Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Update θα γίνουν ΟΤΑ... Λογικά θα σου βάλει το τελευταίο (Cyan)... Η κάμερα έφτιαξε στη Cyan ενώ τα 8.1 τρέχουν πιο γρήγορα και έχουν καλύτερη απόδοση γενικά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα.. Έχω παραγγείλει σαν 2ο κινητό το Lumia 520 το οποίο θα έχει λογικά Portico και πίσω..Επομένως μόλις πατήσω για αναζήτηση update θα μου βγάλει σίγουρα διαθέσιμα. Ποιό όμως θα κάνει; Θα ξεκινήσει και θα τα περνάει με τη σειρά, ή θα μου βγάλει με τη μια τα 8.1.; Θα ήθελα να περάσω μέχρι Amber γιατί μου άρεσε η κάμερα τότε και γιατί τα 8.1. φοβάμαι ότι θα ζορίσουν τα 512 της ραμ.. Επίσης, αν είναι εφικτό θα προτιμούσα τα update να γίνουν OTA..

Αν υπάρχει κάποιος με το 520 που να έχει περάσει 8.1. ας μου πει πως συμπεριφέρεται το κινητό του..

(Το γράφω εδώ γιατί δεν βρήκα θέμα για το 520)

 

Έχω περάσει εγώ την 8.1 και το τηλέφωνο έχει μεταμορφωθεί σε κάτι εξαιρετικό! Είναι όχι απλώς γρήγορο αλλά τάχιστο, πολύ πιο εύχρηστο και βεβαίως σταθερό. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι πως με την αναβάθμιση δε δούλευαν οι χάρτες και όλα τα προγράμματα που βασίζονται σ' αυτούς αλλά με ένα hard reset όλα τώρα πια δουλεύουν ρολόι. Μην το συζητάς, 8.1 να βάλεις και θα έχεις ένα τηλέφωνο... διαμάντι!

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ και τους 2! :)

Η αλήθεια είναι στο 920 μου βλέπω σε ορισμένα σημεία ότι το scrolling δεν είναι πια smooth, ειδικά όταν μπω στο μενού "παιχνίδια".. Γι αυτό ρώτησα περισσότερο.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ και τους 2! :)

 

Η αλήθεια είναι στο 920 μου βλέπω σε ορισμένα σημεία ότι το scrolling δεν είναι πια smooth, ειδικά όταν μπω στο μενού "παιχνίδια".. Γι αυτό ρώτησα περισσότερο.

 

 

Με ενα hard reset ολα λυνονται σε ολα τα λειτουργικα.

Αρκει να εχεις τη διαθεση να ξαναστησεις το κινητο σου.

Περασε αφοβα την 8.1

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα.. Έχω παραγγείλει σαν 2ο κινητό το Lumia 520 το οποίο θα έχει λογικά Portico και πίσω..Επομένως μόλις πατήσω για αναζήτηση update θα μου βγάλει σίγουρα διαθέσιμα. Ποιό όμως θα κάνει; Θα ξεκινήσει και θα τα περνάει με τη σειρά, ή θα μου βγάλει με τη μια τα 8.1.; Θα ήθελα να περάσω μέχρι Amber γιατί μου άρεσε η κάμερα τότε και γιατί τα 8.1. φοβάμαι ότι θα ζορίσουν τα 512 της ραμ.. Επίσης, αν είναι εφικτό θα προτιμούσα τα update να γίνουν OTA..

Αν υπάρχει κάποιος με το 520 που να έχει περάσει 8.1. ας μου πει πως συμπεριφέρεται το κινητό του..

(Το γράφω εδώ γιατί δεν βρήκα θέμα για το 520)

 

Σόρρυ αλλά πια portico και amber;;; Το κινητό θα φοράει σίγουρα την black. Πριν μια βδομάδα το πήρε φίλος μου και είχε την black που ήταν και το αναμενόμενο βέβαια.

