Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ την πέρασα προχθές αργά και η αλήθεια είναι ότι έχει, νομίζω, πολύ καλή διαχείρηση της μπαταρίας (έβαλα την έκδοση 20/02 κι όχι την 14/02 που έχεις εσύ...). Είναι η δεύτερη ρομ που του περνάω (είχα περάσει την ICS που είχε μεταφράσει ο TsiCrete) και κοίταζα όλο αυτό το διάστημα στο xda να δω τι γίνεται με τις ρομ για να του την άλλαζα. Η 4.4.2 βγάζει πολύ περισσότερη ώρα οθόνης σε σχέση με την προηγούμενη και είναι και αρκετά γρήγορο (του έχω βάλει τον Nova).

Νομίζω ότι θα με καλύψει πλήρως αυτή και δε θα χρειαστεί να ψαχτώ για κάτι άλλο (εκτός αν πάμε σε κανένα Android 5.0 ....)

Κι εγώ του έχω το Spirit, αλλά δεν έχει τύχει μέχρι τώρα να με πάρει κάποιος τηλέφωνο την ώρα που το είχα ανοιχτό για να δω αν συμβαίνει αυτό που λες. Αλήθεια, το handsfree στο δείχνει στην πάνω μεριά της οθόνης όταν το συνδέεις ? Γιατί εμένα δε μου δείχνει κάτι, αλλά λειτουργεί κανονικά (δεν έχω το μαμίσιο του, καθότι χάλασε, και έχω πάρει ενα samsung).

 

Αλήθεια, στιγμιότυπο οθόνης πως παίρνεις ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλήθεια, το handsfree στο δείχνει στην πάνω μεριά της οθόνης όταν το συνδέεις ? Γιατί εμένα δε μου δείχνει κάτι, αλλά λειτουργεί κανονικά (δεν έχω το μαμίσιο του, καθότι χάλασε, και έχω πάρει ενα samsung).

 

Αλήθεια, στιγμιότυπο οθόνης πως παίρνεις ??

Όχι το handsfree δεν το δείχνει και εγώ samsung έχω αλλά και το δικό του που έβαλα πάλι δεν το δείχνει Λεπτομέρειες

Τώρα για το screenshot

Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το "επιλογές για προγραμματιστές" μετά από εκεί πας και τικαρεις "Προηγμένη επανεκκίνηση" πας πίσω στις "ρυθμίσεις" και πατάς "πλήκτρα"> "μενού πλήκτρου απενεργοποίησης" και τικαρεις "στιγμιότυπο οθόνης" τώρα βγαίνεις από τις ρυθμίσεις

Όταν θέλεις να τραβήξεις screenshot βλέπεις την οθόνη που θέλεις πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο ενεργοποίησης του τηλεφώνου και σε βγάζει στο μενού σβήσιμο επανεκκίνηση κλπ εκεί είναι και το στιγμιότυπο οθόνης απλά το πατάς

Υπάρχουν βέβαια και ένα σωρό εφαρμογές γι αυτό αλλά γιατί να βάλεις εφαρμογή αφού μπορείς να το κάνεις και απλά

launcher δεν του άλλαξα χρησιμοποιώ αυτόν που έχει πιστεύω ότι είναι πολύ ελαφρύς και προσωρινά με καλύπτει

Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Edited by caliber30
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ.... Ήξερα ότι είχε να κάνει με τις "επιλογές για προγραμματιστές", αλλά δεν μπορούσα να το βρω (η αλήθεια, βέβαια, είναι ότι δεν το είχα ψάξει και πάρα πολύ...). :) :)

 

