Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως οπως τα γραφει ο φιλος απο πανω.Για να μην περιμενεις 20 μερες απο Κινα,πηγαινε στην λαικη αγορα της γειτονιας σου.Ολο και καποιος παγκος θα υπαρχει.Εχω παρει 2-3 τετοιες για Note μεγεθος,ωστε να μπαινει Κινεζος με 5αρα οθονη στα 2 Ευρω.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδιά όσοι είστε κάτοχοι του κινητού και έχει τύχει να (έχετε) ή έχει περάσει από τα χέρια σας το xiaomi hongmi 1s, η κάμερα του είναι είναι κατώτερη, ανώτερη ή στα ίδια επίπεδα με του hongmi 1s?

Παίρνει 2 κανονηκές sim ή πρέπει να πέσει κόψιμο? Edit. πέρνει κανονηκές sim,το βρήκα αυτό ! Και κάτι σημαντικό , έχετε δοκιμάσει να κάνετε βίντεο κλήση μέσω παρόχου κινητής τηλεφωνίας ? Είναι όλα εντάξει ή έχουμε θεματάκια? Διάβασα αρκετές σελίδες και για βιντεοκληση κάτι είδα να γραφουν (όλα τέλεια).. Αλλά μπορεί να εννούν για skype γι αυτό και το ρωτάω ξανά ..Μπορεί να έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάω αλλά είναι παρά πολλές οι σελίδες παιδιά και μπορεί να μου ξεφίγει και κάτι με τόσο διάβασμα..Οποίος έχει την καλοσύνη ας μου απαντήσει..

Γιατί θέλει το αμόρε να πάρει καινούργια συσκευή και την ενδιαφέρει να έχει οπωσδήποτε βίντεο κλήση μέσου κάρτας sim(γι αυτό και απέριψε το hongmi 1s γτ δεν υποστηρίζει 3g κλήση, ενώ της άρεσε οι φωτογραφίες που βγάζει..) Δεν έχω όρεξη να ακούω μουρμούρα μετά , γυναίκες παιδί μου :lol:

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μήπως γνωρίζει κανείς πως διορθώνεται η εμφάνιση του πληκτρολογίου κλήσης στο coolpad f1 8297W με custom rom miui_f1_emjot_4.6.21_multi_v05a, πληκτρολογείς το 1 και εμφανίζεται 5, το 2 και εμφανίζεται το 6 κοκ, φαίνεται σαν να έχει μετακινηθεί το πληκτρολόγιο πρως τα κάτω. Ευχαριστώ....:)

Link to comment
Share on other sites

Sim και οι 2 ειναι micro sim οποτε θελουν κοψιμο. Με pure aosp που εχω δεν καταφερα να κανω βιντεοκληση

Ευχαριστώ φίλε ..Στο review από gizchina διάβασα ότι πέρνει κανονηκές sim (ότι να ναι δλδ ή έκανα λάθος μετάφραση εγώ) , γι αυτό πρέπει να περνούμε γνώμες πάντα από τους κατόχους της συσκευής..

Σου έχει επιλογή όταν πας να κανείς κλήση για video call ενώ δεν σε αφήνει να πάρεις ? Γιατί άμα η άλλη συκευή που πας να καλέσεις δεν υποστηρίζει , υπάρχει περίπτωση να μην σε αφήσει να κανείς κλήση(να την πραγματοποιήσεις) ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Την εχω παρει και εγω την θηκη. Δεν την εχω βαλει ουτε μια φορα. Τεραστιο το τηλ!

 

Tραστιο δεν θα το ελεγα,το μεγαλωνει μονο ως προς το παχος προσθετοντας του λιγα χιλιοστα,περιμετρικα ετσι οπως το κοιτας προσθετει οσο και η απλη θηκη σιλικονης,εχω παθει πλακα με το πως εφαρμοζει στο κινητο,με την απλη σιλικονης εκει γυρο απο τα κουμπια οπου ηταν τα ανοιγματα υπηρχε θεμα καλης εφαρμογης ,αυτη γαντι μιλαμε,παρολου που ειναι soft case,θα ορκιζοσουν οτι ειναι hard case εκ πρωτης οψεως με την αισθηση και εφαρμογη της ,πραγματικα πολυ καλη σε τιμη χωμα,αυτη που εδωσα τσαμπα 12 ευρω ηταν η θηκη μαμα flip case,δεν με βολεψε καθολου,δεν προσφερει καθολου προστασια και με το flip διπλομενο δεν βολευει με τιποτα στο πιασιμο του κινητου,δυο μερες την εβαλα και μπηκε ξανα στο κουτι της,δεν πειραζει θα κοπει το flip και θα χρησιμοποιηθει σαν back cover το μελον,γιατι αυτο το coolpad με βλεπω να το κραταω κανα 2 χρονια!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτες τς 2 ρομ τις δοκιμασε κανεις ? http://en.miui.com/download-208.html

για το εν λογο κινητο ειναι του τοπικ?

