Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι με recovery 5xx?

Touch recovery και 6χχ δεν παίζουν σταθερά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ελπίζω να έκανες unrar το αρχείο...

 

Δεν γνωρίζω με ποιο recovery είμαι. Από που το βλέπω; Πέρα από τις εφαρμογές που έβαλε το mktdroid tools για να κάνει τη συσκευή root δεν έχω βάλει κάτι άλλο. Κάνω reboot σε recovery mode, σβήνω δεδομένα, επιλέγω το zip αρχείο (το έκανα unrar) και λήξη. Χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποια άλλη εφαρμογή ή να κάνω και κάποιο άλλο βήμα;

Edited by emsyr
Ορθογραφικό λάθος.
Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω με ποιο recovery είμαι. Από που το βλέπω; Πέρα από τις εφαρμογές που έβαλε το mktdroid tools για να κάνει τη συσκευή root δεν έχω βάλει κάτι άλλο. Κάνω reboot σε recovery mode, σβήνω δεδομένα, επιλέγω το zip αρχείο (το έκανα unrar) και λήξη. Χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποια άλλη εφαρμογή ή να κάνω και κάποιο άλλο βήμα;

 

Τι σφάλμα σου βγάζει στο aborted? Έχει κωδικό σφάλματος και αιτία

Link to comment
Share on other sites

Τι σφάλμα σου βγάζει στο aborted? Έχει κωδικό σφάλματος και αιτία

 

Δε μου βγάζει κωδικό σφάλματος. Αυτό που γράφει μετά την επιλογή του zip αρχείου είναι :

-- Install /sdcard ...

Installation aborted.

 

Κι από κάτω το ρομπoτάκι ξαπλωτό παραλία μ' ένα θαυμαστικό σε κόκκινο τρίγωνο στην κοιλίτσα...

Ελπίζω να σου δίνω να καταλάβεις σε ποιο στάδιο είμαι.

Επάνω γράφει : Android system recovery <3e>

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Δε μου βγάζει κωδικό σφάλματος. Αυτό που γράφει μετά την επιλογή του zip αρχείου είναι :

-- Install /sdcard ...

Installation aborted.

 

Κι από κάτω το ρομπoτάκι ξαπλωτό παραλία μ' ένα θαυμαστικό σε κόκκινο τρίγωνο στην κοιλίτσα...

Ελπίζω να σου δίνω να καταλάβεις σε ποιο στάδιο είμαι.

Επάνω γράφει : Android system recovery <3e>

 

Τώρα που το ξαναβλέπω η μόνη επιλογή που έχει λέει :

> apply update from sdcard

ενώ στους οδηγούς τα μενού έχουν κάποια επιλογή του τύπου

> install zip file from sdcard

Τι δεν πάει καλά εδώ ;

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναβλέπω η μόνη επιλογή που έχει λέει :

> apply update from sdcard

ενώ στους οδηγούς τα μενού έχουν κάποια επιλογή του τύπου

> install zip file from sdcard

Τι δεν πάει καλά εδώ ;

 

Δεν έχεις εγκαταστήσει το recovery με το mtkdroid tools. Δες τους οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις εγκαταστήσει το recovery με το mtkdroid tools. Δες τους οδηγούς.

 

Επιτυχία!!! Είχες δίκιο. Ακολούθησα τον οδηγό από το http://www.smarty.smartdigi.gr , δημιούργησε cwm recovery, το εγκατέστησε, μπήκα στο cwm recovery boot menu, βρήκα την επιλογή install from zip file, έκανα την εγκατάσταση της custom rom και (με τη 2η) η συσκευή δούλεψε μια χαρά.

Πριν απ' αυτό, επειδή δεν είχα καταλάβει ακριβώς τι πρέπει να κάνω, έμπαινα σ' ένα recovery boot menu της αυθεντικής rom και νόμιζα ότι από 'κει θα έκανα την εγκατάσταση της custom rom (που πα ρε καραμήτρο!!!).

