Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια θα θελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιο link πως περνανε τα εληνικη rom στο m3 γιατι ειμαι λιγο ασχετος!!εβαλα τα εληνικα απο το μενου αλλα δεν υποστηρηζει ολα τα προγραματα.ευχαρηστω!!

 

Από εδώ κατεβάζεις: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5859-4-7-4-Xiaomi-MI-3-GTV-3-14/#files, αφορά MI-3W

Σου γράφω και πως γίνεται:

κατέβασε την ROM μετονόμασε σε update.zip και κανε αντιγραφή στην SD (αντιγραφη σε ριζα αποθηκευσης) μετά πατάς το power και το volume up πατημένο μέχρι να κλείσει και να σε πάει στο mi recoveryεκεί πατάς 2 φορές το volume down να πάει στο english και μετά το power button για να αποδεχτεί την επιλογή σου (έτσι μετακινήσε)και πας εκεί που λέει install update.zip το system one όταν τελειώσει πατάς το power button για αποδοχή και λες reboot και reboot στο system one.

 

Οι παραπάνω οδηγίες είναι από το ελληνικό forum https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/BoardList/?9c6c14f6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από εδώ κατεβάζεις: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5859-4-7-4-Xiaomi-MI-3-GTV-3-14/#files, αφορά MI-3W

Σου γράφω και πως γίνεται:

κατέβασε την ROM μετονόμασε σε update.zip και κανε αντιγραφή στην SD (αντιγραφη σε ριζα αποθηκευσης) μετά πατάς το power και το volume up πατημένο μέχρι να κλείσει και να σε πάει στο mi recoveryεκεί πατάς 2 φορές το volume down να πάει στο english και μετά το power button για να αποδεχτεί την επιλογή σου (έτσι μετακινήσε)και πας εκεί που λέει install update.zip το system one όταν τελειώσει πατάς το power button για αποδοχή και λες reboot και reboot στο system one.

 

Οι παραπάνω οδηγίες είναι από το ελληνικό forum https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/BoardList/?9c6c14f6

 

Μπήκε στο πρώτο post. (Κάλιο αργά παρά ποτέ)

 

Αν υπάρχουν κι άλλα πράγματα που θέλετε να προστεθούν, με ενημερώνετε και θα το διαμορφώσω κατάλληλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει από το to2c και το ibuygou ο,τι έχω πάρει από Κίνα, κι ήταν όλα μια χαρά. Τα περισσότερα έμπιστα καταστήματα εκ Κίνας θα τα βρεις σε ένα excel στην υπογραφή του Maddoctor. Μερικά από αυτά έχουν αποθήκη εντός ΕΕ, απ όπου μπορείς να παραλάβεις σε πολύ λιγότερο χρόνο και χωρίς να έχεις τον φόβο να πληρώσεις τελωνείο.
Θα μπορούσες μήπως να αναφέρεις ποια από τα καταστήματα αυτά έχουν αποθήκη στην ΕΕ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μπορούσες μήπως να αναφέρεις ποια από τα καταστήματα αυτά έχουν αποθήκη στην ΕΕ;

 

Κακώς γίνεται αυτή η συζήτηση στο παρόν θέμα. Συνεχίστε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο μου έπεσε και ράγισε κάτω δεξια η οθόνη σε διάφορα σημεία... Παει το home button, παει το back, το ίδιο και το κουμπί των επιλογών. Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν. Εν τω μεταξύ σήμερα ήρθα διακοπές και έχω σκαλωσει. Τι κάνω? :@
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο μου έπεσε και ράγισε κάτω δεξια η οθόνη σε διάφορα σημεία... Παει το home button, παει το back, το ίδιο και το κουμπί των επιλογών. Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν. Εν τω μεταξύ σήμερα ήρθα διακοπές και έχω σκαλωσει. Τι κάνω? :@

 

Προφανώς δεν έχεις πολλές επιλογές (ειδικά "άμεσα")

Ανταλλακτικό Original LCD Display +Digitizer touch Screen FOR Xiaomi mi3 (AliExpress)

πχ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε και το αγοράζω.. Που το φοβάμαι.. Ποιος το φτιάχνει? Μόνος μου? Αν φύγει πίσω στο merimobiles, τι γίνεται? Είναι και η μονη μου πηγή για ίντερνετ το κινητο, εδώ που είμαι.. Και Δε μπορω να κάνω βασικά πραγματα, όπως να βγω απο ία εφαρμογη ! Μονο restart για να πάω κεντρικη οθόνη!
Link to comment
Share on other sites

Άντε και το αγοράζω.. Που το φοβάμαι.. Ποιος το φτιάχνει? Μόνος μου? Αν φύγει πίσω στο merimobiles, τι γίνεται? Είναι και η μονη μου πηγή για ίντερνετ το κινητο, εδώ που είμαι.. Και Δε μπορω να κάνω βασικά πραγματα, όπως να βγω απο ία εφαρμογη ! Μονο restart για να πάω κεντρικη οθόνη!

