Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχουν αναφέρει πολλές φορες πιο πίσω στο νήμα

 

Ευχαριστω που απαντησες, μπορεις να βοηθησεις σε ποιες απο τις 147 σελιδες αναφερονται αυτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Εμενα γιατι μου βγαζει αυτο(χωρις download)οταν παω να κατεβασω το αρχειο τον gapps?

[ATTACH]49129[/ATTACH]

 

Dimi μπες κατεβασε το store απο εδω:

http://d-h.st/lHg

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπει επανω και δοκιμαζεται η PureAOSP-LITE KitKat 4.4.2 Multilenguaje!!!

Και φυσικα εχει και Ελληνικα.......

Τα πρωτα δειγματα ειναι εξαιρετικα.........

Το link για οποιον θελει να την τεσταρη ειναι το παρακατω---->

http://d-h.st/vjK

Μπορει να μπει στο αρχικο ποστ το direct link για download της kitkat aosp?

Οπως επισης και τα απευθειας λινκ γιαβτην 038 και 039 official, που εχουν δωθει αρκετες σελιδες πιο πισω

 

Και αν ειναι ευκολο και ενα απευθειας λινκ απο το needrom στις ρομ του κινητου μας, γιατι πολλα παιδια ρωτανε συνεχως που και πως θα βρουν τις διαφορες custom roms

Ευχαριστω που απαντησες, μπορεις να βοηθησεις σε ποιες απο τις 147 σελιδες αναφερονται αυτα?

Μερικες σελιδες πιο πιςω αναφερεται

Επισης μπορεις να κανεις αναζητηση με τις λεξεις/φρασεις που θελεις μεσα στο νημα

Για να μπορεσει καποιος αλλος να σου δωσει συγκςκριμενη απαντηση, θα κανει την ιδια ακριβως διαδικασια ;):)

Link to comment
Share on other sites

μολις του εβαλα μια transcend premium 300x 64gb, φορμαρισμένη σε fat32 στα 59,01gb.

Την βλέπει κανονικά!!!! :D

 

Αμα το ηξερα οτι δουλευουν 64αρες θα αγοραζα 64 αντι για 32 που πηρα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μπει στο αρχικο ποστ το direct link για download της kitkat aosp?

Οπως επισης και τα απευθειας λινκ γιαβτην 038 και 039 official, που εχουν δωθει αρκετες σελιδες πιο πισω

 

Και αν ειναι ευκολο και ενα απευθειας λινκ απο το needrom στις ρομ του κινητου μας, γιατι πολλα παιδια ρωτανε συνεχως που και πως θα βρουν τις διαφορες custom roms

 

Μερικες σελιδες πιο πιςω αναφερεται

Επισης μπορεις να κανεις αναζητηση με τις λεξεις/φρασεις που θελεις μεσα στο νημα

Για να μπορεσει καποιος αλλος να σου δωσει συγκςκριμενη απαντηση, θα κανει την ιδια ακριβως διαδικασια ;):)

 

Ευχαριστω θα μαθω να το χρησιμοποιω:)

Link to comment
Share on other sites

για το coolpad δεν το ηξερα ουτε εγω...

Είχε όμως δοκιμαστει σε inew v3, στο προηγουμενο τηλεφωνο μου. Οπότε, πήρα το ρίσκο..:p:D

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μπει στο αρχικο ποστ το direct link για download της kitkat aosp?

