Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι ασχετο εγω..

 

υπαρχει εφαρμογη η γενικα τροπος για να μαθουμε διαφορες πληροφοριες για τη συσκευη μας? η μεσω ιμει?

πχ που κατασκευαστηκε ποτε ανοιχτηκε πρωτη φορα η ποσο ειναι το υπολοιπο εγγυησης για ποια χωρα ειναι και τετοια ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα έκανα κάτι και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Πάτησα καταλάθως έξοδος από την εφαρμογή skype από το Lumia 920. Πάω να μπω και αντί για το "nickname" που ζητούσε πριν (ή που ζητάει στο pc) μου ζητούσε μόνο μειλ microsoft! Το θέμα είναι ότι το μειλ που είχα δηλώσει στο skype ταυτίζεται με το μειλ που έχω στο κινητό. Έτσι, όταν έβαλα αυτό, μου δημιούργησε ένα νέο λογαριασμό skype.. :mad: Και μετά όταν ρώτησε για συγχώνευση με άλλο λογαριασμό skype πάτησα όχι. Τώρα δεν το ξαναβγάζει σαν επιλογή.. Έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής αλλά μπααα... Τι μπορώ να κάνω ώστε να σβηστεί ο άδειος λογαριασμός και να βάλω αυτόν που έχω τις επαφές μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..Είμαι σε απόγνωση :/

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα κάτι και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Πάτησα καταλάθως έξοδος από την εφαρμογή skype από το Lumia 920. Πάω να μπω και αντί για το "nickname" που ζητούσε πριν (ή που ζητάει στο pc) μου ζητούσε μόνο μειλ microsoft! Το θέμα είναι ότι το μειλ που είχα δηλώσει στο skype ταυτίζεται με το μειλ που έχω στο κινητό. Έτσι, όταν έβαλα αυτό, μου δημιούργησε ένα νέο λογαριασμό skype.. :mad: Και μετά όταν ρώτησε για συγχώνευση με άλλο λογαριασμό skype πάτησα όχι. Τώρα δεν το ξαναβγάζει σαν επιλογή.. Έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής αλλά μπααα... Τι μπορώ να κάνω ώστε να σβηστεί ο άδειος λογαριασμός και να βάλω αυτόν που έχω τις επαφές μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..Είμαι σε απόγνωση :/

 

Δοκίμασες αν λαμβάνεις κλήσεις με το παλιό σου λογαριασμό?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό (ή σε πολύ...) περιμένουμε κι αυτό:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_730_to_have_dualsim_version_new_color_leaks-news-9281.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα κάτι και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Πάτησα καταλάθως έξοδος από την εφαρμογή skype από το Lumia 920. Πάω να μπω και αντί για το "nickname" που ζητούσε πριν (ή που ζητάει στο pc) μου ζητούσε μόνο μειλ microsoft! Το θέμα είναι ότι το μειλ που είχα δηλώσει στο skype ταυτίζεται με το μειλ που έχω στο κινητό. Έτσι, όταν έβαλα αυτό, μου δημιούργησε ένα νέο λογαριασμό skype.. :mad: Και μετά όταν ρώτησε για συγχώνευση με άλλο λογαριασμό skype πάτησα όχι. Τώρα δεν το ξαναβγάζει σαν επιλογή.. Έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής αλλά μπααα... Τι μπορώ να κάνω ώστε να σβηστεί ο άδειος λογαριασμός και να βάλω αυτόν που έχω τις επαφές μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..Είμαι σε απόγνωση :/

 

 

 

 

Τζάμπα προσπαθείς από το κινητό.... Είναι θέμα Skype αυτο... Πρέπει να μπεις από τον browser του PC σου στο λογαριασμό σου κ να το ρυθμίσεις.... Δεν θυμάμαι πως γίνεται και είμαι από κινητό αλλά αν το googlάρεις θα το βρεις....

 

 

 

ΥΓ. Αφού το μέιλ του Skype είναι ίδιος με το MS Account, άρα κ το μέιλ που έβαλες, πως γίνεται να σου έφτιαξε νέο λογαριασμό???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις μια αγορα εφαρμογης μεσω βονταφον και ειτε τη σβησεις ειτε κανεις κανα φορματ μετα φαντοαζομαι μπορεις να την ξανακατεβασεις δωρεαν ?
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις μια αγορα εφαρμογης μεσω βονταφον και ειτε τη σβησεις ειτε κανεις κανα φορματ μετα φαντοαζομαι μπορεις να την ξανακατεβασεις δωρεαν ?

