Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά από τότε που ξανά άνοιξα το Facebook και έβαλα whatsapp ρουφάει την μπαταρία εκεί που έβγαζε σχεδόν 2 μέρες. Θέλω κάποιο πρόγραμμα να απομόνωση αυτά που δεν θέλω να φορτώνουν όταν ανοίγει το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

το νεο bug που βρηκαν στην 4.3 στον aosp browser το διαβασετε?μας ανησυχει κατι πρεπει να κανουμε κατι?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ποιο module; Μάλλον θα μιλάς για το xposed framework. Το έβαλες και δουλεύει κανονικά χωρίς να χρειαστεί να κάνεις το σχετικό πείραγμα για τις intel based συσκευές; Ποια modules χρησιμοποιείς;

 

Ναι αυτό εννοώ. Χωρίς να διαβάσω το οτιδήποτε(και προϊδεαστω για το οτιδήποτε) , κατέβασα τον installer από XDA. Έκανα εγκατάσταση, έκανε επανεκκίνηση και μετά προσθεσα nlpbounce, youtube adaway, crappalinks, wifi fake, gravity box.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η παραγωγή του 4G ...

 

κατα την γνωμη μου πολυ υποδεέστερο απο την εκδοση μας με intel...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Εχω παραγγειλει το Zenfone5 me 2gb ram 8gb rom. Αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου βαλουν την WW αρα θα μου ερθει κινεζικο :(

Μπορειτε να μου πειτε αν θα ειναι ευκολο ή δυσκολο να εγκαταστησω εγω την WW εκδοση

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Εχω παραγγειλει το Zenfone5 me 2gb ram 8gb rom. Αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου βαλουν την WW αρα θα μου ερθει κινεζικο :(

Μπορειτε να μου πειτε αν θα ειναι ευκολο ή δυσκολο να εγκαταστησω εγω την WW εκδοση

Ευχαριστω

Τελευταίο post της προηγούμενης σελίδας....

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αυτό εννοώ. Χωρίς να διαβάσω το οτιδήποτε(και προϊδεαστω για το οτιδήποτε) , κατέβασα τον installer από XDA. Έκανα εγκατάσταση, έκανε επανεκκίνηση και μετά προσθεσα nlpbounce, youtube adaway, crappalinks, wifi fake, gravity box.

 

Με την 1.18 είσαι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο post της προηγούμενης σελίδας....

 

σε ευχαριστω πολυ και ιδικα για την γρηγορη απαντηση σου. μου εφυγε ενα αγχος που ειχα :happy:

αν καπου κολλησω λογο οτι δεν το κατεχω το σπορ :O και λογο οτι ειναι το πρωτο μου κιν με android, ελπιζω οτι θα με βοηθησει καποιος απο εδω μεσα, σωστα; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανενας το ASUS ΖΕΝFONE 5 από minideal??

 

Ναι, αν ψάξεις πιο πίσω θα βρεις άτομα που το πήραν από minideal, αλλά οι πιο πολλοί πρέπει να έχουμε ψωνίσει από vickmall και δεν έχει αναφερθεί κάποιο παράπονο (+ το στέλνουν με την ww rom χωρίς root).

Link to comment
Share on other sites

με πια καταληξη του αρχειου των επαφων μπορω να τις περασω σε android κιν;

εχω παρει τις επαφες μου με 3 διαφορετικες καταληξεις ".spb" ".csv" ".vcf"

με πιο προγραμμα μετα τις περναμε στο zenfone;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για εγκατάσταση TWRP Recovery στο Zenfone 5 ακολουθούμε τις οδηγίες που θα βρούμε εδώ. Είναι δοκιμασμένο ότι δουλεύει αν και λίγο laggy, περιμένουμε νεότερη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα για τα παράπονα.

Εχθές έκανα ταξίδι με τρένο στην Αθήνα, σε όλη την διαδρομή δεν είχε σήμα οπότε και αυτό έψαχνε συνέχεια, η διαδρομή είναι περίπου 6 ωρες., από την Μπριζ το εβγαλα 1 ώρα πριν ανέβω στο τρένο Χωρίς ιδιαίτερη χρήση μέσα στο τρένο (περίπου μισή ώρα κλήσεις) με αποτέλεσμα όταν κατέβηκα να είναι περίπου στο 50%, είχα το άγχος ότι δεν θα με φτάσει η Μπαταρία . Όταν έφτασα στην Αθήνα χρησιμοποίησα το GPS περίπου 10 λεπτά και σχεδόν ένα 15λεπτο δεδομένα, με 2 - 3 κλήσεις μικρής διάρκειας και με κλειστές τις εφαρμογές που δεν χρειαζόταν, (μόνο τα βασικά του τηλεφώνου είχα ανοιχτα) η Μπαταρία έφτασε στο 30 και ήθελα περίπου 10 ώρες για να επιστρέψω σπίτι και να φορτίσει. Αυτό ήταν απογοήτευση.

