Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καμια θηκη καλη λεπτή εδω Ελλάδα υπάρχει η μονο απ εξω?

 

Θήκη αυτή εδω αλλα απ έξω.

http://www.ebay.com/itm/0-3mm-Ultra-Thin-Light-Matte-Cover-Case-For-Sony-Xperia-Z2-Black-Clear-/151045879981?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item232b0938ad

Κυκλοφορεί και σε αλλα χρώματα απο τον ιδιο των πωλητή και εχει κανει εκατονταδες πωλήσεις.

Ειναι και soft αρα ακομα καλύτερα.

Λέω να παραγγελω σε 2 χρώματακια διότι εως την έλευση του z4 έχουμε ενα 6-7 μήνες στην καλύτερη μιας και δεν το κουνάω απ εδω καθ να μην με πιάσει βαρεμάρα :lol:

 

Κατα τα αλλα για την συσκευη τα γραψατε οπως ειναι στην πραγματικότητα,δεν εχω να αναφέρω κάτι παραπάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μπαα.. δεν με αποτρέπει κάτι τέτοιο από το να το αγοράσω.. εξάλλου θα μπεί σε θηκούλα αν και όταν με το καλο.

ΥΓ Η πολυτέλεια είναι εύθραυστη.. πως να το κάνουμε.

 

Και καλά θα κάνεις. Για εμένα προς το παρόν το πιο σοβαρό ελλάτωμα είναι η τιμή σε σχέση με το πορτοφόλι μου :lol: . Μόλις η πολυτέλεια γίνει πιο "προσιτή" για την τσέπη μου ,πολύ πιθανό να το τσιμπήσω.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια. Μια δύο περπτώσεις νομίζω στο φορουμ. Αν το ψάξει κάποιος στο google θα του μπουν υποψίες πάντως. Για το Ζ1 μέχρι και εκπομπή στο bbc είχε γίνει. Αυτά φοβίζουν ένα αγοραστή.

 

Η προσωπική μου πείρα με το Ζ από τα Χριστούγεννα περίπου που το έχω είναι απροβλημάτιστη σε θέμα κατασκευής(φτου φτου :) ).

 

ο μονος λογος που δεν το αγοραζει καποιος ειναι το κακο μαρκετινγκ..

Δεν ειναι τυχαιο οτι ο φιλος διαπιστωσε οτι εχει καλυτερο πληκτρολογιο απο sense, και γενικα ειχε μια πολυ καλη εμπειρια απο το κινητο οταν οι πιο πολλοι σου λενε θελω samsung γιατι εχει καλυτερο μενου ή το sense τα σπαει..

Προσωπικα πιστευω οτι αν ολοι αυτοι παιξουν με το μενου της σονυ θα δουν οτι ειναι πιο μαζεμενο,ευχρηστο, απλο και ομορφο.

Επισης οι συσκευες ειναι ο,τι καλυτερο για τα λεφτα τους και αρκετα ομορφες..παρολα αυτα ολοι λενε οτι τα σονυ ειναι μαπα και αντιστοιχα τα samsung κορυφη, χωρις να ξερουν πραγματικα γιατι..

Εσυ πιστευεις οτι τα εκατομμυρια που αγοραζουν samsung μπαινουν και ψαχνουν να δουν τα ελαττωματα του S5 πχ πριν το παρουν και αυτο τους απετρεψε απο ενα Ζ2, για το ενδεχομενο μην ραγισει το γυαλι?

Δεν παιζει..

Ειναι καθαρα πως εχει τυπωθει το brand στο μυαλο τους..και αυτο η σονυ για να το αλλαξει πρεπει να κανει πολλα.ειναι στο σωστο δρομο (ειδικα για οσους την ζουμε χρονια) αλλα ακομα θελει δουλεια,τοσο σε ουσια οσο και σε αλλα θεματα..

ΠΧ οταν πας στο πλαισιο και δεν εχουν τιποτα απο σονυ (ταμπλετ κτλ) διαθεσιμα και σου λενε (στο εμπιστευτικο) οτι παει για φουντο..εσυ τι καταλαβαινεις?