Οπως επισης και τα απευθειας λινκ γιαβτην 038 και 039 official, που εχουν δωθει αρκετες σελιδες πιο πισω

 

Και αν ειναι ευκολο και ενα απευθειας λινκ απο το needrom στις ρομ του κινητου μας, γιατι πολλα παιδια ρωτανε συνεχως που και πως θα βρουν τις διαφορες custom roms

 

Μερικες σελιδες πιο πιςω αναφερεται

Επισης μπορεις να κανεις αναζητηση με τις λεξεις/φρασεις που θελεις μεσα στο νημα

Για να μπορεσει καποιος αλλος να σου δωσει συγκςκριμενη απαντηση, θα κανει την ιδια ακριβως διαδικασια ;):)

 

Ευχαριστω θα μαθω να το χρησιμοποιω:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω johnickz1

Στο xda που διαβασα λιγο λεει κατι για dalvik cache πριν και μετα την εγκατασταση των gapps,ισχυει αυτο η οντως τα περναμε κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη battery cover/flip είναι πάρα πολύ καλή, πιστεύω θα είναι η καθημερινή μου. Θα πάρω μάλλον και ένα έξτρα καπάκι φτηνό αν βρω για όταν πρέπει να το βάλω σε βάση gps.

 

Κλασσικός, το έβαλα να φορτίσει χωρίς να βγάλω τη ζελατίνα από τη μπαταρία και τρόμαξα... Lol. Σύντομα ξεκινάει ο κύκλος φλασάρισμα-nandroid-φλασάρισμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μπει στο αρχικο ποστ το direct link για download της kitkat aosp?

Οπως επισης και τα απευθειας λινκ γιαβτην 038 και 039 official, που εχουν δωθει αρκετες σελιδες πιο πισω

 

Και αν ειναι ευκολο και ενα απευθειας λινκ απο το needrom στις ρομ του κινητου μας, γιατι πολλα παιδια ρωτανε συνεχως που και πως θα βρουν τις διαφορες custom roms

 

+1.Αν μαζευε καποιος ολες τις rom,τα χρησιμα εργαλεια,τα recovery,τα σωστα gapps κλπ στην αρχικη σελιδα και να ανανεωνονται θα ηταν τελεια.Ο TS του thread o kxanthop υπαρχει η πρεπει να το κανει mod?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος να προτείνει λύση σχετικά με το θέμα σύνδεσης με τον υπολογιστή; Δεν μπορώ να περάσω αρχεία απο και προς το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

χρησιμο thread στο xda για το coolpad --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785891

 

Πως και δεν εχει thread δικο του στο xda το κινητο αυτο,μου φαινεται οτι πρεπει να κανουμε μια εισηγηση στο xda για να προστεθει.Θα μαζευτει και κοσμος απο τα αλλα sites και θα ρολαρουν οι εξελιξεις πολυ πιο γρηγορα

 

edit:Eστειλα στοv super mod στο xda για δημιουργια ανεξαρτητου thread εκει.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

χρησιμο thread στο xda για το coolpad --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785891

 

Πως και δεν εχει thread δικο του στο xda το κινητο αυτο,μου φαινεται οτι πρεπει να κανουμε μια εισηγηση στο xda για να προστεθει.Θα μαζευτει και κοσμος απο τα αλλα sites και θα ρολαρουν οι εξελιξεις πολυ πιο γρηγορα

 

edit:Eστειλα στοv super mod στο xda για δημιουργια ανεξαρτητου thread εκει.

 

Γιατι εχει ΜΤΚ, και ειναι closed source o kernel.

 

Yπαρχει νημα στο Modaco.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω johnickz1

Στο xda που διαβασα λιγο λεει κατι για dalvik cache πριν και μετα την εγκατασταση των gapps,ισχυει αυτο η οντως τα περναμε κατευθειαν.

 

Πρεπει να μην εχει κ μεγαλη σημασια, ο φιλος που τεσταρε την ΡΟΜ δεν εκανε, εσυ αμα θες κανε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αρκει να κανεις μονο αυτο το wipe.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχει κάποιος να προτείνει λύση σχετικά με το θέμα σύνδεσης με τον υπολογιστή; Δεν μπορώ να περάσω αρχεία απο και προς το κινητό...

 

Δες το πρωτο ποστ για καμια custom rom, με αυτη την ρομ που ερχεται δεν αναγνωριζει ο υπολογιστης το κινητο (custom official 015).

