Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vickmall συνιστώ κι εγώ, και αυτή θα είναι η επιλογή μου και για τις μελλοντικές αγορές μου,αφύ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος λόγω εξυπηρέτησης-ταχύτητας-αξιοπιστίας. :)
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα καιρό να διαβάσω το νήμα του Geekbuying και είδα ότι στις 10 τελευταίες σελίδες μόνο παράπονα, καθυστερήσεις, προβληματικές συσκευές, δικαιολογίες κτλ. χάλασε και αυτό ή είναι εντύπωσή μου;
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστη εταιρία ειναι η sunsky.

Δεν την γνωρίζω, αλλά με τα ταχυδρομικά που χρεώνει ....

(Αντικείμενο των 2,40 δολλαρίων θέλει 3,60 ταχυδρομικά με απλό ταχυδρομείο !!!):p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την γνωρίζω, αλλά με τα ταχυδρομικά που χρεώνει ....

(Αντικείμενο των 2,40 δολλαρίων θέλει 3,60 ταχυδρομικά με απλό ταχυδρομείο !!!):p

 

Οτι ναναι ζητα ο καθενας τελικα..........αστεια πραματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προχθές παρήγγειλα το Huawei Honor 3C από VickMall στα 185$. Τώρα το πήγαν στα 200.

Ζήτησα να βάλω άλλο ένα στην παραγγελία μου στην ίδια τιμή (μιας και δεν έχω πάρει tracking number ακόμα), αλλά μου είπαν "hello,sorry,we can not ,and we don't want to sell it ,the price is very high now"

Ούτε κάποιο κουπόνι, ούτε τίποτα!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Προχθές παρήγγειλα το Huawei Honor 3C από VickMall στα 185$. Τώρα το πήγαν στα 200.

Ζήτησα να βάλω άλλο ένα στην παραγγελία μου στην ίδια τιμή (μιας και δεν έχω πάρει tracking number ακόμα), αλλά μου είπαν "hello,sorry,we can not ,and we don't want to sell it ,the price is very high now"

Ούτε κάποιο κουπόνι, ούτε τίποτα!

 

Γενικά το vickmall ειναι ελαχιστα ακριβοτερο απο τα αλλα μαγαζια, αλλά ειναι αξιοπιστο site. Επαγγελματίες. Εγω εμεινα ευχαριστημένος και θα ξαναπάρω απο κει...

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να διαβάσω το νήμα του Geekbuying και είδα ότι στις 10 τελευταίες σελίδες μόνο παράπονα, καθυστερήσεις, προβληματικές συσκευές, δικαιολογίες κτλ. χάλασε και αυτό ή είναι εντύπωσή μου;

ενα android tv box που πηρα απο κει δεν ειχα κανενα προβλημα.μια μικρη μονο καθυστερηση γιατι θα μου βαζαν νεο firmware.για καλο δλδ

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παραγγειλω απο merimobiles ενα xiaomi power bank αλλα αναρωτιεμαι τι να επιλεξω για αποστολη. Εχει honk kong\china post με free delivery αλλα και singapore post με 6 ευρω. ΤΟ δευτερο προτεινεται και απο το site και λεει πως αποστελλεται στις μισες μερες σε σχεση με το αλλο. Γενικα, για singapore εχω ακουσει καλα λογια απο εδψ μεσα. Τι λετε εσεις;
Link to comment
Share on other sites

Aπο to2c παντως μου εχουν βγαλει το λαδι για να επιστρεψω ελαττωματικο κινητο που ηρθε με χαλασμενο σενσορα.

Εχουν περασει 10 μερες και ακομα συννενοουμαστε, δεν εχω και πολυ χρονο λογω φορτου εργασιας.

 

Το ιδιο ειχαν κανει και σε εναν φιλο μου, αργησε ~3 μηνες νμα ερθει αλλο τηλεφωνο.