Μου αρέσει η μεγάλη παραμετροποίηση που έχει ο Nova.... επίσης, ήθελα να αφαιρέσω από την αρχική οθόνη του launcher που είχε τη γραμμή αναζήτησης της google αλλά δε με άφηνε... κάτι που έγινε αμέσως με το Nova.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έχω θέμα με το ιντερνετ, αν και παινει wifi κανονικα οπου βρει και έχει καλό σήμα.. σύνδεσή χωρίς wifi δεν κάνει και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί, εαν ήταν χαλασμένο δεν θα μπορούσε να κανει ουτε κλήση ετσι δεν είναι? Εφόσον χρησιμοποιή 3g- 2g για να μπει. Σκεφτομαι να ξαναβάλω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα δεν θα μου χαλασει τα application που χω κατεβάσει? ( torque, dash comand, sygic, viber) μήπως έχω πατησει καποιο κουμπί και έχει απενεργοποιηθει το internet? με το εγχειρίδιο δεν έβγαλα άκρη...
Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με το ιντερνετ, αν και παινει wifi κανονικα οπου βρει και έχει καλό σήμα.. σύνδεσή χωρίς wifi δεν κάνει και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί, εαν ήταν χαλασμένο δεν θα μπορούσε να κανει ουτε κλήση ετσι δεν είναι? Εφόσον χρησιμοποιή 3g- 2g για να μπει. Σκεφτομαι να ξαναβάλω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα δεν θα μου χαλασει τα application που χω κατεβάσει? ( torque, dash comand, sygic, viber) μήπως έχω πατησει καποιο κουμπί και έχει απενεργοποιηθει το internet? με το εγχειρίδιο δεν έβγαλα άκρη...

Μήπως έχεις κλείσει τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας. Πάνε στις ρυθμίσεις/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και δες αν είναι με τικ η πρώτη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κλείσει τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας. Πάνε στις ρυθμίσεις/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και δες αν είναι με τικ η πρώτη επιλογή

 

 

Σε αυχαριστώ πολύ, αυτό ήταν !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όπως και άλλες φορές ξεκίνησα να κάνω ένα factory reset,

όταν μετά το restart, και ξεκινώντας τις ρυθμίσεις έναρξης,

μετά τη σελίδα για το google acount, μου βγάζει το μνμ:

 

:!: Λυπούμαστε !

Η εφαρμογή οδηγός ρύθμισης

(διεργασία com.jrdcom.

jrdsetupwizard) σταμάτησε

απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά.

[Επιβολή κλεισίματος]

 

...και ξανά από την αρχή.

 

Έχω την default rom από Wind

αλλά το είχα κάνει root,

...και είχα ξανακάνει factory reset...

χωρίς πρόβλημα.

 

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,

γιατί δεν είναι καιρός να αλλάξω κινητό

και θα ήθελα να το σώσω. :O

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά γεια σας,

Θέλω να αναβαθμίσω(εκσυγχρονίσω) το 995 του γιου μου,

να είναι σταθερο, να βλέπει video, και να είναι αξιόπιστο σαν τηλέφωνο.

Για την εποχή του ήταν κορυφή.

Από την αυτόματη αναβάθμιση γράφει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση.

[ATTACH]47875[/ATTACH]

Επειδή έχω χαθεί στο φόρουμ με τις πολλές επισημάνσεις, μήπως θα μπορούσατε να με συμβουλέψετε ποια ρομ να βάλω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δες λίγο παραπάνω (ποστ #1775, 1776) κάποιες γενικές εντυπώσεις για την 4.4.2. Για τα αρχεία που χρειάζεσαι, xda στο νήμα του 995 (κάπου στην 800 σελίδα νομίζω...)
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο υποστήριξη το κινητάκι...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την

[ROM][uNOFFICIAL][OT-995][4.4.4][AOSPA4+] Paranoid Android 4.4 Final - by namerke από

εδώ

Άλλο κινητό. Τρομερή ρομ.

Τώρα ψάχνω για καμιά καλή μπαταρία.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
File mou kalispera, mia erotisi exw. Exw sto 995 tin ics, pws mporw na perasw tin paranoid pou evales esy? K pws flasharw to cwm?

