Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στέργιο εγώ έκανα παραγγελία από ένα άλλο site αλλά το μετάνιωσα επειδή μου είπαν κάποια πράγματα και ακύρωσα την παραγγελία . Έδωσαν εντολή να μου επιστρέψουν τα χρήματα , αλλά μου είπαν θα τα πάρω μετά από 10- 15 ημέρες !! Οπότε περιμένω !! Αν αργήσουν λίγο να σου επιστρέψουν τα χρήματα επικοινώνησε μαζί τους αν και δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα ... Όταν πάρω τα χρήματα θα πάρω από το minideal ένα κινητό !!
Link to comment
Share on other sites

Μ ήρθε ειδοποίηση στο Paypal οτι έγινε refund αλλά τα λεφτά είναι ως λογιστικό υπόλοιπο ακόμη. Πιστεύω από εβδομάδα θα δείξει!
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας έχει παραγγείλει κανείς απο το vickmall και τα έστειλε σε ταχυδρομική θυρίδα? Αν ναι ας μου πεί πως να συμπλιρώσω τα στοιχεία.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Έχει τύχει σε κανέναν να περιμένει πάνω από 2 ημέρες για να του έρθει ο κωδικός επιβεβαίωσης της κάρτας για την ενεργοποίηση στο paypal ???

 

Παιδιά από την στιγμή που ενεργοποίησα την κάρτα μου στο paypal και έβαλα τον κωδικό χρειάζεται να μεταφέρω χρήματα από την κάρτα στο λογαριασμό του paypal ή αν κάνω αγορά και προσθέσω το paypal θα τραβήξει κατευθείαν τα χρήματα από την κάρτα ;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από την στιγμή που ενεργοποίησα την κάρτα μου στο paypal και έβαλα τον κωδικό χρειάζεται να μεταφέρω χρήματα από την κάρτα στο λογαριασμό του paypal ή αν κάνω αγορά και προσθέσω το paypal θα τραβήξει κατευθείαν τα χρήματα από την κάρτα ;;;

Δεν χρειαζεται να μεταφερεις χρηματα, θα τραβηξει απο την καρτα...αρκει να υπαρχουν χρηματα μεσα φυσικα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ωραία και κάτι άλλο μιας και με απάντησες !! Μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πάω να ολοκληρώσω την παραγγελία . Για ποιον λόγο ;;

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

Link to comment
Share on other sites

ωραία και κάτι άλλο μιας και με απάντησες !! Μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πάω να ολοκληρώσω την παραγγελία . Για ποιον λόγο ;;

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

Αυτο δυστυχως δεν το γνωριζω...ισως ξερει να σου απαντησει καποιος αλλος φιλος εδω στο νημα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δυστυχως δεν το γνωριζω...ισως ξερει να σου απαντησει καποιος αλλος φιλος εδω στο νημα.

 

Αφού ενεργοποιήσω την κάρτα μου χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο πριν κάνω αγορές ;;; Μήπως δεν δέχονται την κάρτα ;; Την έχω βγάλει από την Eurobank και γράφει Pre Paid Card

Link to comment
Share on other sites

Αφού ενεργοποιήσω την κάρτα μου χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο πριν κάνω αγορές ;;; Μήπως δεν δέχονται την κάρτα ;; Την έχω βγάλει από την Eurobank και γράφει Pre Paid Card

Τη συγκεκριμενη τη δεχεται σιγουρα. Εφοσον εβαλες των κωδικο ενεργοποιησης που σου εστειλε το paypal, δεν θυμαμαι να χρειαζεται κατι αλλο. Προσπαθησε να κανεις την αγορα ξανα απο την αρχη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμενη τη δεχεται σιγουρα. Εφοσον εβαλες των κωδικο ενεργοποιησης που σου εστειλε το paypal, δεν θυμαμαι να χρειαζεται κατι αλλο. Προσπαθησε να κανεις την αγορα ξανα απο την αρχη.

