεια οκ..

 

http://prntscr.com/4tmid2

 

http://prntscr.com/4tmjeb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...