αν ναι τι διαφορες εχουν/εχουν ελληνικα ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Videoβοηθεια για......

Flashαρισμα rom and backup rom.

Το ζητησαν πολλα παιδια οποτε εκανα ενα μικρο videoοδηγο,ελπιζω να βοηθησα.:)

 

 

Aς μπει και στην 1η σελιδα του τοπικ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οπτικοποιηση του οδηγου σελ. 12!!!! Πολλα πολλα μπρβο στον kostast1!!!!!!!!!!!!!!!!

:thanks: :thanks::thanks::thanks:

Edited by Lucifer2223
Link to comment
Share on other sites

MIUI Ελληνικα v23-8:

[GRMOD_JOHNICKZ]miui_f1_slydermi_4.8.23_3e6b7f81ef_4.2.zip

 

Μου φαίνεται ότι ρουφάει λίγο παραπάνω ραμ και μπαταρία σε σχέση με την προηγούμενη που είχα "miui_f1_emjot_4.6.16_multi_v05".

Link to comment
Share on other sites

MIUI Ελληνικα v23-8:

[GRMOD_JOHNICKZ]miui_f1_slydermi_4.8.23_3e6b7f81ef_4.2.zip

 

Μου φαίνεται ότι ρουφάει λίγο παραπάνω ραμ και μπαταρία σε σχέση με την προηγούμενη που είχα "miui_f1_emjot_4.6.16_multi_v05".

Για την 4.6.16 δεν ξερω,αλλα απο την 4.6.21 ειναι λιγο καλυτερη η 4.8.23 σε θεματα μπαταριας και ram.

Βεβαια την χρησημοποιω μονο 4 μερες αλλα δουλευουν τα παααααααντα σωστα :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά κάποιος που να έχει κάνει βίντεο κλήση μέσου παρόχου ? Υποστηρίζει ? και με πια rom?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή διαβάζω ένα σωρό roms, αλλαγές +/- κλπ.. Ξέρω πως είναι καλό τηλέφωνο και vfm. Αλλά για φίλο που δεν είναι γνώστης και δεν θέλει πειράματα.. Τελικά είναι για να "παίζει" κανείς συνεχώς ή κι όπως έρχεται είναι σωστό-καλό.

Αλλιώς, αν με ένα φλασαρισμα, που θα του κάνω εγώ πιθανώς, είμαστε οκ, πάλι δεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή διαβάζω ένα σωρό roms, αλλαγές +/- κλπ.. Ξέρω πως είναι καλό τηλέφωνο και vfm. Αλλά για φίλο που δεν είναι γνώστης και δεν θέλει πειράματα.. Τελικά είναι για να "παίζει" κανείς συνεχώς ή κι όπως έρχεται είναι σωστό-καλό.

Αλλιώς, αν με ένα φλασαρισμα, που θα του κάνω εγώ πιθανώς, είμαστε οκ, πάλι δεκτό.

Και οπως ερχεται μια χαρα ειναι φιλε μου.Αλλα εναι ενα εξαιρετικο εργαλειο και για παιχνιδι!!!:)

Του περνας εσυ και οποια rom θες και ειναι ετοιμο το εργαλειο.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και οπως ερχεται μια χαρα ειναι φιλε μου.Αλλα εναι ενα εξαιρετικο εργαλειο και για παιχνιδι!!!:)

Του περνας εσυ και οποια rom θες και ειναι ετοιμο το εργαλειο.......

Θα το συνεννοηθώ, αλλά θα το δοκιμάσουμε μαλλον. Έχω κι εγώ μια περιέργεια!.. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά κάποιος που να έχει κάνει βίντεο κλήση μέσου παρόχου ? Υποστηρίζει ? και με πια rom?

 

Υφίσταται ακόμα η βιντεοκλήση;;; Η Cosmote απ'όσο ξέρω την έχει σταματήσει ή κάνω λάθος;;; Φαντάρος όταν ήμουν είχα λιώσει στις βιντεοκλήσεις με την κοπέλα μου :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα αυτό: http://www.aliexpress.com/item/HOT-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Protective-Film-For-COOIPAD-F1-With-Retail-Package-Free-Shipping/1878147950.html πριν καν ανοίξω το κινητό. Οπότε δεν έχω δει πως συμπεριφέρεται η οθόνη αλλά με την ROM που έχει μέσα από το Vickmall δεν μπορώ να κάνω scroll χωρίς να επιλέξω κάτι. Σαν να είναι υπερευαίσθητη η οθόνη στο touch δηλαδή. Δεν θέλω να βγάλω το protector και να βάλω το MOFI γιατί μου έχει κάτσει καλά και δεν θέλω να το χαραμίσω. Λέτε να φταίει αυτό, η ROM ή η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα αυτό: http://www.aliexpress.com/item/HOT-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Protective-Film-For-COOIPAD-F1-With-Retail-Package-Free-Shipping/1878147950.html πριν καν ανοίξω το κινητό. Οπότε δεν έχω δει πως συμπεριφέρεται η οθόνη αλλά με την ROM που έχει μέσα από το Vickmall δεν μπορώ να κάνω scroll χωρίς να επιλέξω κάτι. Σαν να είναι υπερευαίσθητη η οθόνη στο touch δηλαδή. Δεν θέλω να βγάλω το protector και να βάλω το MOFI γιατί μου έχει κάτσει καλά και δεν θέλω να το χαραμίσω. Λέτε να φταίει αυτό, η ROM ή η οθόνη;

