Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα καταφερα και το ανοιξα. Δεν πηγαινε αλλο! Βιδωσα τον φακο της καμερας και ειναι οκ αυτο το κομματι.

Ακομα ειχε πεσει σοκολατα μαλλον στην υποδοχη των ακουστικων και δεν εμαιναν μεσα , οποτε και το καθαρισα.

Το μονο που εχει μεινει ειναι το ηχειο .Ειναι νεκρο .

Ειδα αυτο το βιντεο :

, το θεμα ειναι που θα βρω ηχειο για να το αντικαταστησω;

Αν δεν ειχε την υπερτεραστια μπαταρια θα το ειχα σπασει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το GeekBuying μου έστειλε λινκ από την JiaYu με τηννεότερη αναβάθμιση για την Ευρώπη.

 

F1-WCDMA version of the English software (overseas exports, the English language version), the latest version number is F1WW-20140714-200639, Android4.2 native English system (including Chinese support), containing the full Google suite of services:

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=213353089&uk=1680007479 (μέσω καλωδίου USB)

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=215485764&uk=1680007479 (μέσω κάρτας SD)

 

Επιλέξτε το κατάλληλο λινκ αναλόγως το τρόπο αναβάθμισης που θέλετε.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται ρε παιδια με τα κινεζικα; Μεσω καλωδιου πχ : συνδεω το καλωδιο και μετα τι παταω; κατι στην τυχη;

 

οταν λεει μεσω καλωδιου εννοει πως το φλασαρισμα της ρομ γινεται με το SPFlashTool απο τον υπολογιστη σου

και μεσω καρτας sd οτι το φλασαρισμα γινεται με cwm περνας δλδ την ρομ που κατεβασες στην καρτα sd και την φλασαρεις με cwm

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω στο κινητό την νέα έκδοση της ΡΟΜ που έχετε παραπάνω, για εγκατάσταση μέσω κάρτας SD, αλλά εκτός του ότι ξεκινάει με ταχύτητα 5-10 kb/sec, μετά από λίγο κολλάει και βγάζει μήνυμα αδύνατη η λήψη.....

 

Μήπως μπορούμε να την κατεβάσουμε και από κάποιο άλλο link ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα. Αν γνωρίζεται κάποιο file hosting (όχι στιλ DropBox, OneDrive κτλ) που δέχεται τόσο μεγάλα αρχεία, στείλτε μου ένα π.μ. Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα. Αν γνωρίζεται κάποιο file hosting (όχι στιλ DropBox, OneDrive κτλ) που δέχεται τόσο μεγάλα αρχεία, στείλτε μου ένα π.μ.

 

Mega Upload ή Google Docs.....ειδικά στο Mega upload, κατέβασε την εφαρμογή Mega από Gplay και αφού κανείς εγγραφή, ανέβασε το αρχείο και δώσε μας link....

 

Update : Την κατέβασα τελικά....Τώρα απλά την επιλέγω μέσα από την εφαρμογή Jiagu.es (Tools ROMs - Device Tools - Install ROM/ZIP)?

 

Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο; Θα είναι μετά Rooted η συσκευή; Ελληνικά έχει αυτή ε;

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσων αφορά τα Ελληνικά στο κινητό, δεν μπορώ να βάλω τόνους και δεν φαίνεται να λειτουγεί η αυτόματη διόρθωση ( πάντα για Ελληνικά ) το γνωστό ΧΤ9 δηλαδή. Υπαρχεί καποια ρύθμιση που δεν την αντιλήφθηκα ;!;!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσων αφορά τα Ελληνικά στο κινητό, δεν μπορώ να βάλω τόνους και δεν φαίνεται να λειτουγεί η αυτόματη διόρθωση ( πάντα για Ελληνικά ) το γνωστό ΧΤ9 δηλαδή. Υπαρχεί καποια ρύθμιση που δεν την αντιλήφθηκα ;!;!

 

Αλλαξε πληκτρολόγιο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=el

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mega Upload ή Google Docs.....ειδικά στο Mega upload, κατέβασε την εφαρμογή Mega από Gplay και αφού κανείς εγγραφή, ανέβασε το αρχείο και δώσε μας link....

 

Update : Την κατέβασα τελικά....Τώρα απλά την επιλέγω μέσα από την εφαρμογή Jiagu.es (Tools ROMs - Device Tools - Install ROM/ZIP)?

 

Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο; Θα είναι μετά Rooted η συσκευή; Ελληνικά έχει αυτή ε;

 

Αν το κάνεις , πες μας και την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,λεβεντες τι λεει το κινητο? να το παρω? προτεινετε κατι καλυτερο σε αυτην την τιμη? απο που να κανω αγορα και τι να προσεξω? ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

......Αν το κάνεις , πες μας και την διαδικασία.

 

Διστάζω επειδή δεν ξέρω εάν θα έχει Google Play και Ελληνικά μετά.... Ξέρει κανείς;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μην έχει Google apps; Αφού το λέει κι όλας.