Εγω οτι ή καμια samsung τους τα εχει σκασει ή οτι δεν τους συμφερει να τη βαζουν,αρα δεν παιζει καλα το παιχνιδι με τα μαγαζια, να την προωθουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα ποσο τα σκαει η samsung σε δισφημιση και στα κωτσοβολοπλαισια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Νίκο πως το marketing είναι πολύ σημαντικό και πως το μεγαλύτερο ποσοστό αγοραστών είναι αυτοί που αγοράζουν συμφωνα με το ότι έχουν ακούσει ή ότι έχει διαφημιστεί. Εγώ το σκεφτηκα από την μεριά κάποιου που θα το ψάξει έστω και λίγο(κακώς δεν το ανέφερα).

 

Ας μου συγχωρεθεί το offtopic.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λές είναι Nikos_Mpl... πάντως στα public που πηγαίνω συχνά (για να τα ψιλαφίζω στα χέρια μου) πρόσφατα παρατήρησα μεγαλύτερη γκάμα σε σόνυ.. και όχι τόσα πολλά σάμσουνγκ..

 

ΥΓ Μια φορά είχα πάει με έναν φίλο μου για να το δείξω ένα κινητό... και του εξηγούσα τα καλά, τα υπερ αυτου τι επεξεργαστες κτλπ φοράει και πετάγετε ενας απο δίπλα και μου λεει "Κυριε μπορείτε να με βοήθησετε σχετικά με μια αγορά που θέλω να κάνω;;;"

Και απαντάω όχι δεν είμαι του μαγαζίου.. αχαχααχαχαχα με είχε περάσει για πωλητή έτσι όπως εξυμνούσα το Ζ1!! :lol::lol::lol:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λές είναι Nikos_Mpl... πάντως στα public που πηγαίνω συχνά (για να τα ψιλαφίζω στα χέρια μου) πρόσφατα παρατήρησα μεγαλύτερη γκάμα σε σόνυ.. και όχι τόσα πολλά σάμσουνγκ..

 

ΥΓ Μια φορά είχα πάει με έναν φίλο μου για να το δείξω ένα κινητό... και του εξηγούσα τα καλά, τα υπερ αυτου τι επεξεργαστες κτλπ φοράει και πετάγετε ενας απο δίπλα και μου λεει "Κυριε μπορείτε να με βοήθησετε σχετικά με μια αγορά που θέλω να κάνω;;;"

Και απαντάω όχι δεν είμαι του μαγαζίου.. αχαχααχαχαχα με είχε περάσει για πωλητή έτσι όπως εξυμνούσα το Ζ1!! :lol::lol::lol:

 

εγω ηθελα να παρω το tablet Z της σονυ και απλα δεν το εχει κανενα πλαισιο, τους ρωτησα αν θαρθει (φιλους που δουλευουν εκει) και μουπαν οτι μαλλον οχι γιατι ακουγεται οτι παει για κλεισιμο..

Οκ τα οικονομικα της σονυ δεν ειναι στην καλυτερη μοιρα αλλα το να προπαγανδιζει ετσι ενα μαγαζι μια εταιρεια που εμπορευεται ειναι πολυ υποπτο..εκτος αν το πλαισιο θελει να πουλαει μονο turbex.

 

Συμφωνώ Νίκο πως το marketing είναι πολύ σημαντικό και πως το μεγαλύτερο ποσοστό αγοραστών είναι αυτοί που αγοράζουν συμφωνα με το ότι έχουν ακούσει ή ότι έχει διαφημιστεί. Εγώ το σκεφτηκα από την μεριά κάποιου που θα το ψάξει έστω και λίγο(κακώς δεν το ανέφερα).

 

Ας μου συγχωρεθεί το offtopic.

 

Φιλε μου δεν το ειπα για να διορθωσω εσενα, απλα για να ακουστει η διαπιστωση μου.

Παντως με τοσα καλα που λετε για το Ζ2 πατε να με ψησετε να το παρω..