 

Εδω ολα καλα παντως με το mofi. Και με την 015 που ειχα, δεν ειχα παρατηρησει κατι.

 

______

 

@all

 

Απο μπαταρια, πως πατε;

 

Εδω δεν βγαζω πανω απο μερα, με 3-4 ωρες οθονη, που θεωρω πολυ λιγο.

Και με kk aosp αλλα και με modded official, το ιδιο.

 

 

Οταν δεν ειναι ανοιχτη η οθονη, παει καλα. Αλλα οταν ειναι ανοιχτη, ρουφαει σαν διαολος.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ολα καλα παντως με το mofi. Και με την 015 που ειχα, δεν ειχα παρατηρησει κατι.

 

______

 

@all

 

Απο μπαταρια, πως πατε;

 

Εδω δεν βγαζω πανω απο μερα, με 3-4 ωρες οθονη, που θεωρω πολυ λιγο.

Και με kk aosp αλλα και με modded official, το ιδιο.

 

 

Οταν δεν ειναι ανοιχτη η οθονη, παει καλα. Αλλα οταν ειναι ανοιχτη, ρουφαει σαν διαολος.

 

Δεν ξέρω τι είναι αλλά δεν το κάνει πάντα. Αν παρατήρησα σωστά το κάνει ιδιαίτερα μόλις έχει μπουτάρει το τηλέφωνο. Αν το αφήσεις κανένα λεπτό μετά όλα καλά. Θα φλασάρω και άλλη ρομ να δω τι κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Υφίσταται ακόμα η βιντεοκλήση;;; Η Cosmote απ'όσο ξέρω την έχει σταματήσει ή κάνω λάθος;;; Φαντάρος όταν ήμουν είχα λιώσει στις βιντεοκλήσεις με την κοπέλα μου :lol:

Αμε ,εννοείτε ότι δεν έχει σταματήσει και υποστηρίζετε από τους παρόχους ..Το θέμα είναι να υποστηρίζετε και από την συσκευή αλλά δεν περνώ κάποια απάντηση σαφής..

Οι περισσότεροι λογικά δεν έχουν χρόνο να απαντήσουν γιατί αλλάζουν συνέχεια rom :p

Εκτός από το παλικάρι που μου έδωσε μια απάντηση

Με pure aosp που εχω δεν καταφερα να κανω βιντεοκληση

Απλά το άτομο που το θέλει το κινητό(η κοπέλα μου) την ενδιαφέρει να έχει αυτό πάνω απο όλα ..και μετά να έχει μια καλή καμερούλα..

Σε όλα τα αλλά το κινητό από τι έχω διαβάσει τα πάει μια χαρά και λογικό είναι , με τα specs που έχει η συσκευή ..Αν και κάπου διάβασα στο νήμα του ότι και σε σήμα κινητής τηλεφωνίας δεν είναι και τόσο δυνατό..Το θέμα πάνω από όλα παιδιά δεν είναι μόνο να είναι δυνατή η συσκευή , αλλά να είναι και πραχτικό(λειτουργικό) σε αυτά που πρέπει να κάνει σαν κινητό ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από ένα 24ωρο τα κατάφερα και ξεπέρασα το bootloop...

Η βοήθεια του grgz ανεκτίμητη....φίλε σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Αυτό που έχω να πω είναι πως μετά από άπειρες προσπάθειες σε win7 32 και win7 64 χωρίς επιτυχία... μόλις το δοκίμασα σε netbook με winxp, δούλεψε με την πρώτη... ( η γνώμη μου είναι όποιος έχει αντίστοιχα θέματα να μην ασχολείται με άλλα windows).

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα γραφω για λογαριασμο φιλου σχετικα με ενα θεματακι που εχει με το συγκεκριμενο τηλεφωνο!θελει να κανει βιντεοκληση αλλα δεν του βγαζει πουθενα την επιλογη αυτη!μπορει να βοηθησει καποιος!το εχει παρει με την multilanguage και χωρις root! Ευχαριστω εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...