Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα τουλάχιστον δεν ήρθε με root ούτε μου χρειάστηκε, αφαίρεσα όσες εφαρμογές μπορούσα τις υπόλοιπες τις έκανα hide και είναι μια χαρά. Play Store εγκατέστησα από το App Store της Huawei.

 

 

 

Πάνε να το πάρεις μόνος σου από τη Μονάδα Διαλογής άμα γίνεται. Εγώ έτσι έκανα αλλιώς θα παραλάμβανα καλή Δευτέρα ή Τρίτη.

 

 

--------------

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

Με την 4.4.x η Google έχει κάνει πιο δύσκολη την πρόσβαση των εφαρμογών στην SD CARD έτσι ας πούμε όταν πας να εγκαταστήσεις ένα GPS και αποθηκεύσεις το φάκελο με τα data στη Micro SD η εφαρμογή δεν θα τρέχει. Αντιθέτως περνώντας τα δεδομένα στη μνήμη του κινητού όλα δουλεύουν ρολόι.

1////εγω στο 3c στην sd εγκατεστησα -και εχω ολα τα αρχεια,χαρτες κλπ-και το sygic και το primo και μια χαρα τρεχουν!στις ρυθμισεις αποθηκευτικου χωρου παντως εχω βαλει προεπιλογη την καρτα sd για μοναδα εγγραφης εαν παιζει κανενα ρολο.

 

 

2/// η 4.4 που φοραει ειναι "μαμα huawei" οπως του 3c η απο το κινεζοκαταστημα?καλομαθαμε με την μαμα υποστηριξη της huawei στο 3c!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2/// η 4.4 που φοραει ειναι "μαμα huawei" οπως του 3c η απο το κινεζοκαταστημα?καλομαθαμε με την μαμα υποστηριξη της huawei στο 3c!

"μαμά" είναι και που να δείς το επερχόμενο EMUI 3.0 σε κανένα μήνα, φοβερό, μοιάζει αρκετά με MIUI 6 (και προσεχώς και iOS 8...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

"μαμά" είναι και που να δείς το επερχόμενο EMUI 3.0 σε κανένα μήνα, φοβερό, μοιάζει αρκετά με MIUI 6 (και προσεχώς και iOS 8...)

ξέρουμε εάν θα μπει και στο 3c? Ίσως μαζί με την stable kitkat?

 

ps.πάντως πλέον εγώ πάνω από 150 γιουρο για κινητό δεν δίνω πλέον! όποτε το 3c ήταν μονόδρομος για value for money που λέγαμε στο άλλο νήμα.

το honor 6 όσο καλό κι αν ακούγεται είναι ακριβό για "κινέζικο" κινητό με ότι αυτό συνεπάγεται.

από την άλλη βέβαια με τα δεδομένα της ελληνικής αγοράς είναι παρά πολύ φτηνότερο από αντίστοιχες γνωστές μάρκες που πωλούνται Ελλάδα.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο με απλό ταχυδρομείο είναι πολύ μικρό το ποσοστό να περάσεις, τόσο μικρό που δεν έχω ακούσει για κάποιον να περνάει.

 

Συνολικά πόσο σου πήγε το κόστος μαζί με τα μεταφορικά ;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να διαβασεις καμμια σελιδα πιο πισω κι εσυ και ολοι οι αλλοι που ρωτατε τα ιδια και τα ιδια, οπως ποσο κοστισε, ποσες μερες εκανε, πως δεν θα περασει τελωνειο, γιατι δεν φαινεται στο tracking κλπ αντι να βρωμιζετε αυτο το τοσο ωραιο νημα με ανουσιες ερωτησεις που εχουν επανειλημμενα απαντηθει και εδω αλλα και σε συγκεκριμενα σημεια του φορουμ.. Αφηστε χωρο στα παιδια που μας δινουν τοσο χρησιμες πληροφοριες.!! Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

1////εγω στο 3c στην sd εγκατεστησα -και εχω ολα τα αρχεια,χαρτες κλπ-και το sygic και το primo και μια χαρα τρεχουν!στις ρυθμισεις αποθηκευτικου χωρου παντως εχω βαλει προεπιλογη την καρτα sd για μοναδα εγγραφης εαν παιζει κανενα ρολο.

 

 

2/// η 4.4 που φοραει ειναι "μαμα huawei" οπως του 3c η απο το κινεζοκαταστημα?καλομαθαμε με την μαμα υποστηριξη της huawei στο 3c!

 

Λογικό είναι άμα το έχεις θέσει σαν πρωταρχικό αποθηκευτικό χώρο.

