Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Υποτιθεται οτι το to2c με αυτην το στελνει...

Βεβαια εμενα μου το εστειλαν με αυτην την αθλια miui που χαντακωνει το τηλεφωνο.

Δοκιμασα την aosp2.1 και οταν ειχα για αρκετη ωρα την συσκευη κλειστη,μετα το ανοιγα και εμενε στο "Google" και επρεπε να πατησω το power off για να σβησει και να το ξανα-ανοιξω και τοτε ανοιγε κανονικα...

Μετα δοκιμασα την aosp1.0 και οταν φορτιζε κλειστο ειχε το προβλημα που εχω ποσταρει λιγο πιο πισω.(Χαλασμενο charge animation).

Το εδωσα ετσι οπως ηταν και ακομα ο φιλος που το πηρε δεν μου εχει παραπονεθει (ισως να μην το εχει φορτισει κλειστο ακομα ...)

Εαν το ειχα στα χερια μου παντως θα την δοκιμαζα σιγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που δεν ανοίγει το κινητό και σβήνει στο λογότυπο με την aosp 2.1 πηγαίνετε ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα και απενεργοποιήστε την γρήγορη εκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν βάλω την AOSP 2.1 θα σβηστούν όλες οι εφαρμογές και ο τηλεφωνικός κατάλογος;
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές θα σβηστούν, οπότε πάρτες backup με titanium backup αν είσαι root

Οι επαφές σου αν είναι συνχρονισμένες με τον Google λογαριασμό σου (Gmail), θα επανέλθουν μόλις προσθέσεις τον λογαριασμό στη νέα rom.....αν δεν είσαι σίγουρος, μέσα από τις ρυθμίσεις των επαφών, κάντες εξαγωγή στην εξωτερική κάρτα, για να τις εισάγεις μετά

Link to comment
Share on other sites

Πολύς κόσμος την έχει βάλει εδώ μέσα. Κάνει πραγματικά τόσο μεγάλη διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στο μαμά σαϊτ αλλά ούτε ρομ βλέπω ούτε και το κινητό ως προϊόν! Η ρομ έχει ψιλοκόμπλες και ολίγο από σπαστική κολίτιδα αλλά θα πρέπει να βγει καμια καλύτερη είναι κρίμα για αυτό το κινητό να μείνει με κουσούρια Edited by atmistis
Link to comment
Share on other sites

Με την aosp μια χαρά είναι το κινητό. Υπάρχουν κι άλλες roms. Τώρα αν εννοείς επίσημη ναι οκ Θέλει δουλειά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

πρώτο μου μήνυμα, παρέλαβα σήμερα το κινητό και μου ήρθε με αυτή την περίεργη Mi εγκατεστημένη. Διάβασα όλο το topic στην προσπάθειά μου να εγκαταστήσω μία καλύτερη ROM αλλά οσοναφορά την AOSP (v1 ή 2) ή θα έχει οδηγίες στα Ισπανικά ή θα παραπέμπει σε ρώσικα forum. Καθώς ορισμένοι από εσάς (όπως ο galaxy_singer, ο openmind, ο geokostas, ο tolisfz6, ο bbbb, ο gilardino και άλλοι) την έχετε περάσει μήπως κάποιος θα είχε την καλοσύνη να μας γράψει (στα ελληνικά εννοείται :)) έναν σύντομο οδηγό για το πώς μπορούμε να φλασάρουμε και εμείς οι υπόλοιποι μη γλωσσομαθείς την AOSP στο κινητό μας; ‘Η τουλάχιστο να μας παραπέμψει σε ένα σωστό και ολοκληρωμένο tutorial; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

1)πρωτα ρουταρεις το κινητο αν δεν ειναι ρουταρισμενο.οδηγιες θα βρεις στο ποστ 436, 2)επειτα κατεβαζεις το recovery απο δω http://pan.baidu.com/s/1hqzf0ig 3)εγκαθιστας στο κινητο το Mobileuncle MTK Tools(θα το βρεις στο playstore).το ανοιγεις,επιλεγεις update recovery,επιλεγεις το recovery που κατεβασες και το εγκαθιστας 4)στη συνεχεια κατεβαζεις την ρομ που θελεις(δε ξεζιπαρεις το αρχειο) και την περνας στην καρτα μνημης 5)μπανεις στο recovery(με κλειστο το κινητο πατας ταυτοχρονα το power button και το πληκτρο αυξησης της εντασης).αφου μπεις στο recovery κανεις wipe data,wipe cache,wipe dalvik cache και μετα επιλεγεις το install from sd card.διαλεγεις την ρομ που κατεβασες και αυτο ηταν.ξεκιναει το φλασαρισμα της καινουργιας ρομ. Edited by gilardino
Link to comment
Share on other sites