 

Μου βγάζει ξανά και ξανά το ίδιο μήνυμα !! Μήπως δεν δέχεται το site ( minideal ) αυτή την κάρτα ;;; Και στο ιστορικό της paypal μου γράφει αυτό σε όλες τις αγορές που προσπάθησα να κάνω ::

Sep 5, 2014 Transfer From Credit Card Denied Ενώ γράφει ότι έχω τα χρήματα που απαιτούνται !!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ακριβώς τα χρήματα , και δεν έχεις κάτι παραπάνω για τις προμήθειες συναλλάγματος ;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ακριβώς τα χρήματα , και δεν έχεις κάτι παραπάνω για τις προμήθειες συναλλάγματος ;

 

Έχω 147 € στην κάρτα και η αγορά είναι στα 140 , κάτι

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις γράψε και πώς λύθηκε...

 

Μετά από αρκετές προσπάθειες για αγορά ενός κινητό Άλλαξα μέσω paypal μία ρύθμιση :

1) Πήγα προφίλ

2 ) My money

3) My preapproved payments Update

4) Set Available Funding Sources

5 ) Conversion Options

 

και επέλεξα την 2η επιλογή !!

 

και έτσι δοκίμασα εκ νέου την παραγγελία όπου μου την ακύρωναν και όλα κομπλέ !! Εντάξει ;; σε κάλυψα ;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα κινέζικο tablet από ebay με πληρωμή μέσω paypal. Δυστυχώς το tablet δεν ανοίγει καν. Το παρέλαβα Παρασκευή και το είχα στην πρίζα 6-7 ώρες όπως έγραφε αλλά δεν ανοίγει με τίποτα. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Λέω να στείλω mail στον αγοραστή... θα βρώ άκρη? Θα πρέπει να το στείλω πίσω στην Κίνα για να μου επιστρέψει τα χρήματα? Η αξία του είναι στα 50€... Τι προτείνετε? Μήπως τα μεταφορικά για Κίνα είναι παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Λοιπον εχω ανοιξει λογαριασμο paypal εδω και σχεδον 2 εβδομαδες μου εχει γινει η χρεωση του 1.5 ευρω αλλα ακομα δεν μου εχουνε στειλει τον τετραψηφιο κωδικο για τις αγορες. Γνωριζει καποιος κατι ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Λοιπον εχω ανοιξει λογαριασμο paypal εδω και σχεδον 2 εβδομαδες μου εχει γινει η χρεωση του 1.5 ευρω αλλα ακομα δεν μου εχουνε στειλει τον τετραψηφιο κωδικο για τις αγορες. Γνωριζει καποιος κατι ? Ευχαριστω.

 

Έχεις κωδικούς για το ebanking ??? Έχεις επικοινωνήσει τηλεφωνικά με τους αριθμούς που γράφει στο ebanking ?? Ρώτησέ τους μήπως βλέπουν κάποιον κωδικό στον λογαριασμό σου

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορω να μπω στο ebanking. εχω μπει αλλα δεν εχει κατι ουτε εκει. τηλεφωνο δεν εχω παρει ομως εχω παει στην τραπεζα και μιλησα με μια τυπισα πηρε αυτη κατι τηλεφωνα δεν εβγαλε ακρη εβλεπε οτι εχει γινει χρεωση ομως του 1.5 ευρω και μου λεει εναι θεμα της paypal! :P o_O
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορω να μπω στο ebanking. εχω μπει αλλα δεν εχει κατι ουτε εκει. τηλεφωνο δεν εχω παρει ομως εχω παει στην τραπεζα και μιλησα με μια τυπισα πηρε αυτη κατι τηλεφωνα δεν εβγαλε ακρη εβλεπε οτι εχει γινει χρεωση ομως του 1.5 ευρω και μου λεει εναι θεμα της paypal! :P o_O

 

Μάλιστα εμένα με ήρθε την τρίτη ημέρα από την στιγμή που με χρέωσε 1,50 η paypal !! Κοίταξε λιγο ξανά πιο προσεκτικά το ebanking μήπως ήρθε εκεί !!

Link to comment
Share on other sites

πωω ναι ειχες δικιο τελικα ηταν καπου χαμηλα και δεν το προσεχαα! :P ευχαριστω παντως..

 

Χαχαχα αν σου πω ότι και γω έτσι την πάτησα ;;; Είχε έρθει ο κωδικός στις 5 του μηνός και τον πρόσεξα αργά το βράδυ :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...