Τώρα θα δουλέψω λίγο αυτή τη rom και μετά θα κατεβάσω να εγκαταστήσω τη golden.

 

Δύο ερωτησούλες :

1. Το cwm recovery λογικά μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για να επαναφέρω το τηλέφωνο σε περίπτωση κολλήματος, σωστά;

1. Το air gestures και η απάντηση πάνω από το τζαμάκι του smart cover δουλεύουν κανονικά; Τα πάλεψα λίγο αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Και πάλι ευχαριστώ την ομάδα Smartdigi για τη δουλειά της και τη βοήθεια!!!

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Επιτυχία!!! Είχες δίκιο. Ακολούθησα τον οδηγό από το http://www.smarty.smartdigi.gr , δημιούργησε cwm recovery, το εγκατέστησε, μπήκα στο cwm recovery boot menu, βρήκα την επιλογή install from zip file, έκανα την εγκατάσταση της custom rom και (με τη 2η) η συσκευή δούλεψε μια χαρά.

Πριν απ' αυτό, επειδή δεν είχα καταλάβει ακριβώς τι πρέπει να κάνω, έμπαινα σ' ένα recovery boot menu της αυθεντικής rom και νόμιζα ότι από 'κει θα έκανα την εγκατάσταση της custom rom (που πα ρε καραμήτρο!!!).

Τώρα θα δουλέψω λίγο αυτή τη rom και μετά θα κατεβάσω να εγκαταστήσω τη golden.

 

Δύο ερωτησούλες :

1. Το cwm recovery λογικά μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για να επαναφέρω το τηλέφωνο σε περίπτωση κολλήματος, σωστά;

1. Το air gestures και η απάντηση πάνω από το τζαμάκι του smart cover δουλεύουν κανονικά; Τα πάλεψα λίγο αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Και πάλι ευχαριστώ την ομάδα Smartdigi για τη δουλειά της και τη βοήθεια!!!

 

Με το cwm ναι κάνεις ότι θες

Το air gesture δουλεύει στις βιβλιοθήκες φώτο και βίντεο.

Και σε launcher με τον mama launcher μόνο.

Ναι δουλεύει η απάντηση πάνω από το τζαμάκι εάν βρείς ακριβώς το σημείο που θα αγγίξεις και το κάνεις αργά και απαλά....

Για μένα άχρηστο. Δεν το χρησιμοποιώ κάν μια κουταμάρα και μισή . Εάν έχεις τίποτα πίεση και νεύρα ίσα που το τσάκισες στον τοίχο εάν πρέπει να απαντήσεις από το τζαμάκι....:D

Link to comment
Share on other sites

--Μου εβγαλε σημερα μια ενημερωση συστηματος (Version 0502/010$20140919)

(Kingzone K1 Pro)

Προσπαθησα να την κανω αλλα μου εβγαλε "Αποτυχια Ενημερωσης"...

Τι μπορω να κάνω στην συνεχεια για να εγκατασταθει η ενημερωση?

 

--Οταν κανουμε την διαδικασια backup (MTK Droid Root & Tolls v2.5.3) και μας πετάει κάποια στιγμή το "Packing" απαντάμε "YES" or "NO" ?

Πατησα "YES"..

Προσπάθησα να κάνω αυτό το Backup CWM menu (επρεπε να αναποδογυρισω την συσκευη γιατι βγηκε upsidedown...το menu..) στην sdcard ext αλλα μου ελεγε οτι δεν βρισκει external sd card.. και το εκανε(πιθανολογώ..) στην εσωτερική..

Μετά προσπάθησα με κάθε επιλογή να περάσω το σημερινό update αλλά όλες τις φορές..Aborted..

Το έχω και σε zip (update.zip) και στην εσωτερική και στην εξωτερική καρτα..

 

E:unknown volume for path [/sdcard2/update.zip]

E:Can't mount /sdcard2/update.zip]

Installation aborted

 

---Installing: /emmc/update.zip

Finding update package...