Φιλε Glx90 η αλήθεια είναι ότι παιδευτηκα και εγώ μέχρι να καταλάβω τι να κάνω.Βλέπεις κάθε συσκευή έχει τον δικό της τρόπο.

1. Κάνεις ροοτ την συσκευή από εδώ http://theunlockr.com/2013/06/16/how-to-root-the-alcatel-one-touch-995/.

2. Βάζεις το cwm για backup και restore για την stock από εδώ http://theunlockr.com/2013/06/15/how-to-flash-a-custom-recovery-on-the-alcatel-one-touch-995/ ή καλυτερες οδηγίες εδώ https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/wiki/FlashingRecovery. Παίρνεις backup το κινητό σου. Όταν θέλεις να κάνεις επαναφορά πάλι, αυτό το cwm θα βάλεις.

3. Επίσης κατεβάζεις στον υπολογιστή το αρχείο cwm που έχει η Aosp http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2716253 και βάζεις την καινουργια cwm. Έχει 3 bat αρχεία το ένα είναι σα το προηγούμενο τα άλλα δύο είναι τα σωστά. Επέλεξε το πιο προσφατο.

4. Στην sd κάρτα έχεις ήδη κατεβάσει τα άλλα δύο αρχεία τα οποία τα περνάς συμφωνα με τις οδηγίες https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/wiki/Installation. Αν δεις ότι δεν περνάει η ρομ μη τα χάνεις. Δοκίμασε το άλλο cwm. Πάντως μη βιάζεσε τη πρώτη φορά θα κάνει boot κάμποση ώρα.

Δε ξέρω αν σε βοήθησα αλλά αξιζει τον κόπο να δοκιμάσεις. Επειδή όμως και αυτά είναι μηχανήματα που παθαίνουν βλάβες και εμείς άνθρωποι που κάνουμε λάθη η προσπάθεια είναι με δική σου ευθύνη.

Σε προτείνω επίσης να διαβάσεις καλά τις οδηγίες από τα site που σε έδωσα πριν προχωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φιλε Glx90 η αλήθεια είναι ότι παιδευτηκα και εγώ μέχρι να καταλάβω τι να κάνω.Βλέπεις κάθε συσκευή έχει τον δικό της τρόπο.

1. Κάνεις ροοτ την συσκευή από εδώ http://theunlockr.com/2013/06/16/how-to-root-the-alcatel-one-touch-995/.

2. Βάζεις το cwm για backup και restore για την stock από εδώ http://theunlockr.com/2013/06/15/how-to-flash-a-custom-recovery-on-the-alcatel-one-touch-995/ ή καλυτερες οδηγίες εδώ https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/wiki/FlashingRecovery. Παίρνεις backup το κινητό σου. Όταν θέλεις να κάνεις επαναφορά πάλι, αυτό το cwm θα βάλεις.

3. Επίσης κατεβάζεις στον υπολογιστή το αρχείο cwm που έχει η Aosp http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2716253 και βάζεις την καινουργια cwm. Έχει 3 bat αρχεία το ένα είναι σα το προηγούμενο τα άλλα δύο είναι τα σωστά. Επέλεξε το πιο προσφατο.

4. Στην sd κάρτα έχεις ήδη κατεβάσει τα άλλα δύο αρχεία τα οποία τα περνάς συμφωνα με τις οδηγίες https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/wiki/Installation. Αν δεις ότι δεν περνάει η ρομ μη τα χάνεις. Δοκίμασε το άλλο cwm. Πάντως μη βιάζεσε τη πρώτη φορά θα κάνει boot κάμποση ώρα.

Δε ξέρω αν σε βοήθησα αλλά αξιζει τον κόπο να δοκιμάσεις. Επειδή όμως και αυτά είναι μηχανήματα που παθαίνουν βλάβες και εμείς άνθρωποι που κάνουμε λάθη η προσπάθεια είναι με δική σου ευθύνη.

Σε προτείνω επίσης να διαβάσεις καλά τις οδηγίες από τα site που σε έδωσα πριν προχωρήσεις.