Μπορεις να περασεις αρχεια μεσω ενος προγραμματος που λεγεται Airdroid.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος να προτείνει λύση σχετικά με το θέμα σύνδεσης με τον υπολογιστή; Δεν μπορώ να περάσω αρχεία απο και προς το κινητό...

 

Αν για οποιοδήποτε λόγο οι λύσεις που αναφέρουν τα παιδια εδω στο thread δε σε καλύψανε δοκίμασε το airdroid δωρεάν απο google store,τουλάχιστον στο να μεταφερεις αρχεία απο και προς το PC θα εισαι οκ,εστω ασύρματα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα έβγαινε kit kat χωρίς να είναι ROOT δεν το δέχομαι! Pure AOSP v.2.0 for ever μου φαίνεται!

 

Μη σας λέω χαζομάρες, όποιος ξέρει πώς ρουτάρεται να μου πει :D

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

@georgeinvictus

@johnickz1

Δεν ήθελα να κάτσω να περάσω άλλη rom. Θα δοκιμάσω το airdroid. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα έβγαινε kit kat χωρίς να είναι ROOT δεν το δέχομαι! Pure AOSP v.2.0 for ever μου φαίνεται!

 

Μη σας λέω χαζομάρες, όποιος ξέρει πώς ρουτάρεται να μου πει :D

 

Mια χαρα ρουταρεται.

Εγω την εχω 2 μερες και ολα πανε πολυ καλα, εκτος ισως απο την καταναλωση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξερει ΤΟ ΠΩΣ ρουταρεται παρακαλειται να βοηθησει λεμε! Τι ρολο παιζει εκεινο το zip "Root 4.4.2 Coolpad F1" που εχει;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος να προτείνει λύση σχετικά με το θέμα σύνδεσης με τον υπολογιστή; Δεν μπορώ να περάσω αρχεία απο και προς το κινητό...

 

αυτο εψαχνα εχθες ολο το βραδυ.επειδη το κινητο οπως το πηρα ειχε κρυμμενο το μενου 'επιλογες για προγραμματιστες' κανουμε το εξης.παμε ρυθμισεις 'σχετικα με το τηλεφωνο'..ειναι τερμα κατω.πας παλι τερμα κατω και πατας 7-8 φορες την επιλογη "αριθμος εκδοσης" η το απο κατω "προσαρμοσμενη εκδοση built".λογικα θα σου βγαλει 'YOU ARE NOW THE DEVELOPER".πας παλι πισω και εχει εμφανιστει στο μενου των ρυθμισεων ενα καινουργιο μενου "επιλογες για προγραμματιστες"..εκει θα ενεργοποιησεις το "εντοπισμος σφαλματων USB".λογικα θα δουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Κομπλε η miui,την εβαλα και το κινητο πεταει και ολα δουλευουν ρολοι.

Τα gapps τα περασα χωρις τα wipes τελικα και ειναι οκ.

Εχω την εντυπωση οτι εγινε πιο γρηγορο το λειτουργικο και το κατεβασμα(και εγκατασταση) απο playstore παει σφαιρα!

Link to comment
Share on other sites

αυτο εψαχνα εχθες ολο το βραδυ.επειδη το κινητο οπως το πηρα ειχε κρυμμενο το μενου 'επιλογες για προγραμματιστες' κανουμε το εξης.παμε ρυθμισεις 'σχετικα με το τηλεφωνο'..ειναι τερμα κατω.πας παλι τερμα κατω και πατας 7-8 φορες την επιλογη "αριθμος εκδοσης" η το απο κατω "προσαρμοσμενη εκδοση built".λογικα θα σου βγαλει 'YOU ARE NOW THE DEVELOPER".πας παλι πισω και εχει εμφανιστει στο μενου των ρυθμισεων ενα καινουργιο μενου "επιλογες για προγραμματιστες"..εκει θα ενεργοποιησεις το "εντοπισμος σφαλματων USB".λογικα θα δουλεψει...

 

R E S P E C T :up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...