Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά λίγη βοήθεια...

 

ακολουθω τον οδηγό του efrai για την εγκατάσταση του τελευταίου update και στο βήμα 4 κάνει abort installation...η μόνη διαφορά μας είναι οτι το δικό μου μου το στείλανε με root...

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες το απο κατω

 

 

 

Αν μπορει ας μπει και αυτο στο πρωτο ποστ :)

 

Ευκολη η διαδικασια; θελω να το κανω αλλα το φοβαμαι κιολας. Επισης μου εβγαλε οτα την 25r αλλα με πετα σε recovery κ λεει aborted

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λίγη βοήθεια...

 

ακολουθω τον οδηγό του efrai για την εγκατάσταση του τελευταίου update και στο βήμα 4 κάνει abort installation...η μόνη διαφορά μας είναι οτι το δικό μου μου το στείλανε με root...

Ξέρει κανείς?

Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το αρχείο.Πιθανόν να έχει πρόβλημα αυτό που προσπαθείς να περάσεις.Επίσης να το μετονομάσεις σε : update με μικρά γράμματα.Κάνε μια δοκιμή πάλι.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι παρελαβα 64αρι μαυρο και γω απο coolicool (εκανε κανενα μηνα να ερθει λογω ελλειψης) αλλα η αναμονη αξιζε. Αψεγαδιαστο, η μπαταρια απο 40% με το ζορι εκλεισε μετα απο πολλες ωρες -συμπεριλαμβανομενου και ενος clean install γιατι δεν επαιρνε το τελευταιο update. Πολυ θετικη εμπειρια μεχρι στιγμης :)

 

Προερχομενος απο S4 (cyanogenmod KK) αντιλαμβανομαι την ανεση του κινητου να διαχειριστει και να τρεξει με μεγαλυτερη ευκολια το λειτουργικο...

Edited by giorgiosimeoni
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά επειδή αναπαράγετε και αναπαράγεται το post του kdami4 με τη λύση 16->64, κάντε ένα edit να φαίνονται μόνο οι γραμμές που αφορούν οδηγίες. Δηλαδή να προσπαθεί ένας μη σχετικός να φτιάξει το τηλέφωνό του και να διαβάζει:

If all commands above did not give any ERROR, type this final command to restart phone. First boot will take about 2-3 minutes so don't worry.

fastboot reboot

• Reply•Share ›

Avatar

MrTo2c Mod monoreviews • 7 days ag

 

Ας σβηστούν τα "reply/share/avatar" κλπ που δεν έχουν σχέση. Επίσης αν μπορεί κάποιος με κέφι να διορθώσει τα κινεζοαγγλικά και να το κάνει πιο κατανοητό. Άσε που γράφουν 12 αντί για 16, έτσι δεν είναι;

 

Ποια δηλαδή είναι η καλύτερη λύση για να φτιαχτεί το 16->64; Αυτή του to2c ή κάποια άλλη στο πρώτο post; Διορθώνει το clean install και το θέμα του update; Χρειάζεται να το κάνεις πάλι root; Μιας που το προβλήματα αυτά έχουν παρουσιαστεί στα κινητά που φτάνουν αυτές τις μέρες ας υπάρχει μια κατανοητή λύση για όλα από κάποιον που ξέρει, εγώ δεν είμαι σχετικός.

 

Πχ παίρνω αύριο στα χέρια μου κινητό που δίνει 16 αντί για 64 και δεν κάνει update στην τελευταία Cyanogen (απ'όσα έχω καταλάβει). Τι κάνω; :help: :help: :help:

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει ας δοκιμάσει τις custom ρυθμίσεις που εδώ στην οθόνη μου.

Είναι ρυθμισμένες με βάση το iPhone.

Έβγαλα τις ίδιες φωτογραφίες και στις στο συσκευές και ρύθμισα την οθόνη του ΟPO να έχει την ίδια απόδοση.

Έδωσα ένα κλίκ παραπάνω στα χρώματα για να είναι ακόμα πιο πιστά.

Βεβαίως δεν είναι όλες οι οθόνες ίδιες. Δοκιμάσετε δεν χάνετε τίποτα.

-5, +0,26, +0,2, +42

 

https://flic.kr/p/oBgrGb

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φιλο.