Το θέμα του 520 υπάρχει φυσικά: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357969

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα ως δεύτερη συσκευή το lumia 520. Σήμερα μόλις παρέλαβα το Lumia 1020 64GB edition. Θέλω να περάσω όλα τα δεδομένα από την μια συσκευή στην άλλη. Με αντίγραφο ασφαλείας στο Onedrive, κατάφερα ένα σημαντικό κομμάτι να το μεταφέρω. Χάθηκαν όμως οι ρυθμίσεις (οκ αυτές τις ξαναβάζω μια μια), κάποιες εφαρμογές που δεν τις ξανακατέβασε, όπως η Έξυπνη Λήψη και τέλος τα δεδομένα από εφαρμογές, π.χ. ρυθμίσεις και σελιδοδείκτες από περιηγητή, δεδομένα από παιχνίδια κλπ. Αυτά πώς μπορώ να τα μεταφέρω; Μέσω συστήματος αρχείων γίνεται τίποτα; Και τα δυο έχουν 8.1 πλέον.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

http://www.opera.com/el/wpbeta

 

Opera for WP

Beta testers?

 

Opera Mini for Windows Phone is finally here.

 

We know we took a long time, but our test version is now available. Download it, try it and give us your feedback. We’ll listen and make improvements to give you the best browsing experience on your Windows Phone.

 

Sign up today and join our beta testing group.*

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Εκανα subscribe... Την κατεβάζουμε τώρα (και αν ναι από που?) ή δεν έχει βγει ακόμα?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε email με τις οδηγίες.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Το μέιλ που μου ήρθε ήταν απλά για να επιβεβαιώσω ότι θέλω να κάνω subscription και τίποτε άλλο... Αυτό βέβαια ίσως ήταν το αυτοματοποιημένο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με ενα hard reset ολα λυνονται σε ολα τα λειτουργικα.

Αρκει να εχεις τη διαθεση να ξαναστησεις το κινητο σου.

Περασε αφοβα την 8.1

Ε σε καινούρια συσκευή δε θα με νοιάζει.. :D Θα περάσω cyan και αν τα δω περίεργα θα το ρίξω εύκολα το hard..

Σόρρυ αλλά πια portico και amber;;; Το κινητό θα φοράει σίγουρα την black. Πριν μια βδομάδα το πήρε φίλος μου και είχε την black που ήταν και το αναμενόμενο βέβαια.

Το θέμα του 520 υπάρχει φυσικά: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357969

 

Σίγουρα; Εξαρτάται πόσο παλιά είναι συσκευή..Αν το κουτάκι είναι από τα πρώτα-πρώτα 520 τότε πώς να εχει την black;

Ευχαριστώ για το θέμα..Το έψαξα πόσες φορές και ήταν το μόνο που δε μου έβγαζε στην αναζήτηση

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ξέρει κανείς πως συγχρονίζει o mail client απεσταλμένα mail διάρκειας μεγαλύτερης παραπάνω από 10 μέρες?

 

η αν κάποιος γενικά γνωρίζει κάποια εναλλακτική στον άθλιο mail client των windows phones

 

ευχαριστώ :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ξέρει κανείς πως συγχρονίζει o mail client απεσταλμένα mail διάρκειας μεγαλύτερης παραπάνω από 10 μέρες?

 

η αν κάποιος γενικά γνωρίζει κάποια εναλλακτική στον άθλιο mail client των windows phones

 

ευχαριστώ :)

 

Καταλαβαινω ότι δεν έψαξες πολύ στις ρυθμίσεις συγχρονισμού, ούτε πάτησες στο κουμπάκι συγχρονισμού.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ξέρει κανείς πως συγχρονίζει o mail client απεσταλμένα mail διάρκειας μεγαλύτερης παραπάνω από 10 μέρες?

 

η αν κάποιος γενικά γνωρίζει κάποια εναλλακτική στον άθλιο mail client των windows phones

 

ευχαριστώ :)

 

Θα πας στις ρυθμίσεις του λογαριασμού email που θέλεις να συγχρονίσεις, θα επιλέξεις ρυθμίσεις συγχρονισμού και θα αλλάξεις τη ρύθμιση "λήψη email" σε αυτή που θέλεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω ότι δεν έψαξες πολύ στις ρυθμίσεις συγχρονισμού, ούτε πάτησες στο κουμπάκι συγχρονισμού.