 

Ναι η official της HUAWEI, εν αναμονή της emui 3.0

 

Για 49% μπαταρία καλά είναι τα στατιστικά

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ρωτάω γιατί δεν έχω πάρει ακόμα κάποια ένδειξη από το site

http://www.17track.net

 

καλημέρα σε όλους σήμερα μου βγάζει αυτό το μήνυμα

 

2014-08-22 00:13, Information Received

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Status :Transporting

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

χωρίς να θέλω να γίνω ο κακός της παρέας και κατανοώντας ότι έχετε αγωνία για την παραλαβή του δέματος θα ήθελα να μην γράφουμε εδώ τα της αποστολής/παραλαβής αλλά μόνο τα της συσκευής.

για την αποστολή και τις διαδικασίες ευτυχώς υπάρχει ένα πολύ καλό θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=307.

θα παρακαλέσω τον Mod να μεταφέρει τα άσχετα με την συσκευή ποστ εκεί.

όσοι έχετε παραλάβει την συσκευή καλό θα ήταν να μας δώσετε τα φώτα σας και τις εντυπώσεις σας αφού ήδη έχουν περάσει κάποιες μέρες και πλέον την έχετε "ξεζουμίσει"

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο δέκα περίπου μέρες "ξεζουμίσματος", μόνο καλά λόγια έχω να πώ για αυτό το τηλέφωνο.Μη θέλοντας να κουράσω με τα ίδια και τα ίδια την παρέα, μιάς και άλλοι πλέον το έχουν στην κατοχή τους γράφοντας τις εμπειρίες τους,έχουμε:

Μπαταρία που με νορμάλ χρήση κρατά δύο μέρες(συνέχεια ανοιχτά το bluetooth και δεδομένα internet δικτύου).

Η ανάλυση και η φωτεινότητα οθόνης είναι πάρα πολύ καλές.

Figures της Huawei που μου άρεσαν ιδιαίτερα.(Δυνατότητες ασφάλειας τηλεφώνου,κινήσεων με το χέρι κ.α).

Απίστευτα γρήγορο.

Κανένα θέμα μέχρι στιγμής με τις δύο κάρτες όπως έχουμε αναφερθεί και παλαιότερα.

 

Ίσως το μόνο αρνητικό(προσωπική γνώμη), όταν με καλούν δεν το ακούω τόσο δυνατά όπως σε άλλα τηλέφωνα.

Edited by panteli
Link to comment
Share on other sites

To Review έχει σχεδόν ολοκληρωθεί, είναι σχεδόν 2.500 λέξεις και θα έχει αρκετές εικόνες και screenshots. Λόγω του μεγέθους εδώ θα ποσταριστεί ένα μέρος του, ενώ θα υπάρχουν links προς το κείμενο σε Google Docs και στην προσωπική μου σελίδα για το Honor 6 άμα θέλετε κάτι να προστεθεί ή θέλετε να κάνετε μία ερώτηση καλό θα ήταν να την κάνετε τώρα ώστε να μπορέσω να την συμπεριλάβω στο review :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα κομπλέ

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη τα εχω μπερδεψει, αυτο εδω http://www.chinapadmall.com/huawei-honor6 ειναι η εκδοση που μας ενδιαφερει? Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

To Review έχει σχεδόν ολοκληρωθεί, είναι σχεδόν 2.500 λέξεις και θα έχει αρκετές εικόνες και screenshots. Λόγω του μεγέθους εδώ θα ποσταριστεί ένα μέρος του, ενώ θα υπάρχουν links προς το κείμενο σε Google Docs και στην προσωπική μου σελίδα για το Honor 6 άμα θέλετε κάτι να προστεθεί ή θέλετε να κάνετε μία ερώτηση καλό θα ήταν να την κάνετε τώρα ώστε να μπορέσω να την συμπεριλάβω στο review :happy:

 

Για την gpu γράψε στο review (αν δε το έχεις κάνει ήδη :p), πως τα πηγαίνει σε βαριά παιχνίδια κλπ, επειδή διάβασα κάπου ότι δεν είναι και η καλύτερη δυνατή.