Εγώ προσωπικά αν μπορεί κάποιος απο Αθήνα κ μπορεί να μου το φτιαξει ρε παιδιά . να πληρωσω ρε αδερφέ κιόλας. Μιλάω για την αλλαγη της Ρομ 16 σε 64

 

Νομίζω φίλε akizaki ότι αυτό είναι κάτι που πρέπει να μάθεις να κάνεις, "πρέπει να μάθεις να ψαρεύεις" με τα συγκεκριμένα τηλέφωνα... Κι εγώ το περιμένω να έρθει, θα θελα να μην εμφανίσει προβλήματα, αλλά απ'όσα διαβάζω πρέπει να μάθεις τα flasharismata κλπ. Το θέμα είναι να υπάρχει ένας αξιόπιστος οδηγός με βήματα για αρχαρίους. Δηλαδή όταν σου λέει "unlock the bootloader" πρέπει να σου εξηγεί τι είναι αυτό, τι κάνει και γιατί πρέπει να το κάνεις. Και τι χρειάζεται να κάνεις για κάθε πρόβλημα και αν λύνει και άλλα αντίστοιχα, όπως ζήτησα στο προηγούμενο post μου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε akizaki ότι αυτό είναι κάτι που πρέπει να μάθεις να κάνεις, "πρέπει να μάθεις να ψαρεύεις" με τα συγκεκριμένα τηλέφωνα... Κι εγώ το περιμένω να έρθει, αλλά απ'όσα έχω καταλάβει θέλει να ασχοληθείς λίγο με το τηλέφωνο και τα flasharismata κλπ. Το θέμα είναι να υπάρχει ένας αξιόπιστος οδηγός με βήματα για αρχαρίους. Δηλαδή όταν σου λέει "unlock the bootloader" πρέπει να σου εξηγεί τι είναι αυτό, τι κάνει και γιατί πρέπει να το κάνεις. Και τι χρειάζεται να κάνεις για κάθε πρόβλημα και αν λύνει και άλλα αντίστοιχα, όπως ζήτησα στο προηγούμενο post μου.

 

συμφωνω και εγω. πρεπει να φτιαχτει ενας πληρης οδηγος για αρχαριους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν έτοιμα Tool kit που απλά επιλέγεις πχ 1για ξεκλείδωμα, 2 για φλασάρισμα recovery, 3 για εγκατάσταση SU δηλαδή root. Είναι ασφαλή και χρησιμοποιούνται από εκατοντάδες χρήστες του xda.

Δεν χρειάζεται να μπλεκετε με εντολές adb.

 

Κατεβάζετε το tool kit και τα αρχεία που σας λέει ο οδηγός. Τα βάζετε όλα σ ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας σας και ακολουθείτε τις οδηγίες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει ας δοκιμάσει τις custom ρυθμίσεις που εδώ στην οθόνη μου.

Είναι ρυθμισμένες με βάση το iPhone.

Έβγαλα τις ίδιες φωτογραφίες και στις στο συσκευές και ρύθμισα την οθόνη του ΟPO να έχει την ίδια απόδοση.

Έδωσα ένα κλίκ παραπάνω στα χρώματα για να είναι ακόμα πιο πιστά.

Βεβαίως δεν είναι όλες οι οθόνες ίδιες. Δοκιμάσετε δεν χάνετε τίποτα.

-5, +0,26, +0,2, +42

 

https://flic.kr/p/oBgrGb

Δώσε αν μπορείς τις ρυθμίσεις και σε rgb

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δώσε αν μπορείς τις ρυθμίσεις και σε rgb

 

Δεν έχω πειράξει τιποτα άλλο. Για RGB χρειάζεται custom cernel η κάνω λάθος?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά επειδή αναπαράγετε και αναπαράγεται το post του kdami4 με τη λύση 16->64, κάντε ένα edit να φαίνονται μόνο οι γραμμές που αφορούν οδηγίες. Δηλαδή να προσπαθεί ένας μη σχετικός να φτιάξει το τηλέφωνό του και να διαβάζει:

 

 

Ας σβηστούν τα "reply/share/avatar" κλπ που δεν έχουν σχέση. Επίσης αν μπορεί κάποιος με κέφι να διορθώσει τα κινεζοαγγλικά και να το κάνει πιο κατανοητό. Άσε που γράφουν 12 αντί για 16, έτσι δεν είναι;

 

Ποια δηλαδή είναι η καλύτερη λύση για να φτιαχτεί το 16->64; Αυτή του to2c ή κάποια άλλη στο πρώτο post; Διορθώνει το clean install και το θέμα του update; Χρειάζεται να το κάνεις πάλι root; Μιας που το προβλήματα αυτά έχουν παρουσιαστεί στα κινητά που φτάνουν αυτές τις μέρες ας υπάρχει μια κατανοητή λύση για όλα από κάποιον που ξέρει, εγώ δεν είμαι σχετικός.