Μπες Play store και βαλε αυτο!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smart.swkey.nonroot&hl=el

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ!! Πολύ χρησιμο και εξυπηρετικό! Δε θα την παλευα χωρίς αυτά τα κουμπιά! Τώρα για επισκευή τι παιζει? Δεν ξέρω κατα ποσο μπορω να μείνω με αυτά για όσο έχω το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ!! Πολύ χρησιμο και εξυπηρετικό! Δε θα την παλευα χωρίς αυτά τα κουμπιά! Τώρα για επισκευή τι παιζει? Δεν ξέρω κατα ποσο μπορω να μείνω με αυτά για όσο έχω το κινητό!

 

Στείλε το σε ένα κινεζομάγαζο να στο επισκευάσει, αλλά θα κοστίσει κανά 100άρι δολλάρια στο νερό...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει κανονικά

 

Σε ενα φιλο που το πήρε προχθες δεν ανοίγει.Έχετε καμμία ιδέα τι να είναι.;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει κανενα μήνα όλο το τζερτζελο αν το στειλω? Δεν ξέρω τι παιζει και με το aliexpress ουτε αν υπάρχουν οδηγίες για να το αλλάξω μονος..
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φιλο που το πήρε προχθες δεν ανοίγει.Έχετε καμμία ιδέα τι να είναι.;;;;

 

εχει βγαλει την ταινια που απομονωνει την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

εχει βγαλει την ταινια που απομονωνει την μπαταρια?

 

Δεν ανοίγει το ημερολογιο εννοώ.Επίσης όταν έτρεξε το antutu του βγάλε 29000 .

Στα χαρακτηριστικα για πολυ λιγο εγραφε οτι εχει επεξεργαστη arm.. . και μετα εγραψε snapdragon 801 κτλ....τωρα ειναι σε μερος που δεν εχει καλο ιντερνετ.Στο cpu z εγραφε snapdragon 801.Υπαρχει αλλη εφαρμογη που να γραφει τα αληθινα χαρακτηριστικά;

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη απορία αρχαρίου πριν παραγγείλω...

Για παραγγελία από vickmall, από ότι λέτε στο forum, είναι μάλλον καλύτερα να αφήσω την original rom (only english) και να κάνω update στην έκδοση που βγάζει η ελληνική κοινότητα, οπότε στη συνέχεια θα μπορώ εγώ να επιλέξω είτε ελληνικό είτε αγγλικό περιβάλλον στο κινητό.

 

Ερώτηση: Αν βάλω την την rom της ελληνικής κοινότητας γίνομαι αυτόματα root ? (από ότι είδα υπάρχουν developer rom που όταν τις περνάς είσαι απευθείας root, αν το κατάλαβα σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει το ημερολογιο εννοώ.Επίσης όταν έτρεξε το antutu του βγάλε 29000 .

Στα χαρακτηριστικα για πολυ λιγο εγραφε οτι εχει επεξεργαστη arm.. . και μετα εγραψε snapdragon 801 κτλ....τωρα ειναι σε μερος που δεν εχει καλο ιντερνετ.Στο cpu z εγραφε snapdragon 801.Υπαρχει αλλη εφαρμογη που να γραφει τα αληθινα χαρακτηριστικά;

Το cpu-z ετσι γραφει, 801, ειχε ενεργοποιησει την υψηλη αποδοση οταν εκανε το antutu? Οσο για το ημερολογιο μπορει να ειναι κανα bug της ρομ, με ποια ρομ ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Το cpu-z ετσι γραφει, 801, ειχε ενεργοποιησει την υψηλη αποδοση οταν εκανε το antutu? Οσο για το ημερολογιο μπορει να ειναι κανα bug της ρομ, με ποια ρομ ειναι;

 

Ναι έτσι νομιζω την είχε απενεργοποιήσει.Τώρα φοράει multi.

Link to comment
Share on other sites

Το cpu-z ετσι γραφει, 801, ειχε ενεργοποιησει την υψηλη αποδοση οταν εκανε το antutu? Οσο για το ημερολογιο μπορει να ειναι κανα bug της ρομ, με ποια ρομ ειναι;

 

Επεξεργαστής...

Τι GPS σε δευτερόλεπτα κλειδώνει...

Και στο atuntu πιστεύω ότι είναι σχεδόν τέλειο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας σας πρόβλημα με το ημερολόγιο; Να μην ανοίγει πχ;

 

και στο δικό μου με την rom που το παρελαβα δεν ανοιγε καθόλου

οταν εβαλα την ελληνικη ανοιγε και έκλεινε αμέσως

βάζοντας τον λογαριασμό μου στο play store έστρωσε και

δουλεύει κανονικά ίσως να είναι και τυχαίο..

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια..οταν πειρα το μι3 πριν κανα μηνα ειδα οτι δεν ειχε gorilla glass..τωρα τελευταια σε διαφορα ποστ απο εξωτερικο αναφερει οτι εχει...επισης οταν το ειχα παρει εγω στο gsmarena δεν εγραφε οτι εχει γοριλα και σημερα ξαφνικα το αλλαξε....ξερετε τιποτα επι του θεματος:
Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα παιδια μηπως μπορει να μου πει καποιος πως βγαζουμε την ηχογραφηση στης κλησης?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 22η version της global, με πολλά fixes...!! Προσωπικά πάντως θα περιμένω για την miui v6. Στις 16 Αυγ. θα βγεί και για το κινητό μας, έτσι;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...