1)πρωτα ρουταρεις το κινητο αν δεν ειναι ρουταρισμενο.οδηγιες θα βρεις στο ποστ 436, 2)επειτα κατεβαζεις το recovery απο δω http://pan.baidu.com/s/1hqzf0ig 3)εγκαθιστας στο κινητο το Mobileuncle MTK Tools(θα το βρεις στο playstore).το ανοιγεις,επιλεγεις update recovery,επιλεγεις το recovery που κατεβασες και το εγκαθιστας 4)στη συνεχεια κατεβαζεις την ρομ που θελεις(δε ξεζιπαρεις το αρχειο) και την περνας στην καρτα μνημης 5)μπανεις στο recovery(με κλειστο το κινητο πατας ταυτοχρονα το power button και το πληκτρο αυξησης της εντασης).αφου μπεις στο recovery κανεις wipe data,wipe cache,wipe dalvik cache και μετα επιλεγεις το install from sd card.διαλεγεις την ρομ που κατεβασες και αυτο ηταν.ξεκιναει το φλασαρισμα της καινουργιας ρομ.

 

Στο βήμα 2, το αρχείο recovery το κατεβάζουμε απευθείας απο τον browser του κινητού ως apk αρχείο κατευθείαν στην συσκευή;

Στο βήμα 3 επιλέγοντας recovery update μου κάνει αναζήτηση στο δίκτυο και βρισκει αρχεια ασχετα για downoad. Πως θα κανω browse στο αρχειο που κατεβασα στο βημα 2; Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με την aosp μια χαρά είναι το κινητό. Υπάρχουν κι άλλες roms. Τώρα αν εννοείς επίσημη ναι οκ Θέλει δουλειά

 

Ναι για επίσημη ρομ μιλάω, να υπάρξει μια σωστή βάση για να "πατήσουν" οι ανεπίσημες.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το στον υπολογιστη σου.το recovery ειναι αρχειο image,εχει δηλαδη καταλαξη img.οταν κατεβασεις το recovery ειναι ενα ζιπαρισμενο αρχειο,το ξεζιπαρεις κι εκει μεσα ειναι το αρχειο recovery.img.το αρχειο αυτο τωρα το πετας χυμα μεσα στη καρτα μνημης.οταν μετα θ ανοιξεις το mobileuncle και πατησεις update recovery αυτοματα θα το δεις στη λιστα.πατας πανω στο recovey.img και αυτο ηταν.οταν τελειωσει η διαδικασια σε ρωταει αν θες να μπεις στο recovery.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος. Κατεβάζεις το recovery, το flashαρεις με adb και στη συνέχεια ή περνάς τη rom με sideload ή μέσα από το recovery.

 

Πολύ πιο γρήγορα και χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα.

Οπως ειπαν και οι προλαλησαντες...το κινητο οργωνννννννει!Οργωνννννννει!:lol:

Ποιοτητα κατασκευης για 140$ ΑΡΙΣΤΗ.Δειχνει κινητο αξιας 300 Ευρω ανετα!Οθονη εξαιρετικη,touch αριστο,ηχειο πεντακαθαρο και δυνατο!

Και απο βαρος?ΠΟΥ ΠΟΥ ΛΟ!Επαθα πλακα!Πιο ελαφρυ σχεδον απο τοσα 5αρια που εχω πιασει!

Η νεα Xiaomi,η Coolpad εχει φαινεται τις δυνατοτητες και την θεληση να σαρωσει τα παντα!Το 7230 ειναι απιστευτο VFM!

Αφηστε κλωνους Νote3 με λογοτυπα ή χωρις και λοιπα 5.5αρια κινητα στυλ Doogee DG550...