Opening update package...

Verifying update package...

Installing update...

assert failed:getprop("ro.product.device") == "htt92_wet_jb9" ll

getprop("ro.build.product") == "htt92_wet_jb9"

E:Error in /emmc/update.zip

(Status 7)

Installation aborted

 

..βλέπω και κατι για..sdcard2.. Απο που προεκυψε αυτη η sdcard2.. :worry:

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Update 19/9........???Τι είναι αυτό.... Official η' update στην ρομ του Smartdigi???
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Update 19/9........???Τι είναι αυτό.... Official η' update στην ρομ του Smartdigi???

 

Δεν ξέρω,ειμαι με την official..(Kingzone K1 Pro)

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,ειμαι με την official..(Kingzone K1 Pro)

 

Α.... Ίσως είναι κάποιο update για την "pro" έκδοση (1g RAM, 8g rom)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από χρήση 2.5 μηνών του K1 turbo μπορώ να πω,πως τα αρνητικά για μένα της συσκευής είναι η μπαταρία,η φωτεινότητα και κυρίως ο ήχος.

Το θέμα της μπαταρίας μπορώ να το ξεπεράσω καθώς λύσεις υπάρχουν.Το ίδιο και για την φωτεινότητα (γούστα είναι αυτά!!).

Ο ήχος όμως είναι άστα να πάνε!!Πρόσφατα έφτασε το κινητό της συζύγου μου ένα Jiayu G4S και έπαθα πλάκα.

Φωτεινότητα τρομερή,ήχος απίστευτος και στην καθαρότητα και στην δύναμη του.Για την μπαταρία του δεν θα πω τίποτα καθώς τα 3000 mah τα λένε από μόνα τους.Πολλοί θα πουν.........και γιατί ρε μεγάλε δεν πήρες ένα Jiayu και συ???Τώρα πλέον είναι αργά έχω το kingzone.Έτσι το ρούταρα ελπίζοντας κάτι να πετύχω είτε μέσω mobileuncle tools είτε με το viper4android.Αν και είδα διαφορά κυρίως με το mobileuncle tools δεν ήταν αυτή που θα ήθελα.Η ένταση αυξήθηκε αλλά υπήρχε παραμόρφωση στα ηχεία.Ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα σ'αυτό το λίνκ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος άλλος οδηγός ή τι εσείς κάνατε και αν είδατε πραγματική βελτίωση.Σε κάποιο πόστ ο smartdigi ανέφερε πως με το viper4android ο ήχος ήταν τόσο δυνατός που είχε την ένταση στο μισό.Παρόλο που έβαλα την Rom του,δεν είδα και ιδιαίτερα αποτελέσματα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από χρήση 2.5 μηνών του K1 turbo μπορώ να πω,πως τα αρνητικά για μένα της συσκευής είναι η μπαταρία,η φωτεινότητα και κυρίως ο ήχος.

Το θέμα της μπαταρίας μπορώ να το ξεπεράσω καθώς λύσεις υπάρχουν.Το ίδιο και για την φωτεινότητα (γούστα είναι αυτά!!).

Ο ήχος όμως είναι άστα να πάνε!!Πρόσφατα έφτασε το κινητό της συζύγου μου ένα Jiayu G4S και έπαθα πλάκα.