Αν και δε θελω τις 5", ειναι τοσο ολοκληρωμενο που με ψηνει..Απλα θα περιμενω να δω το Ζ3c μπας και παω εκει αν ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμενω εμφανισιακα.

 

Οσο για το Ζ2, εχει συγκρινει καποιος την καμερα με το Ζ1 να μας πει διαφορες?

Πιστευα οτι δε θα εχουν αλλα αν το συγκρινετε με note αμφιβαλλω (ποτε δεν ειχα σε εκτιμηση την φωτογραφια της samsung-το Τ μου τραβουσε πολυ καλυτερα απο το S3).

Βεβαια να πω οτι ολοι μας θα θελαμε στο αυτοματο να τραβαει καλα, σιγουρα ενας που ασχολειται λιγο παιζει με manual αλλα ποσες φορες βγαζουμε μια γρηγορη φωτογραφια, απο ενα αντικειμενο που θελουμε να το στειλουμε σε καποιον μεχρι ενα τοπιο ετσι στα πεταχτα. Εκει ειναι το προβλημα λοιπον, οτι ο μεσος χρηστης δουλευει το αυτοματο και με αυτο κρινει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες κι εγω κατοχος ενος μαυρου Ζ2 απο Cosmote,ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες,αλλα απαραδεκτο το γεγονος με την υπερθερμανση και να περιμενουμε για να κρυωσει για να ανοιξει η καμερα...Χτες μετα το σεταρισμα,περιμενα 5 λεπτα να κρυωσει για να μπορεσω να ανοιξω την εφαρμογη της καμερας....Απαραδεκτο για τετοια συσκευη που θελει να λεγεται ναυαρχιδα.....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες κι εγω κατοχος ενος μαυρου Ζ2 απο Cosmote,ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες,αλλα απαραδεκτο το γεγονος με την υπερθερμανση και να περιμενουμε για να κρυωσει για να ανοιξει η καμερα...Χτες μετα το σεταρισμα,περιμενα 5 λεπτα να κρυωσει για να μπορεσω να ανοιξω την εφαρμογη της καμερας....Απαραδεκτο για τετοια συσκευη που θελει να λεγεται ναυαρχιδα.....

 

Εγω 3 φορές σεταρισμα που εχω κανει στην αρχή και μετα 2 φορές μετα απο firmware update αφού εκανα το hard reset οπως κάνω σε ολα τα κινητα μου μετα απο σημαντικά update του κατασκευαστή δεν είχα παρά ελάχιστη θερμοκραςια και δεν επηρέασε ούτε στιγμη το να ανοίξω την κάμερα.

Μονο με 4k και αφού περιμένω 45-'1 λεπτό μπορώ παλι να χρησιμοποιήσω την κάμερα.

Δεν ξερω τι σεταρισμα έκανες ετςι ώστε να υπέρ θερμανθεί στο βαθμο που λες.

Unbranded γερμανική η συσκευη απο τις πρώτες πρώτες παρτίδες στην Ευρώπη που παρέλαβα τέλη Απριλίου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. πρώτες εντυπώσεις: Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Ο.

προέρχομαι από Ζ, αλλά το τηλέφωνο είναι τόσο γρήγορο και κομψό που έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!!!

 

και επειδή έχουμε sony, άρχισε το σκάλισμα:

 

Διαδικασία root και εγκατάστασης dual recovery (το αρχικό thread είναι εδώ ):

• Ενεργοποίηση του usb debugging (εντοπισμός σφαλμάτων usb) στο τηλέφωνο

ρυθμίσεις -> Πληροφορίες τηλεφώνου -> πάτημα 7 φορές πάνω στον «αριθμός έκδοσης»

ρυθμίσεις -> επιλογές για προγραμματιστές -> ενεργοποίηση του «εντοπισμός σφαλμάτων usb»

• Λήψη του αρχείου http://nut.xperia-files.com/?dlid=WjItbG9ja2VkZHVhbHJlY292ZXJ5Mi43LjE1NC1CRVRBLmluc3RhbGxlci56aXA=

• Αποσυμπίεση και εκτέλεση του install.bat

• Εκτέλεση της επιλογής 4 (εγκατάσταση adb driver)

• Εκτέλεση της επιλογής 3

 

Το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση και ανοίγει το twrp recovery.

