Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Παρεμπιπτόντως το κινητό στο Vickmall δεν είναι διαθέσιμο μέχρι την επόμενη βδομάδα, μου το είπε η Selina.

 

Για να μην είναι διαθέσιμο, λογικά σημαίνει οτι εξαντλήθηκε... Από μια άποψη καλό αυτό, γιατί αν πουλάει λογικά θα υπάρξουν και πολλοί που θα ασχοληθούν και μπορούμε να ελπίζουμε σε καλές Rom. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μην είναι διαθέσιμο, λογικά σημαίνει οτι εξαντλήθηκε... Από μια άποψη καλό αυτό, γιατί αν πουλάει λογικά θα υπάρξουν και πολλοί που θα ασχοληθούν και μπορούμε να ελπίζουμε σε καλές Rom. :)

 

Η Selina μου είπε shipping next week, no stock. Πιστεύω ότι θα πάρουν σημαντική ποσότητα γιατί έχει ζήτηση το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα παληκαρια δεν εχει otg παρ ολο που το διαφημιζουν.μολις παραλαβα κι εγω και ευτυχως δεν βλεπω ιδιαιτερα bugs οπως αναφερθηκαν.τελικα μπορει κανεις να επιβεβαιωσει οντως δεν εχει otg??? μ αρεσει που μου εστειλαν απο to2c και το καλωδιο otg.
Link to comment
Share on other sites

Άχρηστα για σένα αλλά για άλλους είναι χρήσιμα. Ήμουν διακοπές και χρειάστηκε να στείλω ένα αρχείο με μαιλ και το είχα στο στικάκι, ευτυχώς το κινητό της γυναίκας έχει OTG και έτσι το έστειλα από το δικό της.

Είναι μερικά πράγματα που, όχι πάντα, αλλά όταν τα χρειαστείς και δεν το έχεις τρελαίνεσαι.

 

Παρεμπιπτόντως το κινητό στο Vickmall δεν είναι διαθέσιμο μέχρι την επόμενη βδομάδα, μου το είπε η Selina.

 

δε διαφωνω μαζι σου αλλα ειναι αχρηστα για την συντριπτικη πλειοψηφια. ακομα και για σενα. θα εβρισκες σιγουρα καπου εναν υπολογιστη. ειναι να μη σου τυχει. τεσπα. η μαλ..ια τους ειναι που διαφημιζουν παπα....ες. εγω επιβιωνω ανετα χωρις otg. εχει το inew v3 της γυναικας... αχ αυτες οι γυναικες μας σωζουν παντα...:p

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του δεν βλεπω πουθενα ρυθμιση για το ποσα μαγκαπιξελ μπορει να βγαλει και οι φωτο που βγαζω δεν μου μοιαζουν για 13 μεγκα.ξερει κανεισ κατι να βοηθησει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμια απαντηση για φωτο και video .ειστε ικανοποιηνενοι η αλλη μια κινεζια!! γιατι εχω και το zte v967s με 5 μεγκα καμερα και δεν βλεπω και τιποτε διαφορες!!

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του δεν βλεπω πουθενα ρυθμιση για το ποσα μαγκαπιξελ μπορει να βγαλει και οι φωτο που βγαζω δεν μου μοιαζουν για 13 μεγκα.ξερει κανεισ κατι να βοηθησει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμια απαντηση για φωτο και video .ειστε ικανοποιηνενοι η αλλη μια κινεζια!! γιατι εχω και το zte v967s με 5 μεγκα καμερα και δεν βλεπω και τιποτε διαφορες!!