Η άλλη απογοήτευση ήταν ότι το στίγμα του GPS μου έδειχνε ότι βρίσκομαι ένα δρόμο πιο πάνω.

Συνηθισμένος από το Ν8 όταν βγήκα στον ήλιο περίμενα να δω την οθόνη άνετα. Μέχρι που σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά πρώτα θα βγάλω το παλιόfacebook και whatsapp

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

με πια καταληξη του αρχειου των επαφων μπορω να τις περασω σε android κιν;

εχω παρει τις επαφες μου με 3 διαφορετικες καταληξεις ".spb" ".csv" ".vcf"

με πιο προγραμμα μετα τις περναμε στο zenfone;

 

Δεν χρειάζεσαι κάποιο ιδιαίτερο πρόγραμμα. Βάζεις το αρχείο με κατάληξη .vcf στην εσωτερική μνήμη του zenfone και μετά στις επαφές - διαχείριση επαφών - εισαγωγή/εισαγωγή - εισαγωγή από τον χώρο αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα για τα παράπονα.

Εχθές έκανα ταξίδι με τρένο στην Αθήνα, σε όλη την διαδρομή δεν είχε σήμα οπότε και αυτό έψαχνε συνέχεια, η διαδρομή είναι περίπου 6 ωρες., από την Μπριζ το εβγαλα 1 ώρα πριν ανέβω στο τρένο Χωρίς ιδιαίτερη χρήση μέσα στο τρένο (περίπου μισή ώρα κλήσεις) με αποτέλεσμα όταν κατέβηκα να είναι περίπου στο 50%, είχα το άγχος ότι δεν θα με φτάσει η Μπαταρία . Όταν έφτασα στην Αθήνα χρησιμοποίησα το GPS περίπου 10 λεπτά και σχεδόν ένα 15λεπτο δεδομένα, με 2 - 3 κλήσεις μικρής διάρκειας και με κλειστές τις εφαρμογές που δεν χρειαζόταν, (μόνο τα βασικά του τηλεφώνου είχα ανοιχτα) η Μπαταρία έφτασε στο 30 και ήθελα περίπου 10 ώρες για να επιστρέψω σπίτι και να φορτίσει. Αυτό ήταν απογοήτευση.

Η άλλη απογοήτευση ήταν ότι το στίγμα του GPS μου έδειχνε ότι βρίσκομαι ένα δρόμο πιο πάνω.

Συνηθισμένος από το Ν8 όταν βγήκα στον ήλιο περίμενα να δω την οθόνη άνετα. Μέχρι που σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά πρώτα θα βγάλω το παλιόfacebook και whatsapp

Λοιπόν ας πω κι εγώ κάτι σε αυτό το φόρουμ. Πήγα Βόλο με τρένο αυθημερόν, το πρωί είχα μόνιμα ραδιόφωνο ανοιχτό, στο Βόλο είχα μπολικα τηλέφωνα και GPS και στην επιστροφή είχα αρκετό browsing με αυτό το κάκιστο σήμα που αναφέρεις κι εσύ. Όμως το αποτέλεσμα ηταν καλό μιας και πέρασε την πιο απαιτητική του μέρα με υπόλοιπο 10%. Οπότε ίσως η γνώμη σου για την μπαταρία να είναι βιαστική και τρομάζεις άδικα τους ενδιαφερόμενους. Δεν λέω οτι λες ψέματα, προς θεού, απλά οτι ηταν μάλλον πολύ ειδικές οι συνθήκες τις μέρας σου

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα για τα παράπονα.

Εχθές έκανα ταξίδι με τρένο στην Αθήνα, σε όλη την διαδρομή δεν είχε σήμα οπότε και αυτό έψαχνε συνέχεια, η διαδρομή είναι περίπου 6 ωρες., από την Μπριζ το εβγαλα 1 ώρα πριν ανέβω στο τρένο Χωρίς ιδιαίτερη χρήση μέσα στο τρένο (περίπου μισή ώρα κλήσεις) με αποτέλεσμα όταν κατέβηκα να είναι περίπου στο 50%, είχα το άγχος ότι δεν θα με φτάσει η Μπαταρία . Όταν έφτασα στην Αθήνα χρησιμοποίησα το GPS περίπου 10 λεπτά και σχεδόν ένα 15λεπτο δεδομένα, με 2 - 3 κλήσεις μικρής διάρκειας και με κλειστές τις εφαρμογές που δεν χρειαζόταν, (μόνο τα βασικά του τηλεφώνου είχα ανοιχτα) η Μπαταρία έφτασε στο 30 και ήθελα περίπου 10 ώρες για να επιστρέψω σπίτι και να φορτίσει. Αυτό ήταν απογοήτευση.