 

Ποτε ξανα απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καμια διαφορα οποτε ουτε στο τελωνειο. Για tracking παιζει τιποτα;

 

Νομίζω ότι αν πληρώσεις έξτρα τη singapore θα πάρεις tracking number ενώ με τα δωρεάν όχι λόγω τιμής.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν πληρώσεις έξτρα τη singapore θα πάρεις tracking number ενώ με τα δωρεάν όχι λόγω τιμής.

Ετσι ειναι για τοσο χαμηλα ποσα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Aπο to2c παντως μου εχουν βγαλει το λαδι για να επιστρεψω ελαττωματικο κινητο που ηρθε με χαλασμενο σενσορα.

Εχουν περασει 10 μερες και ακομα συννενοουμαστε, δεν εχω και πολυ χρονο λογω φορτου εργασιας.

 

Το ιδιο ειχαν κανει και σε εναν φιλο μου, αργησε ~3 μηνες νμα ερθει αλλο τηλεφωνο.

 

Ποτε ξανα απο αυτους.

 

Ανέφερε το πρόβλημα σου στο θέμα του to2c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679

Μάλλον θα έχεις συντομότερα κάποιο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερε το πρόβλημα σου στο θέμα του to2c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679

Μάλλον θα έχεις συντομότερα κάποιο αποτέλεσμα

 

Oι τυποι κοροιδευουν.

Τους εστειλα ενα βιντεο που μου ζητησαν χτες να φαινεται το ιμει, και μου απαντησαν οτι...... τους εστειλα δικο τους βιντεο απο το site τους (που δεν ισχυει φυσικα)

 

Κανουν οτι μπορουν να με καθυστερησουν και αντι να μου στειλουν νεο τηλεφωνο ή refund, ολο μου λενε να τους το στειλω πισω.....

 

Απατεωνες.

Link to comment
Share on other sites

Oι τυποι κοροιδευουν.

Τους εστειλα ενα βιντεο που μου ζητησαν χτες να φαινεται το ιμει, και μου απαντησαν οτι...... τους εστειλα δικο τους βιντεο απο το site τους (που δεν ισχυει φυσικα)

 

Κανουν οτι μπορουν να με καθυστερησουν και αντι να μου στειλουν νεο τηλεφωνο ή refund, ολο μου λενε να τους το στειλω πισω.....

 

Απατεωνες.

 

Κανε και ενα post στο topic που εχουν,με το video και τα παντα..........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό το To2C είναι για τα πανηγύριο... Στον άλλο του έστειλαν κουπόνι για την επόμενη αγορά για να μην πάρουν πίσω DooGee που καλυπτόταν από εγγύηση ακόμα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Oι τυποι κοροιδευουν.

Τους εστειλα ενα βιντεο που μου ζητησαν χτες να φαινεται το ιμει, και μου απαντησαν οτι...... τους εστειλα δικο τους βιντεο απο το site τους (που δεν ισχυει φυσικα)

 

Κανουν οτι μπορουν να με καθυστερησουν και αντι να μου στειλουν νεο τηλεφωνο ή refund, ολο μου λενε να τους το στειλω πισω.....

 

Απατεωνες.

 

Δεν νομίζω να σου κάνουν refund αν δεν στείλεις πίσω το χαλασμένο τηλέφωνο.

Dispute έκανες στο paypal;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ακύρωσα παραγγελία από to pandawill, μετά από 1 εβδομάδα και ενώ είχαν ξεστοκάρει μου ζητούσαν να περιμένω 3-4 μέρες ακόμα να στοκάρουν ή να αλλάξω το προϊόν με κάτι άλλο. Όταν όμως τσίμπησαν τα λεφτουδάκια από το paypal έλεγαν ότι είχαν μπόλικα στο στοκ (πάνω από 200 κόμμάτια !!!). Πάλι καλά που τους τα έχωσα στο chat και κάνανε σχετικά άμεσα refund.