 

Μπορείς να ξανακατεβάσεις μια αγορασμένη εφαρμογή, αρκεί αυτή να εξακολουθεί να είναι διαθέσιμη για το κινητό σου.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξανακατεβάσεις μια αγορασμένη εφαρμογή, αρκεί αυτή να εξακολουθεί να είναι διαθέσιμη για το κινητό σου.

 

προφανως η αγορασμενη εφαρμογη αρα συμβαδιζει με το microsoft account mou? και ποσες φορες μπορω να την ξανακατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

προφανως η αγορασμενη εφαρμογη αρα συμβαδιζει με το microsoft account mou? και ποσες φορες μπορω να την ξανακατεβασω?

 

Δεν υπάρχει περιορισμός από όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Και να είναι και με την ίδια έκδοση λειτουργικού. Γιατί, αν αγόρασες κάποια εφαρμογή και ήσουν στα 8.0, αν πας να την αγοράσεις πάλι στα 8.1, θα πρέπει να την αγοράσεις...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και να είναι και με την ίδια έκδοση λειτουργικού. Γιατί, αν αγόρασες κάποια εφαρμογή και ήσουν στα 8.0, αν πας να την αγοράσεις πάλι στα 8.1, θα πρέπει να την αγοράσεις...

 

Που το διάβασες αυτό; Δεν ισχύει.

Έχω το moliplayer pro και το rap dialer pro αγορασμένα από πέρσι στα 8.0 και τα κατέβασα πάλι με το ιδιο account σε 8.1 δωρεάν αφού αναγνωρίστηκαν κανονικά ως αγορασμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό; Δεν ισχύει.

Έχω το moliplayer pro και το rap dialer pro αγορασμένα από πέρσι στα 8.0 και τα κατέβασα πάλι με το ιδιο account σε 8.1 δωρεάν αφού αναγνωρίστηκαν κανονικά ως αγορασμένες εφαρμογές.

 

Δεν το διάβασα πουθενά. Το είδα στη συσκευή μου. 2 ή 3 εφαρμογές που είχα αγοράσει, με 8.0, μου εμφανίζει την επιλογή να της αγοράσω και πάλι και όχι να της εγκαταστήσω απλά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διάβασα πουθενά. Το είδα στη συσκευή μου. 2 ή 3 εφαρμογές που είχα αγοράσει, με 8.0, μου εμφανίζει την επιλογή να της αγοράσω και πάλι και όχι να της εγκαταστήσω απλά.

 

Μήπως τις είχες αγοράσει από διαφορετικό region;

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διάβασα πουθενά. Το είδα στη συσκευή μου. 2 ή 3 εφαρμογές που είχα αγοράσει, με 8.0, μου εμφανίζει την επιλογή να της αγοράσω και πάλι και όχι να της εγκαταστήσω απλά.

 

 

 

Έτσι κάνει!!Αν πατήσεις αγορά θα καταλάβει ότι την έχεις αγοράσει και θα κατέβει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τις είχες αγοράσει από διαφορετικό region;

 

Λες;;;;;;; :blink: Ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό!! :X

 

Έτσι κάνει!!Αν πατήσεις αγορά θα καταλάβει ότι την έχεις αγοράσει και θα κατέβει κανονικά

 

Χμ... Σε λίγο θα το τσεκάρω.

 

Thanks, παιδιά! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπικ...

 

Εχουν εμφανιστει σε κινεζομαγαζα tablet με windows 8.1. Ξερετε πως και τι; Μοιρασε αδειες η microsoft;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπικ...

 

Εχουν εμφανιστει σε κινεζομαγαζα tablet με windows 8.1. Ξερετε πως και τι; Μοιρασε αδειες η microsoft;

 

Κάτω από τις 9 ίντσες είναι δωρεάν τα Windows πια. Αλλά εδώ μιλάμε για τα Windows Phone 8.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπικ...

 

Εχουν εμφανιστει σε κινεζομαγαζα tablet με windows 8.1. Ξερετε πως και τι; Μοιρασε αδειες η microsoft;

 

Είναι τζαμπέ ολέ πλέον το λειτουργικό για συσκευές ως 9 ίντσες. Ανοικτό μπορεί να μην είναι σαν λειτουργικό, αλλά ελεύθερο είναι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Άργησα λίγο να απαντήσω, δίοτι σκ έκανα σαν παιδί και γω μινι διακοπές..