 

Πχ παίρνω αύριο στα χέρια μου κινητό που δίνει 16 αντί για 64 και δεν κάνει update στην τελευταία Cyanogen (απ'όσα έχω καταλάβει). Τι κάνω; :help: :help: :help:

 

To fix 12gb* storage in 64gb model oneplus one, you have to install rom from scratch (Warning, you can brick your phone)

 

*12gb μάλλον το αναφέρει έτσι γιατί το 16άρι εμφανίζει διαθέσιμα 12gb όταν το ανοίγεις για πρώτη φορά και δεν έχεισ εγκαταστήσει τίποτα άλλο.

 

Download Nexus Root Toolkit v1.8.5 from

http://www.wugfresh.com/nrt/

We'll not use this program so close it after install.

 

Also download rom file (461 mb)

http://dist01.slc.cyngn.com/factory/bacon/cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip...

 

Put your oneplus in fastboot mode. To do this:

Connect phone to Laptop with microUSB cable.

Turn on the phone. When display is open and you can navigate apps, settings etc, hold power button for 10 seconds until phone is turned off.

Keep holding power button after you hear device-discconect sound and hold volume up button for 3 seconds until you see FastBoot logo.

Remember, hold power button 10 secs until device is turned off and when you hear sound from your computer, hold volume up button along with power button.

 

After you see FastBoot logo, extract contents of rom file to this folder:

cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip extract to here:

C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

 

Make sure boot.img and other files is in this folder, not somewhere else.

 

Then run console (cmd.exe) in windows (Start -> Run -> Cmd.exe (enter))

type this:

cd "C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data"

type this:

fastboot

 

if you see some text, then you're in correct folder.

type: dir *.img

You need to see some files like boot.img cache.img recovery.img userdata_64G.img etc

If not, you haven't extracted rom files to this folder.

 

If everything is ready, you will erase rom files in this phone. From this step you can brick phone so be extra careful.

Type these commands one by one. You can copy paste to console (right click -> paste)

 

fastboot erase boot

fastboot erase cache

fastboot erase recovery

fastboot erase system

fastboot erase userdata

 

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash userdata userdata_64G.img

fastboot flash system system.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash sbl1 sbl1.mbn

fastboot flash dbi sdi.mbn

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash LOGO logo.bin

 

If all commands above did not give any ERROR, type this final command to restart phone. First boot will take about 2-3 minutes so don't worry.

fastboot reboot

 

Σουλούπωσα λίγο το ποστ και έφτιαξα και το λινκ που δε δουλεύει. Δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Οι οδηγίες δεν είναι δικές μου αλλά υπάρχουν στο site του to2c.com στη σελίδα για το Oneplus One από άλλο χρήστη. Είναι απλά τα βήματα και αν τα ακολουθήσεις λύνεται το πρόβλημά σου. Εγώ τουλάχιστον τα κατάφερα γρήγορα και με την πρώτη. Και είχα πολλά νεύρα και λίγη ψυχραιμία από το όλο σκηνικό. Όποιος θέλει ακολουθεί τα βήματα με δική του ευθύνη για ότι συμβεί....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οποίος θέλει ας δοκιμάσει τις custom ρυθμίσεις που εδώ στην οθόνη μου.

Είναι ρυθμισμένες με βάση το iPhone.

Έβγαλα τις ίδιες φωτογραφίες και στις στο συσκευές και ρύθμισα την οθόνη του ΟPO να έχει την ίδια απόδοση.

Έδωσα ένα κλίκ παραπάνω στα χρώματα για να είναι ακόμα πιο πιστά.

Βεβαίως δεν είναι όλες οι οθόνες ίδιες. Δοκιμάσετε δεν χάνετε τίποτα.

-5, +0,26, +0,2, +42

 

https://flic.kr/p/oBgrGb

 

Μπήκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τιποτα άλλο. Για RGB χρειάζεται custom cernel η κάνω λάθος?

Ναι σωστά τα λες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν έτοιμα Tool kit που απλά επιλέγεις πχ 1για ξεκλείδωμα, 2 για φλασάρισμα recovery, 3 για εγκατάσταση SU δηλαδή root. Είναι ασφαλή και χρησιμοποιούνται από εκατοντάδες χρήστες του xda.