Συμπέρασμα: Ποτέ ξανά στο panda, επιστροφή στο σοβαρό και γρήγορο vickmall !!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ακύρωσα παραγγελία από to pandawill, μετά από 1 εβδομάδα και ενώ είχαν ξεστοκάρει μου ζητούσαν να περιμένω 3-4 μέρες ακόμα να στοκάρουν ή να αλλάξω το προϊόν με κάτι άλλο. Όταν όμως τσίμπησαν τα λεφτουδάκια από το paypal έλεγαν ότι είχαν μπόλικα στο στοκ (πάνω από 200 κόμμάτια !!!). Πάλι καλά που τους τα έχωσα στο chat και κάνανε σχετικά άμεσα refund.

Συμπέρασμα: Ποτέ ξανά στο panda, επιστροφή στο σοβαρό και γρήγορο vickmall !!

 

Γνωση η τακτικη αυτη απο τα Κινεζοπουλα..........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εγγύηση το vickmall. Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα δύο παραγγελίες για δύο κινητά και την επόμενη είχα tracking number.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εγγύηση το vickmall. Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα δύο παραγγελίες για δύο κινητά και την επόμενη είχα tracking number.

 

Χωρίς να το ζητησω μου έστειλε και φωτογραφίες από το ζύγισμα μαζί με το περιεχόμενο του πακέτου η Selina.

Πράγματι ρε παιδιά αυτή η "Selina" παντού μέσα είναι είτε στο chat είτε στα mails ακόμα και φωτογραφίες μας στέλνει !!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το ζητησω μου έστειλε και φωτογραφίες από το ζύγισμα μαζί με το περιεχόμενο του πακέτου η Selina.

Πράγματι ρε παιδιά αυτή η "Selina" παντού μέσα είναι είτε στο chat είτε στα mails ακόμα και φωτογραφίες μας στέλνει !!!

 

Ειναι πολλοι μαζι............selinες........χαχαχαχαχ!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το to2c.com μου έστειλε το παρακάτω email, όπως φαντάζομαι και σε πολλούς από εδώ:

 

Sorry , We stop selling this kind of mobile phones

 

We regret to tell you that we have got some Phone products off the shelves. There include these model: Lenovo A376, Lenovo A760, Lenovo A850, Lenovo A850i, Lenovo K900, Lenovo S650, Lenovo S960, Lenovo S820, Lenovo P780, Lenovo A789, Lenovo A800, Lenovo S720, Lenovo S920, etc.

 

Sorry , We stop selling this model because market phone wholesaler sell refurbished phones or repaired phone as new phone . the only difference is the Motherboard and poor quality 1:1 accessories , such as poor quality battery , poor quality earphone , charger ,usb cable and so on .

 

It is really hard to found out which one is 100% new or not , it is sure 100% that 50% of them are not new , and 100% of them are not new if it is sold with cheap price.

Link to comment
Share on other sites

Το to2c.com μου έστειλε το παρακάτω email, όπως φαντάζομαι και σε πολλούς από εδώ:

 

Sorry , We stop selling this kind of mobile phones

 

We regret to tell you that we have got some Phone products off the shelves. There include these model: Lenovo A376, Lenovo A760, Lenovo A850, Lenovo A850i, Lenovo K900, Lenovo S650, Lenovo S960, Lenovo S820, Lenovo P780, Lenovo A789, Lenovo A800, Lenovo S720, Lenovo S920, etc.

 

Sorry , We stop selling this model because market phone wholesaler sell refurbished phones or repaired phone as new phone . the only difference is the Motherboard and poor quality 1:1 accessories , such as poor quality battery , poor quality earphone , charger ,usb cable and so on .

 

It is really hard to found out which one is 100% new or not , it is sure 100% that 50% of them are not new , and 100% of them are not new if it is sold with cheap price.

 

Το θέμα είναι καλά μας τα λέει το to2c, αλλά εάν κάποιος παραγγείλει κάποιο από αυτά τα μοντέλα από άλλο μαγαζί πως θα ξέρει ότι δεν παίρνει 2ο χέρι κινητό!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...