ωχ, υπάρχει τέτοιο κουμπάκι??

ας σοβαρευτούμε λιγο, προφανώς και το έχω πατήσει το καταραμένο αυτο κουμπί αλλα δεν αλλάζει κάτι

Έχω εκφρασει και στο παρελθόν τις απόψεις μου για τη χρηστικοτητα και τις καινοτομίες που προσφέρει ο φοβερός αυτος mail client

Θα πας στις ρυθμίσεις του λογαριασμού email που θέλεις να συγχρονίσεις, θα επιλέξεις ρυθμίσεις συγχρονισμού και θα αλλάξεις τη ρύθμιση "λήψη email" σε αυτή που θέλεις.

 

το έχω εξ αρχής χωρίς χρονικό περιορισμό, αλλα οσο και αν το συγχρονίζω δεν μου δείχνει mails παλιότερα απο τις 22/8

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πιθανότητα να κάνουμε φόρτωση των επαφών μας από λογαριασμό gmail?

 

Συνδέεις τον gmail λογαριασμό σου και επιλέγεις εκτός από τα emails να συγχρονίσει και τις επαφές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πιθανότητα να κάνουμε φόρτωση των επαφών μας από λογαριασμό gmail?

 

Πρόσφατα κάποιος εδώ μου ανέφερε και μια άλλη ωραία λύση. Export σε αρχείο για hotmail, το οποίο γίνεται εύκολα από τις ρυθμίσεις του gmail και μετά import στο hotmail, που επίσης είναι σχετικά απλή διαδικασία..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να μεταφέρει επαφές από το Gmail στο Hotmail... Απλό αλλά αν τα κάνει και τα 2 θα πρέπει να αποκρύψει ή τη μία ή την άλλη... Αν θέλει να έχει τις επαφές αποκλειστικά στο Gmail απλά θα τις συγχρονίσει και θα φαίνονται μια χαρά :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Good news B-)

 

Για ποιο λόγο δεν είναι κάτι αυτονόητο ;

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να μεταφέρει επαφές από το Gmail στο Hotmail... Απλό αλλά αν τα κάνει και τα 2 θα πρέπει να αποκρύψει ή τη μία ή την άλλη... Αν θέλει να έχει τις επαφές αποκλειστικά στο Gmail απλά θα τις συγχρονίσει και θα φαίνονται μια χαρά :)

 

Καλά ναι, αν τα θες χωριστά οκ :)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι παίζει με το USB στο Lumia Denim.

Ενώ στο dp update δεν υπάρχει κάτι μάλλον γιατί χρειάζονται κατάλληλοι drivers,

στο Lumia Denim που έχει και το firmware

στις ρυθμίσεις υπάρχει η νέα ενότητα USB .

 

Τσεκάρετε 2:35' - 2:37' στο

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Windows Phone 9?

 

Ακούω γνώμες....

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/10615614_712662308781256_305122164391021085_n_zpsdb634250.jpg

 

Άμα είναι έτσι θα καούν καρδιές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι έτσι θα καούν καρδιές.

 

Όντως πολύ όμορφα... Μένει να δούμε την τελική μορφή και την ενοποίηση με τα Windows 9 που θα βγουν την ίδια περίοδο...

 

Λοιπόν κάτι παίζει με το USB στο Lumia Denim.

Ενώ στο dp update δεν υπάρχει κάτι μάλλον γιατί χρειάζονται κατάλληλοι drivers,

στο Lumia Denim που έχει και το firmware

στις ρυθμίσεις υπάρχει η νέα ενότητα USB .

 

Τσεκάρετε 2:35' - 2:37' στο

 

Λογικά θα υπάρχει... Άλλωστε οι επεξεργαστές που φοράνε τα Lumia το υποστηρίζουν...

 

Βασικά από τη Cyan το ξέρουμε ότι έρχεται το USB OTG... Πάτα το δεξί κουμπί της αναζήτησης και γράψε USB... Για κοίτα τι βγάζει :)

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/wp_ss_20140906_0001_zps2ade56f1.png http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/wp_ss_20140906_0002_zpsa1034ced.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...