Είναι η επίσημη ρομ της Jiayu για την ευρωπαϊκή αγορά, οπότε φυσικά και έχει ελληνικά, όπως άλλωστε και όλες οι προηγούμενες (ακόμη και οι Ασιάτικες).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα ,λεβεντες τι λεει το κινητο? να το παρω? προτεινετε κατι καλυτερο σε αυτην την τιμη? απο που να κανω αγορα και τι να προσεξω? ευχαριστω εκ των προτερων.

Να το πάρεις χωρίς 2η σκέψη.

Από γνωστά μαγαζιά όπως το VickMall, το Geekbuying, το CooliCool κτλ

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Διστάζω επειδή δεν ξέρω εάν θα έχει Google Play και Ελληνικά μετά.... Ξέρει κανείς;

Καλησπέρα,

 

Την έκανα την μ@λακια τελικά.... Ακολουθώ αυτά τα βήματα :

 

-Download the custom ROM copied to an external SD card.

-Wipe Data / Factory Reset -delete all user data

– Wipe Cache Partition - Wipe cache

– Advanced - Wipe Dalvik Cache

Return to recovery main interface Install zip from sdcard - choose zip from sdcard - Select your ROM

 

και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να το εγκαταστήσει!!!

 

Έκανα επαναφορά και ευτυχώς άνοιξε ...... Η έκδοση που έχει τώρα είναι η F1W-20140325-143344...η ίδια που είχε και πριν δηλαδή...

 

Τι έκανα λάθος ρε παιδιά;;;;

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πρόβλημα το αρχείο της rom ; Εγώ πήγα να την εγκαταστήσω μέσω της εφαρμογής jiayu.es και δεν την βλέπει καθόλου για να την επιλέξω. Την αποθήκευσα και στην sdcard0 και στην sdcard1.
Link to comment
Share on other sites

για να την δει το jiayu.es θα πρέπει να την βάλεις μεσα στον υποφάκελο ROMS (ή κάπως έτσι λεγεται) που βρίσκεται στον φάκελο JIAYU.

Αλλα και πάλι δεν κάνει update. Εμφανίζει πρόβλημα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

για να την δει το jiayu.es θα πρέπει να την βάλεις μεσα στον υποφάκελο ROMS (ή κάπως έτσι λεγεται) που βρίσκεται στον φάκελο JIAYU.

Αλλα και πάλι δεν κάνει update. Εμφανίζει πρόβλημα.

 

Φιλιππε με ποια/ποιες rom δοκίμασες μέσω της εφαρμογής της jiayu; Είναι γενικό το πρόβλημα ή αφορά μόνο την τελευταία rom του Ιουλίου;

Link to comment
Share on other sites

Το f1 της οικογενείας με εκπλήσσει ευχάριστα(έχω πάρει παλιότερα άλλα 3 για γνωστούς). Με χρήση τηλεφώνου μόνο κρατάει 9 μέρες η μπαταρία του, ίσως και δέκα, κι ακόμα είναι στην δεύτερη φόρτιση και δεν έχει στρώσει τελείως.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν παίζεται! Value for money και μπαταρία for daaaays!!! :lol:

 

Εγώ θα δώσω το δικό μου σε φίλο που έχει άμεση ανάγκη για κινητό και κοιτάω για συσκευή ως 80€ τώρα. Παρότι παίρνω άνετα τετραπύρινο με 5' κτλ, κοιτάω και πάλι το F1! Μπαταριάρα, ποιότητα κατασκευής που δεν παίζεται, βολικό μέγεθος, καλή οθόνη και καλή εμφάνιση.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μπαταριάρα, ποιότητα κατασκευής που δεν παίζεται, βολικό μέγεθος, καλή οθόνη και καλή εμφάνιση.

 

Συμφωνώ για την μπαταρία και την ποιότητα κατασκευής και την εμφάνιση, αλλά η οθόνη δεν θα έλεγα ότι είναι ιδιαίτερα καλή... Είναι απλά ικανοποιητική, είναι μια TFT οθόνη με ότι αυτό συνεπάγεται (χαμηλό κόντραστ, μικρή γωνία θέασης...)

Link to comment
Share on other sites

Φιλιππε με ποια/ποιες rom δοκίμασες μέσω της εφαρμογής της jiayu; Είναι γενικό το πρόβλημα ή αφορά μόνο την τελευταία rom του Ιουλίου;

 

Βασικά με όλες δοκίμασα, τόσο μεσω flash και jiayu.es όσο και μέσω υπολογιστή αλλά δεν κατάφερα να του κάνω update ποτε.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω το F1 μου απο aliexpress μετα απο 1 μηνα σχεδον! Ειναι λιγο χοντροκομενο αλλα με βολευει.

 

Ολα φαινεται να δουλευουν καλα....Η rom ειναι κινεζικη αλλα εχει Ελληνικα. Κατεβασα την εφαρμογη jiayu es και το rootαρα.

Μου την σπανε αυτες οι κινεζιες και σκεφτομαι να φλασαρω την ισπανικη rom. Αλλα επειδη ειμαι ασχετος των ασχετων μηπως μπορουν να αφαιρεθουν με αλλο τροπο; Εχει καποια αλλο πλεονεκτημα η αλλη rom;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...