Δεν χρειάζεται να μπλεκετε με εντολές adb.

 

Κατεβάζετε το tool kit και τα αρχεία που σας λέει ο οδηγός. Τα βάζετε όλα σ ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας σας και ακολουθείτε τις οδηγίες.

 

Επειδή οι οδηγίες είναι στα αγγλικά, θα μπορούσε κάποιος να βγάλει εναν οδηγό για αρχάριους με απλα βήματα

Πχ 1. Root

2. Bootloader

3. Recovery

και να εξηγεί για ποιο λογο κάνουμε κάθε βήμα. Το ξέρω οτι είναι κουραστικό και βαρετό για πολλους, αλλά για αρκετούς αρχάριους θα είναι .... βάλσαμο.

συγνώμη αν κουρασα, αλλά πιστεύω οτι πολλοί αρχάριοι θα συμφωνήσουν μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι οδηγίες είναι στα αγγλικά, θα μπορούσε κάποιος να βγάλει εναν οδηγό για αρχάριους με απλα βήματα

Πχ 1. Root

2. Bootloader

3. Recovery

και να εξηγεί για ποιο λογο κάνουμε κάθε βήμα. Το ξέρω οτι είναι κουραστικό και βαρετό για πολλους, αλλά για αρκετούς αρχάριους θα είναι .... βάλσαμο.

συγνώμη αν κουρασα, αλλά πιστεύω οτι πολλοί αρχάριοι θα συμφωνήσουν μαζί μου.

Υπάρχουν νήματα εδώ μέσα που εξηγούν όλους τους όρους και διαδικασίες, λίγο διάβασμα θέλει τίποτα παραπάνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε ρε παιδιά, μερικοί άνθρωποι όχι τόσο σχετικοί με το χόμπι ζητούμε επίμονα κάποιες διευκρινήσεις για το τι είναι recovery, root κλπ και τι θα χρειαστεί αν το τηλέφωνο μας παρουσιάσει τα 2-3 πιο γνωστά προβλήματα. Εγώ έλαβα την απάντηση από Moderator του forum ότι στο πρώτο post υπάρχουν οι πληροφορίες και "καλό διάβασμα". Δεν ξέρω αν εννοεί ότι βαριέμαι να διαβάζω και να ψάξω, έχω διαβάσει αρκετά στη ζωή μου. Το θέμα είναι ότι πηγαίνοντας στο πρώτο post βλέπεις κάποιους τίτλους που δεν ξέρεις πότε τους χρειάζεσαι. Ακόμη χειρότερα όταν μπεις μέσα σε κάποια από τα νήματα, σε πάει σε άλλα replies που μπορεί να δίνουν επιπλέον νήματα για παράδειγμα στο xda forum, όπου υπάρχει ένας αναλυτικότερος οδηγός στα αγγλικά. Εγώ πιστεύω πως ένα forum όπως το myphone.gr πρέπει να "εκμεταλλευτεί" άτομα με όρεξη και να τακτοποιήσει τις οδηγίες με τρόπο φιλικό προς αρχαρίους. :rolleyes:

 

Ευχαριστώ τον kdami4 που απάντησε ακριβώς στο θέμα και διόρθωσε τις οδηγίες του to2c με τρόπο κατανοητό. Αν έχεις κέφι και γνωρίζεις κι άλλα για το αντικείμενο βοήθα μας όλους! :) Το NexusRootToolkit αφού δεν το χρειάζεται γιατί σου λέει να το εγκαταστήσεις;

 

Έτσι όπως πάει σε κανένα μήνα θα τους γράψω εγώ τους οδηγούς... :lol: :D

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Θανάση όλα εντάξει με το θηρίο που πήρες; Δεν ξέρω αν διάβασες και στο νήμα των πατρινών, είμαι σε αναζήτηση συσκευής και έχω βάλει στο "στόχαστρο" και το one plus one. Δεν χρειάζεται να ρωτήσω για specs. Από που το πήρες; Υπάρχει ευρωπαϊκό site ή από κινέζικο;

Γεια χαρα Τασο, βλεπω κατι χαζο bugs αλλα πιστευω θα τα φτιαξουν με επομενα update. Tο πηρα απο το minideal, δες και το vickmall.com. Mακρια απο το to2c λογο της εγγυησης.