 

 

εγώ με το παρακάτω πρόβλημα

μήπως γνωρίζεις πως μπορώ να το κάνω

αφού δεν έχω πρόσβαση στο κινητό ?

 

Ευχαριστώ !

 

Όπως και άλλες φορές ξεκίνησα να κάνω ένα factory reset,

όταν μετά το restart, και ξεκινώντας τις ρυθμίσεις έναρξης,

μετά τη σελίδα για το google acount, μου βγάζει το μνμ:

 

Λυπούμαστε !

Η εφαρμογή οδηγός ρύθμισης

(διεργασία com.jrdcom.

jrdsetupwizard) σταμάτησε

απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά.

[Επιβολή κλεισίματος]

 

...και ξανά από την αρχή.

 

Έχω την default rom από Wind

αλλά το είχα κάνει root,

Link to comment
Share on other sites

εγώ με το παρακάτω πρόβλημα

μήπως γνωρίζεις πως μπορώ να το κάνω

αφού δεν έχω πρόσβαση στο κινητό ?

 

Ευχαριστώ !

 

Όπως και άλλες φορές ξεκίνησα να κάνω ένα factory reset,

όταν μετά το restart, και ξεκινώντας τις ρυθμίσεις έναρξης,

μετά τη σελίδα για το google acount, μου βγάζει το μνμ:

 

Λυπούμαστε !

Η εφαρμογή οδηγός ρύθμισης

(διεργασία com.jrdcom.

jrdsetupwizard) σταμάτησε

απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά.

[Επιβολή κλεισίματος]

 

...και ξανά από την αρχή.

 

Έχω την default rom από Wind

αλλά το είχα κάνει root,

 

Φίλε μου,

γεια σου

Χωρίς να είμαι και ο πλέον ειδικός,

Μπαίνεις κατ αρχάς στο recovery ή στο fastboot?

Αν δεν κάνεις τις ρυθμίσεις google μπαίνεις στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε iakovos64

Δεν μπαίνει ούτε έτσι

και πατώντας volume up και

power buton δεν μου βγάζει κανένα μενού

αλλά κάνει κατευθείαν factory reset

και παλι τα ίδια !

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η διαδικασια με καθε λεπτομερεια οπως την εκανα εγω:

 

1) Κατεβαζουμε το super one click και το ξεζιπαρουμε σε εναν φακελο

2) στο κινητο παμε : εφαρμογες και τικαρουμε το αγνωστες προελευσεις

μετα παμε αναπτυξη και τικαρουμε το εντοπισμος σφλματων usb και το επιτρεπονται εικον θεσεις.

3) παμε πισω στο super one click και στο κουτι που λεει exploit διαλεγουμε alcapwn

4) συνδεουμε το κινητο με το pc και παταμε προσαρτηση στο κινητο (να γινει πορτοκαλι το robot).

5) μετα παταμε root και περιμενουμε να μας γραψει οτι ολα οκ!

αν ζητησει drivers να εγκαταστησει του λεμε ναι! αν παρολα αυτα καθε φορα ζηταει drivers, καντε μια επανεκκινηση στο pc και το κινητο και μετα θα ειναι ολα οκ!;)

Αν ολα εχουν παει καλα το app superuser θα ειναι εγκατεστημενο στο κινητο μας!

Τοσο απλο ειναι:)

 

