Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είσαι τυχερός και να κερδίσεις...

 

Super Διαγωνισμός Καρτοκινητής

Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου στα καταστήματα WIND και κέρδισε!

Από τη Δευτέρα 1/9 έως και την Τρίτη 30/9 όλοι οι συνδρομητές καρτοκινητής που ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους και ενεργοποιούν ταυτόχρονα πακέτο επικοινωνίας σε κατάστημα WIND, λαμβάνουν αυτόματα μέρος στο SUPER Διαγωνισμό Καρτοκινητής!

 

Ο 1ος νικητής θα κερδίσει ένα Smartphone Samsung Galaxy S4 και 9 ακόμα νικητές θα κερδίσουν 1000’ χρόνο ομιλίας/ μήνα για 12 μήνες!

http://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/diagonismoi/super-diagonismos-kartokinitis-september/

To τυχερός είναι σχετικο :O

 

http://www.wind.gr/files/1/Katastimata_Wind_Photos/terms_kartokiniti_contest_september2014.pdf

σελίδες 3 και 4 , όρος 12: Οι τυχεροί είναι υποχρεωμένοι να παραβρεθούν σε 2 εκδηλώσεις της wind μέσα στο 2014 αλλιώς πάπαλα τα δώρα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

To live chat στη σελίδα του F2G λειτουργεί μόνο εργάσιμες μέρες και ώρες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν αριθμό από καρτοκινητό wind εδώ και κάποιους μήνες χωρίς να θυμάμαι πότε τον απέκτησα.

 

Υπάρχει τρόπος να μάθω αν είναι από αυτούς που παίρνεις 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10€

χωρίς όμως να κάνω ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν αριθμό από καρτοκινητό wind εδώ και κάποιους μήνες χωρίς να θυμάμαι πότε τον απέκτησα.

 

Υπάρχει τρόπος να μάθω αν είναι από αυτούς που παίρνεις 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10€

χωρίς όμως να κάνω ανανέωση;

 

αν μπεις στο account σου θα πρέπει να γράφει αυτό

[ATTACH]49502[/ATTACH]

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειχα διαβάσει πριν καιρό εδω οτι πλέον ισχύει η υπηρεσία Twin sim(2 κάρτες 1 αριθμός) και για καρτοκινητα.Ισχύει όντως η λάθος κατάλαβα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειχα διαβάσει πριν καιρό εδω οτι πλέον ισχύει η υπηρεσία Twin sim(2 κάρτες 1 αριθμός) και για καρτοκινητα.Ισχύει όντως η λάθος κατάλαβα;

Για f2g ισχύει και είναι πολυ βολικό, αν εχεις κινητό και ταμπλετ, δεδομένου ότι σου δίνουν άφθονα και φτηνά mb ;)

 

Γ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειχα διαβάσει πριν καιρό εδω οτι πλέον ισχύει η υπηρεσία Twin sim(2 κάρτες 1 αριθμός) και για καρτοκινητα.Ισχύει όντως η λάθος κατάλαβα;

 

Για f2g ισχύει και είναι πολυ βολικό, αν εχεις κινητό και ταμπλετ, δεδομένου ότι σου δίνουν άφθονα και φτηνά mb ;)

 

Γ

 

Κάρτα TWIN

ναι αλλά μηνιαίο πάγιο 3,05€ :blink:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Έλα όχι τους είχα ρωτήσει γιατί ήθελα μία για το ταμπλετ και μου είπαν ότι δεν υπάρχει! Κάθε εμπόδιο για καλό όμως αφού έτσι έβγαλα μια κάρτα q η οποία μέχρι τώρα λειτουργεί άψογα με λεπτά μπόνους!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε τον Ιούλιο πρώτη φορά.

Μήνυμα απο Wind (f2g με τα 300΄ έχω) ότι χρεώθηκα 1 Euro για χρήση Internet.

Πήγα στο τοπικό κατάστημα στην περιοχή μου και ο υπάλληλος μου είπε : Αστο θα το κανονίσω εγώ.

Το άφησα να το " κανονίσει"

Αρχές Αυγούστου και αφού το 1 Euro δεν έχει επιστραφεί το ίδιο μήνυμα και πάλι 1 Euro χρέωση στον λογαριασμό μου.

Φυσικά δεν έκανα τον κόπο να ξαναπάω στο κατάστημα της Wind να το "κανονίσουν" αλλά έφαγα και το δεύτερο Euro στον κ$$λ$ .

Το αναφέρω σαν παράπονο για τον εξής λόγο:

Η κάρτα απο πέρυσι είναι σε ένα δίκαρτο Samsung E-1182 .

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Σεπτέμβρη θα πρέπει να πάω για 5 μέρες Δανία . Τι πρέπει να κάνω με το f2g για να μπορώ να έχω τηλέφωνο?

Αν ξέρεις κανείς ας μου πει μια γνώμη για να ετοιμάσω το τηλέφωνο.... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Τέλη Σεπτέμβρη θα πρέπει να πάω για 5 μέρες Δανία . Τι πρέπει να κάνω με το f2g για να μπορώ να έχω τηλέφωνο?