κατά την έξοδο από την εφαρμογή (Reboot -> System) εμφανίζεται μήνυμα που ενημερώνει πως η συσκευή δεν φαίνεται να είναι root και ρωτάει αν είναι επιθυμητή η εγκατάσταση του supersu.

Επιλογή του «yes»

 

Το τηλέφωνο εκκινεί κανονικά. Μετά την εκκίνηση ανοίγει παράθυρο διαλόγου του supersu για επιλογή του επιθυμητού τρόπου εγκατάστασης (μέσω playstore ή μέσω twrp).

επιλογή του twrp.

 

το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση (για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση) και είμαστε έτοιμοι!!!

Έχουμε root και dual recovery (μόλις ανοίξει το τηλέφωνο -όταν δείχνει το logo της Sony- δονείται και ανάβει πράσινο led. Εκείνη τη στιγμή με κρατημένο το volume up μπαίνει στο philz touch και με κρατημένο το volume down μπαίνει στο twrp)

Link to comment
Share on other sites

Α ρε mutunas με ψηνει να παρω Ζ2 για να αναπολησουμε στιγμες Ζ!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α ρε mutunas με ψηνει να παρω Ζ2 για να αναπολησουμε στιγμες Ζ!!

 

:lol:

ψήσου, ψήσου

 

έρχονται και μαύρα μενού, και όλα... :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Τελικα φιλοι μου το ξεκλειδωμα του botloader χρησιμεύει μονο στο να εχουμε διαφορετικο, kernel;θελω να φλασαρω την

RomAur απο xda με Locked bootloader αλλα φοβαμαι μην κανω κατι στραβο και γινει brick το τηλ. Φυσικα εχω κανει TA BUCKUP πριν. Αν ξεκλειδωσω τον bootloader( χανω την εγγύηση) σε τι άλλο θα με χρησιμεψει;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Τελικα φιλοι μου το ξεκλειδωμα του botloader χρησιμεύει μονο στο να εχουμε διαφορετικο, kernel;θελω να φλασαρω την

RomAur απο xda με Locked bootloader αλλα φοβαμαι μην κανω κατι στραβο και γινει brick το τηλ. Φυσικα εχω κανει TA BUCKUP πριν. Αν ξεκλειδωσω τον bootloader( χανω την εγγύηση) σε τι άλλο θα με χρησιμεψει;

Ευχαριστω.

 

δεν υπάρχει κάποιο άλλο ουσιαστικό όφελος ή χρήση του ξεκλειδώματος του bootloader εκτός από την εγκατάσταση custom kernel...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάποιο άλλο ουσιαστικό όφελος ή χρήση του ξεκλειδώματος του bootloader εκτός από την εγκατάσταση custom kernel...

 

 

Ευχαριστω φιλε μου αυτο ειχα διαπιστωσει κι εγω υστερα απο αρκετο διαβασμα. Οποτε δεν χρειαζεται να κανουμε unlock.Μηπως γνωριζεις αν πρεπει να κανουμε full wipe για την AurRom; και πιο recovery προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου αυτο ειχα διαπιστωσει κι εγω υστερα απο αρκετο διαβασμα. Οποτε δεν χρειαζεται να κανουμε unlock.Μηπως γνωριζεις αν πρεπει να κανουμε full wipe για την AurRom; και πιο recovery προτείνεται;

 

δεν έχω ασχοληθεί με custom rom, οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς χρειάζεται. θα πρέπει να λέει στο αρχικό post οδηγίες για τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

συνήθως οι custom rom έχουν ενσωματωμένο κάποιο recovery. είσαι σίγουρος πως η συγκεκριμένη δεν έχει;

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ασχοληθεί με custom rom, οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς χρειάζεται. θα πρέπει να λέει στο αρχικό post οδηγίες για τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

συνήθως οι custom rom έχουν ενσωματωμένο κάποιο recovery. είσαι σίγουρος πως η συγκεκριμένη δεν έχει;

 

Ναι γιατι μετα την εγκατασταση της ρομ ξαναφλασαρεις το dualrecovery.Απλα δεν διευκρινίζει αν χρειαζεται

full wipe με το ιδιο firmware δηλ. 314

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...