Η άλλη απογοήτευση ήταν ότι το στίγμα του GPS μου έδειχνε ότι βρίσκομαι ένα δρόμο πιο πάνω.

Συνηθισμένος από το Ν8 όταν βγήκα στον ήλιο περίμενα να δω την οθόνη άνετα. Μέχρι που σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά πρώτα θα βγάλω το παλιόfacebook και whatsapp

 

Καλημερα!αυτο με το σημα gps μου φαινεται λιγο απιθανο..γιατι το λεω αυτο,με την 1.17 εδειχνε το gps test εδειχνε ακριβεια 12-14 μετρα περιπου οπου και εκει παλι με εδειχνε στο σημειο μου.τωρα στην 1.18 με δειχνει με ακριβεια 6 μετρων οπου και παλι δεν χανω το σημειο μου ολα αυτα βεβαια με tom tom εσυ ποιο χρησιμοποιεις?και στην δουλεια οταν ειμαι αναμεσα σε βουνα και σε λιγο χωμενους δρομους παλι δεν χανω...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Για εγκατάσταση TWRP Recovery στο Zenfone 5 ακολουθούμε τις οδηγίες που θα βρούμε εδώ. Είναι δοκιμασμένο ότι δουλεύει αν και λίγο laggy, περιμένουμε νεότερη έκδοση.

 

Δοκιμασμένο και από μένα, επιβεβαιώνω την σωστή λειτουργία του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!αυτο με το σημα gps μου φαινεται λιγο απιθανο..γιατι το λεω αυτο,με την 1.17 εδειχνε το gps test εδειχνε ακριβεια 12-14 μετρα περιπου οπου και εκει παλι με εδειχνε στο σημειο μου.τωρα στην 1.18 με δειχνει με ακριβεια 6 μετρων οπου και παλι δεν χανω το σημειο μου ολα αυτα βεβαια με tom tom εσυ ποιο χρησιμοποιεις?και στην δουλεια οταν ειμαι αναμεσα σε βουνα και σε λιγο χωμενους δρομους παλι δεν χανω...

 

Φιλε μου η ακριβεια 6 μετρων δεν ειναι καλη,καθολου μαλιστα,πρεπει να εισαι στα 2-3 μετρα για να μην χανεις λωριδες ας πουμε.

Δοκιμασε το gps test και πες μου ποσο ακριβεια σου δειχνει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η ακριβεια 6 μετρων δεν ειναι καλη,καθολου μαλιστα,πρεπει να εισαι στα 2-3 μετρα για να μην χανεις λωριδες ας πουμε.

Δοκιμασε το gps test και πες μου ποσο ακριβεια σου δειχνει.

 

λοιπον!στην μια εχω 4 και στην αλλη 6 αλλα,αυτο που παρατηρησα επειδη ειναι η πρωτη φορα που το κρατησα λιγη ωρα και πηγαινοντας περα δωθε στην αυλη ειναι οτι απο 4 γινεται 6,8,12,14 και ξανα παλι 4,8,6 δηλαδη δεν ειναι σταθερο πολλες φορες το ποιο σταθερο που ειδα ειναι το 6

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

λοιπον!στην μια εχω 4 και στην αλλη 6 αλλα,αυτο που παρατηρησα επειδη ειναι η πρωτη φορα που το κρατησα λιγη ωρα και πηγαινοντας περα δωθε στην αυλη ειναι οτι απο 4 γινεται 6,8,12,14 και ξανα παλι 4,8,6 δηλαδη δεν ειναι σταθερο πολλες φορες το ποιο σταθερο που ειδα ειναι το 6

Ναι δεν ειναι και οτι καλυτερο το 6,το 4 ειναι ανεκτο βεβαια,αλλα με τοσους δορυφορους,και glonass,μαλιστα,ειναι σχετικα χαμηλο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι και οτι καλυτερο το 6,το 4 ειναι ανεκτο βεβαια,αλλα με τοσους δορυφορους,και glonass,μαλιστα,ειναι σχετικα χαμηλο.

 

παντως το fastergps δεν εγκαθιστα καινουρgιο gps.conf δηλαδη κανονικα ποσο επρεπε να ειχε?γιατι στο changelog λεει

3. [GPS] Add Broadcom SW solution for GPS

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...