Φίλε μου πως θα μπορούσαμε να συναντηθούμε ώστε να με βοηθήσεις επί τόπου να το ρουτάρω. Αύριο το παίρνω από την ARVATO με αλλαγή πλακέτας ευτυχώς στην εγγύηση. Είναι σίγουρο το ρουτάρισμα ? Πάντως έτσι όπως είναι σέρνεται. Εάν θελήσεις μπορεί να γίνει unroot ? Έχω πολλές απορίες και είμαι άσχετος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έγραψα ένα μήνυμα αλλά δεν το βρίσκω. Το ξαναγράφω. Πώς θα μπορούσες να βοηθούσες ενεργά ώστε να κάνω root σε ένα ΟΤ-995 ? Αύριο το παίρνω από την ARVATO με αλλαγή πλακέτας ευτυχώς στην εγγύηση. Το κινητό έχει πρόβλημα RAM και έτσι όπως είναι σέρνεται. Έχω πολλές απορίες και είμαι άσχετος με το θέμα. Έχεις skype ώστε να μου λύσεις τις απορίες μου και μετά να δούμε πώς θα προχωρήσω ? Θα ήθελα μια απάντηση και να μου πείς επίσης πώς πάει τώρα το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρά. Έχω πρόβλημα με την συσκευή,

Έπειτα που εξαντλήθηκε η μπαταρία και πήγα να το φορτίσω δεν φορτίζει αλλά αναβοσβήνει το φωτάκι φόρτισις η συσκευή προσπαθεί να ανάψει αλλά δεν τα καταφέρνει και παραμένει στο σήμα της alcatel για 2 δευτερόλεπτα με συνεχόμενη επανάληψη αυτής της κατάστασής,

διάβασα πριν κάποιες σελίδες να πατήσω το κουμπί power μαζί με το volume up ή με το volume down παρατεταμένα αλλά δεν ανοίγει και πάλι,

τι υπάρχει περίπτωσή να έχει συμβεί? και πως μπορώ να το επαναφέρω στην κατάστασή που ήταν? Δεν του έχω κάνει κανενός είδος αναβάθμιση.. όλα εργοστασιακά μόνο που έχω βάλει εφαρμογές όπως torque sygic κτλπ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Άκυρο, επανήλθε η συσκευή ίσως είχε ξεφορτίσει τελείως γιατί έπειτα από την παραμονή της στην φόρτιση 10 λεπτά πήρε εμπρός.. Τον τελευταίο καιρό όμως μου κάνει νούμερα ο browser, ενώ από το youtube και το facebook (τις εφαρμογές του κινητού εννοώ) μπαίνει σχεδόν αμέσως ή με μια μικρή χρονοκαθυστέρηση, από το google δεν μπαίνει σχεδόν ποτέ ή να μπει 1 στις 10 φορές που θα το επιχειρήσω, αυτό δεν συνέβαινε τον πρώτο καιρό που άρχισα να χρησιμοποιώ internet, τότε έμπαινε απευθείας..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς τον browser που έχει ενσωματωμένο το κινητό? Έχεις δοκιμάσει με κάποιον άλλο (π.χ. Boat, CM Browser...)?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλε Glx90 η αλήθεια είναι ότι παιδευτηκα και εγώ μέχρι να καταλάβω τι να κάνω.Βλέπεις κάθε συσκευή έχει τον δικό της τρόπο.

1. Κάνεις ροοτ την συσκευή από εδώ http://theunlockr.com/2013/06/16/how-to-root-the-alcatel-one-touch-995/.

2. Βάζεις το cwm για backup και restore για την stock από εδώ http://theunlockr.com/2013/06/15/how-to-flash-a-custom-recovery-on-the-alcatel-one-touch-995/ ή καλυτερες οδηγίες εδώ https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/wiki/FlashingRecovery. Παίρνεις backup το κινητό σου. Όταν θέλεις να κάνεις επαναφορά πάλι, αυτό το cwm θα βάλεις.

3. Επίσης κατεβάζεις στον υπολογιστή το αρχείο cwm που έχει η Aosp http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2716253 και βάζεις την καινουργια cwm. Έχει 3 bat αρχεία το ένα είναι σα το προηγούμενο τα άλλα δύο είναι τα σωστά. Επέλεξε το πιο προσφατο.