Μολις πηρα την κουκλα στα χερια μου...ερχομαι από Ζ1,οποτε μαλλον δεν θα δω και τρομερες διαφορες.

Σιγουρα πιο ελαφρη,και το μέγεθος τελικα είναι....πιο βολικο:D

Το πρόβλημα τωρα,επανω στην μπαρα ειδοποιήσεων αριστερα,μου βγαζει δυο μπλε κουτακια το ένα στην γωνια του αλλου,που πατοντας επανω τους κατεβαινει και μου δειχνει μια μπαρα η οποια δεν γεμιζει με τιποτα....είναι απ΄οτι ειδα μια εφαρμογή που λεγεται sonyerricson startup ταδε.

Λοιπον εκτος του ότι δεν ξερω τι κανει(και δεν με νοιαζει κιολας)δεν αφηνει την οθονη να απενεργοποιηθεί...

Της κανω αναγκαστικη διακοπη και όλα καλα...αλλα με το που κλεισω την συσκευη και την ξανανοίξω,εμφανιζεται παλι φυσικα,απενεργοποιηση δεν εχει οποτε κάθε φορα θελει αναγκαστικη διακοπη.

Ξεχασα να αναφερω ότι οταν ανοιγη η συσκευη,οταν είναι να δωσεις το pin,μου βγαζει ένα διακοπτη τετραγωνο που γραφει power off,που ειται το πατησω ειται όχι μια η άλλη είναι...απ'οτι καταλαβα σχετιζεται με την ειδοποιηση που περιεγραψα πιο πανω.

Να αναφερω ότι η συσκευη είναι ελληνικη unbranded,και το εκανε τοσο όταν το προτοανοιξα,αλλα και με την αναβαθμηση που του εκανα αμεσως στην .314 συνεχιζει να βγαζει την βλακεια αυτή...

Ξερει κανενας τι είναι αυτό το πραγμα,και το κυριοτερο πως να το σταματήσω?

Εχουν περασει παρα πολλα sony από τα χερια μου,αλλα αυτό το πραγμα πρωτη φορα το βλεπω,μου εχει σπασει τα νευρα:)

Παντως κατά τ'άλλα είμαι πολύ χαρουμενος που εχω-και-αυτό το θηριο στα χερια μου:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...

Μολις πηρα την κουκλα στα χερια μου...ερχομαι από Ζ1,οποτε μαλλον δεν θα δω και τρομερες διαφορες.

Σιγουρα πιο ελαφρη,και το μέγεθος τελικα είναι....πιο βολικο:D

Το πρόβλημα τωρα,επανω στην μπαρα ειδοποιήσεων αριστερα,μου βγαζει δυο μπλε κουτακια το ένα στην γωνια του αλλου,που πατοντας επανω τους κατεβαινει και μου δειχνει μια μπαρα η οποια δεν γεμιζει με τιποτα....είναι απ΄οτι ειδα μια εφαρμογή που λεγεται sonyerricson startup ταδε.

Λοιπον εκτος του ότι δεν ξερω τι κανει(και δεν με νοιαζει κιολας)δεν αφηνει την οθονη να απενεργοποιηθεί...

Της κανω αναγκαστικη διακοπη και όλα καλα...αλλα με το που κλεισω την συσκευη και την ξανανοίξω,εμφανιζεται παλι φυσικα,απενεργοποιηση δεν εχει οποτε κάθε φορα θελει αναγκαστικη διακοπη.

Ξεχασα να αναφερω ότι οταν ανοιγη η συσκευη,οταν είναι να δωσεις το pin,μου βγαζει ένα διακοπτη τετραγωνο που γραφει power off,που ειται το πατησω ειται όχι μια η άλλη είναι...απ'οτι καταλαβα σχετιζεται με την ειδοποιηση που περιεγραψα πιο πανω.