 

η aosp 2.1 βγαζει ελαφρως καλυτερες απο τη στοκ αλλα δε λειτουργει το hdr. απλα καλες. ουτε θα σε εξεπληξει ουτε θα σε απογοητευσει. σκεψου τι λεφτα δινεις ... το βιντεο παντως ειναι αξιοπρεπεστατο ! βγαλε μια φωτο , δες τις λεπτομερειες και πολλαπλασιασε τις διαστασεις της. τα πρωτα ψηφια σου δινουν τα MP. και εχε στο νου πως τα ΜP ειναι η ποσοτητα, οχι η ποιοτητα. και κατι τελευταιο , οπως σε ολα τα κινεζικα(ισως και μη) τα 13mp ερχονται κατοπιν interpolation. ισως να εχει 8 πραγματικα mp

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

η aosp 2.1 βγαζει ελαφρως καλυτερες απο τη στοκ αλλα δε λειτουργει το hdr. απλα καλες. ουτε θα σε εξεπληξει ουτε θα σε απογοητευσει. σκεψου τι λεφτα δινεις ... το βιντεο παντως ειναι αξιοπρεπεστατο ! βγαλε μια φωτο , δες τις λεπτομερειες και πολλαπλασιασε τις διαστασεις της. τα πρωτα ψηφια σου δινουν τα MP. και εχε στο νου πως τα ΜP ειναι η ποσοτητα, οχι η ποιοτητα. και κατι τελευταιο , οπως σε ολα τα κινεζικα(ισως και μη) τα 13mp ερχονται κατοπιν interpolation. ισως να εχει 8 πραγματικα mp

 

eευχαριστω αλλα και στο hdr δεν βλεπω καμια καλιτερευση απορω σε τι χρειαζεται το hdr. παντως απο φωτο δεν ειναι αυτο που περιμενα.θα μου πεισ τωρα δεν αγορασα φωτογραφικη μηχανη οκ.

κατι αλλο τωρα .μπορει να εχει super user και να μην ειναι ροοτ τοτηλ.!!

γιατι με το root checer μου βγαζει οτι δεν ειναι root. τι σοι root κανανε οι κινεζοι!!

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω μαζι σου αλλα ειναι αχρηστα για την συντριπτικη πλειοψηφια. ακομα και για σενα. θα εβρισκες σιγουρα καπου εναν υπολογιστη. ειναι να μη σου τυχει. τεσπα. η μαλ..ια τους ειναι που διαφημιζουν παπα....ες. εγω επιβιωνω ανετα χωρις otg. εχει το inew v3 της γυναικας... αχ αυτες οι γυναικες μας σωζουν παντα...:p

 

Έτσι είναι και μετά ακούμε και τα σχολιανά για τα δικά μας κινητά.

Πάντως εγώ το ζήλεψα το σκασμένο το OTG γιατί προχθές πάλι είχα ένα Excel στο στικάκι και ήθελα να το δείξω σε κάποιον και τελικά, του το έστειλα από το γραφείο.

Εντάξει, το ήθελα 3-4 φορές σε 1 χρόνο αλλά και πάλι σου έρχεται κάπως όταν το χρειάζεσαι και δεν το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το 7320 ενός φίλου.Καταρχήν ως κατασκευή είναι ιδιαίτερα ποιοτικό για τα χρήματα που κοστίζει και πολύ πιο ελαφρύ και πιο μαζεμένο απο το redmi note μου.Mε την ρομ που ήρθε απο vickmall κάποια στιγμή κόλλησε σε bootloop.Αναγκάστηκα να βάλω την 028 με sp flash tools αλλά είχε πολύ κινεζιά.Εν τω μεταξύ προσπάθησα να το κάνω root με την 028 πάνω για να φλασάρω recovery με το vroot αλλά για κάποιο λόγο αποτύγχανε.Ετσι φλάσαρα μέσω sp flash tools το carliv touch recovery και με power + volume up μπήκα σε αυτό και φλάσαρα την aosp 2.1 και πλέον το κινητό έγινε τέλειο.

Ανεβάζω 2 φωτό απο την κάμερα που πήρα με την aosp καθώς και ένα screenshot με το gps

https://www.dropbox.com/s/25ce5bo3g858lpc/coolpad7320-1.jpg

https://www.dropbox.com/s/j6n634mk6i39mo8/coolpad7320-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και μετά ακούμε και τα σχολιανά για τα δικά μας κινητά.

