Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι τι κάνω σ αυτή την περίπτωση? Απενεργοποιώ το hancend και το ανοίγω μόνο αν θέλω να στείλω μήνυμα μιας και το άλλο δεν υποστιρίζει πάνω από 60 χαρακτήρες?

Επίσης με τα 2πλα SMS και στις 2 εφαρμογές τι γίνεται? Έρχεται ένα SMS και το βγάζει 2 φόρες στην κάθε μια, σύνολο 4 μηνύματα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Βάλε το GO SMS Pro που υποστηρίζει dual sim και 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms και θα το δούμε και αυτό με τα διπλά sms αν συνεχίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω. Να πω βέβαια πως η 2η sim είναι απενεργοποιημένη.

 

ΕDIT: Το GO SMS PRO έχει σίγουρα 160 χαρακτήρες γιατί μετά το πρώτο γράμμα αρχίζει να μετράει 60.

Edited by zyp3r
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το handcend sms για μηνύματα αλλά δεν μπορω να απενεργοποιησω την default εφαρμογή με αποτέλεσμα να ανοίγουν και οι 2 εφαρμογές όταν μου έχετε κάτι. Πως λοιπον την απενεργοποιω?

Επίσης απο τοτε που Βάλα και 2η σιμ τα μηνύματα μου έρχονται x2 με το ενα να δείχνει μια σιμ δίπλα, πως το διορθωνω και αυτό?

 

Στη δικιά μου περίπτωση (sim whatsup & f2g) συμβιβάστηκα με το go sms pro.

Για τα παραπάνω που ρωτάς (και ήταν πρόβλημα και σε εμένα) λύθηκαν με τον εξής τρόπο:

 

Έβαλα και εγώ το go sms pro, δουλεύει κανονικά αλλά μου εμφανίζονται διπλές οι ειδοποιήσεις στη notification bar (και από το go sms και από το μαμά). Έτσι δουλεύει σε όλους σας? Στο go sms έχω ON τη ρύθμιση "Disable other message notification"

 

Μπορείς να βάλεις xposed και notify clean.

Βάζεις στο notify clean να κάνει ignore τα μηνύματα από to messaging.

 

Με μόνη διαφορά ότι δεν έβρισκα το messaging app γιατί:

 

Επειδή η εφαρμογή των SMS δεν είναι ανεξάρτητη αλλά είναι μέρος του contact manager μαζί με την εφαρμογή του τηλεφώνου και των επαφών, δεν απενεργοποιείται.

 

Οπότε στο notify clean έβαλα να κάνει ignore τα μηνύματα από τον contact manager.

Επίσης στις ρυθμίσεις του Go sms pro, στο sms/mms advanced settings, έβαλα την ρύθμιση stock sms uninstalled στο OFF γιατί αλλιώς έρχονταν διπλά τα μηνύματα.

(Όλα στην official 1423_10_ST_K910 rom.)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(Όλα στην official 1423_10_ST_K910 rom.)

 

Προτείνω να βάλεις μια πιο καινούργια έκδοση (1433), το VibeUI 2.0 αποτελεί όμορφη οπτική ανανέωση.

 

Το post σου μπήκε στο πρώτο post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να εγκαταστησεις το exposed installer και το vibeexpert. Εαν χρειαζεσαι βοηθεια,στη διαθεσή σου!

 

Το εφτιαξα να σαι καλα τελικα ηταν πολυ ευκολο!!! Ευχαριστω πολυ.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Στο xpsosed framework λαμβάνουμε υπόψην τις προειδοποιήσεις ή προχωράμε? Γιατί δεν έχω καμία διάθεση να ασχολούμε με επανεγκαταστάσεις ρομ και μπρικαρίσματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο xpsosed framework λαμβάνουμε υπόψην τις προειδοποιήσεις ή προχωράμε? Γιατί δεν έχω καμία διάθεση να ασχολούμε με επανεγκαταστάσεις ρομ και μπρικαρίσματα.

 

Εγω τα εκανα ολα και δεν ειχα θεμα. Λογικα δεν θα εζεις και εσυ.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να εγκαταστησεις το exposed installer και το vibeexpert. Εαν χρειαζεσαι βοηθεια,στη διαθεσή σου!

 

Βλέπω ότι το Vibexpert λέει ότι κάνει μόνο για το 4.2. Δουλεύει και στο 4.4 ή θα βγάλει προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω σημερα το δικο μου κ910 κ μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος... το δουλευω με δυο sim δν εχει κανενα θεμα μεχρι τωρα που δν εχω παψει να τ χρησιμοποιω... αυτο που με παραξενευει ειναι οτι ηρθε με την 4,4,2 εκδοση και αυτο που λετε για τα μηνυματα εμενα δειχνει 160 χαρακτηρες και οχι 60 δεν ξερω γιατι...
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω σημερα το δικο μου κ910 κ μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος... το δουλευω με δυο sim δν εχει κανενα θεμα μεχρι τωρα που δν εχω παψει να τ χρησιμοποιω... αυτο που με παραξενευει ειναι οτι ηρθε με την 4,4,2 εκδοση και αυτο που λετε για τα μηνυματα εμενα δειχνει 160 χαρακτηρες και οχι 60 δεν ξερω γιατι...

Αν ξεκινησεις να γραφεις,μετα απο λιγο δεν παει στα 60 γραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί... Δηλαδή γράφεις και βλέπεις τους χαρακτήρες που απομένουν να μειώνονται 160-159-158-157 κ.ο.κ. μετά από κάθε γράμμα;
Link to comment
Share on other sites

οχι κανονικοτατα γραφει....

 

Γράφεις δηλαδή τον πρώτο ελληνικό χαρακτήρα, έπειτα τον δεύτερο και πάει 158?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρότι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από το κινητό, μου κακοφαίνεται το αποτέλεσμα στο Antutu (31235). Όχι ότι επί τοις ουσίας έχει καμία σημασία, αλλά εσείς πόσο έχετε; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παρότι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από το κινητό, μου κακοφαίνεται το αποτέλεσμα στο Antutu (31235). Όχι ότι επί τοις ουσίας έχει καμία σημασία, αλλά εσείς πόσο έχετε; Ευχαριστώ!

 

Κάπου τόσα κι εμένα. Γιατί σε ξενερώνει? Είναι από τα μεγαλύτερα, ποσο θα θελες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο σας λεω οτι μειωνεται κανονικα... για το οτι εχει την 4.4.2 πως το εξηγείτε;;;;

Αυτό γιατί σε παραξενεύει; Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει αναβαθμηστεί επίσημα από τη lenovo εδώ και μερικούς μήνες σε android 4.4.2, οπότε είναι λογικό να σου φοράει τη συγκεκριμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο που λετε για τα μηνυματα εμενα δειχνει 160 χαρακτηρες και οχι 60 δεν ξερω γιατι...

 

Πάντως και το δικό μου που το πήρα πριν κανα μήνα, 160 χαρακτήρες γράφει στα μηνύματα.

 

Γράφετε κανονικά ελληνικά και στέλνει 160 χαρακτήρες / SMS;

 

Ο άλλος πως τα λαμβάνει; Πεζά ή κεφαλαία; Με ποια ROM είστε; Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε; Φαντάζομαι μιλάμε για την stock εφαρμογή για μηνύματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...