Ευκολη η διαδικασια; θελω να το κανω αλλα το φοβαμαι κιολας. Επισης μου εβγαλε οτα την 25r αλλα με πετα σε recovery κ λεει aborted

Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα τα καταφερνα, δεν τα παω καλα με η/υ. το εκανε ο prioxxx (Δημητρη... :bow:) με adb εντολες, με τα tool kit δεν εννιωθε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To fix 12gb* storage in 64gb model oneplus one, you have to install rom from scratch (Warning, you can brick your phone)

 

*12gb μάλλον το αναφέρει έτσι γιατί το 16άρι εμφανίζει διαθέσιμα 12gb όταν το ανοίγεις για πρώτη φορά και δεν έχεισ εγκαταστήσει τίποτα άλλο.

 

Download Nexus Root Toolkit v1.8.5 from

http://www.wugfresh.com/nrt/

We'll not use this program so close it after install.

 

Also download rom file (461 mb)

http://dist01.slc.cyngn.com/factory/bacon/cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip...

 

Put your oneplus in fastboot mode. To do this:

Connect phone to Laptop with microUSB cable.

Turn on the phone. When display is open and you can navigate apps, settings etc, hold power button for 10 seconds until phone is turned off.

Keep holding power button after you hear device-discconect sound and hold volume up button for 3 seconds until you see FastBoot logo.

Remember, hold power button 10 secs until device is turned off and when you hear sound from your computer, hold volume up button along with power button.

 

After you see FastBoot logo, extract contents of rom file to this folder:

cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip extract to here:

C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

 

Make sure boot.img and other files is in this folder, not somewhere else.

 

Then run console (cmd.exe) in windows (Start -> Run -> Cmd.exe (enter))

type this:

cd "C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data"

type this:

fastboot

 

if you see some text, then you're in correct folder.

type: dir *.img

You need to see some files like boot.img cache.img recovery.img userdata_64G.img etc

If not, you haven't extracted rom files to this folder.

 

If everything is ready, you will erase rom files in this phone. From this step you can brick phone so be extra careful.

Type these commands one by one. You can copy paste to console (right click -> paste)

 

fastboot erase boot

fastboot erase cache

fastboot erase recovery

fastboot erase system

fastboot erase userdata

 

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash userdata userdata_64G.img

fastboot flash system system.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash sbl1 sbl1.mbn

fastboot flash dbi sdi.mbn

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash LOGO logo.bin

 

If all commands above did not give any ERROR, type this final command to restart phone. First boot will take about 2-3 minutes so don't worry.

fastboot reboot

 

Σουλούπωσα λίγο το ποστ και έφτιαξα και το λινκ που δε δουλεύει. Δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Οι οδηγίες δεν είναι δικές μου αλλά υπάρχουν στο site του to2c.com στη σελίδα για το Oneplus One από άλλο χρήστη. Είναι απλά τα βήματα και αν τα ακολουθήσεις λύνεται το πρόβλημά σου. Εγώ τουλάχιστον τα κατάφερα γρήγορα και με την πρώτη. Και είχα πολλά νεύρα και λίγη ψυχραιμία από το όλο σκηνικό. Όποιος θέλει ακολουθεί τα βήματα με δική του ευθύνη για ότι συμβεί....

 

Πήγα να κάνω extract το zip στον φάκελο data του toolkit κ μου βγάζει error .δεν έχω καταλάβει κάτι καλά; μια βοήθεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

How to Root the OnePlus One and Unlock Bootloader and Install Custom Recovery – XDA Developer TV

Για να συμβάλω και εγώ κάπου, ε.

Όχι δεν το έχω πάρει ακόμα...

 

Εν αναμονή και εγώ του OnePlus One Sandstone Black 64 GB άρχισα το διάβασμα και κάπου έπεσε τα μάτι μου για αυτη τη μέθοδο How to Root the OnePlus One and Unlock Bootloader and Install Custom Recovery – XDA Developer TV με toolbox.

Επειδή προσωπικά είμαι άπειρος χρήστης και η μέθοδος αυτή είναι αρκετά φιλική προς χρήστες σαν και μένα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος την έχει δοκιμάσει με επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω να το ξεφορτωνεσαι σε μενα οπως το πας :P .Νταξει το Facebook δεν ειναι κριτηριο ρε συ ειναι χαλαρα η χειροτερη και πιο βαρια εφαρμογη.Ειδικα τωρα που κοψανε τα μηνυματα μεσω facebook και σε γυρνανε αναγκαστικα messenger κολαει συνεχεια.Στα υπολοιπα δε ξερω να σου πω.Μπαταρια οντως καλυτερη απο G2?Ακομα και απο G2 με 4.2.2?