Φωτεινότητα τρομερή,ήχος απίστευτος και στην καθαρότητα και στην δύναμη του.Για την μπαταρία του δεν θα πω τίποτα καθώς τα 3000 mah τα λένε από μόνα τους.Πολλοί θα πουν.........και γιατί ρε μεγάλε δεν πήρες ένα Jiayu και συ???Τώρα πλέον είναι αργά έχω το kingzone.Έτσι το ρούταρα ελπίζοντας κάτι να πετύχω είτε μέσω mobileuncle tools είτε με το viper4android.Αν και είδα διαφορά κυρίως με το mobileuncle tools δεν ήταν αυτή που θα ήθελα.Η ένταση αυξήθηκε αλλά υπήρχε παραμόρφωση στα ηχεία.Ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα σ'αυτό το λίνκ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος άλλος οδηγός ή τι εσείς κάνατε και αν είδατε πραγματική βελτίωση.Σε κάποιο πόστ ο smartdigi ανέφερε πως με το viper4android ο ήχος ήταν τόσο δυνατός που είχε την ένταση στο μισό.Παρόλο που έβαλα την Rom του,δεν είδα και ιδιαίτερα αποτελέσματα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε απάντηση.

 

Καλησπέρα δεν είπα ότι με την rom βελτιώθηκε ο ήχος. Είπα ότι με root & viper4android δυνάμωσε πολύ.

όσον αφορά την παραμόρφωση είναι θέμα ρύθμισης του viper4android. επειδή δεν έχει lound bass απενεργοποίησε το bass και extra bass να μην παραμορφώνει. Παίζεις με πρίμο-μεσαίες και bass+1 μέχρι εκεί.

 

Το εν λόγω κινητό που αναφέρεις είναι στην κατηγορία ΜΤΚ6589 low cost device , ένα φθηνής κατασκευής κινητό το οποίο πωλείται ακριβά κατά την γνωμη μου. Δηλ έπρεπε να πωλείται 110-135 ευρώ.

 

Φυσικά η μπαταρία 3000mAh για τηλέφωνο 1280Χ720 και μνήμη 2g είναι ότι πρέπει φυσικά και θα κρατάει αφού η οθόνη είναι χαμήλής -μέσης ανάλυσης.

 

Τα χρώματα πάντα είναι ζωντανά στις οθόνες 1280Χ720 διότι έχουν κάποια τρύκ για απόδοση χρωμάτων οι κινέζοι, αλλά....δεν έχει ευκρίνεια διότι δεν είναι HD όπως το Κ1. Για να αποδόσεις χρώμα και ζωντάνια σε HD οθόνη πρέπει να έχεις κινητό όπως το ONEPLUS ONE πχ.Και amoled οθόνη.

 

Ο ήχος σε τέτοιες συσκευές low devices είναι σαφώς καλύτερος στις περισσότερες περιπτώσεις λόγω των παλαιού τύπου μεγαλύτερων ηχείων του φοράνε. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει στο Κ1 λόγω πάχους.

 

Εκατοντάδες είναι τα μοντέλα που κυκλοφορούν , πάντα θα υπάρχει καλύτερο. Προσωπικά με 10 χρόνια στην πλάτη στην κινέζικη αγορά με πάνω από 400 αγορές . Η επιλογή του Κ1 είναι ακριβώς ότι ζητάει κάποιος που του αρέσει η φινέτσα στο κινητό.

 

Πιστεύω ότι το κινητό αυτό απευθύνεται σε λίγους. Λόγω πολλών <<μειονεκτημάτων>> που θα βρούν πολλοί , όπως το βάρος και το μεταλλικό πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν είπα ότι με την rom βελτιώθηκε ο ήχος. Είπα ότι με root & viper4android δυνάμωσε πολύ.

όσον αφορά την παραμόρφωση είναι θέμα ρύθμισης του viper4android. επειδή δεν έχει lound bass απενεργοποίησε το bass και extra bass να μην παραμορφώνει. Παίζεις με πρίμο-μεσαίες και bass+1 μέχρι εκεί.

 

Το εν λόγω κινητό που αναφέρεις είναι στην κατηγορία ΜΤΚ6589 low cost device , ένα φθηνής κατασκευής κινητό το οποίο πωλείται ακριβά κατά την γνωμη μου. Δηλ έπρεπε να πωλείται 110-135 ευρώ.

 

Φυσικά η μπαταρία 3000mAh για τηλέφωνο 1280Χ720 και μνήμη 2g είναι ότι πρέπει φυσικά και θα κρατάει αφού η οθόνη είναι χαμήλής -μέσης ανάλυσης.

