Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μιλάς γιαυτα τα 2 κάτω αριστερά, το μενού τους είναι στα αγγλικά

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μιλάς γιαυτα τα 2 κάτω αριστερά, το μενού τους είναι στα αγγλικά

 

Ναι, γι'αυτά μιλάω...εμένα είναι στα κινέζικα!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικά χρήσιμα shortcuts που ανακάλυψα παίζοντας με τα πληκτρα ήχου/power:

Διπλό volume down ενώ είναι σε standby-> γρήγορη φωτογραφία.

Volume down+power -> screenshot

Volume down πατημενο για μερικά δευτερόλεπτα ενω ειναι standby -> voice command activation ....υποθέτω γιατί ακούω τον ήχο αλλά δεν ενεργοποιείται η οθόνη και δεν κανει κατι...ισως καποια λειτουργια σε επομενη εκδοση (?).

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πληκτρολογούμε * # * # 2846579159 # * # * στο μενου κλησεων για να παμε στο κρυφο μενου με λεπτομερείς πληροφοριες για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι'αυτά μιλάω...εμένα είναι στα κινέζικα!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικά χρήσιμα shortcuts που ανακάλυψα παίζοντας με τα πληκτρα ήχου/power:

Διπλό volume down ενώ είναι σε standby-> γρήγορη φωτογραφία.

Volume down+power -> screenshot

Volume down πατημενο για μερικά δευτερόλεπτα ενω ειναι standby -> voice command activation ....υποθέτω γιατί ακούω τον ήχο αλλά δεν ενεργοποιείται η οθόνη και δεν κανει κατι...ισως καποια λειτουργια σε επομενη εκδοση (?).

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πληκτρολογούμε * # * # 2846579159 # * # * στο μενου κλησεων για να παμε στο κρυφο μενου με λεπτομερείς πληροφοριες για το κινητο.

 

Μπράβο και στους δύο σας (Talos74-Romanos)είστε ξάγμένοι και μας βοηθάτε πολύ.Ο κωδικός που μας δίνεις έχει αρκετές έξτρα πληροφορίες.Ευχαριστώ:happy:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άμα έχεις ανοιχτό φακό και η οθόνη είναι κλειστή με volume down κλείνει ο φακός. Νομίζω μου το έκανε και με εφαρμογή μουσικής.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Εγώ νόμιζα μιλούσες για το MeituPic.

 

Ένταξει το βρήκα. Επειδή η γλώσσα είναι Ελληνικά στο τηλέφωνο μόλις το γυρίσω Αγγλικά η εφαρμογή της κάμερας το γυρίζει αγγλικά. Η επιλογή γλώσσας στο Meitupic δυστυχώς δεν υπάρχει στο add-on της κάμερας με αποτέλεσμα όταν δεν βρίσκει σαν system language τα αγγλικά να το γυρίζει στο δικό του default που είναι τα κινέζικα...

Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκα μαλλον να χαρω:(:(:mad:!!!

Πρωτη ενεργοποιηση χθες απογευμα, αποσυνδεεται πολυ συχνα η SIM1 απο το δικτυο!!!! Δοκιμασα και τις 3 επιλογες συνδεσης, αλλα το προβλημα παραμενει....σ' επικοινωνια με το service της Huawei στην Πατρα, μου συνεστησαν ν' αλλαξω SIM, πιθανως αυτη δημιουργει το προβλημα....μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του η να το επιστρεψω στον κινεζο και βλεπουμε????:blink:

Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκα μαλλον να χαρω:(:(:mad:!!!

Πρωτη ενεργοποιηση χθες απογευμα, αποσυνδεεται πολυ συχνα η SIM1 απο το δικτυο!!!! Δοκιμασα και τις 3 επιλογες συνδεσης, αλλα το προβλημα παραμενει....σ' επικοινωνια με το service της Huawei στην Πατρα, μου συνεστησαν ν' αλλαξω SIM, πιθανως αυτη δημιουργει το προβλημα....μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του η να το επιστρεψω στον κινεζο και βλεπουμε????:blink:

 

Ξεκίνα με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δεν στρώσει τότε πιθανότατα έχεις παλιά SIM άλλαξε την και δοκίμασε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στα περισσότερα κινεζομάγαζα έχουν πάρει την ανηφόρα σε αυτό βοηθάει και η τρέχουσα ισοτιμία Ευρώ / Δολλαρίου ελπίζω οι τιμές να πέσουν σύντομα. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ξερει κανεις αν αυτα http://www.vickmall.com/original-earphone-for-xiaomi-smartphones.html ειναι συμβατα με το honor 6; διαβασα σε αλλο νημα οτι ειναι κορυφαια ακουστικα αλλα φοβαμαι για τη συμβατοτητα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξερει κανεις αν αυτα http://www.vickmall.com/original-earphone-for-xiaomi-smartphones.html ειναι συμβατα με το honor 6; διαβασα σε αλλο νημα οτι ειναι κορυφαια ακουστικα αλλα φοβαμαι για τη συμβατοτητα

Κατα 99% είναι (με το Honor 3C παίζουν φανταστικά!)