Να αναφερω ότι η συσκευη είναι ελληνικη unbranded,και το εκανε τοσο όταν το προτοανοιξα,αλλα και με την αναβαθμηση που του εκανα αμεσως στην .314 συνεχιζει να βγαζει την βλακεια αυτή...

Ξερει κανενας τι είναι αυτό το πραγμα,και το κυριοτερο πως να το σταματήσω?

Εχουν περασει παρα πολλα sony από τα χερια μου,αλλα αυτό το πραγμα πρωτη φορα το βλεπω,μου εχει σπασει τα νευρα:)

Παντως κατά τ'άλλα είμαι πολύ χαρουμενος που εχω-και-αυτό το θηριο στα χερια μου:):)

Αυτο μου το εβγαλε και εμενα και αν θυμαμαι καλα εχει να κανει με καποιες ενημερωσεις του συστηματος και των εφαρμογων της Sony. Πηγαινε στο Update Center και τσεκαρε μηπως υπαρχουν τιποτα ενημερωσεις σε εκκρεμοτητα.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα δεν κανει απολυτος τιποτα,με το update service εκανα ολες τις ενημερώσεις που μου εδωσε(walkman,album κτλπ)δεν εχει τιποτα άλλο εκει....

Παντως μου κανει εντυπωση μονο στο δικο μου εκατσε?

Δεν εχω δει άλλη αναφορα-παραπονο γι κατι τετοιο,και το θρεντ το παρακολουθώ από την αρχη του...βοηθατε ρε παιδια και εγω να δειτε στον....γαμο σας:D:D

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το εικονίδιο εχει να κάνει με κάποια ενημέρωση. Η συσκευη σου εκανε αναβαθμιση στην 314? Edited by nickmostro

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα την αναβαθμηση αμεσως μολις εφτασα σπιτι.

Παντως δεν κανει τιποτα,για να μου δειξει ένα δειγμα για το τι κανει,παντως και εγω κατι για αναβαθμηση πιστευω ότι είναι αλλα......

Να τρεχει τιποτα με την συσκευη αποκλειεται ε?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα την αναβαθμηση αμεσως μολις εφτασα σπιτι.

Παντως δεν κανει τιποτα,για να μου δειξει ένα δειγμα για το τι κανει,παντως και εγω κατι για αναβαθμηση πιστευω ότι είναι αλλα......

Να τρεχει τιποτα με την συσκευη αποκλειεται ε?

Oχι δεν εχει θεμα η συσκευη, νομιζω οτι πρεπει να συδεθεις σε wifi και απλα να την αφησεις ανοιχτη. Θα κανει αναβαθμιση απο μονο του. :)

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα δεν κανει απολυτος τιποτα,με το update service εκανα ολες τις ενημερώσεις που μου εδωσε(walkman,album κτλπ)δεν εχει τιποτα άλλο εκει....

Παντως μου κανει εντυπωση μονο στο δικο μου εκατσε?

Δεν εχω δει άλλη αναφορα-παραπονο γι κατι τετοιο,και το θρεντ το παρακολουθώ από την αρχη του...βοηθατε ρε παιδια και εγω να δειτε στον....γαμο σας:D:D

 

και εγώ το αντιμετώπισα ακριβώς το ίδιο...

εγώ νόμιζα πως ήταν για demo Λειτουργία.

όταν είδα πως δεν απενεργοποιείται με διακοπή, αλλά ξανά ανοίγει μετά από επανεκκίνηση, το απεγκατέστησα με titanium backup και ησύχασα :lol:

 

ρε παιδιά, έχει τύχει σε άλλον;

πήρα το τηλέφωνο σε μαύρο και είχε μαζί λευκά digital noise cancelling ακουστικά. ο πωλητής και το help desk της Sony mobile μου λένε πως "έτσι τα στέλνουν και δεν είναι παράξενο μαύρη συσκευή να συνοδεύεται από λευκά ακουστικά".

υπάρχει περίπτωση να μου τα αλλάξουν κάπου;

να πάω στην arvato;

Edited by mutunas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...