Λοιπόν σχετικά με το θέμα του Skype, όντως ακούγεται πολύ περίεργο να έχεις δώσει ίδιο mail με αυτό που έχεις στη συσκευή σου και να δημιουργεί καινούριο λογαριασμό. Προφανώς οφείλεται στο γεγονός ότι κάποτε το Skype δεν το είχε η MS και με το ίδιο mail είχα κάνει 2 διαφορετικούς λογαιασμούς (με διαφορετικά username, έναν βασικό και έναν για 2-3 άτομα). Άρα ποιον απ τους 2 θα έπαιρνε; Εκεί λογικά κολλάει το θέμα, γι αυτό σου δημιουργεί άλλον (αν δε συνδέσεις εσύ κάποιο απ τα παλιά skype).

Tελικά βρήκα τρόπο και τον αποσύνδεσα τον νέο λογαριασμό, μέσα απ τη βοήθεια του Skype. Ευτυχώς, αρκετά καλή..

Μετά έκανα πάλι τη διαδικασία απ την αρχή και σύνδεσα τον παλιο (βασικό) λογαριασμό μου. Μόνο που για κάποιο λόγο μου έβγαλε και τις επαφές από το MSN :confused: Οι οποίες είναι προφανώς ανενεργές και άχρηστες..:mad: Τεσπα. Λίγο τραγικά όλα αυτά τα κόλπα της MS και γι αυτό έχει κουράσει πολύ κόσμο.

(*πχ αυτό με το μειλ επιβεβαίωσης. Ξέρω πολλούς που έχουν ένα και μοναδικό μειλ και τώρα τους ζητάει ένα δεύτερο για να βάλουν έναν κωδικό επιβεβαίωσης..έλεος.)

Καλές Διακοπές σε όλους και καλά μπάνια!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σχετικά με αυτο, εγώ δεν θέλω με το Skype να χρησιμοποιώ τον λογαριασμό της Microsoft, αλλα το username που είχα, χωρίς να ενσωματώνονται οι επαφές. Πως μπορεί να γίνει αυτο;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σχετικά με αυτο, εγώ δεν θέλω με το Skype να χρησιμοποιώ τον λογαριασμό της Microsoft, αλλα το username που είχα, χωρίς να ενσωματώνονται οι επαφές. Πως μπορεί να γίνει αυτο;

 

Δε γίνεται σε συσκευή με WP, να κάνεις login στο Skype με username. Μόνο με το Microsoft/Outlook account σου. Πόσο ειρωνικό ακούγεται....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σχετικά με αυτο, εγώ δεν θέλω με το Skype να χρησιμοποιώ τον λογαριασμό της Microsoft, αλλα το username που είχα, χωρίς να ενσωματώνονται οι επαφές. Πως μπορεί να γίνει αυτο;

 

Μόνη λύση να συνδέσης ένα Live account με το skype account σου.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δλδ να δημιουργήσω νέο account και να το συνδεσω;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κολπάκι για όσους δεν το γνωρίζουν,

πώς να οργανώσετε καλύτερα τις ιστοσελίδες που αποθηκεύσατε στα Αγαπημένα του ΙΕ.

 

Δημιουργήστε φακέλους!

Πώς; Με τη συνδρομή του Windows 8 σταθερού υπολογιστή σας.

 

Στο Windows 8 PC δημιουργείτε ένα λογαριασμό με το ίδιο Όνομα Χρήστη που χρησιμοποιήσατε στο βασικό λογαριασμό του κινητού.

Τα υπόλοιπα είναι μετά απλή διαδικασία, καθώς μπαίνετε στο desktop IE και εκεί διαχειρίζεστε όπως επιθυμείτε τα Αγαπημένα σας,

με φακέλους ή χωρίς φακέλους.

Ο συγχρονισμός ανάμεσα στα Αγαπημένα του ΙΕ θα γίνει αυτόματα μεταξύ PC και WP κινητού,

ώστε μετά το κινητό να σάς εμφανίζει και την επιπλέον δυνατότητα για επιλογή ανοίγματος των επιμέρους φακέλων των Αγαπημένων.

 

(Δεν ξέρω αν θα βοηθούσε να καρφιτσωνόταν το θέμα στην πρώτη σελίδα, για να το μάθουν περισσότεροι χρήστες.)

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...