Αν τα πάρεις με αγορά τηλεφωνου, να παρεις τα GOLD και να ζητήσεις (στο chat) καλύτερη τιμή, εμένα μου τα αφήσαν $20 (όσο τα πουλάει το merimobiles). Εννοείται οτι είναι γνήσια.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ asot.

παιδια ειμαι κοντα στο να το παραγγειλω. αγοραζω πρωτη φορα απο κινεζομαγαζο. να εχω το νου μου να ζητησω κατι απο το μαγαζι για να μην τρεχω αργοτερα? κατι σχετικα με λογισμικο ή κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, με ψήσατε!

παρήγγειλα χθες από Minideal, αλλά ακόμα (μία μέρα μετά) είμαι ακόμα σε κατάσταση "processing" :( . Υπομονή!

Προς το παρόν θα διαβάζω τα μυνήματά σας και θα είμαι έτοιμος να το πειράξω όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από 25/8 η Singapore post, μου λέει:Send*item*abroad*(Export), πόσες μέρες περίπου απαιτούνται τώρα;

 

Θέλει 15-40 ημέρες δεν είναι κάτι στανταρ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Α δεν παίζουν υα 5-10ημερα πουυλεγανε ορισμένοι;... Γαμωτο άδικα χάρηκα..

 

Ενδέχεται να γίνει κάτι τέτοιο, όπως είπα δεν είναι κάτι στανταρ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα φιλε μου το review σου και είναι ακρετα πληρες και χρήσιμο

Συγχαρητήρια…

Εχω αποιες αποριες σχετικα με τις δυο εικονες που παραθέτεις σχετικα με την μπαταρια του.

Η λειτουργία ηταν με την ανάλυση στα 720 η στα 1080;

Μηπως ειχες ενεργοποιημένες τις λειτουργίες εξοικονόμησης ενέργειας;

 

Όλα στο normal, με την οθόνη στα 720p στις 5 ίντσες δεν βλέπω διαφορά εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που ρωτούσε για μαύρο εγω πείρα μαύρο και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Την οθόνη στα 720ρ δεν βλέπω διαφορά. Έβαλα το sygic και το GPS κλείδωσε πρώτη φορά μόλις άνοιξε το πρόγραμμα που το sygic δεν θέλει πάνω από 2 δεύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το sar που είδα στα χαρτιά γράφει 0.44

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που ρωτούσε για μαύρο εγω πείρα μαύρο και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Την οθόνη στα 720ρ δεν βλέπω διαφορά. Έβαλα το sygic και το GPS κλείδωσε πρώτη φορά μόλις άνοιξε το πρόγραμμα που το sygic δεν θέλει πάνω από 2 δεύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το sar που είδα στα χαρτιά γράφει 0.44

Σ' ευχαριστώ komatoza!

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης το sar που είδα στα χαρτιά γράφει 0.44

 

Στο εγχειρίδιο χρησης στο κουτι βλέπω SAR 0.422W/Kg. Επίσης τώρα που σκάλιζα το κουτί βρήκα ενα μικρό πλαστικο μεγέθους sim.

Μην το πετάξετε. Βοηθάει να βάζετε/βγάζετε τις sim/microsd ευκολότερα, εγω είχα μία δυσκολία....εκτός κι αν έχεις λίγο μεγάλο νυχάκι :O

Link to comment
Share on other sites

Και φώτο για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τη ρύθμιση στα SMS, ώστε να στέλνουμε μήνυμα με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά, αντί για 70 ?

 

Επίσης στην τελευταία έκδοση του Antutu έχει παρατηρήσει κανεί αύξηση του σκορ? Εμένα έβγαλε περίπου 43.500, ενω σε διαφορα reviews

"έπαιζε" από 38.000 μέχρι 40.000. (όχι ότι παίζει και κανένα ρόλο βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τη ρύθμιση στα SMS, ώστε να στέλνουμε μήνυμα με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά, αντί για 70 ?

 

Επίσης στην τελευταία έκδοση του Antutu έχει παρατηρήσει κανεί αύξηση του σκορ? Εμένα έβγαλε περίπου 43.500, ενω σε διαφορα reviews

"έπαιζε" από 38.000 μέχρι 40.000. (όχι ότι παίζει και κανένα ρόλο βέβαια).

αν δεν σε ενδιαφέρει το δικαρτο τότε όποια εφαρμογή μηνυμάτων πλην της εργοστασιακής στέλνει με 160.αν έχεις δύο σιμ προς το παρόν μόνο το go sms αλλά δεν υποστηρίζει όλα τα δικαρτα

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε ενδιαφέρει το δικαρτο τότε όποια εφαρμογή μηνυμάτων πλην της εργοστασιακής στέλνει με 160.αν έχεις δύο σιμ προς το παρόν μόνο το go sms αλλά δεν υποστηρίζει όλα τα δικαρτα

 

 

OK, ευχαριστώ πολύ.

Ήδη δοκιμάζω το Handcent SMS και φαίνεται εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...