Link to comment
Share on other sites

Honor 6 Review

 

Το Huawei Honor 6 συγκατελέγετε αυτή τη στιγμή στα καλύτερα κινητά του κόσμου και όχι άδικα. Έχει μερικά από τα καλύτερα πλαστικά μέρη που έχω πιάσει σε κινητό, έχει φινέτσα με το texture και το πίσω γυαλί, οι διαστάσεις του είναι μαζεμένες και το βάρος του είναι μικρό. Ο επεξεργαστής του αυτή τη στιγμή θεωρείτε ο καλύτερος της αγοράς και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από κάποιον Snapdragon της Qualcomm, η οθόνη του είναι κορυφαία απλά χάνει στις λεπτομέρειες. Ο ήχος του από το ηχείο είναι καταπληκτικός ενώ από την άλλη από τα ακουστικά η ένταση είναι αρκετά χαμηλή, όσον αφορά τη μνήμη εκεί το Honor 6 είναι εξαιρετικό με αρκετά μεγάλη ταχύτητα εγγραφής δεδομένων και 3 GB μνήμης RAM. Όσον αφορά τη κάμερα του τα πράγματα αν και φαίνονται λίγο μπερδεμένα δεν είναι και η κάμερα είναι αρκετά καλή στα επίπεδα του Galaxy S4, δυστυχώς για την ώρα δεν έχουμε 4K video. Η EMUI της Huawei είναι πολύ καλή, εκτός από τον Launcher που τον βρίσκω αντιεργονομικό, η μπαταρία είναι εξαιρετική, επιπλέον είναι η μεγαλύτερη σε 5’ ιντσό κινητό και έχουν ενσωματωθεί ρυθμίσεις στο λειτουργικό για την επιμήκυνση της διάρκειας της. Οι αισθητήρες αν και όχι τόσοι πολλοί όπως στο Samsung Galaxy S5 είναι υπέραρκετοι, ενώ το GPS, το WiFi, οι υπέρυθρες και το USB OTG λειτουργούν άψογα. Το Honor 6 είναι ένα κινητό που ήρθε για να μείνει με την σταθερότητα και την ποιότητα του.

 

Περισσότερα στο http://honor6.nianios.gr/review.html ή στο Google Docs χωρίς εικόνες

 

Για περισσότερες πληροφορίες ή απορίες αφήστε ένα σχόλιο εδώ. :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα στο http://honor6.nianios.gr/review.html ή στο Google Docs χωρίς εικόνες

 

Για περισσότερες πληροφορίες ή απορίες αφήστε ένα σχόλιο εδώ. :)

Πολυ καλη παρουσιαση :clap:, μονο εβαλε 5000 μπανταρια το THL νομιζω σε 5 ιντσες οθονη

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα στο http://honor6.nianios.gr/review.html ή στο Google Docs χωρίς εικόνες

 

Για περισσότερες πληροφορίες ή απορίες αφήστε ένα σχόλιο εδώ. :)

 

Αψογος :clap::clap: Ευχαριστουμε πολυ για την αναλυτικη παρουσιαση!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη παρουσιαση :clap:, μονο εβαλε 5000 μπανταρια το THL νομιζω σε 5 ιντσες οθονη

Έχεις δίκιο το είχα ξεχάσει. Θα κάνω τις απαραίτητες αλλαγές. Ότι επιπλέον απορία έχετε μην διστάσετε.

 

Εγκατάσταση Google Play Store / Contact Sync / Calendar Sync

 

Η εγκατάσταση του Google Play Store και του Contact/Calendart Sync στην περίπτωση του Honor 6 είναι πραγματικά απλή και "αναίμακτη". Ανοίγουμε το App Center της Huawei και γράφουμε "google play services" το κατεβάζουμε και το αφήνουμε να κάνει εγκατάσταση, συνεχίζουμε και εγκαθιστούμε το google play store που έχει βγει από κάτω στην αναζήτηση. Στην συνέχεια κάνουμε αναζήτηση με τον όρο "google" και πατάμε πάνω στην εικόνα που μας εμφανίζεται με τις διάφορες υπηρεσίες της Google και εγκαθιστούμε τις εφαρμογές που εμφανίζουν ένα αναθρωπάκι και ένα ημερολόγιο. Αυτό ήταν :)

 

Δείτε τις εικόνες παρακάτω

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην τριτη φωτο, που εμφανίζονται τα κινέζικα, έχουν "καλύψει τα πάντα. Υπάρχει περίπτωση να "εξαφανιστούν"; τα κινεζικα δλδ...
Link to comment
Share on other sites

Στην τριτη φωτο, που εμφανίζονται τα κινέζικα, έχουν "καλύψει τα πάντα. Υπάρχει περίπτωση να "εξαφανιστούν"; τα κινεζικα δλδ...

 

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ... :worry:

 

Πολυ καλο review και αναλυτικο.

Ενα παρομοιο να υπηρχε και για το nubia z7 mini να ειχαμε ....

 

Ευχαριστώ :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν έχω την δυνατότητα σύνδεσης του κινητού με το pc(windows 7) προκειμένου να έχω πρόσβαση στα αρχεία μου και στην κάρτα μνήμης.Δεν θέλω να είμαι σε διαδικασία αποσυνδέω κάρτα sd,την τοποθετώ με αντάπτορα και ότου κάθε εξής...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...