 

Τα χρώματα πάντα είναι ζωντανά στις οθόνες 1280Χ720 διότι έχουν κάποια τρύκ για απόδοση χρωμάτων οι κινέζοι, αλλά....δεν έχει ευκρίνεια διότι δεν είναι HD όπως το Κ1. Για να αποδόσεις χρώμα και ζωντάνια σε HD οθόνη πρέπει να έχεις κινητό όπως το ONEPLUS ONE πχ.Και amoled οθόνη.

 

Ο ήχος σε τέτοιες συσκευές low devices είναι σαφώς καλύτερος στις περισσότερες περιπτώσεις λόγω των παλαιού τύπου μεγαλύτερων ηχείων του φοράνε. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει στο Κ1 λόγω πάχους.

 

Εκατοντάδες είναι τα μοντέλα που κυκλοφορούν , πάντα θα υπάρχει καλύτερο. Προσωπικά με 10 χρόνια στην πλάτη στην κινέζικη αγορά με πάνω από 400 αγορές . Η επιλογή του Κ1 είναι ακριβώς ότι ζητάει κάποιος που του αρέσει η φινέτσα στο κινητό.

 

Πιστεύω ότι το κινητό αυτό απευθύνεται σε λίγους. Λόγω πολλών <<μειονεκτημάτων>> που θα βρούν πολλοί , όπως το βάρος και το μεταλλικό πλαίσιο.

 

Κατ'αρχάς να σε ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σου :)

Δεν έχω την πείρα την δικιά σου καθώς για μένα είναι η δεύτερη συσκευή που αγοράζω από τας ανατολάς.Πολλά από αυτά που αναφέρεις δεν τα γνωρίζω οπότε και δεν αμφιβάλω για τίποτα από αυτά που λες.Απλά σε κάποιο πόστ σου πρόσεξα αυτό που είπες για τον ήχο και είπα να το δοκιμάσω.Βέβαια η ένταση του ήχου είναι θέμα υποκειμενικό.Δεν πήγε το μυαλό μου πως είναι θέμα πάχους της συσκευής.Πάντως θα ήθελα να έχει καλύτερο ηχείο και ας αυξάνονταν λίγο το πάχος του.Αν και νομίζω πως στο θέμα αυτό παίζει ρόλο το μέγεθος της μπαταρίας

Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς να σε ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σου :)

Δεν έχω την πείρα την δικιά σου καθώς για μένα είναι η δεύτερη συσκευή που αγοράζω από τας ανατολάς.Πολλά από αυτά που αναφέρεις δεν τα γνωρίζω οπότε και δεν αμφιβάλω για τίποτα από αυτά που λες.Απλά σε κάποιο πόστ σου πρόσεξα αυτό που είπες για τον ήχο και είπα να το δοκιμάσω.Βέβαια ή ένταση του ήχου είναι θέμα υποκειμενικό.Δεν πήγε το μυαλό μου πως είναι θέμα πάχους της συσκευής,οπότε πάω πάσο.

 

Ο ήχος από φυσικής και τεχνικής άποψης βγαίνει από τους παλμόυς που κάνει η μεμβράνη του εκάστοτε ηχείου.

όπως και στο σπίτι , αυτοκίνητο για να αποδόσει ένα ηχείο το βάθος του μπάσου στα 24-27Hz θα πρέπει να υπάρχει ο κατάλληλη απόσταση από σταθερό σημείο στο οποίο ο παλμός του ήχου θα κτυπήσει και θα επιστρέψει με ταχύτητα στα αυτιά μας.

 

Άρα με απλά λόγια χρειάζεται μια ορισμένη απόσταση το ηχείο στην πίσω μεριά για να παίξει το ρόλο του κουτιού <subwoofer> για να αποδόσει ένα ηχείο. Έτσι και στα κινητά. Το κ1 έχει το ηχείο αλλά όχι τον χώρο που θα μπορούσε να αποδόσει και να επιστρέψει στη μεμβράνη να δώσει μπάσο.

Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγω κινητό που αναφέρεις είναι στην κατηγορία ΜΤΚ6589 low cost device .

 

Να σε διορθώσω εδώ πως το κινητό είναι 8-πύρηνο JIAYU G4S Smartphone MTK6592 2GB απλά το αναφέρω :)

Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

Να σε διορθώσω εδώ πως το κινητό είναι 8-πύρηνο JIAYU G4S Smartphone MTK6592 2GB απλά το αναφέρω :)

 

Ακριβώς αυτό είπα είναι ονομαστικα 8 core αλλά κατηγορία ΜΤΚ6589. Το ότι λέι 8 core 6592 δεν σημαίνει ότι αποδίδει 8 core.

Υπάρχου 4core ανώτερα κατα πολύ από 8 core.

 

Πχ η Xiaomi δεν έχει 8 core αλλά έχει βαρβάτα 4 core ανώτερα από τα δικά μας. Τι να λέμε άμα είχε dual sim θα έπερνα xiaomi M4 >>>:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είπα είναι ονομαστικα 8 core αλλά κατηγορία ΜΤΚ6589. Το ότι λέι 8 core 6592 δεν σημαίνει ότι αποδίδει 8 core.

Υπάρχου 4core ανώτερα κατα πολύ από 8 core.

 

Πχ η Xiaomi δεν έχει 8 core αλλά έχει βαρβάτα 4 core ανώτερα από τα δικά μας. Τι να λέμε άμα είχε dual sim θα έπερνα xiaomi M4 >>>:blink:

 

Δηλαδή αν τρέξεις το ίδιο benchmark π.χ. antutu στο kingzone k1s και στο xiaomi m4, στο κομμάτι του επεξεργαστή το xiaomi m4 θα έχει υψηλότερη βαθμολογία;

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν τρέξεις το ίδιο benchmark π.χ. antutu στο kingzone k1s και στο xiaomi m4, στο κομμάτι του επεξεργαστή το xiaomi m4 θα έχει υψηλότερη βαθμολογία;

 

Φυσικά 37.ΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως οι δικοί μας οχτώ πυρήνες είναι πραγματικοί??

 

Ναι είναι πραγματικοί σε πλήρη λειτουργία όποτε χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση. Όπως έχω ήδη πει, η οθόνη σταμάτησε να λειτουργεί. Ωστόσο έχει ένα χτύπημα μικρό στο πλάι. Αν είναι και μου πούνε πως φταίω εγώ, μην το στείλω καθόλου. Τι λέτε, γνωρίζετε πως συμπεριφέρονται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πήγα να κάνω flash την official rom με το sp flash tool. Μόλις σύνδεσα το κινητό έβγαλε την κόκκινη μπάρα στο 100% μετα ένα σφάλμα που δεν το θυμάμαι και τλωρα δεν ανάβει. Αυτό ήταν τελείωσε? Η μπορεί να επανέλθει? Αν και στα Windows λέει unknown device.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πήγα να κάνω flash την official rom με το sp flash tool. Μόλις σύνδεσα το κινητό έβγαλε την κόκκινη μπάρα στο 100% μετα ένα σφάλμα που δεν το θυμάμαι και τλωρα δεν ανάβει. Αυτό ήταν τελείωσε? Η μπορεί να επανέλθει? Αν και στα Windows λέει unknown device.......

 

Όχι δεν τελείωσε, μπορείς να ξανακάνεις την διαδικασία από την αρχή βγάζοντας την μπαταρία για λίγο και ξανασυνδέοντας το κινητό. Εφόσον βέβαια έχεις τους drivers σωστότατους για win7 ή 8.1.

Πιθανόν δεν έχεις εγκατεστημένους τους οδηγούς για τον bootloader της mediatek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...