Αν ξέρεις κανείς ας μου πει μια γνώμη για να ετοιμάσω το τηλέφωνο.... :)

 

Κάνε μια αναζήτηση στο παρόν θέμα με την λέξη αναζήτηση και θα βρεις πολλές σχετικές απαντήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Σεπτέμβρη θα πρέπει να πάω για 5 μέρες Δανία . Τι πρέπει να κάνω με το f2g για να μπορώ να έχω τηλέφωνο?

Αν ξέρεις κανείς ας μου πει μια γνώμη για να ετοιμάσω το τηλέφωνο.... :)

 

Θα πρέπει να βαλεις μία κάρτα των 10-20 ευρω

Τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να μένεις εκεί, μιας και σίγουρα είναι καλύτερα. :)

Να βάλεις κάρτα και να τους ρωτήσεις αν είναι ανοικτή η περιαγωγή για το νούμερο σου.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικά ποστ πιο πριν ότι η TWIN SIM διατίθεται και για καρτοκινητά, ενώ απ' όσο ξέρω είναι μόνο για συμβόλαια.

Τελικά τι ισχύει;

 

Προσοχή, επειδή πολλοί μπερδεύονται:

Δεν εννοώ την κάρτα 2 in 1 (μία sim με 2 αριθμούς), αλλά την TWIN (ο ίδιος αριθμός σε δύο sim).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικά ποστ πιο πριν ότι η TWIN SIM διατίθεται και για καρτοκινητά, ενώ απ' όσο ξέρω είναι μόνο για συμβόλαια.

Τελικά τι ισχύει;

 

Προσοχή, επειδή πολλοί μπερδεύονται:

Δεν εννοώ την κάρτα 2 in 1 (μία sim με 2 αριθμούς), αλλά την TWIN (ο ίδιος αριθμός σε δύο sim).

 

πηρες στο τμημα εξυπηρετησης πελατων

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

πηρες στο τμημα εξυπηρετησης πελατων

Συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς φίλε μου :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικά ποστ πιο πριν ότι η TWIN SIM διατίθεται και για καρτοκινητά, ενώ απ' όσο ξέρω είναι μόνο για συμβόλαια.

Τελικά τι ισχύει;

 

Προσοχή, επειδή πολλοί μπερδεύονται:

Δεν εννοώ την κάρτα 2 in 1 (μία sim με 2 αριθμούς), αλλά την TWIN (ο ίδιος αριθμός σε δύο sim).

 

Λαθος ξερεις. Ειναι και για καρτοκινητα, πληρωνεις μονο 10ευρω στην αρχη που περνεις τις καρτες και παπαλα. Την εχω απο το 2009 την twin.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ομολογώ πως δεν το ήξερα!

Θα ρωτήσω σε κατάστημα. :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βαλεις μία κάρτα των 10-20 ευρω

Τίποτα άλλο

Έτσι νόμιζα κι εγώ μέχρι που πήγα Ιρλανδία. Εκεί ανακάλυψα ότι η Wind δεν έχει σύμβαση με όλες τις εταιρείες για outgoing κλήσεις από καρτοκινητο. Έπρεπε να επιλέξω μια συγκεκριμένη από το μενού του κινητού για να έχω αυτή τη δυνατότητα. Πολύ πιθανό να ισχύει και σε άλλες χώρες αυτό η να ισχύουν άλλοι περιορισμοί. Υπάρχει ένα link στο site της Wind που έχει αναλυτικά τι ισχύει για κάθε χώρα και για κάθε τοπικό provider. Κατά τύχη το είχα βρει και δεν το κράτησα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος ξερεις. Ειναι και για καρτοκινητα, πληρωνεις μονο 10ευρω στην αρχη που περνεις τις καρτες και παπαλα. Την εχω απο το 2009 την twin.

 

Μήπως έχεις 2in1 κάρτα? Δηλαδή 2 νούμερα σε 1 κάρτα? Διότι η Twin (το ίδιο νούμερο σε 2 κάρτες) ίσχυε από όσο ήξερα μονο για συμβόλαια.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα , για να ενεργοποιήσω το 4g σε καρτα f2g πρεπει να στειλω κανενα μήνυμα καπου ? η γινετε αυτοματα οπου εχει?

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα κι εγώ μέχρι που πήγα Ιρλανδία. Εκεί ανακάλυψα ότι η Wind δεν έχει σύμβαση με όλες τις εταιρείες για outgoing κλήσεις από καρτοκινητο. Έπρεπε να επιλέξω μια συγκεκριμένη από το μενού του κινητού για να έχω αυτή τη δυνατότητα. Πολύ πιθανό να ισχύει και σε άλλες χώρες αυτό η να ισχύουν άλλοι περιορισμοί. Υπάρχει ένα link στο site της Wind που έχει αναλυτικά τι ισχύει για κάθε χώρα και για κάθε τοπικό provider. Κατά τύχη το είχα βρει και δεν το κράτησα δυστυχώς.

ναι, αυτό συμβαίνει και για wind cosmote Vodafone

 

δεν έχουν συμβάση με όλες τις εταιρείες για εξερχόμενες στα καρτοκινητα ακόμα και μέσα στην ευρωπαϊκή ένωση,

 

αλλά υπάρχει τουλάχιστον μια που θα έχει και έτσι κάποιος θα κάνει την δουλειά του.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε 5 καταστήματα και πήρα την ίδια απάντηση, ότι δηλαδή η twin δεν διατίθεται σε καρτοκινητα. Το ίδιο μου είπαν και στην εξυπηρέτηση πελατών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...