Πάντως εγώ το ζήλεψα το σκασμένο το OTG γιατί προχθές πάλι είχα ένα Excel στο στικάκι και ήθελα να το δείξω σε κάποιον και τελικά, του το έστειλα από το γραφείο.

Εντάξει, το ήθελα 3-4 φορές σε 1 χρόνο αλλά και πάλι σου έρχεται κάπως όταν το χρειάζεσαι και δεν το έχεις.

Και ξανά επαναλαμβάνω, δίχως ίχνος αντιπαράθεσης με σένα και με κανένα.......η κατασκευάστρια εταιρεία, ποτέ δεν ανέφερε ότι η συσκευή υποστηρίζει OTG........οπότε είναι λίγο κάπως, να ζητάμε κάτι που δεν υπάρχει, και ήτανε εις γνώση μας όταν το αγοράζαμε.

Με AOSP 2.1 και Camera ZOOM FX, είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη ποιότητα φωτογραφιών

Link to comment
Share on other sites

Και ξανά επαναλαμβάνω[/αλλά δίχως ίχνος αντιπαράθεσης με σένα και με κανένα.......η κατασκευάστρια εταιρεία, ποτέ δεν ανέφερε ότι η συσκευή υποστηρίζει OTG........οπότε είναι λίγο κάπως, να ζητάμε κάτι που δεν υπάρχει, και ήτανε εις γνώση μας όταν το αγοράζαμε.

Με AOSP 2.1 και Camera ZOOM FX, είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη ποιότητα φωτογραφιών

 

Όχι ρε συ καμία παρεξήγηση, δεν είπα ότι έχει otg αλλά αναφέρθηκα στην χρησιμότητά του, εξάλλου δεν θα το πάρω για μένα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ στα ίδια χρήματα έπαιρνες το zte v967s.Το 7320 ειναι σαφώς ανώτερο παρά το γεγονός ότι το v967s είχε και otg Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ στα ίδια χρήματα έπαιρνες το zte v967s.Το 7320 ειναι σαφώς ανώτερο παρά το γεγονός ότι το v967s είχε και otg

Πέρυσι πολλοί δεν ξέραμε(δεν ασχολούμασταν) με την coolpad , εποχές zte967s κτλ...και ούτε υπήρχαν θέματα για τα κινητά της άμα δεν κάνω λάθος...

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για λήψη sms από 4-5φια νούμερα σε Coolpad 7320/F1 με την μαμά ρομ

 

• Πρώτα από όλα, θεωρείτε ότι το σύστημα μας είναι root.

•Παγώνουμε την εφαρμογή messaging.apk της μαμάς ρομ με titanium backup. Αν δεν υπάρχει η πληρωμένη έκδοση του titanium περνούμε backup το messaging.apk και μετά το σβήνουμε από το σύστημα.

• Κατεβάζουμε έναν άλλο sms client από το play store και τον εγκαθιστούμε. Προσωπικά έβαλα το gosms free.

• σε περίπτωση που δεν μπορούμε να στείλουμε και να λάβουμε sms, τότε πρέπει νε εισάγουμε τον smsc κωδικό του provider. Αυτό γίνετε με 2 τρόπους, είτε μέσω gosms advance settings ή με το mobileuncle tools.

• gosms: settings/send&receive/sms&mms advance settings/enable customized smsc και βάζουμε το δικό μας.

•mobileuncle tools:

engineer mode/android/device info/smsc

 

Μετά από όλη την διαδικασία δοκιμάζουμε να στείλουμε και να λάβουμε sms.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απλά έκανα μια σύγκριση.