Βγαλτε το στην καφετερια και θα κανετε αισθηση!Απλα οταν σας ρωτησουν ποσο το πηρατε,πειτε ψεμματα!:lol:

 

Θα μου πεις σε παρακαλω αν το κινητο δουλευει σωστα με την αρχικη rom που ηρθε. Εχω το zopo zp 700 και εχει καλη rom και δεν ξερω να το ρουταρω το coolpad. Σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη 0.35 multilanguage...........όταν ξεζιπάρετε το φάκελο υπάρχουν δύο φάκελοι με romμέσα και ένας με SP Flash Tools.......ο φάκελος με κατάληξη-PN, έχει τον CoolPad Launcher και λιγότερες κινεζιές.........ο φάκελος με κατάληξη- P4, έχει τον MiHome Launcher και αρκετές κινεζιές........Φλασάρετε με SP Flash Tools
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το στον υπολογιστη σου.το recovery ειναι αρχειο image,εχει δηλαδη καταλαξη img.οταν κατεβασεις το recovery ειναι ενα ζιπαρισμενο αρχειο,το ξεζιπαρεις κι εκει μεσα ειναι το αρχειο recovery.img.το αρχειο αυτο τωρα το πετας χυμα μεσα στη καρτα μνημης.οταν μετα θ ανοιξεις το mobileuncle και πατησεις update recovery αυτοματα θα το δεις στη λιστα.πατας πανω στο recovey.img και αυτο ηταν.οταν τελειωσει η διαδικασια σε ρωταει αν θες να μπεις στο recovery.

 

Φίλε μου το έκανα και τώρα δεν κάνει τίποτα παρά μου βγάζει το παρακάτω που έχει το μήνυμα 'Now sent the package you want to apply to the device with "adb sideload <filename>" '. Τι κάνω τώρα; Πατώντας το power για να κλείσει ώστε να το ξανανείξω με πατημένο το πλήκτρο αύξησης έντασης όπως μου έγραψες δεν κάνει τίποτα.. Να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία; Φοβάμαι μην το μπρικάρω.

Edited by PrinceA5
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έκανα και τώρα δεν κάνει τίποτα παρά μου βγάζει το παρακάτω που έχει το μήνυμα 'Now sent the package you want to apply to the device with "adb sideload <filename>" '. Τι κάνω τώρα; Πατώντας το power για να κλείσει ώστε να το ξανανείξω με πατημένο το πλήκτρο αύξησης έντασης όπως μου έγραψες δεν κάνει τίποτα.. Να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία; Φοβάμαι μην το μπρικάρω.

 

Δεν μπαίνει στο recovery; Όταν bootαρει το κινητό κανονικά σου βγάζει αυτή την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έκανα και τώρα δεν κάνει τίποτα παρά μου βγάζει το παρακάτω που έχει το μήνυμα 'Now sent the package you want to apply to the device with "adb sideload <filename>" '. Τι κάνω τώρα; Πατώντας το power για να κλείσει ώστε να το ξανανείξω με πατημένο το πλήκτρο αύξησης έντασης όπως μου έγραψες δεν κάνει τίποτα.. Να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία; Φοβάμαι μην το μπρικάρω.

Δε θα το μπρικάρεις, μη φοβάσαι.......Είσαι ακόμα στο εργοστασιακό recovery, για αυτό κολλάς.....Βγάλε τη μπαταρία, βάλετη και πατά το Power να μπεις στο κινητό.....Πρώτα κάνε root το κινητό με το Vroot, όπως ήδη σου γράψανε......κατέβασε την AOSP 2.1 και το δεύτερο recovery από το post #370 και ρίχτα μέσα στην εξωτερική κάρτα.....την rom σαν zip και το recovery σαν .img......κατέβασε το Mobile Uncle Tools και ξεκίνατο.....έχει μια επιλογή Update recovery, το πατάς και βρίσκεις το recovery.img και το κάνεις update.....αφού το κάνει update, θα σε ρωτήσει αν θέλεις να μπουτάρεις σε recovery, θα απαντήσεις ναι και θα σε βάλει σε recovery.........Εκεί πας και κάνεις πρώτα το Wipe data factory reset, μετά Wipe Cache και τέλος στο Advance κάνεις Wipe Dalvick Cache.......πατάς return και πας Install zip/Choose zip from sdcard και βρίσκεις την AOSP 2.1 και πατάς install ή OK σε ότι σε ρωτάει......τελειώνει η εγκατάσταση και τέλος πατάς reboot phone και είσαι έτοιμος

Edited by openmind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...