 

Με ενα απλο ψαξιμο scrolling is not as smooth as my stock Nexus 5 (more dropped frames) in not all, but some apps. This could just be poor optimization, but I'm calling it a bug because really this phone should always perform better than a Nexus 5 because it has an 801 and 3GB of RAM.

Δεν ειναι μονο το fb,τη στιγμη ομως που μεχρι χτες ειχα και το g2 εκει γτ πηγαινε βουτυρο?Τα λεει ολα η απο πανω προταση.Τωρα κατεβαζω να δω αλλη ρομ. Μπαταρια καλυτερη απο g2 με 4.4.2. Εγω δεν ειχα πανω ποτε jb αλλά με οτι εχω διαβασει φτανει τις ωρες που ειχε παλια το G2. εδω στο recovery το βαζω να μπει και αργει να πουμε.Eπανερχομαι μετα το φλασαρισμα :D

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει θεματα με το κινητο να κανει clean install παλι την rom και να δει.

 

Το κινητο σαν smoothness/battery κλπ ειναι αυτην την στιγμη το ανωτερο κινητο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει θεματα με το κινητο να κανει clean install παλι την rom και να δει.

 

Το κινητο σαν smoothness/battery κλπ ειναι αυτην την στιγμη το ανωτερο κινητο.

Είπαμε το Facebook δεν είναι ότι καλύτερο στο android.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι κάτι παίζει με το κασέ. Φωτογραφίες σε δημοσιεύματα στο FB, που έχω δει νωρίτερα, ξαναφορτώνουν. Αυτό σε πολύ γρήγορο scrolling δημιουργεί κάποια σκαλοπατάκια.

Αν όμως κανείς ήρεμο scrolling στιλ iPhone, δεν καταλαβαίνει τίποτα. Δεν ειναι χαζή η apple που εχει ρυθμίσει το scrolling να γίνεται σε λογική ταχύτητα.

 

Τι να λέμε τώρα, η συσκευή είναι πολύ καλή. Είπαμε χρειάζεται μικρό βελτιώσεις γιατί υπάρχουν λαθάκια άλλα είναι θέμα χρόνου.

 

Εδώ η CM δημιούργησε software από την αρχή. Τώρα που έφτασε στα χέρια τόσων ανθρώπων θα εντοπιστούν όλα και θα διορθωθούν.

Εδώ ολόκληρη Apple και έκανε 5,5 μήνες να ολοκληρώσει το ios7.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το efs back up σας ειναι 2 αρχεια απο 1,5 megabyte το καθενα ? ?

Πως πηρατε ?

Εγω με εντολες αλλα βγηκαν 1,5 + 1,5mb και μου φαινεται λιγο καθως στο note 3 ηταν 9mb αν θυμαμαι καλα..

 

Χμμ μολις ειδα το link για τροποποιημενο twrp αλλα αν είδατε 2 παιδιά χάσανε το imei του μετα τη χρήση αυτης της εφαρμογης και φοβηθηκα να τη χρησιμοποιησω..

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το αρχειο.το εβαλα στην μνημη αλλα προφανως κατι κανω λαθος.κανω ta wipes και μετα οταν κανω apply update δεν βρισκω το αρχειο 461mb.pfffff.......κατα τα αλλα το κιν μαμαει.οποιος το εχει δει εχει εντυπωσιαστει!!

Κατ αρχάς πρέπει να είσαι σίγουρος ότι το αρχείο που έχεις κατεβάσει με την ROM, είναι το σωστό και φλασαρεται απο recovery γιατί αν δεν το βλέπει ίσως να μην είναι flasable, η να έχει λάθος ονομασία.

Κάνε ξανά την διαδικασία και δώσε μας φωτογραφίες της οθόνης σου να δούμε το αρχείο που είναι στην μνήμη και πως ονομάζεται. Μήπως το έχεις βάλει μέσα σε κάποιο φάκελο? Επίσης φωτογραφίες απο κάθε επιλογή που ακολουθείς στην διαδικασία ώστε να καταλάβουμε που είναι το λάθος.

 

Δεν θυμάμαι εσύ έχεις παραλάβει 64αρι που έχει περασμένη την 16αρα Ρομ, η απλά θέλεις να περάσεις το τελευταίο update?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...