εννοείτε ότι έκανες μια σύγκριση κατάλαβα το σκεπτικό σου , απλά έγραψα σχόλιο σε αυτό που είπες για να δούμε πως αλλάζουν τα δεδομένα σε ένα χρόνο , από εκεί που δεν την ξέραμε , φέτος στο forum κάνει πάταγο με τις συκευές της και είναι φτηνές και αξιόλογες..Τώρα περί της συσκευής.. από wifi πως τα πάει ? και κάτι τελευταίο επειδή έχεις το xiaomi note ,θα ήθελα μία σύγκριση μεταξύ τους,που είναι καλύτερο το ένα από το άλλο..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Wifi σε σύγκριση με pipo m9 και Lenovo yoga tablet αν όχι ισάξιο ίσως και καλύτερο? Τώρα για τη ρομ τα έχουν πει τα παιδιά εκτενώς περιμένουμε κάτι καλύτερο οπωσδήποτε!
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για λήψη sms από 4-5φια νούμερα σε Coolpad 7320/F1 με την μαμά ρομ

 

• Πρώτα από όλα, θεωρείτε ότι το σύστημα μας είναι root.

•Παγώνουμε την εφαρμογή messaging.apk της μαμάς ρομ με titanium backup. Αν δεν υπάρχει η πληρωμένη έκδοση του titanium περνούμε backup το messaging.apk και μετά το σβήνουμε από το σύστημα.

• Κατεβάζουμε έναν άλλο sms client από το play store και τον εγκαθιστούμε. Προσωπικά έβαλα το gosms free.

• σε περίπτωση που δεν μπορούμε να στείλουμε και να λάβουμε sms, τότε πρέπει νε εισάγουμε τον smsc κωδικό του provider. Αυτό γίνετε με 2 τρόπους, είτε μέσω gosms advance settings ή με το mobileuncle tools.

• gosms: settings/send&receive/sms&mms advance settings/enable customized smsc και βάζουμε το δικό μας.

•mobileuncle tools:

engineer mode/android/device info/smsc

 

Μετά από όλη την διαδικασία δοκιμάζουμε να στείλουμε και να λάβουμε sms.

 

Γεια σου kobi

Σε παρακαλω αν ξέρεις πες μου ποιοι είναι οι κωδικοί της cosmote wind kai Q ( Σε εσένα πρέπει να φαίνοντε γελεία αυτα που ζητώ αλλά για μένα είναι αξεπέραστα

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που έχω f2g έχει περαστεί αυτόματα το +30693597000 αλλά δεν έχω δοκιμάσει αν λαμβάνω μυνήματα e banking και για q δοκίμασε το +306990000010

 

Για q και wind τα νούμερα έχουν μοιραστεί από τον φίλο bbbb. Για cosmote, δεν έχω ιδέα. Ας ελπίσουμε κάποιος άλλος φίλος να το ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Για q και wind τα νούμερα έχουν μοιραστεί από τον φίλο bbbb. Για cosmote, δεν έχω ιδέα. Ας ελπίσουμε κάποιος άλλος φίλος να το ξέρει.

 

Cosmote smsc

+3097100000

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε ότι έκανες μια σύγκριση κατάλαβα το σκεπτικό σου , απλά έγραψα σχόλιο σε αυτό που είπες για να δούμε πως αλλάζουν τα δεδομένα σε ένα χρόνο , από εκεί που δεν την ξέραμε , φέτος στο forum κάνει πάταγο με τις συκευές της και είναι φτηνές και αξιόλογες..Τώρα περί της συσκευής.. από wifi πως τα πάει ? και κάτι τελευταίο επειδή έχεις το xiaomi note ,θα ήθελα μία σύγκριση μεταξύ τους,που είναι καλύτερο το ένα από το άλλο..

Το wifi του είναι πολύ καλό.Σε σχέση με το redmi μου άρεσε που είναι πιο ελαφρύ και λίγο πιο στενό.Κατά τα άλλα πάλι redmi θα έπαιρνα γιατί θεωρώ σημαντικά τα 2gb ram,την μεγαλύτερη μπαταρία και το usb otg.Αν δε σε ενδιαφέρουν αυτά θεωρώ πως το coolpad με την aosp όμως ρομ ειναι πολύ καλή επιλογή στο 100αρικο.Απο την άλλη βέβαια με λίγα παραπάνω στα 125€ πας στο 5" coolpad f1 που έχει 2gb ram

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα η στοκ ρομ για να την φλασαρω με sp flash;απ το ρωσικο σιτε οι ταχυτητες ειναι τραγικες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...