4. Στην sd κάρτα έχεις ήδη κατεβάσει τα άλλα δύο αρχεία τα οποία τα περνάς συμφωνα με τις οδηγίες https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/wiki/Installation. Αν δεις ότι δεν περνάει η ρομ μη τα χάνεις. Δοκίμασε το άλλο cwm. Πάντως μη βιάζεσε τη πρώτη φορά θα κάνει boot κάμποση ώρα.

Δε ξέρω αν σε βοήθησα αλλά αξιζει τον κόπο να δοκιμάσεις. Επειδή όμως και αυτά είναι μηχανήματα που παθαίνουν βλάβες και εμείς άνθρωποι που κάνουμε λάθη η προσπάθεια είναι με δική σου ευθύνη.

Σε προτείνω επίσης να διαβάσεις καλά τις οδηγίες από τα site που σε έδωσα πριν προχωρήσεις.

Έχω κολλήσει στο 3ο βήμα. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Μήπως πλέον το λινκ οδηγεί αλλού;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει στο 3ο βήμα. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Μήπως πλέον το λινκ οδηγεί αλλού;

Όταν λές έχω κολλήσει, τι εννοείς; Ποιό Link δεν είναι σωστό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές έχω κολλήσει, τι εννοείς; Ποιό Link δεν είναι σωστό;
Ακολουθώ το λινκ που έχει το 3ο βήμα αλλά δεν ξέρω τι να κατεβάσω από εκεί. Υπάρχει μήπως κάποιο direct link να κατεβάσω απ' ευθείας το αρχείο;

Επίσης, στο 2ο βήμα έτρεξα επιτυχώς το προγραμματάκι στο υπολογιστή. Πρέπει να κάνω κάτι από τη συσκευή για να πάρω backup ή έχω πάρει ήδη;

Όπως καταλαβαίνεις είμαι άσχετος από αναβαθμίσεις κινητών και αν δεν έχω αναλυτικά τα βήματα ίσως κάνω κάτι ανεπανόρθωτο. Το τηλ. έχει ακόμη την μαμίσια 2.3.

Δώσε τα φώτα σου φίλε μου μιας και είσαι γνώστης.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ το λινκ που έχει το 3ο βήμα αλλά δεν ξέρω τι να κατεβάσω από εκεί. Υπάρχει μήπως κάποιο direct link να κατεβάσω απ' ευθείας το αρχείο;

Επίσης, στο 2ο βήμα έτρεξα επιτυχώς το προγραμματάκι στο υπολογιστή. Πρέπει να κάνω κάτι από τη συσκευή για να πάρω backup ή έχω πάρει ήδη;

Όπως καταλαβαίνεις είμαι άσχετος από αναβαθμίσεις κινητών και αν δεν έχω αναλυτικά τα βήματα ίσως κάνω κάτι ανεπανόρθωτο. Το τηλ. έχει ακόμη την μαμίσια 2.3.

Δώσε τα φώτα σου φίλε μου μιας και είσαι γνώστης.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φίλε θα τα πάρουμε ένα ένα.

Πες μου αν το τηλέφωνο αυτή τη στιγμή δουλεύει απροβληματιστα και ξέρεις να μπαίνεις σε recovery mode.

Αν ναι πρέπει να πας μέσα από το recovery και να του δώσεις εντολή να πάρεις backup.

Όταν τελειώσεις με αυτό και έχεις σώσει κάπου το Backup που πήρες (Υπολογίστή, εξωτερική sd ή αλλού) κατέβασε από την ιστοσελίδα που σου έδωσα (στο τρίτο βήμα) όπως φαίνεται στη παρακάτω φωτο το καινούριο recovery και πέρασέ το. Μπες ξανά σε recovery mode και σιγουρέψου ότι το Cwm έχει αλλάξει.

Αν τα κάνεις αυτά πες μου.

Πρόσεχε!!! αν για κάτι δεν είσαι σίγουρος μη το πειράζεις. Ότι κάνεις είναι με δική σου ευθύνη.

οδηγίες πως περνάς cwm recovery εδώ https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/wiki/FlashingRecovery

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...